Zaloguj się, aby obserwować  
Niedzielka99

Komputer do gier.

58 postów w tym temacie

Dnia 20.12.2005 o 09:12, WorldWar3PL napisał:

BEZ RÓZNICY ?! Włączalem te 3 gry na full detalach na kompie i widzialem je na xboxie... różnica
jak z P166 mhz i P4 2,4 ghz...... tak dla przykładu ;)


a to zabawne - nie wiem gdzie je widziałeś, wierz sobie w to dalej. Rrzecz w tym że mam i PC (w tym jednego z 7800 na pokładzie) i Xboxa1 wpiętego do HDTV, i wiem jaka jest różnica w grafice w Splinterze3 czy Doomie3. W skrócie, prawie żadna. Mnie nie wierzysz, poczytaj recenzje na sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2005 o 07:02, Keroth napisał:

Pesymista :). Zresztą co ja mówie, sam mam GF 4 MMX, więc mnie to by 7800GT bardzo urządzało


Bardziej czlowiek doswiadczony przez los :)))
Moj GF4 radzi sobie niezle z wiekszoscia wspolczesnych gier, ale walsnie nei dziaal z dlugo oczekiwanym BF2 ;(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2005 o 21:23, metalli napisał:

> I jeszcze jedno.. jak ktos kupuje u Was w salonie to tez masz takie prostackie odzywki
czy
> wtedy jestes milutki i pokorny?
misiu czy ja jestem tutaj w pracy?? to sa moje PRYWATNE opinie! poztym ja może jestem prostakiem
ale z wypowiedzi na którą odpowiadałem inaczej nie można... Z-Ł-O-D-Z-I-E-J-S-T-W-O ! ! ! zobacz
sam: koles ma kasę na sprzęt, ale gry za drogie? A co do mojej obsługi świadczy o jej klasie
coraz wieklsza ilośc klientów... ale to chyba nie jest forum na ten temat?? Koles prosi o
pomoc przy kupnie a co tu sie wyrabia?? ECHHH

A GDZIE JA NAPISAŁEM ŻE KUPUJE PIRATY CZŁOWIEKU CO???Napisałem jedynie że producenci gier bardzo często narzekają na kiepskie wyniki w sprzedaży gier na pc bo według nich kupują piraty.Oczywiście to jest częściowo prawda,ale czy ci ludzie w ogole zastanawiaja sie ktoś nie kupuje gier bo maja za wysokie wymagania sprzętowe? Na cholerę komuś gra (piracka też) ktora nawet nie włączy się bo karta nie obsługe shaderow?

(jestem S-P-R-Z-E-D-A-W-C-A)

Jesteś chamem ktoremu nie chce się doczytać do końca czyjejś wypowiedzi,po czym bezpodstawnie kogoś oskarżasz o popieranie piractwa, w dodatku wyraźnie chcesz podkreślić że wszyscy ktorzy nie pracują w twojej branży w ogole się nie znają i wręcz nie mają prawa znać się na sprzęcie.Ty jesteś przecież naszym guru.

Fajny macie ten sklep.Nigdy w nim nie dokonam zakupu.Nie lubie jak ktoś sztucznie szczerzy zęby do klienta.

P.S Co z tego że jesteś sprzedawcą? Na tym forum nie obowiązuje cię to.Przecierz sam napisałeś że jesteś tu prywatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2005 o 07:02, Keroth napisał:

Pesymista :). Zresztą co ja mówie, sam mam GF 4 MMX, więc mnie to by 7800GT bardzo urządzało
;].

Ty masz GF 4, a ja? Ja mam GF 2 :D. Więc 7800 GT to byłaby ogromna różnica, ale na mojej karcie graficznej działają jeszcze takie gry jak CoD 2 i AoE III :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2005 o 18:44, Niedzielka99 napisał:

> Pesymista :). Zresztą co ja mówie, sam mam GF 4 MMX, więc mnie to by 7800GT bardzo urządzało

> ;].
Ty masz GF 4, a ja? Ja mam GF 2 :D. Więc 7800 GT to byłaby ogromna różnica, ale na mojej karcie
graficznej działają jeszcze takie gry jak CoD 2 i AoE III :D.


MYśle,że najbardziej boli cię to co mnie. Brak Shaderów Pixeli, co eliminuje wiele gier dla nas :].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2005 o 19:53, Keroth napisał:

> > Pesymista :). Zresztą co ja mówie, sam mam GF 4 MMX, więc mnie to by 7800GT bardzo
urządzało
> > > > ;].
> Ty masz GF 4, a ja? Ja mam GF 2 :D. Więc 7800 GT to byłaby ogromna różnica, ale na mojej
karcie
> graficznej działają jeszcze takie gry jak CoD 2 i AoE III :D.

MYśle,że najbardziej boli cię to co mnie. Brak Shaderów Pixeli, co eliminuje wiele gier dla
nas :]. ]

Ja też mam gf 4 i tez mam problem z Pixer Shaerami a GF 3 Titanium ma Shadery :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej jest denerwujące jak gra potrzebuje karty od GF 3 :P. Gdzie mój GF 2 :)? Nie ma... Dlatego mam zamiar kupić komputer z jedną z lepszych kart, aby mieć na jakiś czas spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2005 o 17:29, Niedzielka99 napisał:

Najbardziej jest denerwujące jak gra potrzebuje karty od GF 3 :P. Gdzie mój GF 2 :)? Nie ma...
Dlatego mam zamiar kupić komputer z jedną z lepszych kart, aby mieć na jakiś czas spokój.

Na spokój to bym liczył jakiś rok, góra dwa. Oczywiście jeśli zamierasz grać ciągle w same najnowsze gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2005 o 18:10, Niedzielka99 napisał:

W razie czego dokupię drugą do SLI lub sprzedam i zainwestuję w nowszą.


No nie wiem czy take wyjscie jest oplacalne... Ktos powiezzial ze sli to chwyt marketingowy - czesciowo sie zgodze. Mowie tak dlatego ze jak wyjdzie nowy GF z serii 8 ew. 9 - to on bedzie duzo szybszy niz 7800nawet w Sli... i bedzie dodatkowo zawiertal nowe technologie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniam kompa gdy wszystkie najnowsze gry będą mi się ścinać na najniższych ustawieniach grafiki ( o ile na nich nie beda wygladac jak gry na atari , jak w przypadku f.e.a.r. ( w demie tak jest :D ) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2005 o 11:15, WorldWar3PL napisał:

ja wymieniam kompa gdy wszystkie najnowsze gry będą mi się ścinać na najniższych ustawieniach
grafiki ( o ile na nich nie beda wygladac jak gry na atari , jak w przypadku f.e.a.r. ( w demie
tak jest :D ) )

Dla mnie już ten czas nadszedł :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

....Ja posiadam Atlon 1,7Gh ......768 RAM.....Radeon 9600 128 RAM 128 Bit.........i doom 3, riddick i np thief deadly shadow śmiga mi na full detalach w 1024x768x32.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem swojego kompa w grudniu i oto jego parametry:
Typ procesora AMD Athlon 64, 2200 MHz 3500+
płytagłówna Gigabyte GA-K8N Pro-SLI (2 PCI, 2 PCI-E x1, 2 PCI-E x16, 4 DDR DIMM, Audio, Gigabit LAN, IEEE-1394)
Karta graf RADEON X800 GTO (256 MB)
i do tego 1024 RAMU

Komputer nastawiony szczególnie na gre głównie w gothica 3, LOTR BFME 2( w tym przypadku już gram na max opcjach 0 zaciec) i jescze może troszke Oblivion :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2006 o 18:25, sobie? napisał:

Ja kupiłem swojego kompa w grudniu i oto jego parametry:
Typ procesora AMD Athlon 64, 2200 MHz 3500+
płytagłówna Gigabyte GA-K8N Pro-SLI (2 PCI, 2 PCI-E x1, 2 PCI-E x16, 4
DDR DIMM, Audio, Gigabit LAN, IEEE-1394)
Karta graf RADEON X800 GTO (256 MB)
i do tego 1024 RAMU

Komputer nastawiony szczególnie na gre głównie w gothica 3, LOTR BFME 2( w tym przypadku już
gram na max opcjach 0 zaciec) i jescze może troszke Oblivion :)


No to ja mam niemal takiego samego kompa i AoE na max ustawieniach przy wielkich potyczkach zaczyna sie krztusic :/ Na Obluviona czy Gothica 3 to ja nawet na sirednie detale nie licze, chyba bedzie cza czekac na GeForce 7800 2x.

>Gigabyte GA-K8N Pro-SLI (2 PCI, 2 PCI-E x1, 2 PCI-E x16, (..)
Ciekawa płyta a szczególnie, że ma aż 4 PCI-E :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2005 o 19:39, Niedzielka99 napisał:

Witam.
Mam zamiar zakupić nowy komputer. Głównie będzie on służył do gier. Do dziś mam komputer z
procesorem Intl Pentium, ale słyszałem, że AMD jest lepszy do gier. Postanowiłem, że wybiorę
komputr z tym procesorem. Tutaj rodzi się moje pierwsze pytanie. Czy dobrze robię kupując zestaw
do gier z AMD Athlon? Zależy mi na zestawie jednym z lepszych jak na dzisiejsze czasy, przyszłościowym
oraz pozwalającym grać przy co najmniej wysokich ustawieniach detali.
Konfiguracja:
Procesor: AMD Athlon 64 3500+;
Płyta główna: Gigabyte GA-K8N SLI nVidia nForce4-SLI;
Pamięć DRAM: GeIL 2 x 512MB PC-400 CL2.5;
Dysk twardy: Seagate 250 GB Barracuda 7200.8 (8MB, Serial ATA);
Czytnik kart pamięci: 15in1 Chieftec;
Napęd DVD+/-RW: Samsung DVD+/-RW SHW-162C/BEBN bulk black + soft;
Napęd magnetyczny: FDD 1,44MB 3,5" - black;
Karta graficzna: GeForce 7800 GT Gigabyte NX78T256V-B 256MB ViVO & DVI (PCI-E);
Obudowa: Geo-PC czarno-srebna;
Zasilacz: Chieftec (GPS-400AA-101A) 400W bulk;
Komputer kosztuje 4399 zł. Pełny opis znajduję się pod tym adresem: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=23015
. Proszę o wszelkie rady oraz opinie.


Fajny zestaw ale mam pare pytań:
1. Po co SLI (chyba, że dokupisz drugą 7800 GT)
2. Atlon 3.0 zupełnie wystarczy ( 200pln w kieszeni)
3. Samsung monitory robi dobre ale o optyce nie słuszałem (mam wypalarkę - beee) na pewno lepszy będzieNec
4. Barracuda sie niestety grzeje (Caviar moim zdaniem jest lypszy)
5. zamiast geo-pc (mode-com) zaoszczędzone pieniądze spożytkuj na obudowę chieftec (ok.440pln) i za niewielką opłatą niech wymienią zasilacz na minimum 420W ponieważ od tego modelu jest aktywne PFC.

Pozdrowienia dla kolegów z komputronika: Kazia , Darka i Bogdana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam teraz AMD SEMPRON 2400+ , 768 MB DDR RAM, Radeon 9550 256 mb 128 bit, i jak dotąd nie ma gry która by się nie włączyła, i nie będzie ;) Pixel Shader 2.0 wystarczy na długo ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować