Zaloguj się, aby obserwować  
qaz11

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (STALKER: Czyste Niebo) - Temat ogólny

7137 postów w tym temacie

Dnia 18.09.2008 o 23:27, APOSTEL16 napisał:

tylko problem w tym że nie udało mi się wyjść z tego pomieszczenia a do tego jakieś
świecące prądy obrzucały mnie przedmiotami.Więc jeśli komuś się udało wejść i wyjść to
proszę o pomoc bo naprawdę z chęcią bym się tam wrócił.


Wyjście jest na pewno. Nie powiem gdzie bo za małe to pomieszczenie żeby podpowiadać. Przy okazji weź też artefakt, który gdzieś tam dwa metry od Ciebie się wala (włącz detektor).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 20:05, czops napisał:

Możesz mi zdradzić skąd wytrzasnąłeś SWD? Z góry dzięki bo wszędzie szukam. Tzn. szukałem
póki mi się gra nie zrąbała...


Proste. Wystrzelałem całą Wolność zabrałem im wszystkie pestki, bandaże, apteczki i takie tam no i cztery takie SVDm2. Trzy opchnąłem, trzecią naprawiłem a teraz zbieram na upgrade tej snajperki. Obecnie szukam Bulldoga 6. Jak znam życie będzie w Magazynach Wojskowych.

PS. Shit! Nie działa dodawanie obrazków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 23:45, Bishoop napisał:

Wyjście jest na pewno. Nie powiem gdzie bo za małe to pomieszczenie żeby podpowiadać.
Przy okazji weź też artefakt, który gdzieś tam dwa metry od Ciebie się wala (włącz detektor).


widocznie mi się coś zwaliło bo nie mogłem wyjść no ale trudno

Dnia 18.09.2008 o 23:45, Bishoop napisał:

Obecnie szukam Bulldoga 6. Jak znam życie będzie w Magazynach Wojskowych.


jest właśnie tam gdzie pisałem
z tego co pamiętam jak się weźmie tan artefakt to bulldog leży w drugim pomieszczeniu w koncie jak będziesz mieć mieć trochę szczęścia to anomalia nim w ciebie rzuci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 23:38, Sylwassss napisał:

A u mnie jest odwrotnie tandem Wintar plus Thunder i nikt mi w Zonie nie podskoczy.


Też zamierzam teraz zainwestować w Thundera. Przerobie go bardziej pod kontem szturmowym. Powiedz mi czy da się go przerobić pod ammo 5.45x39 mm. W porównaniu do 9x39 jest o wiele bardziej powszechna. Podobnie jak 5.56x45 od TRs''a.

APOSTEL16 ---> nie napisze Ci bo jak w końcu je znajdziesz to sam z siebie będziesz się śmiał. Sam go szukałem..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 23:44, DejwiT2 napisał:

Kur... działa!!!!!!!! szczerze i tak nie zruzumiałem co napisałes w ostatnim poście bo
juz byłem podekscytowany sytuacją ze mi działa ale poradziłem sobie bo szybko sie uczę
:D
To jest poprostu kolejny prosty niewybaczalny bug w clear sky polegający na tym, że z
guzika TAK sie zrobił NIE w skutkach (czyli cofał) a guzik TAK po prostu zniknął!!!

Dla wszystkich, którzy borykają sie tym problemem i nie mogą przejść na Wysypisko
bo ich gra cofa, to streszczam tutaj rozwiązanie z paru postów. Sciągnijcie plik z rapida
http://rapidshare.com/files/144196981/gamedata.zip
i wklejcie strukturę katalogów do głównego katalogu Czyste Niebo. Następnie zmieńcie
w pliku fsgame.ltx linijkę:
$game_data$ = false| true| $fs_root$| gamedata\
tak żeby wyglądała następująco:
$game_data$ = true| true| $fs_root$| gamedata\
I już możecie legalnie przejść na Wasze upragnione Wysypisko!! :) :D


Dzięki dla równych ziomów: Krondar i Sylwassss. Wielkie THX :) Pozdro



DZIAŁAAAAAAA!!!! dzięki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 20:05, czops napisał:

Możesz mi zdradzić skąd wytrzasnąłeś SWD? Z góry dzięki bo wszędzie szukam. Tzn. szukałem
póki mi się gra nie zrąbała...


W Magazynach Wojskowych jest. Na jednej z wież siedzi snajper wojskowy, i nawala właśnie z SWD. Wystarczy coś celnego (np. Wintar po modyfikacjach, który jest świetną bronią), i możesz pobiec po nową zabawkę. Niestety, w normalnym kombinezonie (SEVA) posługiwanie się snajperką pod względem dynamizmu przypomina zabawę karabinem maszynowym, więc zdecydowanie pod tym względem SWD przegrywa. Inna sprawa, że w przeciwieństwie do SoC, w CS SWD jest niesamowicie celną bronią (w SoC byle kałach z lunetą był lepszy...), ale i tak, moim zdaniem, do poręczności Wintara mu daleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.09.2008 o 23:55, Ringno5 napisał:

Niestety, w normalnym kombinezonie (SEVA) posługiwanie
się snajperką pod względem dynamizmu przypomina zabawę karabinem maszynowym, więc zdecydowanie
pod tym względem SWD przegrywa.


nie wiedziałem że celność zależy od noszonego pancerza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki. Nie wiem co sięw tej materii w CS zmieniło wzgledem SoC ale mam problemy z dodtarciem do kilku skrytek, m. in jednej na drzewie(czyżby się dało w tej grze latać:) w Dolini Mroku i jednej na niemożliwej do osiągnięcia rurze w przetwórni odpadów na bagnach. Cuda jakieś czy jest jednak jakiś sposób by tam dotrzeć?
http://img518.imageshack.us/img518/9489/ssgracz091808124131darkfa7.jpg
ht tp://img518.imageshack.us/img518/2750/ssgracz091708104916marsot4.jpg

PS Tradycyjnie jeśli link się urwał usuńcie spację/e i będzie działał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ten pierwszy link to jest to raczej jakiś babol. Sam sie trochę namęczyłem a i tak skrytki nie ma. Z pobliskiego dachu też nie da rady wskoczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam na takim etapie gry.TRS-301 z modyfikacjami + z załączonym tłumikiem oraz lunetą i granatnikiem.No ta broń jest rewelacyjna jak i w zwarciu i na dystans z takimi upgreadami.Polecam również snajperkę dalekosiężną SVDm2,handlarz Wolności takową posiada.Jej obrażenia i Celność są zabójcze.Jeśli ze snajperke to taka.A co do Wintara BC,to jest cyyba inaczej.Bo to nie jest taka typowa snajperka na dystans.To bezgłośny karabin z wbudowanym tłumikiem na średni dystans bym powiedział.Bez ulepszeń Wintar BC ma spory odrzut jak,więc na snajperkę idealną sie nie nadają.Bardziej jako karabin na średni dystans,Tutaj nawet króluje,ale jak damy ulepszenie na -30% odrzutu to snajperka z tego też dość niezła.Ze snajperek polecam jeszcze SVUm2 o mneijszym zasięgu niż SVDm2 ale też rewelacyjna snajpa.Tunder jakoś mi nie podchodzi,nie wiem czemu.To nie mój typ broni.Ja jeszcze przerobiłem odmiane Obokana z cienia czarnobyla,wyglądem się niczym nieróżni tylko nazwą.W clear sky chyba się nazywa AKM coś tam :).Dodałem granatnik koster-korzysta z granatów VOG-25,oraz podczepiłem celownik optyczny PSO-1 i broń extra.Już wiem,spójrzcie na opakowanie gry,jak Szrama trzyma giwere taką fajną.Ten mój karabin odmiana obokana to włąśnie to co Szramna okładce trzyma.Tak samo wygląda.Ciekawie wiem.Do kazdej broni polecam do razu przeciwpancerne pestki,zwykle są dużo gorsz ejak się okazało.Na póżniejszych etapach gry,polecam karabin GP-37 a potem jeszcze lepszy korzystający z tych samych pestek FT-200M.No i oczywiście Gauss .Jeśli te bronie są :)To polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 23:59, APOSTEL16 napisał:


> Niestety, w normalnym kombinezonie (SEVA) posługiwanie
> się snajperką pod względem dynamizmu przypomina zabawę karabinem maszynowym, więc
zdecydowanie
> pod tym względem SWD przegrywa.

nie wiedziałem że celność zależy od noszonego pancerza.

Z tego co pamietam z SoC to nie, i z tego co widze teraz w CS również nie, ale może jemu chodziło o masę SEVY i związaną z tym potrzebę robienia postojów na regenerację staminy. Celnośc jest na pewno bez zarzutu, ale nic to ci nie da gdy ruszasz się z prędkością żółwia. Co prawda w CS jeszcze mnie nie stać na SWD ale założe się, że tak samo jak w SoC nie można z nią biegać-tak samo jak z gaussem i SVUmk2(niezależnie od kombinezonu) więc zapenwne gość niepotrzebnie narzeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 23:54, Bishoop napisał:

Też zamierzam teraz zainwestować w Thundera. Przerobie go bardziej pod kontem szturmowym.
Powiedz mi czy da się go przerobić pod ammo 5.45x39 mm. W porównaniu do 9x39 jest o wiele
bardziej powszechna. Podobnie jak 5.56x45 od TRs''a.


Właśnie jeszcze nie sprawdzałem czy da się na te ammo przerobić. Ale wydaje mi się że powinno, ale moge sie mylić ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 00:17, Sylwassss napisał:

Właśnie jeszcze nie sprawdzałem czy da się na te ammo przerobić. Ale wydaje mi się że
powinno, ale moge sie mylić ;]


No właśnie obawiam się, że być może się nie da. Tak jest z Wintarem BC, do którego ammo jest takie same. Nie da się go przerobić na kaliber 5.45x39 i 5.56x45 mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 00:11, Bishoop napisał:

Jeśli chodzi o ten pierwszy link to jest to raczej jakiś babol. Sam sie trochę namęczyłem
a i tak skrytki nie ma. Z pobliskiego dachu też nie da rady wskoczyć.

coś duzo tych baboli. Ciekawe kiedy "Bread"znajdę albo coś w tym stylu... na razie szukam gitary dla jednego Wolnościowca:)

PS Jak na razie wiel enibypsów nie sprzatnąłem, ale jednego mam na koncie(snorka zresztą też) i podczas walki odniosłem wrażenie jakby to była jakaś krzyżówka z Kontrolerem(jakieś moce psioniczne użytkował), wydawało mi się czy co?
PS 2 I czy tylko ja tak mam, czy jednak wszyscy, że dowolny handlarzyna kupuje odemnie sprzęt za zaledwie 1/10 wartości? I jak przy takim ździerstwie zarobić na naprawę IL''a 86? Nawet na bandarze już mi nie starcza:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 00:22, Bishoop napisał:

No właśnie obawiam się, że być może się nie da. Tak jest z Wintarem BC, do którego ammo
jest takie same.


W SoC kiedys kupiłem u Sidorowicza ulepszonego Thundera właśnie na to ammo, więc może i tu się da ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 00:23, zadymek napisał:

PS Jak na razie wiel enibypsów nie sprzatnąłem, ale jednego mam na koncie(snorka zresztą
też) i podczas walki odniosłem wrażenie jakby to była jakaś krzyżówka z Kontrolerem(jakieś
moce psioniczne użytkował), wydawało mi się czy co?
PS 2 I czy tylko ja tak mam, czy jednak wszyscy, że dowolny handlarzyna kupuje odemnie
sprzęt za zaledwie 1/10 wartości? I jak przy takim ździerstwie zarobić na naprawę IL''a
86? Nawet na bandarze już mi nie starcza:(


Bo to trzeba wiedzieć z kim handlować. Bandyci zdzierają ze skóry, więc nigdy z nimi nie handluje. Najlepiej handlować z frakcją do ktorej się należy lub z przyjaciółmi, oni dają naprawde dobre ceny ;]. Druga sprawa że jest sprzedajesz bron to raczej niewiele na niej zarobisz. najlepiej szukać artefaktów i wykonywać poboczne zadnia wtedy kasy troche się uzbiera. Jeśli sprzedajesz jedzenie to najlepiej tylko u barmana potrafią je skupywać po cenach rynkowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 00:23, zadymek napisał:

> Jeśli chodzi o ten pierwszy link to jest to raczej jakiś babol. Sam sie trochę namęczyłem

> a i tak skrytki nie ma. Z pobliskiego dachu też nie da rady wskoczyć.
coś duzo tych baboli. Ciekawe kiedy "Bread"znajdę albo coś w tym stylu... na razie szukam
gitary dla jednego Wolnościowca:)

PS Jak na razie wiel enibypsów nie sprzatnąłem, ale jednego mam na koncie(snorka zresztą
też) i podczas walki odniosłem wrażenie jakby to była jakaś krzyżówka z Kontrolerem(jakieś
moce psioniczne użytkował), wydawało mi się czy co?
PS 2 I czy tylko ja tak mam, czy jednak wszyscy, że dowolny handlarzyna kupuje odemnie
sprzęt za zaledwie 1/10 wartości? I jak przy takim ździerstwie zarobić na naprawę IL''a
86? Nawet na bandarze już mi nie starcza:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 00:23, zadymek napisał:

coś duzo tych baboli. Ciekawe kiedy "Bread"znajdę albo coś w tym stylu... na razie szukam
gitary dla jednego Wolnościowca:)


He. Bread''a jescze nie doświadczyłem. Gdzieś wyczytałem, że to poprawiono. Zresztą zauważyłem, że w CS nie cierpimy już na głód. Chociaż czasami oszczędzając apteczki wcinam konserwki więc może przegapiłem.

Dnia 19.09.2008 o 00:23, zadymek napisał:

PS Jak na razie wiel enibypsów nie sprzatnąłem, ale jednego mam na koncie(snorka zresztą
też) i podczas walki odniosłem wrażenie jakby to była jakaś krzyżówka z Kontrolerem(jakieś
moce psioniczne użytkował), wydawało mi się czy co?


Pewnie chodzi Ci o szarego nibypsa, którego w SoC mieliśmy nieprzyjemność spotkać w Czerwonym Lesie. Bydle się klonuje i trudno trafić "oryginał". Być może dlatego wytwarza emisje psioniczne (?)

Dnia 19.09.2008 o 00:23, zadymek napisał:

PS 2 I czy tylko ja tak mam, czy jednak wszyscy, że dowolny handlarzyna kupuje odemnie
sprzęt za zaledwie 1/10 wartości? I jak przy takim ździerstwie zarobić na naprawę IL''a
86? Nawet na bandarze już mi nie starcza:(


Jeśli należysz do frakcji zdzierstwo będzie miejsze a towczyk kupisz za normalną rynkową cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 00:51, ursus1979 napisał:

czy tylko ja nie mogę z stąd ściągnąć najnowszego patcha 1.5..04 dlaczego nie dardy go
pobrać ?

Pierwsza zasada... nigdy nie próbuj ściągać czegoś z serwera gram.pl, bo i tak ci się to nie uda :)
I druga zasada. Ściągaj z rapidshare. Już ktoś podał linki w tym temacie, na innych serwisach także powinny być. Jaki to serwis nie będzie, to i tak będzie miał szybsze FTP, niż te z gramu.

Dnia 19.09.2008 o 00:51, ursus1979 napisał:

pozdro :)

Również pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować