Zaloguj się, aby obserwować  
qaz11

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (STALKER: Czyste Niebo) - Temat ogólny

7137 postów w tym temacie

Dnia 01.09.2008 o 11:35, Vormulac napisał:

Szpital.
Mapa w sam raz na wojnę frakcji.


Na drugim screenie ten pordzewiały wózek inwalidzki i otoczenie przypomina mi Silent Hilla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 11:44, KannX napisał:

Na drugim screenie ten pordzewiały wózek inwalidzki i otoczenie przypomina mi Silent Hilla :)

Nie poszli na łatwiznę i dali właśnie takie obiekty by podtrzymać klimat. Generalnie, to cały Monolit powinien tam przebywać. ;)

20080901121750

20080901121810

20080901121840

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po tym co pisaliście na poprzedniej stronie mam jeszcze większą ochotę na CS. Zapowiada się na to, że dzięki niemu poznamy odpowiedzi na kilka pytań i że grze będzie sporo smaczków dla fanów SoC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie grałem jeszcze w SoC, ale teraz mam ochotę na grę w tych klimatach. Jak myślicie, jest sens kupować razem SoC i CS, czy lepiej kupić tylko Clear Sky? Jest coś ciekawego w poprzedniej części, czego nie ma w tej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/
Fakt, ale ja jestem ciekaw czy będzie można ten wózek przesunąć/popchnąć/zrzucić komuś na łeb. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 12:38, kitek0101 napisał:

Kiedy była/będzie premiera Czystego Nieba za granicą? Tak jak u nas, w Polsce?


A może byś tak przeczytał kilka postow wcześniej kiedy będzie, chyba nie jest to trudne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 12:38, kitek0101 napisał:

Kiedy była/będzie premiera Czystego Nieba za granicą? Tak jak u nas, w Polsce?


Rosja - 22 sierpnia
Polska - 5 wrzesień
Ameryka - 15 wrzesień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 12:28, Splinter Cell1 napisał:

Nie grałem jeszcze w SoC, ale teraz mam ochotę na grę w tych klimatach. Jak myślicie,
jest sens kupować razem SoC i CS, czy lepiej kupić tylko Clear Sky? Jest coś ciekawego
w poprzedniej części, czego nie ma w tej?

Właśnie zacząłem grać w Soc, wieć za bardzo Ci nie poradzę, ale myśle, że najlepiej byłoby kupić "jedynkę" i zobaczyć czy Ci się wogóle spodoba.

Sylwassss-->w kilku ostatnich postach nie ma nic na ten temat, a całego wątku nie będę przecież czytał, mimo, że interesująca mnie informacja pewnie wystąpiła kilka razy... Btw po co wogóle piszesz takiego posta? Mógłbyś chociaż dać mi odpowiedź.

KANTAR1--> ok, dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 12:38, kitek0101 napisał:

Kiedy była/będzie premiera Czystego Nieba za granicą? Tak jak u nas, w Polsce?

W Rosji była 22 sierpnia. Reszta 5 września. W Ameryce Północnej 15 września. Czechy też 15 września bo nie wyrobili się z lokalizacją.

*****
Nowa recenzja - tym razem francuska.CS dostał 7,9/10. Na końcu recenzji jest tabelka z zestawieniem ''małych'' punktów. Co ciekawe za muzykę i efekty gra dostała 10/10. Dziwne, bo na oficjalnym forum chyba nie ma posta odnoszącego się do muzyki pozytywnie.

http://www.3djuegos.com/juegos/analisis/2840/1/stalker-clear-sky/

*****
Poni żej DX 9.

20080901124702

20080901124730

20080901124756

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 10:17, KannX napisał:

> Poniższe screeny jak piszą są z Visty DX10 z ust. na max.

Jakiego kompa ma ten, który zrobił te screeny? Bo ma ''aż'' 14fps na dwóch screenach
;)


@KannX 2GB ram, Core 2 Quad Q6600 2.4GHz, GF 8800GTX, sys. vista sp1 32bit
Jak mówiłem wcześniej, na prawde ma ostre wymagania, seria 8 kuluje przy max.

Dnia 01.09.2008 o 10:17, KannX napisał:

Na Viście tak AA kuleje ? Czy nie włączone po prostu?


@MTSMAFIOSO, nie wiem dokładnie, niby ustawienia na max. czyli też AA.


Znalazłem coś takiego na jednym polskim forum, cytat:

Czyste niebo mam od poniedziałku 25 września (oczywiście wersja rosyjska) a zainstalować mogłem dopiero w piątek 29 września. Żona dobrze wiedziała, że remont w domu szybciej się skończy, gdy będę miał, do czego się spieszyć.
Zdecydowałam się na rosyjską wersję gry ponieważ bardzo często tłumaczenie na język polski było w Cieniu Czernobyla niedoskonałe i gra traciła na „kruczkach słownych”. Teraz doskonale słyszę, że żołnierze rozmawiają między sobą po ukraińsku, stalkerzy i inne organizacje po rosyjsku, a bandyci z elementami grypsery. Po pięciu latach za wschodnią granicą jezyk rosyjski nie ma przedemną tajemnic, gdyby nie to czekałbym na wersję polską. Powiem jedynie, że specyficzny humor wypowiedzi postaci jest nieprzetłumaczalny.
W dniu premiery gry ukazała się do niej patch, co jest dobre i niedobre jednocześnie.
Dobre, bo producent już wiedział, co trzeba poprawić.
Niedobre, bo gra w momencie wydania nie była zbyt dopracowana.
Zainstalowałem grę i od razu patch żeby było mniej błędów.

Trudno mi się odnieść do różnych wersji Cienia Czernobyla, bo grałem w grę w podstawowej wersji, bez poprawek i modów, ale zauważyłem kilka wg mnie różnic:

Po pierwsze:
Przy zmianie magazynka obraz się rozpływa i widzimy jedynie broń (oko ma się akomodować na broni). Jest to o tyle niebezpieczne, że nawet nie bardzo oddalony od nas przeciwnik staje się mało widoczny – cały obraz oprócz broni jest rozmyty.
Po drugie:
Noc jest rzeczywiście nocą, jest ciemno, mało co widać i bez świecenia latarką nie dojrzymy nic.
Po trzecie:
Anomalie są widoczne, ale artefakty już nie i trzeba dysponować miernikiem który wskazuje na ich odległość lub położenie.
Po czwarte:
Zwala z nóg możliwość tworzenia różnych modyfikacji broni oraz dostosowywania jej do własnych potrzeb, łącznie ze zmianami typu amunicji przez te bronie używanymi. Naprawa nawet kamizelek chroniących postać jest możliwa u tej samej osoby, która tuninguje broń.
Po piąte:

Jest w grze kilka momentów mało mających związek z realizmem, ale to chyba specjalne utrudnienie w grze.

Mając możliwość doskonalenia broni dobrze jest się od początku określić, jaką broń chcemy docelowo i ją udoskonalać. Tuning nie jest tani a pieniędzy nie ma się w bród.

Nie chciałbym się rozpisywać o samej grze bardziej o jej wykonaniu i podejściu producentów.
Z ciekawostek wyszedł już w Rosji w zeszłym tygodniu mod do gry.

Jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała. Pierwsze dwa dni w grze (dalej na razie nie doszedłem) mamy piękną słoneczną pogodę i to staje się trochę nużące i co ciekawa w moim odczuciu znacząco zmienia klimat gry. Jest inaczej. Te same lokalizacje w innym oświetleniu i zaawansowaniu przyrody są jak podwórko za oknem, niby te same, ale w zależności od pogody i pory roku jednak inne. Tak samo jest w grze.

Pozdrawiam

Medium



Moim zdaniem zapowiada się świetnie zwłaszcza ten Depth of field. Ogólnie podobno gra ma wiele nowych opcji dotyczących grafiki. Nie znalazłem dokładnie co.

Ostatnio oglądałem też na Hyperze 30 min gameplay, widać było, że grali na małej rozdziałce do tego nie z max ustawieniami, wogole nie idzie porównać do tych wszystkich screenów. Z tego co mówili w programie bandyci mogą okraść Szrame - można się dać, lub też nie co w efekcie daje niezły powiew kul w naszą strone 1 vs. cała grupa. Do ucieczki przez zwierzakami przydadzą się kamienie na które można wskakiwać, do tego jak któryś z zmutowanych zwierzaków jest skoczny, może nas zepchnąć. Jedne z błędów które są ostro denerwujące to wchodzenie na siebie członków grupy, przykład przy ognisku gdy kilku siedzi, ktorys obok przejdze, to przesuwa tych co siedzą, a oni na siebie wpadają. Ogólnie polecam ten 30 min gameplay na Hyperze, prawdopodobnie powtórka będzie w tym tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 12:49, DavidV napisał:

Po pierwsze: Przy zmianie magazynka obraz się rozpływa i widzimy jedynie broń (oko ma się akomodować na broni). Jest to o tyle niebezpieczne, że nawet nie bardzo oddalony od nas przeciwnik staje się mało widoczny – cały obraz oprócz broni jest rozmyty.


Tutaj jest to widoczne. Wg mnie bardzo dobry pomysł.

20080901130554

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 12:48, Vormulac napisał:

bo na oficjalnym forum chyba nie ma posta odnoszącego się do muzyki pozytywnie.


No własnie jak oglądałem gameplay to w czasie walki dali jakąś muzyke, która miała być dynamiczna.
Dla mnie podhodziło to pod techno i mi się nie podobało. Oby była możliwość wyłączenia tej muzyki w czasie walki. Mogli zostawić tylko tą co była w czasie eksploracji. Spokojniutką i idealnie pasującą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 13:06, Vormulac napisał:

> Po pierwsze: Przy zmianie magazynka obraz się rozpływa i widzimy jedynie broń (oko
ma się akomodować na broni). Jest to o tyle niebezpieczne, że nawet nie bardzo oddalony
od nas przeciwnik staje się mało widoczny – cały obraz oprócz broni jest rozmyty.


Tutaj jest to widoczne. Wg mnie bardzo dobry pomysł.


Faktycznie genialnie to wygląda, co za rozdzielczość. Masakra.

Znalazłem prawie 14 minutowy test, tylko w tle biadolą, co jest denerwujące
http://tv.gamestar.hu/video/stalker-clear-sky-videoteszt

Poniżej dwa screeny, ciemne noce. Moim zdaniem detale wysoko ustawione, ale co innego z dystansem, chodzi o trawę.

Dnia 01.09.2008 o 13:06, Vormulac napisał:

> bo na oficjalnym forum chyba nie ma posta odnoszącego się do muzyki pozytywnie.


No własnie jak oglądałem gameplay to w czasie walki dali jakąś muzyke, która miała być
dynamiczna.
Dla mnie podhodziło to pod techno i mi się nie podobało. Oby była możliwość wyłączenia
tej muzyki w czasie walki. Mogli zostawić tylko tą co była w czasie eksploracji. Spokojniutką
i idealnie pasującą.



Z tego co piszą to jest możliwość wyłączenia, a raczej włączenia, bo domyślnie jest wyłączona. Także jest dobrze.

20080901132723

20080901132858

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 16:41, OriginalGangsta napisał:

Po co ten temat jest przypięty...? Coś się komuś pomyliło?


No własnie, może ja sobie go tu nie życze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować