Zaloguj się, aby obserwować  
SinClers

Windows Seven - Temat Ogólny

4025 postów w tym temacie

Mam problema. Przeszedłem ten tutorial z purepc do instalacji subedita. Narobiłem się jak quń i nic, nadal nic się nie renderuje. Próbowałem też przejść z wmp12 na 11 wg jakiegoś innego tutoriala, ale ten też jest gówno prawda. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2010 o 12:39, Siriondel napisał:

> gdzie w windows 7 ustawia się która przeglądarka internetowa ma być domyślną ?
Eee... Tam gdzie w Win XP może?
Start -> Programy domyślne -> Określ dostęp do programów i ich ustawienia
domyślne
-> Konfiguracja niestandardowa.

no niestety to nie pomaga , w dalszym ciągu uruchamia się inna przegladarka niżta którą ustawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2010 o 14:13, tosz napisał:

no niestety to nie pomaga , w dalszym ciągu uruchamia się inna przegladarka niżta którą
ustawiam

Może w tym samym oknie spróbuj wyłączyć dostęp do pozostałych przeglądarek? Oczywiście jeżeli używasz tylko jednej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, ostatnio skonfigurowalem sobie w Win7 Speech Recognition, nawet OK toto dziala, chcialbym sie spytac czy sa oblsugiwane inne jezyki niz angielski (moze jakies dodatki freeware czy cos? ;)). Najbardziej interesowalaby mnie obsluga j. francuskiego. Z tego co widze, jest tylko obsluga ang. w wersjach UK i US ;] Moze dlatego, ze mam angielska Siodemke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości zapytam, nie odtwarzam plików AVI w windows media Player ale chciałem zobaczyć film pod tym odtwarzaczem i pomimo zaznaczenia by wyświetlał tekst , tekstu nie widać , dlaczego? w ogóle nie znam tego odtwarzacza bo nigdy go nie używałem , ale nie wiem czy to jakiś błąd, czy w ogóle ten odtwarzacz tekstu nie wyświetla. ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2010 o 18:17, Morte napisał:

Tak z ciekawości zapytam, nie odtwarzam plików AVI w windows media Player ale chciałem
zobaczyć film pod tym odtwarzaczem i pomimo zaznaczenia by wyświetlał tekst , tekstu
nie widać , dlaczego? w ogóle nie znam tego odtwarzacza bo nigdy go nie używałem , ale
nie wiem czy to jakiś błąd, czy w ogóle ten odtwarzacz tekstu nie wyświetla. ??

WMP nie wyświetla napisów lepiej pobrać MPC z paczką kodeków i nie ma problemów z żadnym plikiem. No ew Allplayer ale on gorzej spisuje się pod win 7...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2010 o 22:02, Witcher1990 napisał:

WMP nie wyświetla napisów lepiej pobrać MPC z paczką kodeków i nie ma problemów z żadnym
plikiem. No ew Allplayer ale on gorzej spisuje się pod win 7...


ech...To, czym oglądać filmy to ja wiem ale zadałem pytanie o WMP i tylko o te program mi chodzi :) i właśnie dlaczego nie wyświetla jeżeli jest opcja "włącz napisy" jakby miał w naturze nie wyświetlać to by tego w opcji nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2010 o 23:03, Piter_Fersin napisał:

Do filmów z napisami i wogóle filmów najlepszy jest BESTplayer :D

To oczywiste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcę zrobić partycję tylko dla systemu, tak aby gry i programy instalować na innej ,przez co Windows będzie chodził szybciej...Jak dużą zrobić partycję dla Windows 7 Prof 64bit? nie chodzi mi o to ile sam system zajmuje, ale ile potrzebuje do normalnej pracy (te pliki stronicowania, ew. updaty itp.), z luzem na aktualizacje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2010 o 01:19, Lord-AdeQ napisał:

Chcę zrobić partycję tylko dla systemu, tak aby gry i programy instalować na innej ,przez
co Windows będzie chodził szybciej...Jak dużą zrobić partycję dla Windows 7 Prof 64bit?
nie chodzi mi o to ile sam system zajmuje, ale ile potrzebuje do normalnej pracy (te
pliki stronicowania, ew. updaty itp.), z luzem na aktualizacje...


30 GB powinno wystarczyć w zupełności :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z 30 Giga to nie poszalejesz , taki przyzwoity standard pod win 7 to partycja systemowa 50 Giga
ja mam 30 Giga ale to jeszcze pozostałość od XP i żałuje że nie zrobiłem wiekszej zanim win 7 zainstalowałem , prawie miejsca już nie mam a to tylko system + kilka standardowych programów , przywracanie systemu na minimum ustawione , 30 G to za mało pod win 7 by długo pracować na tym sytemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 35GB i starcza, ale prawie wszystkie programy mam zainstalowane na innych partycjach. A plik stronicowania mozesz wylaczyc, jak beda problemy to ew. przywrocisz, a najlepiej utworzyc dla niego osobna partycje, zeby Ci nie defragmentowalo dysku systemowego. To samo dotyczy plikow tymczasowych.
A jak masz duzo RAMu (4GB i wiecej) mozesz utworzyc RAMDISK jest szybszy od zwyklej partycji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2010 o 01:19, Lord-AdeQ napisał:

Chcę zrobić partycję tylko dla systemu, tak aby gry i programy instalować na innej ,przez
co Windows będzie chodził szybciej...Jak dużą zrobić partycję dla Windows 7 Prof 64bit?
nie chodzi mi o to ile sam system zajmuje, ale ile potrzebuje do normalnej pracy (te
pliki stronicowania, ew. updaty itp.), z luzem na aktualizacje...

Hmm ja mam 39gb win7 pro 32bit i jeszcze 16,5 wolnego miejsca więc w zasadzie wystarcza. Wszystkie programy zainstalowane na systemowej tylko gry na innej. Jeśli będziesz pobierał jakies pliki to 30gb może nie styknąć chyba, że będziesz je od razu przenosił na inną partycję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2010 o 08:56, Morte napisał:

z 30 Giga to nie poszalejesz , taki przyzwoity standard pod win 7 to partycja systemowa 50 Giga

Absolutnie nie. 30 GB, to akurat tyle ile należy dla Win7.
Trzeba tylko przenieść z niej plik wymiany, katalog Users (to oznacza wszystkie pulpity i Dokumenty), wszelkie katalogi TEMP oraz inne własne katalogi. Najlepiej byłoby też przenieść plik hiberfil.sys, ale nie jestem jeszcze pewien czy pod Win7 jest to w ogóle możliwe (na XP nie).
Dla każdego systemu Microsoftu najkorzystniejsze jest rozdzielanie plików kodu, które zasadniczo nie zmieniają się lub zmieniają się rzadko (Windows Update) od kodu, który zmienia się co chwilę z założenia.
Dzięki temu na partycji 30GB zostanie Ci jeszcze 5 GB wolnego (wystarczy jak sądzę na 10 lat aktualizowania systemu), a na innej niewielkiej partycji o z małymi klastrami (jednostkami alokacji = 1..KB) możesz sobie zebrać to wszystko, co przeniosłeś. Oprócz tego cała reszta dysku może być przydzielona do trzeciej partycji dla wielkich plików filmów, muzyki i gier, które też rzadko się zmieniają i mogą spokojnie rezydować na końcu dysku (ścieżki wewnętrzne). Ma to też jeszcze jeden plus. W przyszłości możesz sobie podmienić 30 GB partycję na 32 GB dysk SSD, co da ogromnego kopa systemowi, a jednocześnie małe często zmieniane pliki, które dosłownie zarzynają flasha będą nadal rezydować na twardzielu magnetycznym.
W efekcie często zmieniane pliki znajdują się średnio po środku dysku, ale bardziej w jego zewnętrznej części, co jest najkorzystniejsze pod względem czasów dostępu bo dysk używa do sterowania głowicą technologii podobnej z poruszania windami (średnie piętra są odwiedzane najczęściej). Oprócz tego upakowanie danych jest na nich stosunkowo gęste, a tym samym transfer tych danych mieści się w górnym przedziale dla całego dysku.
Dla partycji systemowej transfer jest najszybszy, a jednocześnie brak na niej plików, które się często zmieniają eliminuje problem fragmentacji danych i konieczności dodatkowych ruchów głowicą. Najwolniejszy dostęp w takim wypadku miałyby filmy i gry, które się rzadko zmieniają, ale szybki transfer jest im i tak do niczego nie potrzebny ponieważ wymagane przepływności filmów/muzyki są sporo niższe niż transfer nawet powolnego dysku, a ewentualne gry też będą korzystały z braku notorycznej fragmentacji dużego dysku. Oprócz tych zalet jest jeszcze zaleta w postaci bezpieczeństwa. Wystarczy tylko zaszyfrować jedną środkową partycję, żeby uzyskać pełne bezpieczeństwo przed nieautoryzowanym dostępem, a jednocześnie najmniej obniżyć wydajność systemu (nie ma żadnego powodu aby szyfrować pliki systemu, które są na każdej płycie lub pliki gier i filmów/muzyki.
Takie podejście nie eliminuje też skuteczności stosowania cache''a readyboost - trzeba tylko pamiętać, że żywotność flashDrive''a jest ograniczona i co kilka lat trzeba będzie go wymienić na nowy gdy będzie już siał błędami.

Dnia 23.04.2010 o 08:56, Morte napisał:

30 G to za mało pod win 7 by długo pracować na tym systemie

Strategia, którą podałem wyżej sprawdza mi się od ponad 10 lat. Na XP zainstalowanym 5 lat temu defragmentatory dysków nie mają co robić, a na Win7 wydajność nie spada w żaden mierzalny sposób. 30 GB naprawdę wystarczy na system. Nie wystarczy jedynie na śmietnik jaki funduje nam Microsoft upychając zawsze na pierwszej partycji wszystko co się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza , tylko pytanie .. po co przenosić plik wymiany jeśli powinien być na "C" w celu szybszego odczytu , po co robić takie zamieszania przenoszenia wszystkiego jak można zrobić 50 giga pod win 7 64 bit i nie zawracać sobie tym głowy.
Całkowicie się nie zgadzam z tym. Zresztą można poczytać o tym w fachowej prasie,(nie na forach) nie będziemy sie sprzeczać jaką ma partycję zrobić, można i 20 Giga zrobić lub minimalną 16 Giga i wszystko poprzenosić .
50 GB to optymalna pod 7 , tym bardziej że,nie ma chyba problemu z wielkością dysku twardego w obecnych czasach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak bedziesz trzymal plik wymiany na dysku systemowym, oprocz tego pliki tymczasowe TEMP (oraz TEMP m.in. przegladarek) to szybciej bedzie Ci sie fragmentowala partycja systemowa, co zaskutkuje wolniejszym dzialaniem OS''u i programow (przynajmniej w FAT i NTFS, moze na innych systemach plikow jest lepiej)... Chyba, ze do wolnego dzialania jestes przyzwyczajon? ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2010 o 15:38, kuba9876543210 napisał:

Jak bedziesz trzymal plik wymiany na dysku systemowym, oprocz tego pliki tymczasowe TEMP
(oraz TEMP m.in. przegladarek) to szybciej bedzie Ci sie fragmentowala partycja systemowa,
co zaskutkuje wolniejszym dzialaniem OS''u i programow (przynajmniej w FAT i NTFS, moze
na innych systemach plikow jest lepiej)... Chyba, ze do wolnego dzialania jestes przyzwyczajon?
^^

nie kolego, mój komputer służy do bardzo szybkiej pracy, nie ma prawa czekać na jakiekolwiek żądania , to o czy piszecie to zda egzamin na komputerach starszych, wolniejszych, bo nie każdy ma i nie każdego stać na obecne maszyny.
Fragmentacja? a jaki to problem jak się co tydzień zrobi szybka defrgmentacje programem oddzielnym, nie windowsa, to u mnie trwa ok 3-5 min , ale mi krzyk o fragmentacje, widocznie u Ciebie jak sie kilka plików poszarpie to wolno komputer chodzi, ale to już kwestia szybkości Twojego komputera. Podsumowując: za dużo niepotrzebnych rzeczy by zamiast 30 GB zrobić 50 GB i nie zawracać sobie głowy . Ps "taka dyskusja żeby partcje doradzić :) a róbta i 10 GB!! :D . ja radzę 50 wy 30 , niech sobie forumowicz który zadał to pytanie wybierze. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tez uzywam zewn. programow (Defraggler), bo systemowy to syf, ale na kiedys robilem jak Ty i po roku-dwoch komputer wyraznie wolniej pracowal, bo sporo rzeczy sie fragmentowalo (cache pieciu przegladarek, programow, page file, wszelkiej masci tymczasowe pliki, itp.), wszystko zalezy jak czesto, czego uzywasz i jak korzystasz z komputera (dysku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować