HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Obejrzałem w ostatni weekend "300". Nie będę ukrywał, że sprawiło mi to przyjemność. Bardzo fajny film fantastyczny. Dawno się tak nie uśmiałem i nie wlepiałem oczu w ekran. Wiem, że to film na podstawie komiksu i nie opisuje dokładnie przebiegu bitwy. I właśnie dlatego tak mi się podobał. Warto obejrzeć. :-)
Taka groteskowa wizja, można powiedzieć. Zawsze jakaś odmiana od szarej codzienności. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2007 o 21:37, Azrathel napisał:

"uśmiałem" ?
no nie mów, że nie uroniłeś nawet jednej łezki pod koniec filmu - bo nie uwierzę ;)


Ja nie uronilem nawet pól ;-). Ten film to taki smaczny, opakowany w lsniácy papierek cukierek ;-). Od groma efektów specjalnych i zapierajácych dech ujác, a pod spodem na wskros komercyjna ekranizacja kolejnego komiksu ("znoszácego zlote jajka") Franka Miller''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2007 o 21:37, Azrathel napisał:

no nie mów, że nie uroniłeś nawet jednej łezki pod koniec filmu - bo nie uwierzę ;)


Ani jednej. :-D
Dla mnie to była groteska, momentami śmieszna. Fajny film, taki właśnie komiksowy.
Spartanie to byli czubki, jakoś mi ich szkoda nie było. Poza tym to nie było smutne zakończenie. Przecież dobrze się skończyło. Trzystu zginęło tak jak chciało, reszta skopała dupy persom (czarnym hehe) i żyli długo i zielono. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no raczej, 300 byli bardziej smieszni niz straszni. Te texty w stylu: szalenstwo?! to Sparta!!; albo inne - po prostu smieszne:P IMVHO smieszny tez byl ten "homoseksualista" Kserkses:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2007 o 21:51, czad93 napisał:

IMVHO smieszny tez byl ten "homoseksualista" Kserkses:P


Był raczej tragicznym bohaterem tej opowieści. Choć po obejrzeniu filmu tak się juz nie dziwię Irańczykom, że go bojkotują. To tak jakby Niemcy przedstawili w swoim filmie Jagiellonów jako "mrocznych fanatyków zniszczenia". Ale wiadomo, to tylko ekranizacja komiksu. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2007 o 21:51, czad93 napisał:

no raczej, 300 byli bardziej smieszni niz straszni. Te texty w stylu: szalenstwo?! to Sparta!!;
albo inne - po prostu smieszne:P IMVHO smieszny tez byl ten "homoseksualista" Kserkses:P


Straszny - napewno nie
Śmieszny - tak, w niektórych momentach

Ale ogólnie 300 to kawał dobrego kina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co mi możecie polecić?
Wybieram się do kina (dawno nie byłem) w tym tygodniu (piątek, sobota lub/i niedziela) i nie wiem na co pójść?
Osobiście reflektuję prawie wszystkie gatunki filmowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2007 o 23:32, balduran2 napisał:

A co mi możecie polecić?
Wybieram się do kina (dawno nie byłem) w tym tygodniu (piątek, sobota lub/i niedziela) i nie
wiem na co pójść?
Osobiście reflektuję prawie wszystkie gatunki filmowe.


No ja proponuje na 300 (choć wątpie, że jeszcze nie byłeś :D)
Ja rzadko chodzę do kina (raz na dwa/trzy miesiące), ale postanawiam to poprawić :D
Poza tym to Piraci z Karaibów ostatni za miesiąc i Harry Poer w lipcu i jeszcze Shrek 3...Będzie co oglądać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 00:16, Oskar24 napisał:

No ja proponuje na 300 (choć wątpie, że jeszcze nie byłeś :D)

Akurat nie byłem, bo mówiłem już że dawno (bardzo) byłem ostatnio w kinie.

Dnia 25.04.2007 o 00:16, Oskar24 napisał:

Ja rzadko chodzę do kina (raz na dwa/trzy miesiące), ale postanawiam to poprawić :D

A u mnie to różnie bywa. Jak jest kasa, albo dobry film to idę. Czasem także z nudów.

Dnia 25.04.2007 o 00:16, Oskar24 napisał:

Poza tym to Piraci z Karaibów ostatni za miesiąc i Harry Poer w lipcu i jeszcze Shrek 3.

Na "Piratów..." się nie wybieram, bo byłem w kinie na 2 części i strasznie się rozczarowałem - poczekam sobie jak będzie na DVD.
Na "Harrego Pottera...", na pewno pójdę bo byłem na wszystkich poprzednich częściach.
Na "Shreka 3" też na pewno się nie wybiorę bo już 2 część mi się nie podobała (a też byłem w kinie). Poczekam sobie tak jak przy "Piratach..." na DVD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.04.2007 o 00:23, balduran2 napisał:

Na "Piratów..." się nie wybieram, bo byłem w kinie na 2 części i strasznie się rozczarowałem
- poczekam sobie jak będzie na DVD.
Na "Harrego Pottera...", na pewno pójdę bo byłem na wszystkich poprzednich częściach.
Na "Shreka 3" też na pewno się nie wybiorę bo już 2 część mi się nie podobała (a też byłem
w kinie). Poczekam sobie tak jak przy "Piratach..." na DVD.


To pędź na 300...! A co do Shreka, to jak tego mozna nie lubieć? I Piratów?:D
No a Harry Potter i Zakon Feniksa się ciekawie zapowiada, ale ciekawe czy pokażą choć połowę ksiązki =/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 00:31, Oskar24 napisał:

To pędź na 300...!

Najprawdopodobniej tak zrobię.
>A co do Shreka, to jak tego mozna nie lubieć? I Piratów?:D
Nie mówię że nie lubię, tylko 2 części tych filmów mi sie już nie spodobały i nie mam zamiaru wydawać kasy na bilet żeby tylko pójść dla tytułu.

Dnia 25.04.2007 o 00:31, Oskar24 napisał:

No a Harry Potter i Zakon Feniksa się ciekawie zapowiada, ale ciekawe czy pokażą choć połowę
ksiązki =/

Ja chodzę na Harrego Pottera, ze względu na książkę. Jak do tej pory, to najgorszy film to była część 3 (Więzień Azkabanu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.04.2007 o 00:34, balduran2 napisał:

Ja chodzę na Harrego Pottera, ze względu na książkę. Jak do tej pory, to najgorszy film to
była część 3 (Więzień Azkabanu).

Według mnie najgorsza część HP to Komnata Tajemnic (film oczywiście), a njalepsze WA i CO, jedynka taka sobie ;/
A ja do kina chodzę z matką chrzestną :P Na 300 byliśmy właśnie ostatnio..Powiedziała mi, że jak bym tylko chciał do kina iść to żebym mówił :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 00:38, Oskar24 napisał:

Według mnie najgorsza część HP to Komnata Tajemnic (film oczywiście), a njalepsze WA i CO,
jedynka taka sobie ;/

Każdy ma inne zdanie na ten temat.

Dnia 25.04.2007 o 00:38, Oskar24 napisał:

A ja do kina chodzę z matką chrzestną :P Na 300 byliśmy właśnie ostatnio..Powiedziała mi, że
jak bym tylko chciał do kina iść to żebym mówił :D

Ja z kolei chodzę do kina z różnymi ludkami. Raz z siostrą, raz z kolegą (kolegami) innym razem z...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.04.2007 o 00:50, balduran2 napisał:

Ja z kolei chodzę do kina z różnymi ludkami. Raz z siostrą, raz z kolegą (kolegami) innym razem
z...

Ja tam z kolegami rzadko chodzę...jak już coś to na film typu Shrek, żeby się pośmiać :D
Np. był taki tekst w Kurczak Mały chyba:
Matka mówi do synka:"Synku, jak dalej będziesz niegrzeczny to Ci wezmę wszstkie płyty Ich Troje"...Jaki z tego mieliśmy polew :D:D Po prostu kocham polski dubbing w bajkach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A oglądał ktoś film "Człowiek Pies" z Jetem Lee (nie wiem czy dobrze napisałem).
Nie jest to nowy film (z przed jakichś 3 lat), ale za to bardzo ciekawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z nowości ostatnio obejrzałem 300 i Labirynt Fauna
300 nawet miło się oglądało, ale raczej nie sięgnę po ten film więcej. Taki przyjemny film, ale na raz. Za to naprawdę podobał mi się Labirynt. momentami film jest ciężki i może zniesmaczyć, ale uważam to za naprawdę dobry kawałek kina. Jesli ktoś nie widział - polecam serdecznie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 02:23, DarkCloud napisał:

z nowości ostatnio obejrzałem 300 i Labirynt Fauna

Właśnie się zastanawiam żeby iść do kina na któryś z nich (a może na oba, kto wie).
I nie wiem który wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 02:28, balduran2 napisał:

> z nowości ostatnio obejrzałem 300 i Labirynt Fauna
Właśnie się zastanawiam żeby iść do kina na któryś z nich (a może na oba, kto wie).
I nie wiem który wybrać.


jesli o 300 idzie, to głównie dla efektów warto iść do kina IMO. takie filmy zawsze się ogląda lepiej w kinie a nie na kinie domowym ;]
jesli zas o Labirynt idzie - dobrze jest, jesli w kinie jest zachowana powaga.. niektórych osób nie powinno sięwpuszczać na sale podczas takich filmów. podczas seansu na którym byłem kilka tlenionych blondynek osobiście bym wyciągnął za kudły z sali i na dowidzenia jeszcze wręczył dożywotni zakaz wstępu do kina...

oba warto obejrzeć ale jesli byś miał wybrać jeden to 300 zaliczam do kina lekkiego, Labirynt - do ambitnego. I na tej podstawie dokonałbym wyboru ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się