Zaloguj się, aby obserwować  
Darkstar181

Company of Heroes

5220 postów w tym temacie

Dnia 05.03.2008 o 15:27, xDeuSx napisał:

Widzę, że dyskutujecie tutaj o spamie. Pozwólcie, że dorzucę do dyskusji swoje trzy grosze
:) .

Po pierwsze należy odróżnic spam od przeznaczenia danych jednostek. Np. w armii amerykańskiej
ważną rolę pełnią działa p-panc., których używa się masowo, ponieważ są jedną z nielicznych
jednostek przeciwpancernych amerykanów ( nie licząc tych dostępnych jako wsparcie dla
dowódcy kompanii ). Dla mnie spam w wykonaniu aliantów to używanie strzelców z BAR-ami
i bombami samoprzylepnymi w dużej liczbie.
Inaczej wygląda to w Wermachcie. Grając nim staram się stosować MG42 i moździerzy do
wybijania piechoty, ale i snajperów czy motocykli. Ogólnie jednak moim zdaniem siła Wermachtu
to szeroki wybór jednostek piechoty i pojazdów.
Często zarzuca się spam graczom, którzy grają siłami Panzer Elite. Otóż tutaj spam jest
w 90% przypadków mylony z właściwą taktyką i przeznaczeniem jednostek. Grenadierzy w
dużej liczbie, bo właśnie główna siła tej armii. Pokazali to nawet twórcy, dodają m.in.
stosowne ulepszenia jak np. "Zapał grupowy". Podobnie ma się sprawa np. ze "spamem" samochodów
zwiadowczych ( tych za 220 jednostek siły ludzkiej ). To słaba jednostka, która może
zostać łatwo zniszczona. Mimo to inni gracze mają problem radzenia sobie z nimi ( a wystarczy
jeden oddział piechoty z bronią p-panc. lub działo ).
Nie zrozumcie mnie źle, również nienawidzę spamu i nie gram z ludzmi, którzy stosują
go jako główną taktykę. To nie jest RTS a ''la C&C i jednostki trzeba dobierać do sytuacji,
a skoro ktoś potrafi stosować tylko jeden typ wojsk - cóż, to chyba właśnie podręcznikowy
przykład nooba.

A mnie wkurza, ze ludzie spamuja grenami, dostaja po tylku o wiele mniej liczna moja armia (nienawidze spamu, zreszta jest bardzo nieekonomiczny)bo uzywam taktyki (gram brytami, i wiele taktyk antyspamowych poznajdowalem) i co slysze? Brits are op. Nosz kurde jak wiekszosc uzywa spamu i dostaje po tylku to musi zwalac, ze cos jest op. Jezeli gra bedzie wygladac jak beta to ja dziekuje (kazdy spamuje, piechota brytow warta 450mp znizona do poziomu volksow, a elite greni sa najbardziej wytrzymali i tylko pozostaje spamowac bo sie przegra)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2008 o 15:27, xDeuSx napisał:

Podobnie ma się sprawa np. ze "spamem" samochodów
zwiadowczych ( tych za 220 jednostek siły ludzkiej ).

No mi wiele razy pisali, że jestem spamer bo właśnie używałem ScoutCar :) Tylko używałem ich maksymalnie 3 szt. ale na tyle skutecznie, że mogło to wyglądać na więcej. Używałem jedynie do przejmowania kluczowych punktów jeżdżąc nimi po całej planszy :), ewentualnie do niszczenia inżynierów. Ale walczyć tylko nimi to sobie nie wyobrażam, no chyba że ktoś liczy na bug 1% to i kilka oddziałów piechoty można jednym SC wyciąć :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2008 o 15:27, xDeuSx napisał:


Prawde rzeczesz.
O ile działa USA nie są tla mnie problemem(gram PE, mein panzergranadiers! ) to spamu piechotą i rangersami nie znoszę.

Co to tego jaka armia czego więcej używa.
U aliantów czołgi wspierają piechotę.
U niemców piechota wspiera czołgi :)

Ale jak to mówią "na każdego nuba znajdzie się sposóba " :P
Sytuacja z dzisiaj.
Gram sobie na lyonie, i miałem snajpera w bazie przeciwnika, i patrzę a tam z 6-7 oddziałów rangersów(sic!)
mówię mu żeby nie spamował, a on mi na to że jestem noob :/
No to szybko 4xMG i do budynków, a ''Walking Stuka" w gotowości.
Biegną rangersi, biegną. Podeszli pod Mg. Już nie biegną. ''Walking Stuka'' ich zdziesiątkował, a MG wykończyły.
Nagle cisza nic się nie dzieje. Koleś nagle pisze "YOU NOOB CHEATER" i wyszedł z gry.
Bez komentarza :/


Co to tego że brits są op.
Moje panzer IV już to z nimi przedyskutowały, i wychodzi na to że aliantami gra się ogólnie łatwiej, i niemcy są z ''natury'' trudniejsi do gry.


*******************
A powiedzcie jakie macie "lewele" w multi?
Ja mam 5 lvl brytolami i PE, 4 lvl Wermachtem i 3 lvl USA
Powiecie że nub? Może i tak, ale już trochę gram :) Tylko po prostu mało czasu mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta wiele razy slysze ze moj sojusznik jezeli jest brytem to ze jest p itp zreszta ja tez obrywam takimi tekstami. Co do spamu scout carami to nie do koca sie zgadzam. Jak gram usa a czesto grywam nimi to czasem mam problem z sdkfz 222. Rifles bez sticki sa praktycznie bez uzyteczni. Co innego bryt oni skasuja wozy. Zanim dojdziesz do ppancow m8 czy czolgow to pe juz ci przyjedzie z panzerami czy marderami i lezysz. Nie raz juz tak dostalem. Najpierw spam wozow a potem mardery panzery i dupa.

Moje lvl''e to Usa 10 , wer 8, pe 8 i bryt 6 w grach 2v2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Moje lvl''e to Usa 10 , wer 8, pe 8 i bryt 6 w grach 2v2
Swego czasu to miałem 52 miejsce w klasyfikacji PE w grach 1v1, ale teraz to gram bardzo rzadko i 4fun, więc statsy i poziomy są mało ważne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2008 o 20:22, Rumcajs52 napisał:

*******************
A powiedzcie jakie macie "lewele" w multi?
Ja mam 5 lvl brytolami i PE, 4 lvl Wermachtem i 3 lvl USA
Powiecie że nub? Może i tak, ale już trochę gram :) Tylko po prostu mało czasu mam.

11 lvl brytami (29 miejsce w ranksie), 5 u wehr, 1 pe (w ogole nie tykam, nie pasuje mi ich specyfika), 4 u usa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2008 o 20:22, Rumcajs52 napisał:

A powiedzcie jakie macie "lewele" w multi?
Ja mam 5 lvl brytolami i PE, 4 lvl Wermachtem i 3 lvl USA
Powiecie że nub? Może i tak, ale już trochę gram :) Tylko po prostu mało czasu mam.


USA 5lvl, Bryt 5lvl, helmutami nie gram :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.03.2008 o 20:22, Rumcajs52 napisał:


Co to tego że brits są op.
Moje panzer IV już to z nimi przedyskutowały, i wychodzi na to że aliantami gra się ogólnie
łatwiej, i niemcy są z ''natury'' trudniejsi do gry.


Taaa... Szczególnie PE i ich "wirtuozerskie" taktyki są bardzo trudne do opanowania. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2008 o 13:11, Miśkov napisał:

Taaa... Szczególnie PE i ich "wirtuozerskie" taktyki są bardzo trudne do opanowania.
;)

Conajmniej poziom wyżej niż jeszcze bardziej wirtuozerskie taktyki jankesów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2008 o 18:35, Arqadius napisał:

> Taaa... Szczególnie PE i ich "wirtuozerskie" taktyki są bardzo trudne do opanowania.

> ;)
Conajmniej poziom wyżej niż jeszcze bardziej wirtuozerskie taktyki jankesów ;)

Nie wiem, może to ja jestem jakis dziwny, ale PE mam 7 zwycięstw z rzędu a jankesami tylko 1. Więc nie wiem na prawde czyja wirtuozeria jest bardziej wirtuozerska. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2008 o 19:27, Miśkov napisał:

Nie wiem, może to ja jestem jakis dziwny, ale PE mam 7 zwycięstw z rzędu a jankesami
tylko 1. Więc nie wiem na prawde czyja wirtuozeria jest bardziej wirtuozerska. ;)


Gram/grałem tylko niemcami i wogóle nie umiem grać brytami, a także miałem sporo zwycięstw pod rząd ;). Kiedyś, mając dość porażek wehrmachtem, pograłem trochę jankesami i stwierdziłem, że łatwiej to się chyba nie da. Było to jednak daaawno i pewnie się pozmieniało teraz, ale nie sądzę aby aż tak :)

Odnośnie wyższego poziomu to jankesom starczą rangersi aby tłuc piechotę i pancerkę, niemcy musza już mieć dwa rodzaje jednostek, więc masz dwa razy trudniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 13:17, Bumber napisał:

Od jakiegoś czasu (tj. od zainstalowania ostatniego patcha) CoH notorycznie wywala do
Windowsa po kilkunastu minutach gry. Posiadam dodatek OF. Jak mówię, wcześniej takich
problemów nie miałem. Trochę to irytujące, szczególnie, gdy gra się przez sieć... Na
singlu też może zdenerwować, gdy zapomni się zrobić save''a. Ktoś spotkał się z podobnym
problemem?

najnowszy pach 2202 powinien pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2008 o 22:49, prf napisał:

> Od jakiegoś czasu (tj. od zainstalowania ostatniego patcha) CoH notorycznie wywala
do
> Windowsa po kilkunastu minutach gry. Posiadam dodatek OF. Jak mówię, wcześniej takich

> problemów nie miałem. Trochę to irytujące, szczególnie, gdy gra się przez sieć...
Na
> singlu też może zdenerwować, gdy zapomni się zrobić save''a. Ktoś spotkał się z
podobnym
> problemem?
najnowszy pach 2202 powinien pomóc

Od kiedy? Ten patch nic nie wprowadzil oprocz mozliwosci wejscia na mp, przez posiadaczy golda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2008 o 20:57, Arqadius napisał:


Odnośnie wyższego poziomu to jankesom starczą rangersi aby tłuc piechotę i pancerkę,
niemcy musza już mieć dwa rodzaje jednostek, więc masz dwa razy trudniej ;)


Racja, racja tylko, że pancershreck jest dwa razy lepszy od bazooki, a tacy grenadierzy na trzech expach sa praktycznie niesmiertelni. Na bande rangerów buduje zazwyczaj ostwindy i to sie sprawdza. Spróbuj zabic crokodylem bloba grenadierów.

Wiesz podczas tej naszej wymiany zdań to chyba jedyne co sobie udowodnilismy, że gra chyba jednak jest zbalansowana. Nie ważne Axis czy Allies i tak zawsze chodzi o spamowanie najlepsza jednostką. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2008 o 09:20, Miśkov napisał:

Racja, racja tylko, że pancershreck jest dwa razy lepszy od bazooki, a tacy grenadierzy
na trzech expach sa praktycznie niesmiertelni.

Tylko do tego potrzebne jest ammo i to sporo, a i doświadczenia od razu nie uzyskasz.

Dnia 07.03.2008 o 09:20, Miśkov napisał:

Wiesz podczas tej naszej wymiany zdań to chyba jedyne co sobie udowodnilismy, że gra
chyba jednak jest zbalansowana. Nie ważne Axis czy Allies i tak zawsze chodzi o spamowanie
najlepsza jednostką. ;)

Dokładnie! Pod tym względem gra jest "zabalansowana" ;) To jest dobre podsumowanie tej wymiany zdań, więc można ją zakończyc :)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2008 o 10:47, Arqadius napisał:

> Racja, racja tylko, że pancershreck jest dwa razy lepszy od bazooki, a tacy grenadierzy

> na trzech expach sa praktycznie niesmiertelni.
Tylko do tego potrzebne jest ammo i to sporo, a i doświadczenia od razu nie uzyskasz.

> Wiesz podczas tej naszej wymiany zdań to chyba jedyne co sobie udowodnilismy, że
gra
> chyba jednak jest zbalansowana. Nie ważne Axis czy Allies i tak zawsze chodzi o
spamowanie
> najlepsza jednostką. ;)
Dokładnie! Pod tym względem gra jest "zabalansowana" ;) To jest dobre podsumowanie tej
wymiany zdań, więc można ją zakończyc :)

Pozdrawiam

Dlatego uwazam, ze zamiast nerfic brytoli jak sie tylko da (atutowe jednostki juz ponerfione w przyszlym patchu i ludzie czepiaja sie tank commanderow, mimo iz nie maja zadnych z kamuflazem to zeby jak najbardziej dokopac)powinno sie wzmocnic stare armie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to teraz ja mam porlem z COH''em. Mianowicie odpalam gre i niby wszystko jest git ale po chwili sie zawiesza. Znikaja pewne napisy z ekranu i nic nie oge zrobic oprocz ctrl alt i delete i wylaczenia coha. Przy okazji pisze ze brak odpowiedzi ze strony Coh''a jest. Nie mam pojecia czemu tak sie dzieje. Nie moge grac nie moge nawet spr statystyk czy pogadac bo sie zawiesza. Dodam jeszcze ze mialem robiony reisntal systemu ale wczesniej bylo wszystko git. Moze ktos wie o co u chodzi bo ja nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sry za dwa posty pod rzad ale hyba rozwiazalem problem. Poprostu ie bylo sterownikow do grafy. Ale jak by cos bylo jeszcze nie tak to dam znac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 6 poziom brytolami ( ale nie rankingowy tylko taki zwykły zrobiony w walce z żywyi graczami ) Aktualnie nie gram , znudziła mi sie ta gra . Jak kazda zresztą . Ale na pewno kiedys do niej wrócę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Relic zaczyna mie jadowic z niedopisywaniem zwciestw. Przyklad z dzis rank 2v2 ja usa z kumplem akoat nas dobralo vs dobre zomki. Wygralismy i co.. dpa nie dopisali. Inny przyklad to to ze dstalem pe porzadnie popalic i oczywiscie zaraz dopsiali mi porazke. Ja nie wiem co jest nie tak ale niech to poprawia wkoncu.

P.S. Czy wie ktos dokladnie cos na temat kasowania statystyk przez relic w najblizszych dniach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować