Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Blue Dragon - zapowiedź

23 postów w tym temacie

Hakken

Rzadko mamy okazję prezentować gry konsolowe, a jeszcze rzadziej jRPG. Blue Dragon zapowiada się na pierwszy xboksowy tytuł z tego gatunku, który ma szansę odnieść poważny sukces. Aby się o tym przekonać musimy jeszcze chwilę poczekać, a tymczasem zapraszamy do lektury zapowiedzi.

Przeczytaj cały tekst "Blue Dragon - zapowiedź" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Absolutny HICIOR!!!Ten tercet twórczy już raz popełnił grę i Chrono Trigger jest po dziś dzień uznawany za milowe osiagniecie w dziedzinie jRPG. Dla mnie must have.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2007 o 17:11, Kolumb22 napisał:

Co oznacza skrót jRPG?
A mangi niie lubię więc nie zagram.Zreszą x-skrzynki nie kupię


Japanese role-playing game

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U zdeklarowanych PeCetowców wywołujące uśmiech politowania

taaaaaa... uogolnienie i to cholernie naciagane... usmiech politowania to narazie na mojej twarzy wywołuje PC (ktorego posiadam) skonczyla sie era Black Isle - Baldurs Gate, Icewind Dale, Planetscape, Fallout - studia poupadały - a to one wyznaczały standard... w swiecie RPG na PC nie ma nawet w co pograc, no moze KotOR pierwszy był przebłyskiem... ale zaraz potem prosty do bolu gothic i potem juz tylko takie gry wychodzily...

Na PC gry sa coraz coraz latwiejsze i mniej skomplikowane, liczy sie tylko grafika, gracze tez sa coraz mlodsi i to pod nich sa pisane gry (bo tatus kupi gre), naszczescie stare dobre jRPG jest niesmiertelne, zawsze mozna pograc.

A na konsolach odwrotnie od FF1 do FFIX tendencja zwyzkowa, wiele nowych wspanialych seri rodem z japoni, potem chwilowa załamka formy FF, ale inne serie nie spoczeły na laurach.

Wniosek jest prosty jRPG ma sie bardzo dobrze od kilkunastu lat, Ba rozwija skrzydla na X''a bo japonce wiedza ze na dobre jRPG zawsze jest wziecie... sadzac po skladzie ekpipy Blue Dragona (Hironobu,Toriyama [ale CT, bo DB to malo chwalebne..] i genialy Nobuo - genialny kompozytor - naprawde moze byc swietna gra. Tylko wyglada postaci zabardzo przypomina dziecinnego DB, ale fabuła sie glownie liczy i gameplay :) wyglad to tylko 25% gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2007 o 21:27, EmperorKaligula napisał:

taaaaaa... uogolnienie i to cholernie naciagane... usmiech politowania to narazie na mojej


Może i uogólnienie, może i naciągane... Ale spójrz sobie tak do nas na forum - niestety bardzo często na "uśmiechach politowania" się nie kończy, a górę biorą znacznie silniejsze "argumenty", gdzie skretynienie użytkowników konsol jest jednym z łagodniejszych.

Inna sprawa, że im mniej ktoś ma o sprawie pojęcia, tym bardziej gardłuje... No ale to już przypadłość wszelkich dyskusji, a już szczególnie internetowych. :)

A że gatunek jRPG jest ma się dobrze i kwitnie, w przeciwieństwie do RPG-ów komputerowych, które znalazły się jakby w kropce (klasyczna formuła BG / NWN a'la BioWare mocno się już wyczerpała i jakoś nie widać następców...), to ja wiem. Ty wiesz. Ale tych, co wiedzą lepiej, i tak nie przekonamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować