Zaloguj się, aby obserwować  
qaz11

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (STALKER: Czyste Niebo) - Temat ogólny

7137 postów w tym temacie

-

Dnia 18.09.2008 o 20:29, CDS_Baxian napisał:


Coś takiego nie istnieje (albo jeszcze, albo nie będzie istniało). Ten problem jest powtarzany
w wielu wątkach dotyczących clear sky, na całym świecie.

Na niektórych forach ludzie łudzą się że może coś takiego wypuści samo GSC, lub zaimplementuje
cos podobnego w samej grze.


. Rozumiem, że może być graczowi żal utracić starą postać. Jednak wnioskując, że taki gracz jest fanem STALKERA, bo czeka na ten "przerabiacz" ;) to już jest śmieszne. Czekaja ludziska na ten converter od 3 tygodni, podczas gdy grę CAŁĄ można przejść w powiedzmy dwa dni intensywnego grania, co dla kogoś , kto chce zagrać, zagłębić się w grę, nie jest to problemem.... Ale nie, lepiej poczekać w Kordonie albo nawet i na Baganach bo przewodnik nie chce przepuścić (buahahaha) i marudzić tygodniami na forach : "gdzie konwerter?", bo dojście do tego przewodnika/Kordonu to był taki wyczyn/effort że normalnie w życiu drugi raz....
Ehh szkoda gadać...
Rozumiem, jak ktoś jest w powiedzmy Limańsku i nie moze wrócić a napotkał buga uniemożliwiającego dalszą grę ( a wiemy, że patch 1.5.04 umożliwia zakończenie wątku fabularnego) wiec po co czekać , grać, przechodzić , a pełnia gry nacieszymy sie zapewne i tak za kilka miesięcy dopiero jak w przypadku SoC....
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 21:40, Ajinur napisał:

...


Z tego co rozumiem, to jeszcze do Leśnika i "Kompasu" niedoszedłeś, więc uprzejmie uprzedzam, że to zadanie jest bardziej po...walone(?), niż ci się wydaje (przynajmniej moim zdaniem). Żeby nie spoilować zbyt dużo to ja rozumiem, że Zona jest napromieniowana i są tam te wszystkie anomalie, ale to zadanie to zasługiwałoby nawet na motyw przewodni całej serii "Zagubionych", czy czegoś w tym stylu, za to do S.T.A.L.K.E.R.''a pasuje jak nocnik do hmm... lodówki(?).

PS. Skracaj cytowaną wypowiedź jak możesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem otóż kiedy chce wyjść z bagien do Kordonu to nic sie nie dzieje. poprostu po klikcieciu na przewodnika i wybraniu opcji gdzie i czy teraz nic się nie dzieje. Ma ktoś podobny problem? Jeśli rozwiązanie było kilka stron wcześniej to sorry ale nie chce mis ie czytać całego tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 21:54, Aqrelon napisał:

> ...

Z tego co rozumiem, to jeszcze do Leśnika i "Kompasu" niedoszedłeś, więc uprzejmie uprzedzam,
że to zadanie jest bardziej po...walone(?), niż ci się wydaje (przynajmniej moim zdaniem).
Żeby nie spoilować zbyt dużo to ja rozumiem, że Zona jest napromieniowana i są tam te
wszystkie anomalie, ale to zadanie to zasługiwałoby nawet na motyw przewodni całej serii
"Zagubionych", czy czegoś w tym stylu, za to do S.T.A.L.K.E.R.''a pasuje jak nocnik do
hmm... lodówki(?).

PS. Skracaj cytowaną wypowiedź jak możesz.

Staram się skracać jak mogę.Po prostu obsram tego leśnika,a z tych złości nafaszeruje go ołowiem tak czy inaczej.Ten koleś musi zginąć :).Ale nie martwię się tym,ze nie zdobędę tego kompasu.Mam już sposób na dobre i szybkie zarobienie rubli.Z resztą jak już mówiłem ten kompas poza ceną nic nie wnosi.Wystarczy mieć dobry kombinezon.Ale nie będę wyprzedzał faktów,sam zobaczę jak to jest z tym questem.To jak wyrobiłem się w 500 słów ?x))Bo rozumiem,że to granica,której niewolno przekraczać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 21:52, RavenSoul napisał:

-
>
> Coś takiego nie istnieje (albo jeszcze, albo nie będzie istniało). Ten problem jest
powtarzany
> w wielu wątkach dotyczących clear sky, na całym świecie.
>
> Na niektórych forach ludzie łudzą się że może coś takiego wypuści samo GSC, lub
zaimplementuje
> cos podobnego w samej grze.

. Rozumiem, że może być graczowi żal utracić starą postać. Jednak wnioskując, że taki
gracz jest fanem STALKERA, bo czeka na ten "przerabiacz" ;) to już jest śmieszne. Czekaja
ludziska na ten converter od 3 tygodni, podczas gdy grę CAŁĄ można przejść w powiedzmy
dwa dni intensywnego grania, co dla kogoś , kto chce zagrać, zagłębić się w grę, nie
jest to problemem.... Ale nie, lepiej poczekać w Kordonie albo nawet i na Baganach bo
przewodnik nie chce przepuścić (buahahaha) i marudzić tygodniami na forach : "gdzie
konwerter?", bo dojście do tego przewodnika/Kordonu to był taki wyczyn/effort że normalnie
w życiu drugi raz....
Ehh szkoda gadać...
Rozumiem, jak ktoś jest w powiedzmy Limańsku i nie moze wrócić a napotkał buga uniemożliwiającego
dalszą grę ( a wiemy, że patch 1.5.04 umożliwia zakończenie wątku fabularnego) wiec po
co czekać , grać, przechodzić , a pełnia gry nacieszymy sie zapewne i tak za kilka miesięcy
dopiero jak w przypadku SoC....
Pozdrawiam


Ależ ja wcale nie mówiłem że czekam na coś takiego.
Kolega sie spytał, a ja żeby być tak miłym i uczynnym (a co ?? od czasu do czasu można ;p) przeszukałem fora dotyczące CS.

I napisałem tylko to co tam wyczytałem.

CS przeszedłem już 2 razy ... ale wrócę do SoC + OL 2.2 , ma o wiele lepszy klimat, lepiej rozwiązane "emisje" oraz mnóstwo nowych pukawek + lepszy balans, no i nowe "stare" stwory (powycinane przez twórców).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 22:11, Crew 900 napisał:

Jak macie dużo w ekwipunku to też jak otwieracie plecak macie takie przycięcie na 1-2
sekundy ? Bo to jest dość uciążliwe jak dla mnie

Ja raczej nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 22:30, Ajinur napisał:

> Jak macie dużo w ekwipunku to też jak otwieracie plecak macie takie przycięcie na
1-2
> sekundy ? Bo to jest dość uciążliwe jak dla mnie
Ja raczej nie mam.


Ja też tak nie mam. Mi płynnie otwiera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 22:53, Crew 900 napisał:

Ale wy chol. ściemniacie , no i po co ? OMG
Nie wcale nie ma cie , normalnie bezbłędną grę macie , no normalnie bajer



No i po kiego te nerwy ?? Jak mówią że nie maja tak to nie maja, nie jesteś pępkiem świata, a twój sprzęt nie jest wzorcowy, żeby to co tobie się dzieje, działo sie wszystkim.

jak mówiłem , przeszedłem grę 2 razy po zainstalowaniu patcha, bez bug trapa, śmiga gra aż miło, questy działają, wojny frakcji działają. Na jakieś drobne błędy nawet nie zwracam uwagi, bo nie ma gry bez błędów.

Wiec po co ta nerwówka, pomoże Ci w czymś ? Wyluzuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem już na Aprogromie i mam pytanie...
Czy Wintar BC wystarczy na dalszą część gry, czy może do następnych lokacji wziąć ze sobą jeszcze jakąś inną broń? I jak się walczy tą bronią na krótki dystans?
Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra teraz moja kolej.
Chodzi o zadanie z "kompasem" należę do powinności więc bez problemu wchodzę i zabieram artefakt jednak po drodze w tunelu jest dziura w podłodze a w środku artefakt i granatnik tylko problem w tym że nie udało mi się wyjść z tego pomieszczenia a do tego jakieś świecące prądy obrzucały mnie przedmiotami.Więc jeśli komuś się udało wejść i wyjść to proszę o pomoc bo naprawdę z chęcią bym się tam wrócił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 23:26, sinir napisał:

Jestem już na Aprogromie i mam pytanie...
Czy Wintar BC wystarczy na dalszą część gry, czy może do następnych lokacji wziąć ze
sobą jeszcze jakąś inną broń? I jak się walczy tą bronią na krótki dystans?
Z góry dzięki za odpowiedź.


To jest przecież snajperka, więc jak będziesz chciał przymierzyć do czegoś co się szybko porusza i jest blisko to będziesz miał problem, poza tym magazynek na 10 naboi to trochę mało, po przerobieniu nie pamiętam do ilu się zwiększa.

Jeśli chcesz porządnej celnej broni to weź Abakana lub Sig-a i przerób je maksymalnie w stronę celności, zakładasz lunetę i proszę. Wspaniała broń :) Poza tym po przeróbce maja 45 naboi w magazynku :)

Osobiście nie używałem wintara. Sig jako broń do strzelania z większych odległości i TR301 jako broń przerobiona na szybkostrzelną maszynkę do zabijania na średni i krótki zasięg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 23:26, sinir napisał:

Jestem już na Aprogromie i mam pytanie...
Czy Wintar BC wystarczy na dalszą część gry, czy może do następnych lokacji wziąć ze
sobą jeszcze jakąś inną broń? I jak się walczy tą bronią na krótki dystans?
Z góry dzięki za odpowiedź.


Zdecydowanie musisz wziąść jeszcze jedną broń. Do Wintar BC ammo występuje dosyć rzadko a przerobić go na inną nie da rady. WBC to snajperka więc na krótki dystans się nie przydaje tym bardziej, że jest bardzo szybkostrzelna. Oczywiście broń ta jest wskazana ale polecam także TRs''a przerobionego na amunicję 5.45x39 mm (z 5.56x45). W Limańsku jak i w Szpitalu tej amunicji jest zdecydowanie najwięcej. Polecam Ci taki o to zestawik
http://forum.gram.pl/upl/forum/2008_38/20080918161048.jpg ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 23:31, CDS_Baxian napisał:

Osobiście nie używałem wintara. Sig jako broń do strzelania z większych odległości i
TR301 jako broń przerobiona na szybkostrzelną maszynkę do zabijania na średni i krótki
zasięg.



A u mnie jest odwrotnie tandem Wintar plus Thunder i nikt mi w Zonie nie podskoczy. Wintar po ulepszeniu może posiadać bodajże 15 naboi w magazynku ;]. Dla mnie jest to najlepsza bron na daleki dystans. Jeden strzał = jeden trup. Thunder zaś jest na walke w zwarciu. Do tego posiada wbudowany granatnik tak że i czasami na dystans sie przydaje ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 23:38, APOSTEL16 napisał:

Jeżeli chcesz coś na naprawdę daleki dystans polecam SWD swój "pożyczyłem" od jakiegoś
kolesia z wolności amunicję do niego można kupić tylko u Sacharowa.


Fajna zabawka, ale tak szczerze, to w późniejszym etapie nie ma za bardzo gdzie z tego postrzelać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się ruszyć wydawałoby się nieruszalny sejw (gra wywalała na pulpit tuż po załadowaniu)...próbowałem scriptfixa, do którego link podał na stronie 174 RavenSoul. Wg. tego co napisał działa on z wersją 1.5.04. Dziwne wydało mnie się, że zamiast opisanych dwóch plików, w paczce było ich kilka. No, ale nic to, wrzuciłem folder "scripts" do nowo stworzonego "gamedata", przeedytwałem plik "fsgame.ltx" w głownym folderze gry i odpalam. W momenci wybrania w menu "wczytaj" dla dowolnego save''u gra robiła crash. Poszukałem na innych forach i okazało się że ten scriptfix jest do STARSZEJ wersji. Zastąpiłem więc go tym, podanym przez berg649ones i ściągniętym z

http://rapidshare.com/files/146190897/scripts.rar.html

Odpaliłem...i Voila!

Polecam, mam nadzieję że pomoże wielu z nięszcześliwych nabywców tej wspaniałej, acz zabugowanej gry

Nie poddawajcie się! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować