Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Infogrames nadal z licencją na D&D

23 postów w tym temacie

"Zawiązane porozumienie pozwala mu na tworzenie tytułów [...] aż do 2017 roku" - żarcik jakiś, przecież koniec świata mamy w 2012, to nie wykorzystają wszystkich latek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2007 o 09:43, chindusik napisał:

mam pytanko: czy infogrames to nie przypadkiem atarii??


Infogrames to spółka holdingowa, mająca 51,2% udziałów w Atari.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A licencja D&D nalezy na pewno tylko do Atari? Jest jeszcze przeciez Wizards of the Coast! No chyba ze Atari ma licenzje D&D na wyroby "elektroniczne"?! Czy jak to jest? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie!!!!! To oznacza schrzanione, niedokończone gry w moim ulubionym uniwersum!!! Nieee!!!
Giń Atari, giń Infogrames!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2007 o 11:07, chindusik napisał:

aha thx domek. Bo ja ostatnio słyszałem że infogrames(a niepowinno byc infogames???) zmieniło
nazwę na atari


Nie nie, zdecydowanie Infogrames. Dziwne, ale cóż, to Francuzi. Może ktoś zrobił literówkę jak zakładali firmę, a później szkoda im było kasy na nowe logo? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że najlepsze gry w uniwersum D&D to te, które powstały za czasów Black Isle Studios. Posiadanie praw do tego systemu RPG wcale nie musi oznaczać, że wydawane w przyszłości gry będą bardzo dobre i zapiszą się złotymi zgłoskami w historii komputerowej rozrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż... Potencjał ogromny, a wykorzystali z niego ok. 20%. D&D to na prawdę świetny materiał na gry. Nie mówię o samym systemie, ale również o uniwersach z nim związanych. Gry takie jak Icewind Dale, Neverwinter Nights itp. są tego świetnym przykładem. Twórcy gier niestety próbują tworzyć strategie związane z D&D, a co gorsza wychodzi im to co najwyżej miernie. Czekam na grę w świecie D&D, która będzie ucieleśnieniem "papierowego" odpowiednika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2007 o 11:37, Pan Zbrodni napisał:

Takim "ucieleśnieniem" (tylko czy naprawdę udanym?) była Świątynia Pierwotnego Zła od Troika
Games.

Jesli chodzi o odwzorowanie walki, to tej grze udalo sie ono po prostu znakomicie :-) Zadne tam real-time''owe podróby. Szkoda, ze pozostale elementy juz sie tak nie udaly...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze, że licencja nie wygasła.

Tylko proszę o brak tytułów na konsole i gier MMO!

D&D to idealne multiwersum (bo to w zasadzie jest zbiór światów) dla poważnej gry cRPG. Ujrzeć nowego cRPGa w świecie Eberron, Greyhawk lub Dragonlance (jest aż przesyt tych w Forgotten Realms) to moje marzenie na rok 2008. ;)

PS: niestety nie uświadczymy już zadnego cRPG w światach Ravenloft, Birthright, Planescape, Mystara, czy Spelljammer. :''(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować