Zaloguj się, aby obserwować  
Darkstar181

Company of Heroes

5220 postów w tym temacie

Nie nie ma elefanta jest za to jagdpanther.

Dnia 24.09.2007 o 16:56, Xantes napisał:

kolejny raz przekonalem sie, ze dobrze uzyte hmg we wczesnej grze sa bardzo, ale to bardzo
IMBA. zwlaszcza na mapach, gdzie mamy 2-3 wyjscia z bazy - wtedy wrog po prostu robi tyle hmg
i zamyka nas we wlasnie bazie, volksami i pionierami wykanczajac i zmuszajac do odwrotu paletajacych
sie po mapie capujacych riflemanow i engow. poczatkowe hmg powinny przyanjmniej kosztowac tez
choc troche amunicji...


To zbuduj WSC i wybuduj moździerze albo lepiej wiedząc ,że będzie chciał ci zastawić wyjścia przygotuj sie na to i spróbuj przechwycić MG w "locie". Można tez wystawić jeden oddział rifle''ów za przynętę a drugim z drugiej strony szarżować na MG. Ja idzie na 2-3 MG jak najszybciej ja się da to nie ma wystarczająco dużo oddziałów do przejmowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zbuduj WSC i wybuduj moździerze albo lepiej wiedząc ,że będzie chciał ci zastawić wyjścia

Dnia 24.09.2007 o 17:50, Zakharov napisał:

przygotuj sie na to i spróbuj przechwycić MG w "locie". Można tez wystawić jeden oddział rifle''ów
za przynętę a drugim z drugiej strony szarżować na MG. Ja idzie na 2-3 MG jak najszybciej ja
się da to nie ma wystarczająco dużo oddziałów do przejmowania.


nie musi przejmowac - wystarczy ze zdecapuje mi te kilka punktow wokol bazy zeby odciac mnie od surowcow a dopiero pozniej wezmie reszte. a nawet jesli zbuduje wsc, to i tak zanim zdaze zrobic mortar/snajpera i rozwalic jego umocnienia, on bedzie juz budowac motorpool...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2007 o 18:50, MarneusPL napisał:

nie musi przejmowac - wystarczy ze zdecapuje mi te kilka punktow wokol bazy zeby odciac mnie
od surowcow a dopiero pozniej wezmie reszte. a nawet jesli zbuduje wsc, to i tak zanim zdaze
zrobic mortar/snajpera i rozwalic jego umocnienia, on bedzie juz budowac motorpool...


Przesadzasz, jakoś nie zauważam problemów z likwidacją moich mg, czy to poprzez moździerze, snajpera czy >2 drużyn strzelców. Zawsze możesz robić tak samo :) ckm aliancki jest tańszy o 20pkt :) więc zdążysz ich zrobić więcej. Poza tym, jak już Zakharov pisał, jeśli idzie w mg to nie ma czym szybko przejmować punktów.

Spróbuj kombinować drużynami strzelców i ich gr(A)natami + inżynierowie z miotaczem, to jest dobra taktyka na gniazda mg. W między czasie dojdziesz do moździerzy lub snajpera. Jednym słowem KOMBINUJ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.09.2007 o 18:50, MarneusPL napisał:

nie musi przejmowac - wystarczy ze zdecapuje mi te kilka punktow wokol bazy zeby odciac mnie
od surowcow a dopiero pozniej wezmie reszte. a nawet jesli zbuduje wsc, to i tak zanim zdaze
zrobic mortar/snajpera i rozwalic jego umocnienia, on bedzie juz budowac motorpool...


Budować za co? Surowce zużyje na umocnienia a nie na tech, przewaga w paliwie niewiele znaczy jak nie ma sie manpower. Może ciebie odciąć ale jego przewaga od względem surowców nie będzie zbyt wielka jeżeli sam nie ma zajętych punktów. Nie daj mu się zablokować z wszystkich stron jak ci zablokuje jedna drogę to ją zignoruj i omiń.

