Zaloguj się, aby obserwować  
qaz11

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (STALKER: Czyste Niebo) - Temat ogólny

7137 postów w tym temacie

Mam pytanie, co sie dieje z tym downloadem na gram, sciagal mi sie patch, mialem ok 80% a tu wyskakuje ze limit pobierania wyczerpany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OMG , po zainstalowaniu tego patcha cały czas wywala mnie do pulpitu , a w logu takie coś :
FATAL ERROR

[error]Expression : fatal error
[error]Function : CScriptEngine::lua_error
[error]File : E:\priquel\sources\engine\xrServerEntities\script_engine.cpp
[error]Line : 180
[error]Description : <no expression>
[error]Arguments : LUA error: ...a.l.k.e.r. - czyste niebo\gamedata\scripts\_g.script:975: bad argument #2 to ''format'' (string expected, got nil)


stack trace:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak zacząć tego posta bo mi już nerwy puszczają po tym co sie tu dzieje.. No to może zacznę tak: mój komp: Intel Core2Duo E6400, 2 GB RAM, GeForce 7950 GT 512 mb. Gdy zainstalowałem stalkera pierwszy raz byłem zachwycony na MAKSYMALNYCH ustawieniach ( pod DX 9 ) i w rozdziałce 1440x900 gra chodziła bardzo płynnie, aż się dziwiłem że na takim sprzęcie? No ale dobra jak działa to dobrze niech działa. Gra zwalniała tylko przy większych strzelaninach, lub ogromnej ilości postaci na ekranie wtedy można było ponarzekać ale jakoś nieprzeszkadzało mi to w ukończeniu gry. No to patrzę: jest patch. Od razu zabieram się do ściągania ( nie wspomnę o żałosnych transferach 1kb/s z gram.pl). Ok ściągnołem. Instaluje, wszystko jest ok. Myślę sobie wreszcie patch dużo błędów poprawi ( chodź w przeciwieństwie ogromnej liczby osób na tym forum tylko raz musiałem zacząć grać od nowa przez zablokowanie się postaci w jantarze, ale nadrobiłem to w jeden dzień, po za tym gra mi sie wywaliła do windowsa tylko raz :) ). Najbardziej ucieszyła mnie informacja że patch będzie przyspieszał grę o 5% i czasy ładowania o około 15%. Może i niewiele ale zawsze lepiej to niż nic. No dobra włanczam grę ( coś dziwnie długo sie uruchamia), ustawiam detale tak jak było wcześniej i klikam na przycisk Nowa Gra. No i teraz zaczyna sie koszmar: gra się ładuje tak na oko 2 razy dłużej niż przed patchem. No ale ok, da się przeboleć. Ale teraz najgorsze: pokazuje się filmik ( jakoś dziwnie niepłynnie chodził ), to kasuje go i pojawia się rozmowa dwóch gości z czystego nieba. Niby wszystko tak samo różnicy w grafice niema , ale TNIE SIĘ JAK CHOLERA. O ile jeszcze na ich rozmowę można było jeszczce popatrzeć, to już scena gdy Szrama wstaje z łóżka to była porażka. Spadek FPSów o koło 15. Lebiedew podchodził do Szramy około 15 sekund, co przed patchem trwało chwilkę. Nawet kursor myszki w oknie dialogowym się ciął. Rozmowa się skończyła, próbóję wyjść z tej chatki, ale nie da się. No to ja zmniejszam detale na wysokie, wyłanczam grę , od nowa uruchamiam, gra na wysokich TNIE SIĘ IDENTYCZNIE !! I tu moje pytanie: TO JAKIEŚ JAJA SĄ DO CHOLERY ?? Co to wogóle ma byc ? Nudziło się wam wrzucając patcha pogorszającego działanie gry ? Jak mam to rozumiec ? Może wreszcie zrobilibyście coś dobrze ? Najpierw wyciete podziemia prypeci, choć na pudełku pisze że w grze są, teraz to... LUDZIE BEZ PRZESADY ! Ogarnijcie się troche i wydajcie wreszcie patcha polepszającego grę a nie pogarszającego o 100% !!! I wytłumaczcie proszę o co w tym chodzi bo to napewno nie wina mojego komputera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie - chcę dołączyć do takich typowych stalkerów samotników :) Czy ten wybór wpłynie na możliwość wyboru potem? Tzn, czy będę mógł zmienić frakcję np. na wolność czy powinność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 14:36, Crew 900 napisał:

Kurde , a co ty chcesz się spodziewać po takiej karcie ?


Czy ty człowieku czytałeś całego posta czy tylko specyfikację techniczną jego komputera ?
Przecież napisał, że przed spaczowaniem gra chodziła bardzo dobrze.

Swoją drogą to dziwne, ale rzeczywiście zauważyłem ten problem już na kilku forach.
Ludziom, którym Stalker chodził dobrze, po spaczowaniu chodzi tragicznie i na odwrót.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam troszkę lepszą kartę bo gf 8600 gt 256mb i też zauważyłem że lekko zacina na tych samych detalach co przed wrzuceniem patcha, a poza tym w kordonie nie mogę zrobić misji dla przywódcy frakcji która ma bazę tuż za nasypem kolejowym, koleś nie powiedział mi nic o misji a jednak ją dostałem z tym że nie było jej w dzienniku ale gdy do niego zagadywałem kazał mi najpierw załatwić sprawę z żołnierzami których należy w tej misji zabić.zrobiłem to ale on nie chce mi dać nagrody i wciąż twierdzi że muszę załatwić tą misję.następny problem jest na wysypisku, szef innej frakcji każe mi znaleźć PDA jakiegoś kopacza znalazłem go idę oddać a on nadal mówi o tym by odszukać PDA.czy ten potok błędów się kiedy skończy?dojdzie do tego że zwrócę grę i zażądam zwrotu kasy za wadliwy produkt(kwestia zawarta w prawach konsumenta)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem na tym najwyższym pełnym renderowanym czy jakoś tak ale jak to zmieniłem na niższe gra chodzi tak samo tragicznie więc nie może chodzić o to ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 14:47, Crew 900 napisał:

Czytałem całego , no kurde ale naprawdę karta słaba .


Czytać może i czytałeś, ale jak widać NIC nie zrozumiałeś.
Nie udzielaj się na tym forum, ja Cię proszę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O kurde rzeczywiście chyba pijany jestem :| SOry mój błąd
A co do tego problemu , to lepiej przeczytaj co patch ulepsza wtedy się dowiesz czemu spadek fps masz :
Napiszę : Lepsze dynamiczne oświetlenie.
Dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No u mnie po spatchowaniu - odpukać - na razie gra chodzi bezbłędnie.
Mam jednak jedno pytanko w związku z samą fabułą. Czy można grę przejść nie śpiesząc się czy może te wyładowania w końcu mnie gdzieś zabiją jak będę marudził z główną misją. Ja lubię sobie wszystko powoli dokładnie przejść, pozwiedzać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie taki sam komputer i ten sam problem. Bez patcha gra chodzi w miarę płynnie na full (tak wiem, że po łatce światło domyślnie jest na max) a po patchu musze grać na średnich :/ Pewnie łata optymalizuję grę pod nowsze karty takie z obsługą DirectX 10…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 15:08, Crew 900 napisał:

O kurde rzeczywiście chyba pijany jestem :| SOry mój błąd
A co do tego problemu , to lepiej przeczytaj co patch ulepsza wtedy się dowiesz czemu
spadek fps masz :
Napiszę : Lepsze dynamiczne oświetlenie.
Dziękuję


Ty chyba naprawdę masz jakiś problem z kojarzeniem faktów.

Człowiek pisze przecież, że gra działa źle niezależnie od ustawień (w tym od ustawienia oświetlenia).

Boszzzz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować