HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 27.04.2007 o 07:07, NineTails21 napisał:

Polecam Spiderka 3 (Spider Man 3)... Zapowiada się najlepsza z dotychczasowych części (1 była
nieco ponad przeciętną, 2 wyższe stany średnie + przepakowanie CG) no i zobaczymy w końcu największego
nemesis pajeczaka Venom-a... Palce lizać.

skoro polecasz to napisz w kilku zdaniach co w nim jest takiego dobrego i dlaczego warto obejrzeć - i jeszcze gdzie go oglądałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2007 o 07:07, NineTails21 napisał:

Polecam Spiderka 3 (Spider Man 3)...
/ciach/


Mogę wiedzieć jak możesz go polecać, jeśli nawet nie było jeszcze pokazów przedpremierowych?
To, jest tak jakbym ja polecam Shreka 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2007 o 08:41, WorldWar3PL napisał:

Shrek 3
Spider-man 3
Piraci z Karaibów 3
Jeszcze jakieś trójeczki nas czekają? :)


trója z chemii i fizyki na koniec roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Kino Polska leciał film dziś "Na Odsiecz Wiedniowi". Stary polski film i z aktorów to tylko Dymną i Kowalewskiego rozpoznałem chyba. :P
Jeśli ktoś nie oglądał to polecam... widać, że bardzo stary, z narratorem, ale oryginalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2007 o 10:37, Vaxinar napisał:

Na Kino Polska leciał film dziś "Na Odsiecz Wiedniowi". Stary polski film i z aktorów to tylko Dymną i Kowalewskiego rozpoznałem chyba.

Oglądałem. Grali jeszcze : Karol Strasburger, Franciszek Pieczka, Jerzy Bińczycki (jako Sobieski) i Jerzy Trela (jako Kara Mustafa). Ciekawoską jest fakt, że w filmie użyto fragmentów z "Potopu" Hoffmana. W momencie gdy pokazywano jakie wojska idą pod Wiedeń, dwukrotnie użyto tego samego fragmentu z "Potopu" (gdy wojska konfederackie, wraz z chorągwią laudańską, jadą krętym wąwozem, a Kmicic obserwuje ich z góry) razem z oryginalną ścieżką dźwiękową :-)
Zastanawiałem się nawet czy pytali Hoffmana o zgodę :-)

Dnia 27.04.2007 o 10:37, Vaxinar napisał:

Jeśli ktoś nie oglądał to polecam... widać, że bardzo stary, z narratorem, ale oryginalny.

Nie taki znowu stary. Z 1983 r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2007 o 12:01, A-cis napisał:

Oglądałem. Grali jeszcze : Karol Strasburger, Franciszek Pieczka, Jerzy Bińczycki (jako Sobieski)
i Jerzy Trela (jako Kara Mustafa).

Strasburgera oczywiście kojarzę, Trelę też, podobno za komunistów fenomenalnie zagrał Konrada jak wystawiali w Teatrze Narodowym Dziady.
Reszty chyba nie kojarzę. :(

Dnia 27.04.2007 o 12:01, A-cis napisał:

Nie taki znowu stary. Z 1983 r.

Hmm, wyglądał mi na film z lat 60.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem o tym pisać, ale chyba zapomniałem... Ostatnio dość późno leciał film Gorączka (Heat) w wyśmienitej obsadzie (Robert De Niro, Al Pacino, Val Kilmer, czy Jon Voight). Film jest z 1995 roku, ale był świetny po prostu, bardzo mi się podobał polecam innym! Tak ogólnie rzecz biorąc film jest o 3 gościach, którzy napadają na wóz pancerny z kasą (później też chyba na bank), a jeden z przestępców jest ścigany przez por. Vincenta Hanne (w tej roli Al Pacino).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W listopadzie br. warto będzie obejrzeć rosyjski film zrobiony (a właściwie jeszcze robiony) kosztem ok. 12 milionów dolarów o... wypędzeniu Polaków z Kremla.
"Rok 1612" (bo tak nazywa się ten film) uświetni listopadowe Święto "Dzień Jedności Narodowej".- Święto państwowe w Rosji, które zastąpiło "delegalizowane" święto (rocznicę) puczu bolszewickiego z 1917 r.

Jedną z gł. ról (filmowego Polaka) gra... Michał Żebrowski

I bardzo dobrze, że Rosjanie robią taki film! To ich historia, ich sprawa, ich pieniądze i ich bohaterowie!

Może u nas w Polsce zaczną znowu robić porządne filmy historyczne? - bo takie filmowo-historyczne gnioty jak np. "Ogniem i mieczem" nie da się oglądać!!! - kalanie własnego gniazda (a tu także unikanie drażnienia Ukraińców i głaskanie ich) to obca mi sprawa i obce wzorce - w dodatku tak paszkwilancko przerobiono Sienkiewicza:P
Zupełne zaprzeczenie dzieła Sienkiewicza - dlaczego u nas po 1989 r. musi ciągle być obecna "poprawność polityczna" także w filmach - vide np. "Stara Baśń" gdzie aby nie drażnić Niemców zastąpiono ich Vikingami?!

Może - ale obawiam się nowego "wyczynu" A. Wajdy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z kina z filmu pt. "T4XI":) Mnie się podoba, a wam?? Piękny język, w którym film kręcono jest the best;) Humor także niczego sobie, a aluzja do złamań Cisse jest pikna po prostu:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2007 o 12:13, Vaxinar napisał:

Strasburgera oczywiście kojarzę, Trelę też, /.../
Reszty chyba nie kojarzę. :(

Franciszka Pieczki, niezapomnianego Gustlika z "Czterech pancernych", nie kojarzysz?!! ;-)
Nie wierzę :-)
Raczej nie zwróciłeś uwagi (był przebrany za Araba) :-D
A Bińczycki specjalnie nie rzucał się w oczy w polskiej kinematografii. Jego najbardziej znana rola, to Bogumił w "Nocach i dniach".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domino to tak krótko na niego temat, a co wy o nim sądzicie, bo już raz zadawałem te pytanie, ale nikt nie był zainteresowany odpowiedzią.

Film oparty jest na prawdziwej historii życia Domino Harvey. Córka aktora Laurence''a Harveya porzuca swoje dotychczasowe życie w świecie gwiazd Hollywoodu i zostaje łowcą nagród.

Film opowiada historię Domino Harvey, córki bogatego amerykańskiego aktora Laurence''a Harveya. Postanawia ona zostać łowcą nagród. Dołącza do najlepszego amerykańskiego duetu łowców nagród - Eda Mosbey i niejakiego Choco. A takie życie jest pełne przygód.

To są jedyne recenzje tego filmu na internecie - chyba sam będę musiał obejrzeć i spisać porządną :D
No i jak zwykle umieszczę ją także na swoim gramsajcie, bo uważam, że fil jest wart uwagi napewno, ale jeszcze teraz czy wart kupienia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2007 o 20:21, Harvenar napisał:

Dla mnie film jest warty obejrzenia tylko ze względu na rozbierane sceny z Keirą Knightley
:>


<lol>

A i nawet ścięła się wtedy na krótko przez co musiała potem w Piratach z Karaibów nosić peruke - dobrze napisałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2007 o 19:52, A-cis napisał:

Franciszka Pieczki, niezapomnianego Gustlika z "Czterech pancernych", nie kojarzysz?!! ;-)
Nie wierzę :-) Raczej nie zwróciłeś uwagi (był przebrany za Araba) :-D


No to kojarze już, jak Gustlik z pancernych. :)
Ja z tych starszych filmów nie kojarze aktorów z nazwisk. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.04.2007 o 20:49, Vaxinar napisał:

Ja z tych starszych filmów nie kojarze aktorów z nazwisk. :)


Ciężko zapamiętać, a jak już tyle tego było to kompletnie.

O, a może co sądzicie jakby porównywać filmy obecnie i np. 20 lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie warto ogladac 300. Nie wiem na prawde czym sie w ci dziennikarze podniecaja. Wyglada jakby rezyser cpal na planie... Jakies oniryczne wersje sparty from filmy fantasy... Dziwaczny film. Niektore sceny sa fajne- reszta do chrzanu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się