Po za tym podejrzyj jak inni sobie radzą z tym problemem, oglądając powtórki ściągnięte chociażby z gamereplays.org graczy takich jak Sepha, nystorm, gol raedier, 0mar czy innych z wysoką rangą albo sam zagraj wermachtem i spróbuj użyć tej strategii w grach 1v1 na automatchu i popatrz jak ludzie sobie z tym radzą.

To dość stara taktyka (starsza od riflespamu) i ludzie dawno nauczyli się z nią walczyć amerykanami. Pokonanie jej to kwestia adaptacji a nie wmawiania sobie ,że jest IMBA i nie ma sposobu na nią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok, musze ci przyznac racje. to moje podejscie bierze sie z frustracji, bo naprawde trudno podjesc dobrze ustawionego mg, zwlaszcza z oslona volksow. no ale czasem mi sie udaje, wiec tak tragicznie znowu nie jest. mam za to inny problem - nie wiem jak sobie poradzic z puma. sam pershing nie ma z nia zadnych szans, jest szybka i turret szybko sie obraca, wiec flankowanie nie wchodzi w gre. majac shermana i pershinga vs pume, zazwyczaj wychodzi z tego tylko pershing z 1/2 hp. jak sie za to cholerstwo zabrac? ma wogole jakies slabe strony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba ci chodzi o Pantere a nie Pumy . Panter w vcoh nie widzialem bardzo dawno , malo kto je robi . W becie OF malo kto wogole robi czolgi w jakis znaczacych liczbach.
W podstawowej wersji gry Pantery rozwalaj kombinacja AT i sticky bombs plus ewentualnie jakies czolgi (najlepiej M10 )jak juz bardzo chcesz . Jej slaba strona jest to ze nie radzi sobie z piechota i jest niesamowicie droga .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to pomieszało ci się z panterą zapewne.
Po drugie - nie miałem takich problemów jak grałem jeszcze w CoH. Tygrysy, o! Te to potrafią napsuć krwi ale pantery? Ja widziałem pantery na trzecim poziomie doświadczenia, istotnie niebezpieczne, tylko na mapach z wąskimi przejściami czyli Vire oraz ta miejska (nie pamiętam nazwy) Poza tym pantera jest strasznie droga i ludzie najpierw ładują paliwo w upgradey a dopiero ewentualnie potem produkują pantery...
Na sam koniec: podstawą są działa ppanc, tak cztery przynajmniej i wszystkie niemieckie kotowate stają się potulniejsze.
Ach, na dniach zapewne będzie ta łata do CoH... chyba pobiorę by pojeździć sobie tygrysem królewskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2007 o 21:54, hallas napisał:

A co dostaną Amerykanie? Super pershinga?

W OF? Nie dostana nic . Pershing jak i Tygrys z blitzu zostal ograniczony do jednej sztuki . Tygrys z Terroru jest jeden na cala gre . Rozgrywka przeniosla sie w bardzo znaczacym stopniu na piechote tak ze drzewko Armour malo kto wybiera . Z koncowym dni bety moge powiedziec ze USA stala sie najslabsza armia i jedyne co pozostaje to INF i spam imba rangerow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2007 o 22:00, Miniu napisał:

W OF? Nie dostana nic.

To chyba nie ładnie. Co prawda spam M10 połączony z machiną wojenną nadal jest aktualny ale jeśli gra przeniosła się bardziej na piechotę to nie ma sensy brać M10...

Dnia 24.09.2007 o 22:00, Miniu napisał:

Pershing jak i Tygrys z blitzu zostal ograniczony do jednej sztuki

Czyli dobrze bo jak już było widać w grze 2v2, że przeciwnicy mają 2xblizz to już tylko armor mógł pomóc A teraz jeden tygrys/pershing zwycięstwa nie czyni.

Dnia 24.09.2007 o 22:00, Miniu napisał:

. Tygrys z Terroru jest jeden na cala gre . Rozgrywka przeniosla sie w bardzo znaczacym
stopniu na piechote

Chyba taki był zamysł twórców... misje w kampanii są świetne dopóki nie ma się pojazdów w wielkich ilościach.

A może amerykanie maja jakiś bonus w postaci właśnie ulepszonych rangersów? Dlaczego twierdzisz, że rangersi są IMBA? I kiedy patch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patch jest jutro .Gdybysmy nie zyli w 3 swiecie to nie bylo by sensu tego sciagac bo za kilka dni byla by premiera.
Czolgi wypadly z gry dlatego ze obecnie w praktycznie kazdej grze liczba piechoty z bronia przeciwpancerna roznego rodzaju jest taka ze nie sa w stanie nic zdzialac . Nie mowiac o tym ze Marder PE jest najlepszym i najtanszym czolgiem w grze ktory wygrywa nawet z dzialami AT. Graczom nie majacym stycznosci z beta pewnie zajmie troche czasu przestawienie sie na nowy sposob rozgrywki .
Rangerzy jakbys nie zauwazyl to zadna nowa jednostka , zmieniono im pancerz na ten od Knights Cross Holders przez co sa duzo bardziej zywotniejsi . Radza sobie tez dosc dobrze z wszystkimi czolgami . Wermaht ma z nimi problem ale sa oni jedyna szansa na przezycie przeciw zagonom piechoty PE ktora zachowuje sie praktycznie jak z filmu Terminator . Szczegolnie trzeba zwracac uwage na piechote z drzewka Luftwafe wychodzaca z domkow na mapie (nie pamietam niestety jej nazwy) ktora po zakupie im odpowiedniej broni (dosc taniej ) gromi kazda inna piechote tak ze nie jest to nawet smieszne .

Wielkie brawa naleza sie Relictowi za to ze nie podzielil przeciez skromnej spolecznosci graczy COH dodatkiem na pol. Co do tych wszystkich zmian to musze tez wspomniec ze beta OF niekoniecznie bedzie odpowiadac temu co zastaniemy jutro jednak wielkich zmian nie spodziewal bym sie zobaczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rangerzy? imba? pierwsze slysze. na poczatku gralem piechota i naprawde srogo sie na nich zawiodlem - i nie sadze, zeby lepszy pancerz cos im pomogl. bez upgrade''u do thompsonow, ktory swoja droga jest cholernie drogi, nie maja zadnych szans pprzeciwko piechocie, a te ich rakietnice sa wrecz smiesznie slabe przeciwko czolgom. ile razy juz widzialem tygrysa bezproblemowo uciekajacego do bazy po otoczeniu przez 4 oddzialy rangerow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2007 o 22:30, Miniu napisał:

Patch jest jutro .Gdybysmy nie zyli w 3 swiecie to nie bylo by sensu tego sciagac bo za kilka
dni byla by premiera.

A u nas w listopadzie? ... Czy oni przypadkiem nie chcą zrobić pełnej wersji językowej (brrrr).?

Dnia 24.09.2007 o 22:30, Miniu napisał:

Rangerzy jakbys nie zauwazyl to zadna nowa jednostka , zmieniono im pancerz na ten od Knights
Cross Holders przez co sa duzo bardziej zywotniejsi .

A. No to jednak ich podpakowali.

Dnia 24.09.2007 o 22:30, Miniu napisał:

Szczegolnie trzeba
zwracac uwage na piechote z drzewka Luftwafe wychodzaca z domkow na mapie (nie pamietam niestety
jej nazwy).

Spadochroniarze niemieccy z Fallschirmjägergewehr 42... no. Szkoda, że skoczkowie amerykańscy są tacy nieżyciowi. W każdym razie pobieram, zagram sobie po raz kolejny w kampanię i może spróbuję po sieci ale raczej nie będzie to dłuższa przygoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponuje bys sprubowal jednak wiecej po sieci pograc . COH jest obecnie jednym z najlepszych RTS wlasnie dzieki temu trybowi . OF zmieni znacznie rozgrywke jednak i tak gra o mile bedzie wyprzedzac konkurencje.

Co do Airborn to obecnie Strafing run wyglada jakby wykonywal go samolot z poczatku I wojny swiatowej. Samych spadochroniarzy to widzialem moze tylko jak ktos testowal co sie u nich zmienilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.8 a raczej 2.101 już wyszedł:

http://www.relicrank.com/bloggo/

Można ściągnąć za w czasu ale lepiej nie instalować dopóki jutro serwery nie zostaną zaktualizowane. Wersja angielska ale co mi tam mogę mieć połowę tekstu po angielsku a OF i tak pewnie na steam''ie kupię jak wyjdzie tam wcześniej niż w tym kraju.

Jedyna poważna zmiana funkcjonalności jaką zauważyłem u amerykanów w becie to quad atakujący samoloty. Po za tym to zmian było niewiele elite armor dla ranger''ów i tyle.

Muszą dać buffa .30 cal i quadowi przeciw pancerzowi pgrenów (soldier chyba),żeby ci pgreni nie byli aż tak niepowstrzymani. Amerykanie mają zdecydowanie najgorzej przeciw PE bo maja niezbyt dostępna ręczna broń AT. Eksperymentowałem co prawda z paras i są nawet skuteczni ale ich celność i szybkość strzału pozostawiają trochę do życzenia.

Marder jest po prostu straszny, tani i szybko dostępny z ogromnym zasięgiem, obrażeniami/penetracją i przeciętną mobilnością (m10 to to nie jest ale i tak sprawia problemy). Co prawda można go rozwalić piechota jeżeli jakimś cudem nie ma obstawy z pgren''ów, ale używanie przeciw niemu czołgów to prawie samobójstwo.
A ,żeby było śmieszniej to dostaje +50% obrażeń przeciw czołgom amerykanów jak by panzerschrecki to było mało.

Bez ranger''ów lub paras z RR to z PE nie da sie grać obecnie. 57mm AT jest prawie bezużyteczne dzięki Mortar HT
PE. M10 jest użyteczny jeśli jakimś cudem nie wpadnie na marder lub panzerschrecki. Najbardziej IMBA we tej chwili są zdecydowanie mortar HT (obrzenia przeciw piechocie), marder (robi czołgi bezużyteczne) i mp44 (za łatwo spamowalne) dla pgrenów. Mam nadzieje ,że będą pierwsze w kolejce do nerf''ów.

A co do falschirmjaegerów z FG42 to rzeczywiście koszą wszystko jak popadnie ale dostali nie tak dawno nerf i osobiście pokonywałem ich BAR rifle''ami przy dobrym użyciu zdolności (granat albo SF i FG42 nie takie groźne). Z drugiej strony kosztują 420 man+75 mun na FG42 przy 3 CP wymaganych więc trudno aby nie byli efektywni przeciw piechocie zwłaszcza ,że pojazdy ich rozwalają. Brytami ostatnio nie miałem z nimi problemów a jak ma sie heroic charge na vet 1 leutenant i się go użyje to niemcy padają aż miło od ognia herbatopijców.

Jak zbalansują trójce IMBA PE to fallschirmjaegerzy nie powinni być ,aż takim problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2007 o 23:11, Zakharov napisał:

1.8 a raczej 2.101 już wyszedł:

Wolę poczekać na link w plikach do pobrania na oficjalnej stronie CoH. Może nawet 1.00 - 1.80 pobiorę (już te 160 dodatkowych MB nie robi różnicy).
Oby tylko kampania była dobra bo reszta, szczerze mówiąc, mnie kila. Do multi mam WiC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2007 o 23:41, Miniu napisał:

> > 1.8 a raczej 2.101 już wyszedł:
> >
> > http://www.relicrank.com/bloggo/
> ten patch jest kompatybilny z wersja pl?
Watpie do tej pory tak nie bylo


Ja tam zawsze jak były większe patche do COH to ściągałem patch dla wersji US z fileplanet i mi wszystko działało bezproblemowo. Żaden tekst nie był zamieniony a ni nic takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować