Zaloguj się, aby obserwować  
qaz11

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (STALKER: Czyste Niebo) - Temat ogólny

7137 postów w tym temacie

Być może jestem lekko cofnięty, ale czy ktoś może mi precyzyjnie wytłumaczyć o co chodzi w tych poprawkach ?

-Dodano nowe osłony.

-Dodano flary w Limańsku i Czerwonym Lesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 11:04, haloon napisał:

Skoro wszystkie stery są złe z tego co czytam (sam nawet nie wiem jakie mam) to jakie
są najlepsze? Na jakich gracie?

Nie dawałbym wiary temu, że wszystkie sterowniki są złe. Często dobrze jest się przyjrzeć czy się nie ma syfu w kompie.

Mam stery do nVidii 175.19, dla karty GF 7900GS i liczba klatek przy oświetleniu pełnym rozszerzonym, dla 1024x768 nie spada poniżej 15 klatek w tej pierwszej wiosce na bagnach (w tej, w której się budzimy na początku gry). Z całego bogatego inwentarza graficznych bajerów mam włączone tylko miękką wodę i miękkie cząsteczki. Cała reszta opcji mniej zaawansowanych ustawiona na średnie, a takie bajery jak wolumetryczne światło i dym, SSAO itd. wyłączone. Za bardzo obciążają kompa i generalnie nie są mi potrzebne. I w takiej konfiguracji CS chodzi u mnie tak samo dobrze (i równie dobrze wygląda) co SoC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Możliwe że ktoś już to pisał ale jakoś nie mam siły przeglądać tych 145 stron... :)

Co trzeba wpisać w konsoli żeby pokazywało ile jest FPS''ów ?

Z góry dzięki !
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.09.2008 o 10:13, Codipar napisał:

Jak wygląda skład zwykłego wydania Czystego Nieba ?? Głównie chodzi mi o to czy jest
w nim jaki śporadnik do gry.


Jest plytka, instrukcja i mapa zony z zaznaczonymi w sumie tymi samymi rzeczami, co w PDA, ale sa tez skupiska anomalii, zwierzakow, stalkerow, wojska etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 12:26, Coxsik napisał:

gdzie znajdują się sejwy? To znaczy w jakim folderze i jaką mają nazwę te sejwy?


Domyślnie:

C:\Documents and Settings\All Users\Dokumenty\STALKER-STCS\savedgames

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 11:40, Melchah napisał:

rs_stats on


Dzięki ! Sobie stestuję jak mi to chodzi przed i po patchu :)

P.S. Grałem raptem może z 30 minut ale nic mi się nie krzaczyło ani nie wywalało z gry... Grałem w 1280x1024 i tak na oko wtedy w wysokich detalach prawie cały czas ponad 25 fps było...
P.S. Na sprzęt uznaję tylko Intela (płyty główne też tylko na Intel''u) i NVidia (od kiedy padło Voodoo :) )... Więc teraz mam Core 2Duo 2,2 GHz, 2 Giga Ram DDR2 (Kingston), i grafę Gigabyte 9600GT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 12:29, Bishoop napisał:

> gdzie znajdują się sejwy? To znaczy w jakim folderze i jaką mają nazwę te sejwy?


Domyślnie:

C:\Documents and Settings\All Users\Dokumenty\STALKER-STCS\savedgames

Ano znalazłem wielkie dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 12:45, Everett McGill napisał:

Czy ktoś może mi wytłumaczyć, dlaczego patch nie chce zasysać się szybciej niż 10 KB/s?
Żenada. :/



Pare stron wczesniej masz linka do patcha na rappishare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 11:30, MICHOO75 napisał:

Być może jestem lekko cofnięty, ale czy ktoś może mi precyzyjnie wytłumaczyć o co chodzi
w tych poprawkach ?

-Dodano nowe osłony.

-Dodano flary w Limańsku i Czerwonym Lesie.



"Flara" to nazwa artefaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.09.2008 o 10:13, Codipar napisał:

Mi nie zrobiło to różnicy.Proponuje zapoatrzyć się w kilka apteczek i na chama biec w
stronę konaru drzewa tak aby przebiec jego lewą stroną.Ja zużyłem na to tylko 2 kawałki
chleba.Co do CKM''ów to one nie przebijają drzew tylko drzewo niedokładnie Cię zasłania
i w tedy obrywasz.


ok, dzięki :)
Wykminiłem łatwiejszą i tańszą (patrząc na cenę zużytych apteczek) drogę do Sidorowicza ^_^
Po doprowadzeniu przez przewodnika do Kordonu i info od Sidorowicza, wracam tunelem na bagna i wchodzę północnym wejściem. Stalkerzy nie chcą mnie przepuścić przez most. Dreptam na farmę do przewodnika i za 100 R eskortuje mnie prosto do wioski. Bezbolesne i skuteczne...
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak żyję jeszcze nie grałem w tak zbugowaną grę, wywala mnie średnio co 10-15 minut. może ma to związek z moją 64 bitową vistą chociaż ściącignąłem najnowsze sterowniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 11:38, Melchah napisał:

Mam stery do nVidii 175.19, dla karty GF 7900GS i liczba klatek przy oświetleniu pełnym
rozszerzonym, dla 1024x768 nie spada poniżej 15 klatek


Dla mnie granicą płynności w stalkerze jest co najmniej 30 FPS. 15 klatek to dla mnie katowanie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ta gra jest nie grywalna , gram ze średnią prędkością 10-12 fps (często spada do 6) i to nieważne na jakich ustawieniach . Jedynie pozostaje mi gra przez sieć bo tam gra chodzi płynnie chociaż już 2 razy miałem bugtrapa mimo najnowszego patcha......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 13:39, Crew 900 napisał:

Sylwassss Prześlij mi swój plik user.ltx
Crew08@o2.pl


Chłopie to nie zależy od user.ltx tylko od Twojego sprzętu. Musisz mieć jakiś syf w systemie. Może jakieś pozostałości po wcześniejszych sterownikach itp. Ale dobra jak tylko wróce z roboty to wkleje Ci na forum całe user.ltx :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować