Zaloguj się, aby obserwować  
qaz11

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (STALKER: Czyste Niebo) - Temat ogólny

7137 postów w tym temacie

A jak wygląda sprawa uszkodzeń? Broń się zacina/zużywa? Zbroja może ulec uszkodzeniu?
No i jak wygląda sprawa z celowaniem? Chodzi o celność strzałów z biodra czy przystawienie do policzka (bo chyba tu nie da się przez szczerbinkę celować?) No i na koniec - jak wygląda poziom trudności?

Wstyd przyznać ale dopiero przed premierą CS poczułem ochotę na S.T.A.L.K.E.R.A. Nie uważacie że lepiej zmienić skrót od Clear Sky? Można go z Counter Strike ''iem pomylić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość osób już go tak nazywa, co nie zmienia faktu że też na początku się myliłem odruchowo kojarząc Counter Strike ;] Swoja droga, ja cały czas nie mogę się doczekać bawienia w przeróbki.

A odnośnie celowania, sprawa pozostaje podobnie jak w przypadku poprzedniej wersji, im niżej kucniemy tym celniej strzelamy. Bronie nadal się zacinają, i trzeba przeładować by strzelać dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są już wymagania:
Wymagania dla poszczególnych poziomów detali:

1. Minimalne - Windows XP (Service Pack 2)/Windows 2000 SP4, procesor: Intel Pentium 4 2.0 GHz / AMD XP 2200+, RAM: 512 MB, 10 GB wolnego miejsca na dysku, karta grafiki: 128 MB, kompatybilna z DirectX 8.0 - GF 5700 lub Radeon 9600

2. Zalecane - Windows XP (Service Pack 2)/Windows 2000 SP4, procesor: Intel Core 2 Duo E6400 / AMD 64 X2 4200+-, RAM: 1.5 GB, 10 GB wolnego miejsca na dysku, karta grafiki: 256 MB, kompatybilna z DirectX 9.0c - GF 7900 lub Radeon X1950

3. Optymalne - Windows XP (Service Pack 2)/Windows 2000 SP, procesor: Intel Core2 Duo E6700 / AMD 64 X2 5200+, RAM: 2 GB, 10 GB wolnego miejsca na dysku, karta grafiki: 512 MB, kompatybilna z DirectX 9.0c - GF 8800 lub Radeon X2900

4. Ekstremalne - Windows Vista (SP1), procesor: Intel Core2 Duo E8500 / AMD 64 X2 6000+, RAM: 4 GB, 10 GB wolnego miejsca na dysku, karta grafiki: 512 MB, kompatybilna z DirectX 10 - GF 9800 GX2 lub Radeon 3800 X2

20080901224244

20080901224253

20080901224258

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Raczej wszystko w porządku. Pierdołki ważą przeważnie 0.1-0.3, 2 szt. broni, pancerz
> - dajmy 12. Amunicja i granaty - tak z 15. Dużo wóda zajmuje bo to 0.5 na flaszkę. Apteczki
> niecałe 10. Wszystko raczej po staremu, ewentualnie malutkie zmiany, ale wątpię.

Oj nie. Mogę Ci nawet jutro wrzucić screena z SoC''a jak mało noszę a i tak ledwo co mieszczę się w limicie 50 kg by móc wygodnie sprintować. Mogę pobieżnie obliczyć ile tu koleś nosi ...
Karabin + pistolet + zbroja = 15 kg
19 artefaktów = 9,5 kg
20 butelek wódki = 10 kg
1285 kul kałasza + 442 kul pistoletu = 20 - 25 kg
28 apteczek = już nie pamiętam ile apteczka waży, chyba 0,5 kg, może mniej w każdym razie ~10kg
36 bandaży = 3,6 kg
17 leków przeciwpromiennych = 1,7 kg ?
13 granatów = 6-7 kg
konserwy, chleb, szynka, stalker energy drink = 4 -5 kg
detektory, pda, pendrivy (chociaż możliwe, że pendrivy nic nie ważą), granat do granatnika = 3 - 4 kg

aha prawie zapomniałem: 3 wyekwipowane artefakty = 1,5 kg

Co razem daje ... 85-90 kg !! Tyle w SoC''u by to ważyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymagania były podane już dawno przez GSC i Deep Silver (oficjalne).
Te, to są wymagania podane przez PCGH. Są na poprzednich stronach...
W prawym-górnym rogu masz wyszukiwarkę - tak na przyszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 22:50, Outlander-pro napisał:

Co razem daje ... 85-90 kg !! Tyle w SoC''u by to ważyło.

To w takim razie albo obniżyli wagę albo gra na dopalaczu. Innej możliwości nie ma.

Crew 900 -----> W tym filmiku masz wygląd ręki jak założy się egzo.
http://ru.youtube.com/watch?v=xyv8eBqCM7Q

*****
Noc naprawdę może być przerypana. Przecież jak wyskoczy pijawka i ryknie przed nami to zawał murowany. :)

20080901233041

20080901233224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po cichu liczę na darmowy dodatek z nowymi lokacjami od twórców lub na to, że moderzy "dorzucą" te brakujące z podstawki ;-)

Kusi rosyjska kolekcjonerka, oj kusi. Jedyny minus to słaba znajomość rosyjskiego (a raczej dawne jego nie używanie), musiałbym trochę nad słownikiem posiedzieć lub przypomnieć sobie to i owo z czasów szkolnych. Szkoda, że CDP nie wydało wersji rosyjskiej z napisami jako dodatek obok tej z lektorem. Mam nadzieję, że za jakiś czas pojawi się jakieś fanowski spolszczenie. Problem to również aktualizacje polskiej wersji, a raczej czas ich powstawania.

Najbardziej z być może brakujących lokacji żal mi chyba Baru, jeśli go nie będzie to nie bardzo rozumiem co kierowało GSC by go nie umieścić. Brakować mi będzie również Dziczy bo w tej lokacji przeżyłem jedną z najbardziej klimatycznych/strasznych scen podczas której było mi dane brać udział w grach. Cieszy za to bardziej rozbudowana możliwość kustomizacji uzbrojenia, efekt podczas przeładowania broni również robi pozytywne wrażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2008 o 00:42, Marco Polo napisał:

Problem to również aktualizacje polskiej wersji, a raczej czas ich powstawania.

Jak będzie tak jak z SoC to problemu nie będzie. Tam wpierw wydawano rosyjski patch a potem całą resztę.

*****
ign.com ocenił Clear Sky na 7.0.
http://pc.ign.com/articles/906/906864p1.html
Na końcu recenzji - standardowo podsumowanie, rozdzielenie ''małych punktów'' i komentarz.

S.T.A.L.K.E.R: Clear Sky UK Review
http://pc.ign.com/articles/906/906864p1.html

*****
Na zakończenie - egzekucja:

20080902005402

20080902005444

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 23:34, Vormulac napisał:

> Co razem daje ... 85-90 kg !! Tyle w SoC''u by to ważyło.
To w takim razie albo obniżyli wagę albo gra na dopalaczu. Innej możliwości nie ma.

Crew 900 -----> W tym filmiku masz wygląd ręki jak założy się egzo.
http://ru.youtube.com/watch?v=xyv8eBqCM7Q

*****
Noc naprawdę może być przerypana. Przecież jak wyskoczy pijawka i ryknie przed nami to
zawał murowany. :)

I oto chodzi ;) mam nadzieje że na statycznym oświetleniu noc też będzie ciemniejsza niż w SOC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż do polskiej premiery kilka dni trzeba czekać i samemu się przkonać co i dlaczego wywalili. Baru im po prostu nie daruje.


http://stalker.deepsilver.com/grafik/wallpaper/stalker_prequel_01.jpg
http://stal ke r.deepsilver.com/grafik/wallpaper/xrcs_poster_03(cmyk).jpg
http://stalker.deepsil ve r.com/grafik/wallpaper/Bar_Sunset_Final.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kup gre, zagraj a pozniej nie pisz swoich wynurzen - od roku piszesz to samo - kazdy Twoj post jest podobny do poprzedniego czyli stalker jest be

czas zmienic plyte Virus - ilez mozna mowic o tym samym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to nie był screen tylko render czyżbyś znówm mylił pojęcia ?
Po drugie jak Ci się nie podoba gra to jej nie kupuj, proste i przestań karać nas swoimi jakże "mądrymi" wypowiedziami. Jak nie masz nic konkretnego do powiedzenia to nie pisz. O motywie ze zmienianiem tekstur dłoni w stalku każdy wie już od dawna, tak że gratuluje szybkiego zapłonu. Idz napisać gdzieś w temacie o 1 Dzień ze Stalkerem że strona Ci nie działa i nie pisz już tu swoim bzdur i wypociń "dzieciaku"
http://www.gram.pl/art_8A7iGO8_Dzien_pierwszy_Baza_Czystego_Nieba.html ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaawansowane opcje graficzne z CS. Niestety, z rosyjskiego umiem tyle, że daruję sobie tłumaczenie. Może morthi da czadu.
Ustawienia takie jak render, quality settings, resolution itp. są w podstawowych ustawieniach.

3 i 4 to Limańsk - 1680х1050, DX9 High, АА.

20080902100404

20080902100421

20080902100755

20080902101028

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2008 o 10:11, Vormulac napisał:

Zaawansowane opcje graficzne z CS. Niestety, z rosyjskiego umiem tyle, że daruję sobie


Widziałem ostatnio na filmiku. Bardzo fajnie. Jak by gra nie działała za stabilnie i płynnie zawsze można co nie co sobie skonfigurować :) A co do screenów widać że AA wreszcie w stalku pracuje tak jak należy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować