Zaloguj się, aby obserwować  
qaz11

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (STALKER: Czyste Niebo) - Temat ogólny

7137 postów w tym temacie

Jest sens instalować tą grę bez patcha? czy zapisy będą działać?I wiadomo kiedy wyjdzie do polskiej edycji ten drugi pacth?:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 18:20, Vernio napisał:

Jest sens instalować tą grę bez patcha?

Kwestia dyskusyjna. Ale przejście gry na ''gołej'' wersji może graniczyć z cudem. :)

Dnia 05.09.2008 o 18:20, Vernio napisał:

czy zapisy będą działać?

Nie. W rosyjskiej wersji zarówno pierwszy jak i drugi patch jest niekompatybilny z poprzednią wersją. Czyli, w menu zamiast "wczytaj" wybieramy "nowa gra". Tak samo będzie i u nas.

Dnia 05.09.2008 o 18:20, Vernio napisał:

I wiadomo kiedy wyjdzie do polskiej edycji ten drugi pacth?:>

Pierwszy w następnym tygodniu, drugi nie wiadomo (pewnie ze 2 tyg. później niż wersja World Wide).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra świetna po mimo bugów.Skład EK też super.Czekam tylko na patcha poprawiającego bugi.Byłem dziś w Gdyńskim empiku i nie widziałem tam EK CS''a były tylko Standardowe edycje i kilka z jakąś siatką na zakupy obie wersje za 100 zł.

Kilka zdjęć z Empika.

1. Wersja z Torbą na zakupy.
2. Wersja Standard.
3. Wersja z Torbą z bliska.

Ps. Sorry za słabą jakość zdjęć ale miałem źle opcje w aparacie ustawione.

20080905183518

20080905183543

20080905183602

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 17:48, Bishoop napisał:

Naklejki takie sobie. Nakleiłem na kompa tylko logo stalkerów tak jak naklejkę radioaktywności
z SoC. Kota mam to wiem już gdzie nakleję resztę :)

Kaucz --->
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=40856&pid=26
http://forum.gram .pl/forum_post.asp?tid=40856&pid=28

Ale ten patch mi nie działa ja mam polską wersje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra fajna i bardzo klimatyczna - ale zanim tego nie upaczuja do wersji 1.12412578 nie ma nawet co zasiadac. Ja sie zacialem na Wysypisku - nie zaleznie od tego co zrobie mam CE w tym miejscu, w dodatku pojawil mi sie bug uniemozliwiajacy kontynuowanie rozgrywki (przy czym nawet jakby buga nie bylo, to bym daleko nie zaszedl bo gra sie i tak zawiesza).
Chcielismy dobrze, wyszlo jak zawsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja dziękuje. Ale to ma wymagania. Dzisiaj kupiłem grę w EMPIKU (gorszego prezentu wymysleić nie mogli:P ale lepsze to niż nic). Włączam grę. Wchodzę w opcje i ustawiam wszystko na maksa poza AA i filtrowanie tylko do połowy, rozdziałka 1280x1024 (mam windows xp, GF 8800gts 512mb, e8200 i 4gb ram - nie nie chwale się sprzętem), daje "nowa grą" a tu gra mi potrafi zwolnić do 18 fpsów... wyjdę z bazy do wzrasta mi do 90... nie rozumiem tego silnika. Na razie jestem w pierwszej misji. Druga rzecz jaka rzuciła mi się w "uszy" to dźwięk NPCów. Prawie w ogóle nie słychać NPCów. Słysze doskonale jedynie lektora, a lektor na tej zasadzie nie działa... W Cieniu Czarnobyla było elegancko i NPCów i Lektora słychać. Teraz ma się wrażenie, że jeden aktor podkłada głos wszystkim. Może to u mnie tylko taki błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 18:58, DaZz007 napisał:

ja dziękuje. Ale to ma wymagania. Dzisiaj kupiłem grę w EMPIKU (gorszego prezentu wymysleić
nie mogli:P ale lepsze to niż nic). Włączam grę. Wchodzę w opcje i ustawiam wszystko
na maksa poza AA i filtrowanie tylko do połowy, rozdziałka 1280x1024 (mam windows xp,
GF 8800gts 512mb, e8200 i 4gb ram - nie nie chwale się sprzętem), daje "nowa grą" a tu
gra mi potrafi zwolnić do 18 fpsów... wyjdę z bazy do wzrasta mi do 90... nie rozumiem
tego silnika. Na razie jestem w pierwszej misji. Druga rzecz jaka rzuciła mi się w "uszy"
to dźwięk NPCów. Prawie w ogóle nie słychać NPCów. Słysze doskonale jedynie lektora,
a lektor na tej zasadzie nie działa... W Cieniu Czarnobyla było elegancko i NPCów i Lektora
słychać. Teraz ma się wrażenie, że jeden aktor podkłada głos wszystkim. Może to u mnie
tylko taki błąd.



Jeśli chodzi o dźwięk w grze zostanie poprawiony w patchu który ukarze się w przyszłym tygodniu.Co do fps ... może zmień stery do grafiki ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 18:25, Vormulac napisał:

Nie. W rosyjskiej wersji zarówno pierwszy jak i drugi patch jest niekompatybilny z poprzednią
wersją. Czyli, w menu zamiast "wczytaj" wybieramy "nowa gra". Tak samo będzie i u nas.


A więc bez tych nowych patchy co jeszcze u nas nie ma da się przejść grę, czy nie? Bo jeśli nie, to po co w ogóle teraz w to gram?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu coś wspomniał o tym, że cudem byłoby przejście gry bez patcha. Otóż ja tego cudu przed chwilą dokonałem :)
Mam jednak parę uwag:

Na minus:
1. Dobry detektor artefaktów można dorwać dopiero gdzieś w połowie gry.
2. Zbyt mało kolesi naprawiających i ulepszających nasz sprzęt.
3. Zbyt wysokie koszty napraw. Oczywiście można sprzedawać artefakty, ale patrz pkt. 1
4. Zapłata za przewodnika.
5. Zonczaki z dźwiękiem (bardzo ciche rosyjskie dialogi)
6. Crashe, crashe i jeszcze raz crashe. Momentami to musiałem z 10 razy grę włączać. Zobaczymy co będzie jak wyjdzie kilka patchy.
7. Główny wątek dosyć krótki.
8. Wielki bug. SPOILER Po zdobyciu mostu do Limańska durni NPCe z Czystego Nieba nie przestają strzelać i można łatwo oberwać. SPOILER

I coś na plus:
1. Klimat.
2. Nowe artefakty.
3. Nowe anomalie.
4. Zona :)

Więcej tego na minus niż plus, ale ogólnie gra mi się podoba. Jak ją się trochę spatchuje i zmoduje, to myślę, że będzie jeszcze lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać że Czyste Niebo bardziej podoba mi się niż SoC. Czekam tylko na patcha poprawiającego kilka błędów i poprawiającego dzwięk tak żeby było słychać i lektora i rosyjski w tle. A oto jakie możemy podziwiać widoczki w CN oraz polowanie na artefakt.

20080905193043

20080905193204

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 18:51, Kaucz napisał:

Ale ten patch mi nie działa ja mam polską wersje


A jak ma Ci działać skoro ten patch będzie tak jak napisał RobeN w przyszłym tygodniu. Ten patch co pojawił się dzisiaj jest do anglojęzycznej wersji gry. Do polskiej w przyszłym tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rano dotarł kurier z EK ;)
A już zdążyłem zepsuć zapalniczkę <rotfl>


Jak tak słucham wszystkich narzekać na błędy, postanowiłem że nie będę na razie grał. Mam inne tytuły do grania, a jak mam dojść do jakiegoś momentu i się zaciąć - to dziękuję.
A po Patchu podobno save''y nie będą działać więc...


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 18:25, Vormulac napisał:

Nie. W rosyjskiej wersji zarówno pierwszy jak i drugi patch jest niekompatybilny z poprzednią
wersją.


Ale jeżeli zaistalujemy tego pierwszego patcha, troche pogramy od nowa, a potem zainstalujemy tego drugiego to on już będzie kompatybilny z tym pierwszym i nie będziemy musieli grać jeszcze raz od nowa, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 19:51, Jacob XX napisał:

Ale jeżeli zaistalujemy tego pierwszego patcha, troche pogramy od nowa, a potem zainstalujemy
tego drugiego to on już będzie kompatybilny z tym pierwszym i nie będziemy musieli grać
jeszcze raz od nowa, tak?


A może byś tak użył mózgu ? Pisze przecież wyraźnie że jak zainstalujesz pierwszego patcha to save-y z gołej wersji nie będą Ci działać. Nawet jak pograsz już na wersji upatchowanej pierwszym patchem i zainstalujesz drugi patch również save-y nie będą Ci działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uuuu, ale mnie ten nowiutki S.T.A.L.K.E.R. niemile zaskoczył... :O Chodzi o płynność gry. Toż Kryzys szybciej śmigał. :/ Mam nadzieję, że pierwszy patch wniesie do wydajności całkiem sporo (chociaż czort wie jak mam rozumieć 5%), bo jak nie to chyba będę musiał jeszcze poczekać.

Patrzę na pudełko i wymagania zalecane:

- XP SP2 (mam XP SP2);
- Procesor Intel Core 2 Duo E6400 (C2D E6420 @ 2.13GHz);
- 1,5 GB RAM (2.9 GB RAM);
- Dysk to tam luz ;)
- 256 MB GF 8800GT (640 MB GF 8800 GTS);
+ karta dźwiękowa SB X-Fi Ex Audio.

Dodam jeszcze, że rozdziałka 1680x1050.

I niemożliwością jest płynność gry na ustawieniach maksymalnych (domyślne ustawienie gry)... A tym bardziej straszne, że ustawienia wysokie i średnie jakoś drastycznie płynności nie zwiększają (aczkolwiek różnica jest).

Zaobserwowałem również coś dziwnego. :P Jestem na tych bagnach w obozie i jest slow motion; wychodzę na mokradła i również mam slo-mo, do czasu aż obraz "chrupnie" i poprawia się płynność... :O

Sterowniki mam ze strony nVidii 175.19 i inne gierki chodzą jak powinny. Cóż, widzę, że na stronie producenta mojej grafy (EVGA) jest nowsza wersja, później spróbuję aktualizacji, chociaż wątpię by to coś dało (zwłaszcza iż nie tylko ja narzekam na płynność gry...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie kapuję tej opcji do wyboru polskie napisy i polski dźwięk(lektor) jest to i to naraz?Czy jak?

Edit: Czytałem że w SoC było kilka zakończeń tu też tak jest?:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować