HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

IMDB a i owszem, niejako bardziej "wiarygodny" , ale ilość trolli i hejterów też nie mała, chociaż filmweb to już dno totalne od kilku lat, moderacja pożal się boże [w ogóle jak by ich nie było], oceny naginane bo platfusy jak się zepną w jakimś temacie to potem się śledzą i minusują sobie filmy z list ulubionych tak na złość, często ich nawet nie oglądając... porażka.


@Braveheart

Sprawdź sobie jeszcze Pandorum i Moon jak lubisz klimaty sci-fi ubarwione głębszym tłem niż pospolite motywy "kosmicznej odysei ratowania galaktyki" =)
Dwa bardzo dobre filmy, pierwszy mocny i dosyć ciekawy futurystyczny thriller, drugi dosyć złożony dramat cholernie dobry [więcej takich filmów jak Moon by się przydało].

Oba filmy tez sa z pogranicza kina w którym do finiszu nie wiadomo o co chodzi [aczkolwiek w Pandorum można się w 3/4 domyśleć powoli co sie mogło wydarzyć, generalnie filmik niezły, oceniłem osobiście na 7/10 a moona na 9/10]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2011 o 08:33, Pietro87 napisał:

Sprawdź sobie jeszcze Pandorum i Moon


O tu się mogę zgodzić - Pandorum gdzieś oglądałem z rok temu i nawet nawet, taki klaustrofobiczny, mroczny sci-fi w kosmosie. Całkiem całkiem, można obejrzeć jak ktoś lubi te klimaty, popieram.

Hmm Moon muszę wobec tego wyczaić ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.07.2011 o 11:52, TheFlyingDutchman napisał:

Hmm Moon muszę wobec tego wyczaić ;-)



O ile Pandorum mogę nazwać niezłym filmem [ponad przeciętnym, ale nie jakimś super-topowym, wiadomo o co chodzi do hitu dekady mu brakuje =)] to już Moon mogę nazwać rewelacyjnym filmem =)
Polecam, nie zawiedziesz się [choć jest to nieco inne kino niż dosyć "żwawy" Pandorum]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Leon Zawodowiec II?

Oh come on ... to mi się nie podoba. Chociaż ... Besson raczej crapiszczowatym reżyserem nie jest ale ... mimo wszystko mam spore wątpliwości co do sensowności tej produkcji [ o ile ona oczywiście wypali ].

Braveheart

No jeszcze ewentualnie : Equilibrium ,
Powiem Ci. Dla mnie bomba film. Ciekawy temat. Świat gdzie nie ma jakichkolwiek emocji, które by do czegokolwiek doprowadzały, a wszystko za sprawą leku - prozuim. Dosyć oryginalne.


Oryginalne? No z tym to już bym lekko polemizował bo bardzo podobne jeśli nie identyczne tło fabularne mieliśmy w Fahrenheit 451 [ mówię i o filmie jak i książce Bradbury''ego ] oraz w Roku 1984 [ jak wcześniej ] więc wiesz. Co prawda również bardzo lubię ten film ale akurat nazywanie go oryginalnym to nieco zbyt pochopne gloryfikowanie go moim zdaniem.

Co do dyskusji o Pandorum i Moonie - obydwa filmy oglądałem niedawno i ogólnie oceniam tak jak pisaliście choć większy sentyment pozostał po tym drugim, pierwszy wydawał mi się taki jakiś ... niedorobiony. Zresztą o obydwu się tutaj w temacie wypowiadałem więc można sobie znaleźć moje opinie i oceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze - lol, ten plakat widziałem już z wersją 4chanowskich memów, trollface''y i te sprawy. Była też przeróbka gwiezdno-wojenna, baaardzo stara wzorowana na South Parku i jeszcze kilka wersji widziałem ale tej to nie ale jest boska. Zresztą ... któż by nie chciał przez chwilę wrzucić takich ciuchów i poczuć się jak trv gangster? ;-) A o drugiej to się nie będę wypowiadał bo ani nie jestem wielkim fanem ani tym bardziej nawet znawcą Batka jak i Murray''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Chyba jestem pierwszy tutaj, kto widzial nowych Transformersow, a przynajmniej na pewno pierwszy, ktory o nich cos napisze. Moje wrazenia opisalem tutaj http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=888434&n=26 Kino proste, ale piekielnie efektowne. Kazdy kinoman powinien zobaczyc T3 dla samych efektow. Nie warto sie spinac i zaslaniac sie trescia filmu. Nikt, nawet rezyser nie ukrywa, ze w tym przypadku liczy sie forma. Polecam jednak zapoznac sie z moja opinia na sajdzie, ktora jest nieco bardziej rozbudowana.

BTW, kto Wam sie bardziej podoba, Fox czy Rosie (biorac pod uwage ich aktorsto, jak i wyglad oczywiscie)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj o tak później porze :D Dobrze że ktoś już to mniej więcej opisał. Lecz ja chyba się na to jutro wybiorę? Jak wrażenia jeśli chodzi o "trzy de" ;> Zwykłe kino a jeśli IMAX to nie mam pytań bo pewnie są ogromne :D

Dnia 03.07.2011 o 01:21, Perry_Cox napisał:

BTW, kto Wam sie bardziej podoba, Fox czy Rosie (biorac pod uwage ich aktorsto, jak i
wyglad oczywiscie)?

Hmmm po pierwsze wolę jednak Megan Fox. Raz że chodzi o wzgląd na poprzednie części, a no i może odrobinę mi się trochę bardziej podoba. Choć Rosie też jest piękna, lecz niech lepiej pozostanie modelką. Filmu jeszcze nie widziałem. A z tego co wyczytałem na necie to jest jej pierwszy film, więc jeśli chodzi o aktorstwo również wybieram Fox, która już ma jakieś doświadczenie w tych sprawach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.07.2011 o 01:29, Braveheart napisał:

na necie to jest jej pierwszy film, więc jeśli chodzi o aktorstwo również wybieram Fox,
która już ma jakieś doświadczenie w tych sprawach :)

IMHO i tak lepiej zagrala niz Fox, ktora aktorka jest po prostu slaba. (o wygladzie nie bede dyskutowal, bo to rzecz gustu, ja osobiscie wole Rosie, choc wkurzaja mnie jej napompowane usta; ale za to sylwetke ma doskonala, co w filmie wyraznie wyeksponowano ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to kwestia gustu, a one obydwie są bardzo piękne :D. Co do wspomnianych przez Ciebie ust. To mimo iż nie oglądałem filmu to Ci powiem że to mnie będzie chyba razić, bo na Trailerach czy też zdjęciach widoczne są te napompowane usta. Nie wiem co oni chcieli tym osiągnąć. Chyba coś a''la Fox z poprzednich części :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2011 o 01:37, Braveheart napisał:

Właśnie to kwestia gustu, a one obydwie są bardzo piękne :D. Co do wspomnianych przez
Ciebie ust. To mimo iż nie oglądałem filmu to Ci powiem że to mnie będzie chyba razić,
bo na Trailerach czy też zdjęciach widoczne są te napompowane usta. Nie wiem co oni chcieli
tym osiągnąć. Chyba coś a''la Fox z poprzednich części :).


Jak to co chcieli osiągnąć? Napompowane usta = Angelina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2011 o 01:54, pkapis napisał:

Jak to co chcieli osiągnąć? Napompowane usta = Angelina.

Tylko że Angelina Jolie ma taki typ urody no i w jej przypadku to już bardziej pasuje. Z tymi ustami to mi chodziło o to że w poprzednich częściach Megan nie miała aż tak ''spompowanych'' ale rzucały się w mocno w oczy. Chyba przez znaczną ilość szminek i błyszczyków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2011 o 01:21, Perry_Cox napisał:

Nie warto sie spinac i zaslaniac sie trescia filmu. Nikt, nawet rezyser nie
ukrywa, ze w tym przypadku liczy sie forma. Polecam jednak zapoznac sie z moja opinia
na sajdzie, ktora jest nieco bardziej rozbudowana.


