HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 27.06.2011 o 18:49, Tyler_D napisał:

I co mnie najbardziej martwi ... podobno w przyszłym roku ma być premiera 28 miesięcy
później
. Jeśli ta seria nadal będzie utrzymywała obecną tendencję to szykuje się
nam niezła pożywka dla fanów kiczu i badziewia ...

Witam.
Tak przeczuwałem, że się to na tygodniach nie skończy :-D. Ja to bym się nie zdziwił jak by po tych 28 Miesiącach Później, wyszło 28 lat Później a tak zapewne będzie! xD Gdzie ten cały virus pewnie opanuje już całą kule ziemską i garstka ludzi będzie walczyć o przetrwanie ;l/ (oklepane łajno, na które pójdą masy). Innymi słowy czeka nas jakaś marna wersja coś ala Resident Evil: Afterlife, który też już się ciągnie i dociągnąć się nie może.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2011 o 18:49, Tyler_D napisał:

28 tygodni później

Sam bym tego lepiej nie ujął. Pierwsza część zapadła mi głęboko w pamięci dzięki początkowym scenom, szczególnie

Spoiler

pobudka w opustoszałym szpitalu i spacer po wymarłym Londynie, ze świetnym tematem muzycznym w tle.

Druga część to - jak już wspomniałeś - nachalne efekciarstwo. Jeżeli chodzi o 28 miesięcy później jak i każdą następną kontynuację to sprawa jest o tyle ciekawa, że zombie mają to do siebie, że po 1.5 - 2 latach zaczynają głodować, atakować się wzajemnie, a w konsekwencji - wymierają. Ciekawe jak zostanie to wytłumaczone w kolejnym filmie. Oczywiście temat może zostać kompletnie zignorowany i w sumie nie zdziwiłbym się za bardzo takim zagraniem, ale o ile mnie pamięć nie myli, pod koniec 28 Tygodni Później było wyraźnie pokazane, że
Spoiler

zarażeni dobili ostatniej fazy tzn. wymierania z głodu

...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


28 dni pozniej to jeden z lepszych filmow o zombie (choc tematyka oklepana, to trudno o porzadny film o nieumarlych, na raze moim numerem jeden jest Zombieland), wiec po kontynuacje chetnie siegnalem. Jedyne co mi sie naprawde podobalo to obsada (o tak, Imogen to lakomy kasek) i swietny soundtrack, ktory naprawde zasluguje na lepsze kino (podobnie jak OST z najnowszych i przy okazji tragicznych Residentow). Reszta taka sama jak piszesz, zanudzilem sie, ani razu sie nie przestraszylem, a takze nic mnie nie zaskoczylo. Tylko muzyka i aktorzy trzymali mnie na fotelu do konca. Najgorsze jest to, ze kontynuacja spokojnie moze byc gorsza od dwojki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OST z serii RE również popieram, kawał fajnej muzy :-) szczególnie ostatnia odsłona i kilka motywów z pierwszego. W niektórych seriach tak już jest, filmy schodzą w dół ale oprawa dźwiękowa pnie się w górę heh.
A co do 28 m-cy później ... może nie uda im się go nakręcić :P W innym wypadku czeka nas potem wielki skok albo reboot w postaci "28 lat później" :-D druga fala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne :/. W trailerze slychac Roberta Carlyle (SWIETNA rola w Stargate Universe), a w obsadzie go nie ma :/. Choc pewnie i tak pojde, ale jakby Robert podkladal glos to bym z checia na wersje angielska poszedl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oh ... ależ się posypało odpowiedzi ... więc może tak grupowo w jednym poście.

Sandro
=>

Owszem, początkowe sceny

Spoiler

"wycieczkowe" + ta muzyka gdy bohater z grubsza skapnął się co jest grane

- coś pięknego. Oprócz tego z tego co pamiętam niezła muzyka przygrywała także podczas scen w których główny bohater mordował innych niemilców, nie tylko zombiaki - ot choćby
Spoiler

ten cały dowódca - gwałciciel tej jednostki wojskowej gdzie trafili

pod koniec filmu. Zaś co do kwestii samych zombie - na początku filmu jest wyraźnie podkreślone
Spoiler

"po pięciu tygodniach zainfekowani padają z głodu", potem wpada US Army pod dowództwem NATO i zaczyna się "reconstruction"

. Co jest potem to każdy kto oglądał wie, to co widzimy w filmie to stan pół roku po wkroczeniu wojsk do zakazanej strefy. Co do końcówki ... jest nieco inaczej niż piszesz.
Spoiler

Udaje się przeżyć pilotowi helikoptera i kinderom. Ostatnią sceną jest to że widzimy że ewakuują się helikopterem gdzieś w stronę morza / black screen / 28 days later / potem widzimy zniszczony i opustoszały helikopter a następnie grupę ludzi, wśród nich lub za nimi na pewno są jakieś zombiaki, trudno ocenić czy cała widoczna tam grupa to zdrowi / zarażeni a w tle Paryż ... Więc jedną z opcji jest - helikopter poleciał sobie "gdzieś" daleko zabierając małego który tak samo jak jego matka nie zaraził się ale jest nosicielem. Więc albo pandemia dotknęła wcześniej także Europę i nasi wpadają w niezłe g*wno albo dostali się do Europy / Francji i tam dostaliśmy powtórkę z rozrywki z District One w wykonaniu tego małego szczyla

. Oczywiście to tylko jedna z możliwości.

Perry_Cox =>

O Zombielandzie się już kiedyś wypowiadałem, zresztą pewnie pamiętasz, zdania nie zmieniłem. Soundtrack? Wiesz ... szczerze mówiąc jakoś tak mi przemknął przez uszy że jakoś go nie zauważyłem ... nie przeszkadzał mi i chyba tyle mogę o nim powiedzieć.

Zaś co do OSTów z Residentów ... ja pamiętam tylko main theme od Mansona. :-P Bądź co bądź dobry kawałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2011 o 21:03, HumanGhost napisał:

Czy Transformers 3 będzie w kinach jedynie w 3D?


Raczej wątpię, żeby tak było. Pewnie gdzieś jest grywane w 2D Anyway: później i tak czy siak to wyjdzie na DVD i Blu-Ray. Może to jakaś ''prowokacja'' by zachęcić/zmusić widzów do oglądania seansów w 3D, ale w to najbardziej wątpię. Martwi mnie odrobinę to:
http://film.wp.pl/id,119508,title,Transformers-3-pierwsza-polska-recenzja,wiadomosc.html?ticaid=1c8fd
WTF. Mogli się odrobinę wstrzymać z tą recenzją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2011 o 21:34, Perry_Cox napisał:

Recenzja? To raczej luzna opinia. Zreszta nikt Cie nie zmusza do czytania tego.

Witam.
Nikt nikogo do niczego nie zmusza :D przeczytało mi się jakoś tak ukradkiem. Może to i dobrze że jest to tylko luźna opinia jak to nazwałeś. Polska premiera za 3 dni. Nie mogliby przecież dokładnie zrecenzować TF3. Wielu ludzi mogło by stracić ten apetyt przed seansem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2011 o 21:12, Braveheart napisał:

WTF. Mogli się odrobinę wstrzymać z tą recenzją.


Eee tam. Mnie tam nie ruszają recenzje, krytycy i opinie "znafcuf". I tak mam zamiar iść do kina. Chyba, że w moim mieście nie będzie seansu w normalnym wydaniu tylko te debilne 3D. Wtedy poczekam sobie na DVD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2011 o 22:40, Ecko09 napisał:

Kiedy na DVD będą Piraci z Karaibów 4?

Witam.
Tego to się aż tak szybko nie dowiemy. Jeszcze grają to w kinach. Lecz wiedz że jak wyjdą w Polsce to na pewno ujrzysz to jakimś przypadkiem w reklamach czy to internetowych, czy też w reklamach telewizyjnych. :). Ja sam czekam na DVD wersję :P by uzupełniła kolekcję ;)

@HumanGhost
>Eee tam. Mnie tam nie ruszają recenzje, krytycy i opinie "znafcuf". I tak mam zamiar iść do kina.
Mnie tak samo to nie interetete. Zamierzma na to pójść by napaść oczy między innymi spektakularnymi efektami specjalnymi @_@. Kto wie. Może fabularnie film też nie będzie gniotem, czy też średniakiem. Spory czas trwania się zapowiada, więc może coś tam naskrobali. Pożyjemy do 1ego zobaczymy ;]
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Wuja dzisiaj mi mowil, ze niemiccy krytycy sa zachwyceni efektami 3D w T3. Moze wybiore sie z nim do kina, ale odstrasza mnie niemiecki dubbing...

BTW, masz dziwny nawyk witania wszystkich w kazdym poscie ;)

Tyler_D=> Sprawdz sobie utwory na yt, mnie naprawde ruszyly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2011 o 23:52, Tyler_D napisał:

Próbowałem się do tego przekonać, ale jakoś mi to nie wyszło. Jak wiele innych funkcji FW. Kiedyś natrafiłem przypadkiem na jakąś stronę gdzie prosto i przejrzyście ukazane były wszystkie zbliżające się premiery. Beż żadnych "perełek" typu Gumisie: sezon 2 jak na FW tylko same głośniejsze tytuły z ostatnich miesięcy. Coś w stylu premier kinowych na Hataku. Niestety zapodziałem gdzieś adres strony i nie mogę jej odnaleźć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może chociaż pamiętasz czy to była strona polska czy jakaś zagraniczna? Związana z jakimś sklepem typu merlin czy empik, serwisem typu fw czy imdb czy taka sama w sobie prowadzona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2011 o 00:25, Tyler_D napisał:

/.../

Wydaje mi się, że angielska. Kurczę, nie wiem. Ale na bank nie była to żadna profesjonalna strona. Ot, taka tam tam strona prowadzona przez miłośników filmu :) Z resztą nie chodzi mi konkretnie o tamtą stronę. Cokolwiek. Przecież musi coś być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się