Zaloguj się, aby obserwować  
qaz11

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (STALKER: Czyste Niebo) - Temat ogólny

7137 postów w tym temacie

Dnia 18.09.2008 o 23:55, IronAss napisał:

> Kur... działa!!!!!!!! szczerze i tak nie zruzumiałem co napisałes w ostatnim poście
bo
> juz byłem podekscytowany sytuacją ze mi działa ale poradziłem sobie bo szybko sie
uczę
> :D
> To jest poprostu kolejny prosty niewybaczalny bug w clear sky polegający na tym,
że z
> guzika TAK sie zrobił NIE w skutkach (czyli cofał) a guzik TAK po prostu zniknął!!!

>
> Dla wszystkich, którzy borykają sie tym problemem i nie mogą przejść na Wysypisko

> bo ich gra cofa, to streszczam tutaj rozwiązanie z paru postów. Sciągnijcie plik
z rapida
> http://rapidshare.com/files/144196981/gamedata.zip
> i wklejcie strukturę katalogów do głównego katalogu Czyste Niebo. Następnie zmieńcie

> w pliku fsgame.ltx linijkę:
> $game_data$ = false| true| $fs_root$| gamedata\
> tak żeby wyglądała następująco:
> $game_data$ = true| true| $fs_root$| gamedata\
> I już możecie legalnie przejść na Wasze upragnione Wysypisko!! :) :D

>
> Dzięki dla równych ziomów: Krondar i Sylwassss. Wielkie THX :) Pozdro


DZIAŁAAAAAAA!!!! dzięki :D



Nie rozumiem. Może mi ktoś łopatycznie wyjaśnic? Po pierwsze w tym pobranym pliku nie mogę znaleźć fsgame.ltx więc tym samym nie mogę zmienić tego wpisu.Pomóżcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 23:59, APOSTEL16 napisał:

nie wiedziałem że celność zależy od noszonego pancerza.


Chodziło mi o to, że mając w łapkach SWD (podobnie jak i km), nasza postać porusza się wyjątkowo ślamazarnie. Nie wiem, czy egzoszkielet to zmienia, bo nie sprawdziałem, dlatego zaznaczyłem, że dotyczy to SEVY. Nie wiem natomiast, skąd pomysł, że pisałem o celności...

@ Zadymek

Wyjaśnienie powyżej, a dodam jeszcze, że nie chodzi o zmęczenie, ale o powolność ruchów (spróbuj się szybko obrócić trzymając w rękach SWD...).

Jeśli idzie o skrzynki na drzewach, to do każdej da się dostać. Trzeba wejść na najniższą gałąć (czasem wymaga to trochę gimnastyki w rodzaju "kucanie+skok"), a potem metodą prób i błędów znaleźć miejsce, z którego da się przeszukać plecak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 07:44, DAMMAGE napisał:

Nie rozumiem. Może mi ktoś łopatycznie wyjaśnic? Po pierwsze w tym pobranym pliku nie
mogę znaleźć fsgame.ltx więc tym samym nie mogę zmienić tego wpisu.Pomóżcie.


Tego pliku szukaj w glownym katalogu gry :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 08:37, ftr890 napisał:

To rzuci ktos savem z Kordonu z wersji 1.5.0.4 ? plzz :)


No ja też czekam :D Bo zacząłem grę po raz drugi od nowa ale Czyste Niebo dalej nie chce zająć kluczowych miejsc przy przejściach do innych obszarów i jestem uwięziony na Bagnach :/ A mogłem mieć zamiast STALKERA nowego Crysisa... Następnym razem poczytam opinie innych graczy przed zakupem jakiejkolwiek gry :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Sciągnijcie
> plik
> > z rapida
> > > http://rapidshare.com/files/144196981/gamedata.zip
> > > i wklejcie strukturę katalogów do głównego katalogu Czyste Niebo. Następnie
> zmieńcie
> >
> > > w pliku fsgame.ltx linijkę:
> > > $game_data$ = false| true| $fs_root$| gamedata\
> > > tak żeby wyglądała następująco:
> > > $game_data$ = true| true| $fs_root$| gamedata\
> > > I już możecie legalnie przejść na Wasze upragnione Wysypisko!! :) :D
> > >
> > > Dzięki dla równych ziomów: Krondar i Sylwassss. Wielkie THX :) Pozdro

Co to za badziew podajecie? W tym pliku jakies mp3 sa i inne smieci -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.09.2008 o 10:31, ftr890 napisał:

Co to za badziew podajecie? W tym pliku jakies mp3 sa i inne smieci -_-

To nie zwracaj uwagi na te śmieci, tylko zrób to, co napisano w poście. Utwórz w grze katalog gamedata, i wrzuć do niego folder z tego pliku który ściągałeś (bez zdjęć i mp3, samo game data z config.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 10:31, ftr890 napisał:

> Sciągnijcie
> plik
> > z rapida
> > > http://rapidshare.com/files/144196981/gamedata.zip
> > > i wklejcie strukturę katalogów do głównego katalogu Czyste Niebo. Następnie

> zmieńcie
> >
> > > w pliku fsgame.ltx linijkę:
> > > $game_data$ = false| true| $fs_root$| gamedata\

> > > tak żeby wyglądała następująco:
> > > $game_data$ = true| true| $fs_root$| gamedata\

> > > I już możecie legalnie przejść na Wasze upragnione Wysypisko!! :) :D

> > >
> > > Dzięki dla równych ziomów: Krondar i Sylwassss. Wielkie THX :) Pozdro


Co to za badziew podajecie? W tym pliku jakies mp3 sa i inne smieci -_-


Podany sposób u mnie NIE DZIAŁA, zresztą u innych również więc sorry winnetu 1.5.0.1 powraca, ch** że czasami sypnie błędem przynajmniej można grać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 10:58, Mercury666 napisał:

> To rzuci ktos savem z Kordonu z wersji 1.5.0.4 ? plzz :)
\

Napisz na gg to ci zazuce na maila.
gg11693557


ftr[na] wp.pl
thx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Juhu, przedostałem się do Kordonu! Po skorzystaniu z linka od Wlad85 i rozpoczęciu (po raz trzeci...) gry członkowie Czystego Nieba biegali po mapie od punktu do punktu aż miło, a nie jak poprzednio zatrzymali się na Stacji Pomp i w Osadzie Rybackiej, nie mając zamiaru ruszyć się by przejąć bazy renegatów. Ciekawe kiedy znowu bugi przeszkodzą w grze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Mam pytanie. Gdzie mogę znaleźć/kupić karabin Thunder S14?
Miałem się zdecydować na TRs 301, ale... Chcę kupić i ulepszyć broń na całą dalszą część gry, a taką bronią może być tylko ten Thunder (na większy dystans mam Wintara) .
Proszę o szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 10:04, Ringno5 napisał:

> nie wiedziałem że celność zależy od noszonego pancerza.

Chodziło mi o to, że mając w łapkach SWD (podobnie jak i km), nasza postać porusza się
wyjątkowo ślamazarnie. Nie wiem, czy egzoszkielet to zmienia, bo nie sprawdziałem, dlatego
zaznaczyłem, że dotyczy to SEVY. Nie wiem natomiast, skąd pomysł, że pisałem o celności...
Wyjaśnienie powyżej, a dodam jeszcze, że nie chodzi o zmęczenie, ale o powolność ruchów
(spróbuj się szybko obrócić trzymając w rękach SWD...).

czyli standard tak jak w SoC, po prostu ta giwera spowalnia ruchy i nie pozwala biegać, tak jak przypuszczałem, nic się nie zmieniło.

Dnia 19.09.2008 o 10:04, Ringno5 napisał:

Jeśli idzie o skrzynki na drzewach, to do każdej da się dostać. Trzeba wejść na najniższą
gałąć (czasem wymaga to trochę gimnastyki w rodzaju "kucanie+skok"), a potem metodą prób
i błędów znaleźć miejsce, z którego da się przeszukać plecak.

no, na razie drzwi na wyższy poziom są zamknięte, ale pogramy zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.09.2008 o 22:30, CDS_Baxian napisał:

Ależ ja wcale nie mówiłem że czekam na coś takiego.
Kolega sie spytał, a ja żeby być tak miłym i uczynnym (a co ?? od czasu do czasu można
;p) przeszukałem fora dotyczące CS.

I napisałem tylko to co tam wyczytałem.


Ależ, ja wiem, że to nie był twój problem, po prostu łatwiej mi się zacytowało i kontynuowało twoją wypowiedź. Nie bądż zły o to ;) Jeśli Cię jakoś uraziłem to sorry. Nie piłem też do nikogo z forum oczywiście, raczej dzieliłem się moimi odczuciami co do krzykaczy z gamespota właśnie, bo niesamowicie mnie śmieszy czekanie w pierwszej lub drugiej lokacji (20- 40 minut gry) przez 2 tygodnie na converter podczas gdy stabilność 1.5.04 umozliwia już przejście gry.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tanko:

czy w Limańsku, albo w późniejszych lokacjach można naprawić bądź znaleźć/kupić nowy kombinezon/pancerz? podczas hardcorowego przejścia Limańska jego stan spadł mi do 0 :) i jest dośc problematycznie teraz z każdym strzałem wrogów (a tych co niemiara)

dzięki za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 13:10, zadymek napisał:

czyli standard tak jak w SoC, po prostu ta giwera spowalnia ruchy i nie pozwala biegać,
tak jak przypuszczałem, nic się nie zmieniło.


Podkreślam: nie chodzi o bieganie (bo to akurat pikuś). Mając w łapach karabin maszynowy postać obraca się jak w smole. Przycelowanie w kogokolwiek z SWD (poza postaciami stojącymi nieruchomo) graniczy z cudem, a o trafieniu w biegnący cel można zapomnieć, bo po prostu ruchy naszej postaci nie nadążają. Nie pamiętam, jak to było rozwiązane w SoC, bo nie korzystałem tam z SWD (zdecydowanie wolałem Wintara), ale nie wydaje mi się, by był efekt spowolnienia ruchów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 14:27, Ringno5 napisał:

Nie pamiętam, jak to było rozwiązane w SoC, bo nie
korzystałem tam z SWD (zdecydowanie wolałem Wintara), ale nie wydaje mi się, by był efekt
spowolnienia ruchów.

Nic nie było spowolnione za wyjątkiem biegu. Sprint nie był możliwy z SWD w ręku. Ale strzał do celu będącego w ruchu jak najbardziej był możliwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, jestem w Kordonie w wiosce stalkerów ale ni wafla nie mogę pogadać z Sidorowiczem. kręcę się po okolicy pozwiedzałem budowle a nawet próbowałem przejść pod wiaduktem, (nie udało się Stalkerzy strzelali do mnie już z daleka). Co 2 - 3 godziny wracam do wioski ale jak schodzę do bunkra to wiecznie "drzwi są zamknięte" i nie mogę ruszyć z miejsca.
Ktoś pomorze??

Nie ma ktoś linka do poradnika z opisem questów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować