Zaloguj się, aby obserwować  
qaz11

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (STALKER: Czyste Niebo) - Temat ogólny

7137 postów w tym temacie

Dnia 18.09.2008 o 18:20, Ajinur napisał:

...


W Clear Sky artefakty są niestety zawsze w tym samym miejscu, ale za to są generowane losowo więc może się zdarzyć, że w ogóle Grawi nie znajdziesz :/ . Mogliby choć trochę więcej losowości dodać, np. dodać taką możliwość, że każda anomalia może wygenerować, każdy swój artefakt w każdej chwili, bo to co jest teraz, jest trochę głupie.

Bishoop Ten "Kompas" znalazłeś sam, czy to ten związany z questem? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze Ci powiem, że nie pamiętam ale napewno przed Jantarem i Czerwonym Lasem. I z tego co pamiętam to na Bagnach tego też nie miałem ale nie zaszkodzi sprawdzić. Miałem jeszcze parę innych ale pogoniłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 17:27, Bishoop napisał:


Mówisz i masz. Parametry artefaktów z CS są zdecydowanie miejsze i różnią się od tych
z SoC..


Gdzie znalazłeś Skrętaka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam głupi problem. Przy pierwszym wyjściu z bagna do kordonu zabijają mnie jakieś typki.
Jakaś podpowiedz dla n00bka jak to przejść? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 18:28, Aqrelon napisał:

Bishoop Ten "Kompas" znalazłeś sam, czy to ten związany z questem? :P


Może być SPOILER !!!

Kompas (50000!!) znalazłem w korytarzach starej kopalni w Czerwonym Lesie i jest związany z jednym z głównych questów. Nie będe pisał spoilera wię powiem tylko, że musisz pierw odwiedzić starego Leśnika. Dodam też, że jeśli chcesz przejść do Limnańska to musisz go dziadowi oddać.. Jako, że gram w CS poraz drugi, nic ciekawego w Limańsku (tym bardzie dalej) nie ma i nie można z tamtąd wrócic to "Kompas" dobrze mi służy..
A jak zbieranie żelastwa przestanie być rentowne zawsze będzie go można go sprzedać...

falloutomaniak ---> patrz wyżej
grasz --> te dwa znalazłem w Dolinie Mroku. Jeden jest tuż za dawnym X18 za murem. Drugi trochę dalej na południe (patrząc na mapkę) jakieś kilkadziesiąt metrów przed przejściem z DM do Kordonu..

Edit.

Dnia 18.09.2008 o 18:28, Aqrelon napisał:

Mam głupi problem. Przy pierwszym wyjściu z bagna do kordonu zabijają mnie jakieś typki.
Jakaś podpowiedz dla n00bka jak to przejść? :P


Pełen sprint i apteczki z bandarzami w pogotowiu. Na półmetku schowaj się za głaz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zrobilem tak jak bylo napisane, pobralem gamedata.zip calosc umiescilem w folderze z gra zmienilem w pliku fsgame.ltx sciezke "$game_data$ = true| true| $fs_root$| gamedata\" i niec sie nie dzieje jak wywalalo tak wywala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>...

Clear Sky''a przeszedłem dawno temu, więc dla mnie to żaden spoiler, po prostu myślałem, że ten twój Kompas to jakiś inny, a nie ten związany z zadaniem (swoją drogą dość hmm... "niecodziennym") :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 19:11, Aqrelon napisał:

Clear Sky''a przeszedłem dawno temu, więc dla mnie to żaden spoiler,


No coż. Spoiler jest dla tych co tam jeszcze nie dotarli.

Dnia 18.09.2008 o 19:11, Aqrelon napisał:

po prostu myślałem,
że ten twój Kompas to jakiś inny, a nie ten związany z zadaniem (swoją drogą dość hmm...
"niecodziennym") :P .


Innego "Kompasa" racej nie ma. Widać został stworzony tylko pod ten quest... quest jak dla mnie zrobiony trochę na siłę. Brakuje mi klaustrofobicznych podróży po różnego rodzaju laboratoriach tak jak to mieliśmy w mioim zdaniem lepszym SoC :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak myślicie o czym będzie stalker "3". Ponieważ zakończenie SoC jest dość jednoznaczne i powinno prowadzić do zniszczenia zony bo zona powstała przez "Świadomość Z" a po ich wybiciu niby wszystko jasne. Czyli pozostaje wątek Striełoka. I tu znowusz dylemat czy może to być wątek rozgrywający się równolegle do SC czyli ponowne dotarcie do Czernobyla i elektrowni zakończone tak jak w CS czy może. Pierwsze dotarcie Stiełoka do elektrowni którego następstwami były emisje. Czyli wątki zawarte w CS. A może jakieś dalsze losy naszego głównego bohatera za SC.

Jak myślicie, a może sami macie jakieś pomysły na możliwą fabułę nowej odsłony Stalkera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta gra jest strasznie zbugowana :( To jakis koszmar, zadania nie wskakuja mapy sie nie wczytuja, zolnierze i psy uciakaja gdy sie do nich strzela, albo w ogole nie reaguja. Porazka totalna...
I co z tymi ktorzy chca sobie spatchowac wersje gry skoro juz sa w jej trakcie i nie moga przerobic saveow? ...
Poprzedniczka miala pare bledow, ale co tutaj wypuscili to nieporozumienie jakies...
Lepiej poczekac niz sie wkurzac ze cos nie dziala tak jak powinno ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zdążyłem przejść CS już 2 razy i od czasu zainstalowania patcha wszystko w porządku. Żadnych crashy, wojny frakcji działają tak jak powinny ... po powrocie zassam hotfixa i zagram po raz 3 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 16:28, Bishoop napisał:

2. Po lewej moje skromne zapasy na ciężki dni..

Możesz mi zdradzić skąd wytrzasnąłeś SWD? Z góry dzięki bo wszędzie szukam. Tzn. szukałem póki mi się gra nie zrąbała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 20:00, CDS_Baxian napisał:

Ja zdążyłem przejść CS już 2 razy i od czasu zainstalowania patcha wszystko w porządku.
Żadnych crashy, wojny frakcji działają tak jak powinny ... po powrocie zassam hotfixa
i zagram po raz 3 :)

A nie znacie zadnych przerabiaczy saveow do wersji 1.5.0.4? -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 20:14, ftr890 napisał:

> Ja zdążyłem przejść CS już 2 razy i od czasu zainstalowania patcha wszystko w porządku.

> Żadnych crashy, wojny frakcji działają tak jak powinny ... po powrocie zassam hotfixa

> i zagram po raz 3 :)
A nie znacie zadnych przerabiaczy saveow do wersji 1.5.0.4? -_-


Coś takiego nie istnieje (albo jeszcze, albo nie będzie istniało). Ten problem jest powtarzany w wielu wątkach dotyczących clear sky, na całym świecie.

Na niektórych forach ludzie łudzą się że może coś takiego wypuści samo GSC, lub zaimplementuje cos podobnego w samej grze.

Ogólnie rzecz biorąc, to że savy sa niekompatybilne wpienia większość graczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 20:29, Outlander-pro napisał:


> A nie znacie zadnych przerabiaczy saveow do wersji 1.5.0.4? -_-

Nie ma czegoś takiego.

No to chorelniki mnie wkurzyly jeszcze bardzeij w tym momencie ;/

Rzuci mi ktos savem z Kordonu, wazne zeby wersja 1.5.0.4.
Dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Bishoop Ten "Kompas" znalazłeś sam, czy to ten związany z questem? :P
>
> Może być SPOILER !!!
>
> Kompas (50000!!) znalazłem w korytarzach starej kopalni w Czerwonym Lesie i jest związany
> z jednym z głównych questów. Nie będe pisał spoilera wię powiem tylko, że musisz pierw
> odwiedzić starego Leśnika. Dodam też, że jeśli chcesz przejść do Limnańska to musisz
> go dziadowi oddać.. Jako, że gram w CS poraz drugi, nic ciekawego w Limańsku (tym bardzie
> dalej) nie ma i nie można z tamtąd wrócic to "Kompas" dobrze mi służy..
> A jak zbieranie żelastwa przestanie być rentowne zawsze będzie go można go sprzedać...
>
> falloutomaniak ---> patrz wyżej
> grasz --> te dwa znalazłem w Dolinie Mroku. Jeden jest tuż za dawnym X18 za
> murem. Drugi trochę dalej na południe (patrząc na mapkę) jakieś kilkadziesiąt metrów
> przed przejściem z DM do Kordonu..
>
> Edit.
>
> > Mam głupi problem. Przy pierwszym wyjściu z bagna do kordonu zabijają mnie jakieś
> typki.
> > Jakaś podpowiedz dla n00bka jak to przejść? :P
>
> Pełen sprint i apteczki z bandarzami w pogotowiu. Na półmetku schowaj się za głaz :)

Ej czy ja dobrze rozumiem.Czyli mamy jeden taki egzemplarz tego "kompasu".Szczerze mówiąc,to chciałbym go mieć tylko i wyłącznie ze względu na cene bo o kase w clear sky ciężko.Ten quest z tym kompasem jest przeciez bez sensu.Jakis lesnik glupi chce wziac sobie najdrozszy kompas w grze,mega rzadki dal siebie bo co?Bo inaczje ans do Limanska niewposci.ALe mnie to rozwalilo,przeciez normalnie to bym go zabill i poszedl sobie,jaki ten quest to musi byc spieprzony do reszty.Nie dosc,ze smaku robia,to jeszcze daja wybor czy mozna Limansk zwiedzic.No lool podziemia Prypec urwali,to teraz Limanks w czasie gry zwiedzic nie wolno.Jak tak bedzie,to ja ten komaps oleje,moja SEva ulepszona po zeby,przechodzi w anomaliach na luuuzie.Wiec ten kompas to w dupe moga sobie wsadzic.TO brzmi niczym szantaz xD.Z reszta jakbym mial ten kompas,zakupilbym na luzie egzo,a tak to nie wiem skad skoluje 55 tysiecy rubli,z artefaktow nei dam rady,moze max 30 tysiecyuzbieram,ale pozniej nie mam skad,Kazdy poboczny quest robilem i najwiecej narazie mialem 60 tysiecy ale szybko stracilem,bo musialem nowe rzeczy kupic.Inaczej bym dalej dostawal baty.Juz jednego artefaktu pogardzili tak rzadkiego i drogiego.
Qrde panowie z clear sku troche przekpili sprawe.Ktos tam wspomnial,ze malo lokacji bylo takich laboratoryjnych z mutantami i mega klimatem.Jesli to prawda,to jednym slowem stalker to nie stalker tylko jakis Call of Duty.Chociaz,ze narazie na spatchowanej wersji gra mi sie rewelacyjnie.To jak wybiegam w przyszlosc nieco,to mi sie odechciewa.Loool LESNIK mi zabroni wejsc do LIMNSKA,ale JAK???? CO za kpina,po jakiego dwora zrobili taki glupi quescik.?
Pogardzili jednego artefaktu za 50 tysiecy,z reszta te artefakty jak narazie to maja slabe dzialanie.Poza tymi co daja udzwig i tymi co daja do wytrzymalosci i czasem troszke minimalizuja promieniwoanie.To zadnej nowosci nie daja,zadnej megA SUPER OCHRONY,WIESZKOSC IDZIE NA SZMELC, DLA NAUKOWCOW.Ja nie wiem,dopiero przy elektrowni chyba wszystko bedzie jasne.Tylko w tedy to po ptokach juz bedzie.Moze lepiej dla mnie bedzie jak juz niebede sie dopytywal fabuly xD.Pozdro :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować