Zaloguj się, aby obserwować  
Lukas813

Jaki masz internet - rodzaj i prędkość

233 postów w tym temacie

Dnia 20.03.2008 o 19:41, Dekerinho6 napisał:

Obecnie mam radiówkę 512 kb/s ale zmieniam na NETIE :)


czemu akurat Netie? Bo sam nie wiem jakiego hosta się złapać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam radiówkę (prędkość od 0b-4Mb) ale na tych wakacjach zmieniam na stałe łącze minimum 1MB ale jeszcze nie wiem od kogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Neozdrada 256kB/s (tak naprawdę 30kB/s). A mam pytanie. W lipcu kończy się umowa, i chciałbym sobie założyć internet ok. 4 MB. Tyle że czegoś nie rozumiem. Otóż nieraz jest tak że u kogoś nie można założyć neta szybszego niż np. 2 MB. Jak to z tym jest, od czego to zależy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2008 o 16:02, Jaki Ganh1 napisał:

Neozdrada 256kB/s (tak naprawdę 30kB/s).

Masz prawdopodobnie neostradę 256 kilobitów na sekundę (kb/s), więc powinno Ci śmigać z prędkością około 30 kilobajtów (KB/s) i tak jest zapewne w rzeczywistości. Nie ma się co rzucać, trzeba się dowiadywać wszystkiego przy zakupie. :P
Ja mam neostradę 1 megabit na sekundę, czyli 1024 kilobity na sekundę, czyli ok. 130 kilobajtów na sekundę ;P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Radiówkę 1Mb/s. Tyle teorii, bo w praktyce zamiast tego 1Mb/s mam 256kb/s i mniej, ale i tak to jest najlepszy net jak jak na razie miałem.

Jaki Ganh1--->

> Otóż nieraz jest tak że u kogoś nie można założyć neta szybszego niż np. 2 MB. Jak to z tym jest, od czego to zależy?

To pewnie zależy od tego gdzie kto mieszka. W mniejszych miastach czy na wsi o takim szybkim łączu zapewne można tylko pomarzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś mi powiedzieć, czy internet jest zależny od linii telefonicznych? Bo nieraz jest tak że ktoś nie może mieć internetu szybszego niż 2Mb itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2008 o 17:42, Jaki Ganh1 napisał:

A mógłbyś mi powiedzieć, czy internet jest zależny od linii telefonicznych? Bo nieraz
jest tak że ktoś nie może mieć internetu szybszego niż 2Mb itp.

Nie za bardzo, choć domyślam się, podobnie jak dave03, że jest to zależne od miejsca, w którym mieszkasz. Jeśli jest to wieś, albo jakiś samotny dom na odludziu, to jesteś skazany na słabsze łącze, np. wolną radiówkę. Prawdopodobnie odwrotnie ma się sprawa w miastach, szczególnie tych dużych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam mam pytanie: zerwałem umowe z Neostradą i szukam dobrego internetu i jaki byście mi polecili? Słyszałem o Netia i iPlus . chciałbym też zaznaczyć że chodzi mi o to że miałem opcję 1 Mb/s a najczęsciej nawet w nocy (od 12 poczynajac do rana) ^^ że mi ściagało 6-15 kb/s
PS. Prosilbym jęsli ktoś jest tai kto mial neostrade a mienił na inna niech się wypowie czy inny net jest lepszy od neostrady i czyjest duza roznica( zapewne tak bo to do odwala neostrada to przegięcie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie co do oferty...
mam możliwość przedłużenia umowy z TP SA, zamiast 512 będę miał 1mb/s za taką samą cenę [circa 60zł/miesiąc]. i tu pytanie, czy się to opłaca? mam 10 dni na zastanowienie się. i nie wiem kogo innego niż Neo wybrać.
dodać powinienem, że ciężko jest u mnie z dostępnością, tj. Aster do mnie na ulicę nie dochodzi [nie chcą zakłądać, za daleko od skrzynek czy czegoś tam...].
więc, co możecie mi polecić zamiast Neo, a wiecie że i na zadupie dojdzie? ;]
pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jakaś inna firma, która oferuje dostęp do internetu na linii TP?
Może Netia albo TELE2? Bo 60 zł miesięcznie w TP, za 1 Mb/s (pewnie na dodatek umowa na 24 miesiące) to nie jest dobra oferta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2008 o 19:59, balduran2 napisał:

A jakaś inna firma, która oferuje dostęp do internetu na linii TP?


nie mam pojęcia szczerze. wiem, że Netia chyba ma coś takiego...

Dnia 24.06.2008 o 19:59, balduran2 napisał:

/.../


Netia jest cholernie droga, ale jeszcze popatrzę.
Tele2 nie sprawdzałem, trzeba się zainteresować.
póki co, sprawdziłem UPC, oni mają za 69 zł na miesiąc 1mb/s, taka sama oferta jak w TP. niby mają 10mb/s za 89zł/miesiąc, ale ciężko by było na to rodzicieli przekonać...

P.S Netia jednak ma niezłą ofertę. ten sam 1Mbit/s za 59zł na miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sry za dubla itp itd.

zastanawiam się, jakie są alternatywne sposoby połączenia z internetem. bo rly to ja goły w tych sprawach jestem :|

netia odpada, tak samo upc sferia tele2 i Neo. nie ważne z jakich powodów, nie czas żeby się rozpisywać.
więc, jak inaczej można się łączyć z netem? jakaś radiówka czy inne wytwory? ktoś może polecić?
z góry thx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2008 o 00:25, pizmak666 napisał:

więc, jak inaczej można się łączyć z netem? jakaś radiówka czy inne wytwory? ktoś może polecić?

Chyba faktycznie pozostaje Ci tylko internet radiowy - ale to już musisz sam szukać - bo w każdym mieście inny dostawca jest.
No i chyba czasami jeszcze jest telewizja satelitarna z dostępem do internetu - czy coś w tym stylu - po prostu internet przez antenę satelitarną, ale to też jacyś lokalni dostawcy są przeważnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2008 o 00:37, balduran2 napisał:

/.../


czyli latanie po sąsiadach i pytanie, co oni tam mają pozostało... ;>

cóż, dzięki. a jak nie, to Neo 1Mbit/s się weźmie. ale to rzal.ru jest. przecież na 2 lata to ja zginę z takim łączem :/

P.S
pojaw się na xf, chciałem pogadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować