Zaloguj się, aby obserwować  
qaz11

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (STALKER: Czyste Niebo) - Temat ogólny

7137 postów w tym temacie

Dnia 11.09.2008 o 23:36, platinet napisał:

Czy będą działały savy z 1.5.03 na 1.5.04 ?


Nie, nie działają. Swoją drogą mogliby jakiś konwerter wypuścić... poprzednio było tak samo... już mi się nie chce zaczynać po raz trzeci... W następnym patchu też będzie tak???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 22:37, Bidasek napisał:

> 2)ulepszylem AKM o celownik optyczny, zabulilem - a celownika nie ma.

Nie dostałeś celownika, bo musisz go zdobyć samemu. Mechanik montuje jedynie szynę.


Celownik masz na drugiej wierzy na bagnach tam gdzie zdobywasz pierwszy posterunek, leży na samej górze wierzy koło skrzynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U siebie zauważyłem wręcz poprawę płynności w stosunku do 1.5.03
Gram na enhanced full ( w dx9) w końcu gra jakoś wygląda, nie zanotowałem spadku poniżej 39 fps
Możliwe, że spadki które mają niektórzy są związane ze skopaną optymalizacją pod jakieś specyficzne karty graficzne.
Mój config to Gigabyte GF8800GT Zallmann 512Mb OC( stery: 175.19 na tych podanych wcześniej bodajże 177, coś tam ;) podanych przez kolegę Sylwasss, miałem straszny spadek do 12 - 15 fps, może to wina karty, bo podobno tamte są specjalnie pod serię 9xxx) , 4gb ram ddr2 800 mhz ( oczywiście Xp wyłapuje 3,25 a Stalker 2 GB ? :/)
Pozdrawiam

20080912001740

20080912001800

20080912001820

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 00:21, RavenSoul napisał:

Mój config to Gigabyte GF8800GT Zallmann 512Mb OC( stery: 175.19 na tych podanych wcześniej
bodajże 177, coś tam ;) podanych przez kolegę Sylwasss, miałem straszny spadek do 12
- 15 fps, może to wina karty, bo podobno tamte są specjalnie pod serię 9xxx) , 4gb ram
ddr2 800 mhz ( oczywiście Xp wyłapuje 3,25 a Stalker 2 GB ? :/)
Pozdrawiam


Pewnie musisz mieć straszny syf w Windowsie. Wogóle te stery co zainstalowałeś czyli 175.19 są najgorszymi sterami jakie mogła nvidia wydać. Potrafią nawet na najmocnijeszych kartach robić jedno sekundowe freezy. Dziwie się czemu nvidia dalej trzyma te stery na stronce. Przez jakiś czas skasowali teraz znowu dali. Co do patcha to poprawił znacznie płynność gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałem się was zapytać czy macie tak samo problem z cieniem postaci co ja to znaczy wcale go nie ma jak bym się nie ustawił względem światła albo obracał :( poza tym wszystko chodzi ładnie gram na full detali dodam że instalowałem stery od 175.19 do 177.83 skończywszy na 177.92 i lipa dalej :( jeśli ktoś wie o co biega i jak na to zaradzić to będę wdzięczny :) niby to nic bo bez tego da się grać ale jakoś strasznie mnie wpienia ;) pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie z CD-Projekt!

To jest po prostu jakas kpina.

Wypuszczacie kolejnego patcha, w ktorym nie dzialaja sejwy z poprzednich wersji. W ten sposob pokazujecie ludziom, ze literalnie ich olewacie. Przykro mi to pisac, ale taka jest prawda.

"Kupiles gre? Milo, bardzo dziekujemy. A teraz spadaj rzucac srubkami w anomalie i badz wdzieczny, ze w ogole wydamy jakiegos patcha". Niestety, z pewnej perspektywy tak to wyglada. Zmuszanie ludzi by po raz kolejny zaczynali gre od nowa jest po prostu nie w porzadku. Powiecie, ze wcale nie musza. Owszem - nie musza. Ale takie traktowanie ludzi jest po prostu niepowazne i nieprofesjonalne.

Poswiecilem juz dobrych kilkanascie godzin na gre. I co? Po raz kolejny mam zaczynac? A patch jest mi potrzebny - Stalker wywala mi sie z regularnoscia wiadomomosci na TVN24 i nie wiem co jest tego przyczyna. Siedze na Viscie z czterema rdzeniami, GTX 280 i 3 GB RAM-u. Po prostu wyskakuje co jakis czas czarne okno, Ctrl+Del+Shift pozwalaja wrocic do pulpitu, ale nastepne uruchomienie gry powoduje, ze Stalker startuje czasem po kilku minutach, a czasem wyrzuca informacje ze plyta nie jest oryginalna... A jest, po stokroc jest.

Z tego wzgledu liczylem na patcha. A tu niespodzianka. Wiecie co, chyba sprzedam gre na allegro - po prostu mi sie nie chce juz...

Dzieki wielkie za profesjonalne podejscie do graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

grzegorzkaras --> tu akurat cdprojekt winny nie jest. Niekompatybilność save''ów wynika z samej natury patcha i silnika gry. Zasadniczo też mnie dziwi, że twórcy gry nie porawili tego elementu, który był upierdliwy już przy pierwszym stalkerze - jest to chyba obecnie jedyna gra, która po po zainstalowaniu patcha wymaga gry od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 08:36, grzegorzkaras napisał:

Panowie z CD-Projekt!

To jest po prostu jakas kpina.

Wypuszczacie kolejnego patcha, w ktorym nie dzialaja sejwy z poprzednich wersji. W ten
sposob pokazujecie ludziom, ze literalnie ich olewacie. Przykro mi to pisac, ale taka
jest prawda.

"Kupiles gre? Milo, bardzo dziekujemy. A teraz spadaj rzucac srubkami w anomalie i badz
wdzieczny, ze w ogole wydamy jakiegos patcha". Niestety, z pewnej perspektywy tak to
wyglada. Zmuszanie ludzi by po raz kolejny zaczynali gre od nowa jest po prostu nie w
porzadku. Powiecie, ze wcale nie musza. Owszem - nie musza. Ale takie traktowanie ludzi
jest po prostu niepowazne i nieprofesjonalne.

Poswiecilem juz dobrych kilkanascie godzin na gre. I co? Po raz kolejny mam zaczynac?
A patch jest mi potrzebny - Stalker wywala mi sie z regularnoscia wiadomomosci na TVN24
i nie wiem co jest tego przyczyna. Siedze na Viscie z czterema rdzeniami, GTX 280 i 3
GB RAM-u. Po prostu wyskakuje co jakis czas czarne okno, Ctrl+Del+Shift pozwalaja wrocic
do pulpitu, ale nastepne uruchomienie gry powoduje, ze Stalker startuje czasem po kilku
minutach, a czasem wyrzuca informacje ze plyta nie jest oryginalna... A jest, po stokroc
jest.

Z tego wzgledu liczylem na patcha. A tu niespodzianka. Wiecie co, chyba sprzedam gre
na allegro - po prostu mi sie nie chce juz...

Dzieki wielkie za profesjonalne podejscie do graczy.



Ja ci proponuje najpierw zapoznać się z tym kto wydaje Patcha a później oceniać.Do tego od początku było wiadome że jak zainstalujesz Patcha nie będą działać zapisy.Nikt Ci nie kazał grać bez nich.A teraz pretensje to do Pana Boga.CDP nie jest niczemu winne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez nieco spowolnila sie gra, jakby stracila na plynnosci po zainstalowaniu patch''a. Tez dzialam na sterownikach 175.19, moze jednak trzeba jakies beta zainstalowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm. czy wchodzenie do Kordonu w dzień czy w nocy robi jakąś różnicę dla CKM''ów ? Z patchem 1.5.04 broń maszynowa przebija drzewa i lipnie trochę, bo nie umiem przejść... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 09:36, grzegorzkaras napisał:

A w ogole, to zeby zainstalowac patcha 1.5.04 to trzeba miec wczesniejsze?



Nie.Nie ma wcześniejszych ,to jest pierwszy Patch.

Dnia 12.09.2008 o 09:36, grzegorzkaras napisał:

U mnie tez nieco spowolnila sie gra, jakby stracila na plynnosci po zainstalowaniu patch''a.
Tez dzialam na sterownikach 175.19, moze jednak trzeba jakies beta zainstalowac.



Zmień stery.Te co teraz masz to są najgorsze jakie można mieć.

Dnia 12.09.2008 o 09:36, grzegorzkaras napisał:

hmm. czy wchodzenie do Kordonu w dzień czy w nocy robi jakąś różnicę dla CKM'ów ? Z
patchem 1.5.04 broń maszynowa przebija drzewa i lipnie trochę, bo nie umiem przejść...
:/


Mi nie zrobiło to różnicy.Proponuje zapoatrzyć się w kilka apteczek i na chama biec w stronę konaru drzewa tak aby przebiec jego lewą stroną.Ja zużyłem na to tylko 2 kawałki chleba.Co do CKM'ów to one nie przebijają drzew tylko drzewo niedokładnie Cię zasłania i w tedy obrywasz.

A teraz pytanie ode mnie.

Jak wygląda skład zwykłego wydania Czystego Nieba ?? Głównie chodzi mi o to czy jest w nim jaki śporadnik do gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma problem z oświetleniem po zainstalowaniu patcha i grze w trybie dx10 ?
Gram na ustawieniach max przy oświetleniu dx 10 i wszystko było super dokąd nie zainstalowałem patcha (pomijam zapis gry) teraz na smugach światła mam kawdaraciki czyli tak na połowie ekranu. Przy trybie dx9 jest ok.Ta optymalizacja dx10 w patchu coś chyba nie wyszła.
Gram na radeonie 3870 amd5600 x2 4gbram. xfi vista home premium.
Może na gforsach albo innych ati nie ma tego problemu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 10:18, piorek74 napisał:

Czy ktoś ma problem z oświetleniem po zainstalowaniu patcha i grze w trybie dx10 ?
Gram na ustawieniach max przy oświetleniu dx 10 i wszystko było super dokąd nie zainstalowałem
patcha (pomijam zapis gry) teraz na smugach światła mam kawdaraciki czyli tak na połowie
ekranu. Przy trybie dx9 jest ok.Ta optymalizacja dx10 w patchu coś chyba nie wyszła.
Gram na radeonie 3870 amd5600 x2 4gbram. xfi vista home premium.
Może na gforsach albo innych ati nie ma tego problemu ?



Spróbuj zmienić sterowniki od karty graficznej.Zobacz też czy problem występuje przy mniejszych detalach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 10:13, Codipar napisał:

> hmm. czy wchodzenie do Kordonu w dzień czy w nocy robi jakąś różnicę dla CKM''ów
? Z
> patchem 1.5.04 broń maszynowa przebija drzewa i lipnie trochę, bo nie umiem przejść...

> :/

Mi nie zrobiło to różnicy.Proponuje zapoatrzyć się w kilka apteczek i na chama biec w
stronę konaru drzewa tak aby przebiec jego lewą stroną.Ja zużyłem na to tylko 2 kawałki
chleba.Co do CKM''ów to one nie przebijają drzew tylko drzewo niedokładnie Cię zasłania
i w tedy obrywasz.


To nie jest jedyne wwejście do Kordonu. Można się wrócić i wejść tym wyżej...

Dnia 12.09.2008 o 10:13, Codipar napisał:

Jak wygląda skład zwykłego wydania Czystego Nieba ?? Głównie chodzi mi o to czy jest
w nim jaki śporadnik do gry.


Jedynie dwudziestocztero stronicowa instrukcja obługi plus kompletnie nieużyteczna mapa zony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 10:41, Dany74 napisał:

> > hmm. czy wchodzenie do Kordonu w dzień czy w nocy robi jakąś różnicę dla CKM''ów

> ? Z
> > patchem 1.5.04 broń maszynowa przebija drzewa i lipnie trochę, bo nie umiem
przejść...
>
> > :/
>
> Mi nie zrobiło to różnicy.Proponuje zapoatrzyć się w kilka apteczek i na chama biec
w
> stronę konaru drzewa tak aby przebiec jego lewą stroną.Ja zużyłem na to tylko 2
kawałki
> chleba.Co do CKM''ów to one nie przebijają drzew tylko drzewo niedokładnie Cię zasłania

> i w tedy obrywasz.

To nie jest jedyne wwejście do Kordonu. Można się wrócić i wejść tym wyżej...

> Jak wygląda skład zwykłego wydania Czystego Nieba ?? Głównie chodzi mi o to czy
jest
> w nim jaki śporadnik do gry.

Jedynie dwudziestocztero stronicowa instrukcja obługi plus kompletnie nieużyteczna mapa
zony.


Ok dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować