HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 15.02.2014 o 19:06, mati285 napisał:

David Labrava grający Happy''ego nie jest zawodowym aktorem, a właśnie członkiem HA.

Miałem na myśli Sonny''ego Bargera. O Labravie pierwsze słyszę, choć faktycznie zastanawiało mnie kiedyś dlaczego pojawił się na jakiejś gali w kamizelce Hell''s Angels.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2014 o 08:58, Daronn_Darker napisał:

Co sądzicie o serialu Arrow? Da się oglądać? Jak z fabułą(bez spoilerów proszę).

Jestem właśnie po pierwszym sezonie. Serial nie jest jakiś bardzo zły, ale ostatni odcinek po prostu rozwalił mnie swoją głupotą. Ten serial ( z tego co wiem) jest na podstawie komiksu o superbohaterze i można mu z tego powodu wiele wybaczyć, ale jest on przeznaczony (serial) do raczej młodszego odbiorcy. Jeśli jesteś starszy niż ludzie z przedziału wiekowego 12-15, to istnieje spore prawdopodobieństwo, że serial Ci nie podejdzie (jak mnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2014 o 08:58, Daronn_Darker napisał:

Co sądzicie o serialu Arrow? Da się oglądać? Jak z fabułą(bez spoilerów proszę).


Dobry, zdecydowanie warto. Trzeba tylko przeboleć taką sobie połówkę pierwszą 1 sezonu, potem robi się lepiej. A 2 sezon wymiata totalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2014 o 20:24, kerkas napisał:

/.../

Under the Mountain (1981– ) ???????
...


Dzięki wielkie, to chyba to :). Przynajmniej z tego, co znalazłem w Google :).

Tak dla pewności jeszcze spytam, jest jeszcze jakiś inny serial podobny do tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sons of Anarchy - wrażenia po sezonie pierwszy.

Cóż ... szczerze mówiąc niezbyt wiedziałem czego się spodziewać, ludzie się jarali, pisali sporo dobrego ale jakoś mnie to nie przekonywało bo zawsze było coś lepszego lub ciekawszego. Tudzież krótszego. Ale przez ostatnie kilka dni znalazłem trochę czasu, zacząłem i ... wciągnąłem się. Przez jakieś dwa dni obejrzałem cały pierwszy sezon.

Wrażenia - jednym słowem - pozytywne.

Sam pomysł jest nawet oryginalny, dosyć sensowny i zgrabnie wokół niego dorabiane są wątki poboczne. Czy te związane z klubem, życiem miasta czy też prywatne rozterki konkretnych bohaterów. Jednak największym chyba zaskoczeniem jest dla mnie ... obsada. No i rzecz jasna serial jako całość prezentuje się naprawdę ciekawie. A kolejne sezony z tego co mówią są tylko lepsze. ;-)

Ale konkrety - Charlie Hunnam - naprawdę konkretne zdziwienie - pozytywne [ zwłaszcza jak zobaczyłem, że to ten sam co grał u boku Froda w Hooligans ]. I nawet nieźle mu wychodzi granie Amerykanina bo jak pamiętam całkiem zgrabnie ''imitował'' Brytyjczyka [ ten głos, ten język ]. Katey Sagal - tu też się zdziwiłem jak zobaczyłem że to babeczka z Bundych ... a gra naprawdę nieźle, zwłaszcza gdzieś w okolicy połowy sezonu się rozkręca. No i jak to mówił Half - Sack - niezły milf. ;-P

Dalej ... Ron Perlman, naprawdę nieźle jak do tej pory wychodzi mu granie swoistego Godfathera Sonsów, poza tym niezła z niego menda. Mam nadzieję że w drugim sezonie Jax szybko go wygryzie. :-P

Tara - kolejna seksowna i pociągająca i nawet nieźle grająca rolę nieznana mi aktorka, myślałem że jest młodsza. :o

Reszta z Sonsów ... cóż, naprawdę niezła robota. A Tig

Spoiler

to straszna menda. I nekrofil.

:o

Ktoś tu pisał o June Stahl, faktycznie niezła z niej bad cold bijacz.

A co do samego pierwszego sezonu, naprawdę niezła robota, mam nadzieję że dalej będzie tylko lepiej. Zrównoważona ilość wątku głównego, wątków pobocznych, elementów akcji, dramatu i tych śmiesznych sytuacji - nie będę ich wypisywał, każdy kto widział na pewno wie o czym mowa. Największe zdziwieniem było dla mnie to, że
Spoiler

jednak doszło do śmierci Donny ... Szkoda babki, ciekawe jak to wpłynie na dalszą aktywnoście Opiego w Sam Crow.



Poza tym - Chuck i Henry Lin. :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jak rodowity Brytyjczyk mógł by "imitować Brytyjczyka"....
Ot kuriozum [tak Hunnam jest Anglikiem]

Btw obejrzyj sobie film "Nicholas Nickleby". Tam dopiero masz skrajnie odmiennego bohatera [Fakt faktem Nicholas Nickleby powstał wcześniej niż Hooligans, ale to drobny szczegół]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2014 o 17:22, Tyler_D napisał:

A kolejne sezony z tego co mówią są tylko lepsze. ;-)

Moim zdaniem tylko do pewnego momentu. Gdzieś na przełomie trzeciego oraz czwartego sezonu atmosfera robi się bardzo ciężka, IMO zbyt poważna. Serial jako tako raczej nie traci przy tym na jakości, ale cały ten sielankowo-luźny klimat pierwszego sezonu przechodzi do historii. Jest to jak najbardziej uzasadnione fabularnie i ma sens, ale tęskno mi za tamtym nastrojem.

Dnia 16.02.2014 o 17:22, Tyler_D napisał:

Ale konkrety - Charlie Hunnam - naprawdę konkretne zdziwienie - pozytywne [ zwłaszcza
jak zobaczyłem, że to ten sam co grał u boku Froda w Hooligans ]

Mi też szczena opadła kiedy zorientowałem się, że to ten sam aktor. I pomyśleć, że przez jakiś czas miał w kieszeni tytułową rolę w nadchodzącej adaptacji "Fifty Shades of Grey" :P

Dnia 16.02.2014 o 17:22, Tyler_D napisał:

Tara - kolejna seksowna i pociągająca i nawet nieźle grająca rolę nieznana mi aktorka,
myślałem że jest młodsza. :o

Z jakiegoś powodu jest to chyba najbardziej znienawidzona postać serialu. Fakt, może i jest to kobieta o jednej twarzy, ale nie mam do niej większych zastrzeżeń. Dobrze odgrywa swoją rolę, sama postać Tary też jest ciekawa i wielowarstwowa...

Dnia 16.02.2014 o 17:22, Tyler_D napisał:

A Tig

Spoiler

to straszna menda. I nekrofil.

:o

Tig również ma kilka ciekawych momentów. Na początku nie wiedziałem co o nim myśleć, ale patrząc na niego z perspektywy czasu - naprawdę interesująca postać. Kiedyś, skacząc po kanałach telewizyjnych, trafiłem na scenę z jakiegoś starego Robocopa, w której próbował on zastrzelić robo-glinę na jakimś podziemnym parkingu :P

Dnia 16.02.2014 o 17:22, Tyler_D napisał:

Największe zdziwieniem było dla mnie to, że

Spoiler

jednak doszło do śmierci
Donny ... Szkoda babki, ciekawe jak to wpłynie na dalszą aktywnoście Opiego w Sam Crow.


Opie to mój faworyt. Uwielbiam tego bohatera i przez pewien okres oglądałem ten serial przede wszystkim po to, aby poznać dalszy ciąg jego wątku.
Przy okazji, SAMCRO - Sons of Anarchy Motorcycle Club Redwood Original

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2014 o 18:46, Sandro napisał:

Mi też szczena opadła kiedy zorientowałem się, że to ten sam aktor.

W moim przypadku nic nie przebije reakcji, gdy odkryłem, że Gemma to Peggy Bundy.

>I pomyśleć, że przez

Dnia 16.02.2014 o 18:46, Sandro napisał:

jakiś czas miał w kieszeni tytułową rolę w nadchodzącej adaptacji "Fifty Shades of Grey"

Cieszę się, że się z tego wyplątał. Zaraz by go zaszufladkowano jako "hollywoodzkie ciacho", a to naprawdę dobry aktor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2014 o 19:13, mati285 napisał:

W moim przypadku nic nie przebije reakcji, gdy odkryłem, że Gemma to Peggy Bundy.

Też jej nie skojarzyłem a po pierwszym sezonie mam o niej takie samo zdanie jak Half Sack gdy przy garażach mówił o niej do Tiga bodajże nie wiedząc, że słyszy to Clay. ;-D

Sandro - Tara znienawidzona ale przez kogo? Ciebie? Czy publikę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2014 o 20:17, Tyler_D napisał:

> W moim przypadku nic nie przebije reakcji, gdy odkryłem, że Gemma to Peggy Bundy.
Też jej nie skojarzyłem a po pierwszym sezonie.

Mi zajęło to kilka odcinków, ale dosyć szybko się połapałem :)

Dnia 16.02.2014 o 20:17, Tyler_D napisał:

Tara znienawidzona ale przez kogo? Ciebie? Czy publikę?

Z tego co zdążyłem zaobserwować to całkiem możliwe, że jestem jedynym człowiekiem na tej planecie, który nawet ją lubi.

@zerohunter
Jak najbardziej warto oglądać dalej. Potem robi się coraz ciekawiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2014 o 20:21, Sandro napisał:

Z tego co zdążyłem zaobserwować to całkiem możliwe, że jestem jedynym człowiekiem na
tej planecie, który nawet ją lubi.

Tara to niezła babka, na razie to dosyć tajemnicza postać ale jest ... pociągająca. I te jej przepychanki z Wendy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2014 o 16:13, Blackhand napisał:

> Under the Mountain (1981– ) ???????
> ...

Dzięki wielkie, to chyba to :). Przynajmniej z tego, co znalazłem w Google :).

Tak dla pewności jeszcze spytam, jest jeszcze jakiś inny serial podobny do tego?


Motyw dzieci pokonujących kosmitów był i jest wykorzystywany w wielu serialach np.
Torchwood: Children of Earth (2009)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych, jakoś na dniach będzie w TV leciał K-PAX :) tylko nie dosłyszałem kiedy i na którym kanale :D ale zainteresowani się doszukają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2014 o 22:21, ArkStorm napisał:

Dla zainteresowanych, jakoś na dniach będzie w TV leciał K-PAX :) tylko nie dosłyszałem
kiedy i na którym kanale :D ale zainteresowani się doszukają :)

18 i 22 lutego o 21:35 na TV6...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbuje gdzieś znaleźć Rodzinę Borgiów do obejrzenia. Na HBO GO nie ma. Z ciekawości sprawdziłem jak się sprawa ma na warrezach, ale jest tylko trzeci sezon. Można to gdzieś jeszcze legalnie obejrzeć, czy pozostaje tylko zakup na DVD/BR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2014 o 20:48, Kraju napisał:

Można to gdzieś jeszcze legalnie obejrzeć

Na kinomanie są wszystkie 3 sezony. Swego czasu próbowałem się dowiedzieć jak to jest z legalnością tego portalu, ale nikt, łącznie z moderatorami, nie potrafił dać mi jednoznacznej odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się