Oj, ale pamiętam, że Bay razem z innymi zapowiadał poprawę fabularną względem poprzednich części, a szczególnie drugiej, gdzie sporo ludzi krytykowało go za niektóre rozwiązania, a nawet za wprowadzenie niektórych transformersów do filmu. No ale wiadomo, to ma być kino rozrywkowe, efektowne i w tym bankowo się sprawdza świetnie.

Dnia 03.07.2011 o 01:21, Perry_Cox napisał:

BTW, kto Wam sie bardziej podoba, Fox czy Rosie (biorac pod uwage ich aktorsto, jak i
wyglad oczywiscie)?


Po wyglądzie to jednak Fox, szkoda, że nie zagrała, podpadła i wypadła z zespołu, mówi się trudno.

Ja swoją opinię o Transformersach 3 wrzucę pewnie w poniedziałek w nocy lub wtorek, bo na poniedziałek mam bileciki akurat i co fajne to na seans do IMAX''a :-) Zobaczymy jak się to cudo zaprezentuje na dużym ekranie. Liczę na świetne sceny kręcone kamerą IMAX, tak jak to było The Dark Knight, który robił niesamowite wrażenie na tym ogromnym ekranie w pewnych scenach! Mistrzostwo :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.07.2011 o 08:30, TheFlyingDutchman napisał:

Oj, ale pamiętam, że Bay razem z innymi zapowiadał poprawę fabularną względem poprzednich
części, a szczególnie drugiej, gdzie sporo ludzi krytykowało go za niektóre rozwiązania,
a nawet za wprowadzenie niektórych transformersów do filmu.

Jesli Cie to pocieszy, to pod wzgledem fabularnym jest stanowczo lepiej niz w dwojce.

Dnia 03.07.2011 o 08:30, TheFlyingDutchman napisał:

Po wyglądzie to jednak Fox, szkoda, że nie zagrała, podpadła i wypadła z zespołu, mówi
się trudno.

Czym tak naprawde podpadla, bo oficjalnie niby sama zrezygnowala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zodiak

Ciekawy, interesujący, wciągający, trzymający w napięciu, czasami zabawny - taki jest film Finchera. Mieszanka dramatu i kryminału w dość ciężkiej otoczce w klimatach Se7en - tego się możecie spodziewać po tym tytule. W tle bardzo miła dla ucha i sympatyczna ścieżka dźwiękowa, Gyllenhaal w głównej roli, interesująca rola Downey''a. Raczej ciężkie kino a i dość obszerne bo ponad dwie i pół godziny z życiorysu trzeba nań poświęcić ale warto, warto. No i oczywiście nie można zapominać że historia przedstawiona w filmie bazuje na prawdziwych wydarzeniach. O kwestiach fabularnych nie chcę się bardziej rozpisywać bo o wiele lepiej poznaje się całą historię w trakcie seansu.

Mocna ósemeczka się należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2011 o 16:10, Perry_Cox napisał:

Czym tak naprawde podpadla, bo oficjalnie niby sama zrezygnowala?


I to nie tylko przez to, co podał MithrandirII, ale jeszcze ponoć za antysemickie docinki i dowcipy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2011 o 17:10, Tyler_D napisał:

Zodiak

>/....ciach/
Witam.
Tu się zgadzam w całej rozciągłości. Film trzyma i sprawia że watcher chce więcej. Najmocniejszym wzmocnieniem napięcia i tak dla mnie było ostatnie 30 minut. Lecz ta wersja jest z 2007 roku. Jak wiadomo są dwie. Jest jeszcze Zodiac z 2005 roku. http://www.filmweb.pl/film/Zodiak-2005-111718. I tu mam pytanie czy oglądałeś właśnie tą wcześniejszą ? ;->. I ogólnie do resty forumowiczów jeśli chodzi o kwestie tego filmu. Która jest lepsza waszym zdaniem. Z 2007 roku czy 2005. Tej pierwszej nie oglądałem. Warto ? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się