Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

AMD – Intel zarabia dzięki monopolowi

65 postów w tym temacie

Pozostaje tylko mieć nadzieję, że te phenomy będą lepsze niż c2d bo inaczej intel całkowicie zmonopolizuje rynek do czasu następnej generacji procesorów (pentium dual core kosztuje tylko 250 zl, a kręci się spokojnie do 2,8 ghz (c2d bez problemów do 3, ale 200 mhz to wcale nie tak dużo) i między nim a c2d jedyna różnica to 2 razy mniejsza ilość pamięci L2, co ma znaczenie tylko przy wysokich detalach, na wysokich rozdzielczościach.

Co do raportu to intel nadużywał pozycji monopolisty, ale amd może mieć problemy z udowodnieniem mu tego, bo nie każdy jako dowód uzna to, że w supermarketach często są komputery oparte tylko o intele lub to, że na pudełkach gier widnieje w wymaganiach np. pentium4 3ghz lub lepszy (a nie athlon 3ghz lub lepszy).

Jeżeli intel zmonopolizuje rynek to gracze będą mieli prze... walone, bo nowe dobre procesory będą kosztować po kilka tysięcy zł, czyli tyle co teraz dobry (jeśli nie b.dobry) komputer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh... sam lubię Intela, jednak obniżki cen są tylko ze względu na konkurencję, a taki monopolista cen nawet nie będzie obniżać. Więc życzę AMD powodzenia oraz szybkich spadek cen procesorów Intela i AMD :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2007 o 11:19, gum1ś napisał:

Jeżeli intel zmonopolizuje rynek to gracze będą mieli prze... walone, bo nowe dobre procesory
będą kosztować po kilka tysięcy zł, czyli tyle co teraz dobry (jeśli nie b.dobry) komputer.

A powiedz mi ile kosztują teraz nowe procesory bo chyba musiało mnie coś ominąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komuś się tu coś pochrzaniło - albo newsmanowi albo AMD bo śmiem wątpić aby zyski Intela wynosiły 60 miliardów dolarów. Tyle to nawet Microsoft nie zarabia :).

Zapewne nie chodziło o zyski ale o przychody - ot taka mała ale jakże znacząca różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

każdy fan Intela w tej chwili powinien trzymać kciuki za AMD, bo gdyby Intel doprowadził do bankructwa AMD fanów Intela nie byłoby stać na ich procki ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> A powiedz mi ile kosztują teraz nowe procesory bo chyba musiało mnie coś ominąć.

hans olo, to wyobraź sobie, że bez AMD procki intela kosztowały by przynajmniej dwa razy tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2007 o 11:47, stuki2 napisał:

hans olo, to wyobraź sobie, że bez AMD procki intela kosztowały by przynajmniej dwa razy tyle...

No wyobraź sobie, że w czasach pentium MMX, gdy AMD było jeszcze jakąś prowincjonalną firmą, ceny były dokładnie takie same jak dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki monopol maja na myśli... ja dodam tylko tyle:
Mój pierwszy procek w moim pierwszym własnym kompie to był Intel...
Intel Pentuim II 400 Mhz...
Intel Pentium III 866 Mhz
Celeron 1.7 Mhz
Intel Pentium IV 3.06 Mhz HT 1 Mhz Cache 800 FSB i jego uzywam do dziś i wszystko na nim chodzi spokojnie i bez problemu do dziś dnia :-)

dodam że zawsze uzywałem płyt z Chipem Intela teraz ma płyte z chipem 875

A kooli z konkurencji AMD w drugim kompie dla żony i obecnie dzieciaków miałem:
Pierwszy był
Duron 900 Mhz tego uzywa moja matka do dziś... straszna padlina...
Duron 1000 Mhz
Athlon 2000+
Sempron 2500 Tego uzywam do dziś w kompie żony i dzieciaków...

Choc Intele są droższe a przynajmniej zawsze znacząco były to są po prostu lepsze... Takiego Durona 900 to nie wiem jak można było wypuszczać na rynek... to padlina do podęgi... powinni przy nim dodawać opis only for office...

W październiki mam zamiar zmienić sweg kopma i jestem pewny że zakupie sobie Intela... Core2 Duo... no chyba że stanieją te Core2 Quad w co raczej wątie... hehe jak kupowałem sewgo procka obecnego pamietam że daawałem jakieś 1200 zł z za niego lol ale kiedy to było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha dodam jeszcze że żadna siła wyższa mnie nie zmusiał do zakupu Intela... kierowałem się poprostu zawsze zasadą nie economy tylko power... a przynajmniej starałem... aha jedy procek który mi sie schrzanił to Athlon 2000+ spalił sie... a nawet nie był kręcony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, porównuje się AMD Athlon X2 z C2D? Przecież logiczne jest, że dwa rdzenie amd są wykonane w K8, i mają rywalizować z prockiem Pentium IV HT, a nie z nowszym technologicznie C2D. Procesory te można będzie porównywać dopiero, jak wejdą na rynek (pod koniec tego roku, bodaj) procesory z serii K10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Nie rozumiem, porównuje się AMD Athlon X2 z C2D? Przecież logiczne jest, że dwa rdzenie amd są wykonane w K8, i mają rywalizować z prockiem Pentium IV HT, a nie z nowszym technologicznie C2D. Procesory te można będzie porównywać dopiero, jak wejdą na rynek (pod koniec tego roku, bodaj) procesory z serii K10."
________________________________________________________________________
Co Ty gadasz? AMD X2 bije na głowę pod względem wydajności procesory Pentium 4 HT. Mówię to bo przeszedłem z 4 HT na X2... Widzę nieporównywalną różnicę... Poza tym to dwa rdzenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i oczywiście, że bije na głowę, dlatego, że po to został zaprojektowany. Nie jest on procesorem typu C2D, jest procesorem starszej generacji, który bije o około 40% P4HT. Ja się zastanawiam, dlaczego jset on porównywany w testach i ludzie mówią "że AMD ma do dupy dwa rdzenie, nie mogą rywalizować z C2D".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co wy chcecie od AMD? Skad wiecie moze AMD szykuje nam niespodzianke i zrobi jakis zajebisty procek. Jak mialem na poczatku kompa to mialem celerona 433mhz potem mialem athlona 1,1ghz i bylem z niego zadowolony a teraz mam Athlon 64 3500+ 2,2ghz i jest z niego bardzo zadowolony i ngdy nie zdradze amd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2007 o 12:03, Łysy Bydgoszcz napisał:

W październiki mam zamiar zmienić sweg kopma i jestem pewny że zakupie sobie Intela... Core2
Duo... no chyba że stanieją te Core2 Quad w co raczej wątie... hehe jak kupowałem sewgo procka
obecnego pamietam że daawałem jakieś 1200 zł z za niego lol ale kiedy to było...


Core 2 Duo kosztuję 500zł+.
Core 2 Quad już można dostać za 950zł, więc moim zdaniem C2D po prostu nie ma sensu kupować.
A ośmio-rdzeniaki są narazie w granicach 3000+, więc to raczej nie ma sensu(zresztą, znajdź mi gdzieś takiego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować