Zaloguj się, aby obserwować  
SinClers

Windows Seven - Temat Ogólny

4025 postów w tym temacie

Dnia 23.04.2010 o 19:34, kuba9876543210 napisał:

Tez uzywam zewn. programow (Defraggler), bo systemowy to syf,


Z lekkich,darmowych programów do defrag. ,ten właśnie jest najlepszym.Także tegoż programu używam, nie mam problemów z fragmentacją i bardzo często i długo siedzę przy komputerze :) no ale nie odpowiedział nikt na moje pytanie kilka postów wyżej ..nikt nie wie dlaczego WMP nie wyświetla napisów?pomimo że jest opcja "wyświetl napisy" ?to tak z ciekawości bo filmy odtwarzam Best Playerem ale warto wiedzieć dlaczego tak jest,bo dla mnie to jest niezrozumiałe żeby w dobie dzisiejszej, system 7 który ma już wbudowane kodeki nadal nie wyświetlał napisów w filmach AVI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2010 o 06:57, Morte napisał:

> Tez uzywam zewn. programow (Defraggler), bo systemowy to syf,

Z lekkich,darmowych programów do defrag. ,ten właśnie jest najlepszym.Także tegoż programu
używam, nie mam problemów z fragmentacją i bardzo często i długo siedzę przy komputerze
:) no ale nie odpowiedział nikt na moje pytanie kilka postów wyżej ..nikt nie wie dlaczego
WMP nie wyświetla napisów?pomimo że jest opcja "wyświetl napisy" ?to tak z ciekawości
bo filmy odtwarzam Best Playerem ale warto wiedzieć dlaczego tak jest,bo dla mnie to
jest niezrozumiałe żeby w dobie dzisiejszej, system 7 który ma już wbudowane kodeki nadal
nie wyświetlał napisów w filmach AVI.


U mnie tez nie wyswietla napisow i nie umiem sobie z tym poradzic.
Olalem ten crap WMP i za odtwarzarke mam MPC Home Cinema 64 bit.
Swietny i prosciutki odtwarzacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż z ciekawości sprawdziłem WMP- napisy niby wyświetla ale co z tego skoro piszczy, nie ma głosu i obraz się przycina... Pewnie wina kodeków bo programy MS źle z nimi działają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

apropo dyskusji powyzej. na lapku mam win 7 hp x32 postawionego na partycji 20GB, zostalo jeszcze 7,5GB wolnego (hibernacja wylaczona). zainstalowane wszystko czego potrzebuje (lapek do neta, ogladania filmow czasami jakas gierka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam partycje systemową 34GB i 9GB wolnego. System Windows 7 Home Premium 32bit. Laptop (Samsung R522) ma już pół roku i powiem wam, że zaczyna przymulać. Partycje wszystkie defragmentowane (niestety narzędziami od ms), czyszczone odkurzaczem, Kaspersky IES 2010. Partycje podzielone: System C:34GB/9GB wolne, Gry i Programy D: 136GB 60GB wolne, Pliki, dokumenty i multimedia F: 112GB/22GB. Partycje robione konfiguratorem od MS. Dodam jeszcze, że nie mogę zainstalować żadnego innego softu bo mi widzi jedną wielką partycję i C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Partycja wg. uznania ,jak kupię dysk 500 G to zrobię 50 G systemową .
Witcher 1990 u Ciebie to chociaż cos tam wyświetla :) ale widzę że te problemy to normalka jest ,więc spoko, myślałem że u mnie w systemie coś się pochrzaniło w WMP .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2010 o 13:45, Morte napisał:

Partycja wg. uznania ,jak kupię dysk 500 G to zrobię 50 G systemową .
Witcher 1990 u Ciebie to chociaż cos tam wyświetla :) ale widzę że te problemy
to normalka jest ,więc spoko, myślałem że u mnie w systemie coś się pochrzaniło w WMP
.


Bardzo dobrze myslisz...
Na system win 7 nie powinno sie przydzielac mniej niz 50 gb.
Czasem przy instalacji jakiejs gry system rozpakowuje to wlasnie na partycji systemowej o moze brakowac miejsca.
Mialem takie cos, gdy dla systemu wydzielilem partycje 30 gb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2010 o 16:12, Misquamaqus napisał:

Czasem przy instalacji jakiejs gry system rozpakowuje to wlasnie na partycji systemowej
o moze brakowac miejsca.

Niestety to nieprawda. Żadna gra nie rozpakowuje się bez pytania na dysku systemowym, lecz w jednym z katalogów TEMP. Wystarczy je przekierować na inną partycję i już nie ma siania plikami tymczasowymi po partycji systemowej. Co więcej - niektóre z systemów są tak skonfigurowane, że partycja systemowa jest ciągnięta z zasobu sieciowego tylko do odczytu, więc CRAP, który spróbuje wykorzystać taką partycję do swoich celów od razu się wypindoli. :) To samo dotyczy wszelkich systemów odpalanych z CD/DVD.
Katalogi temp są osobne dla każdego użytkownika oraz jest jeden ogólnosystemowy, dzisiaj mający znaczenie raczej historyczne (głównie dla zgodności ze starszymi programami) i administracyjne. Wszystkie one pierwotnie znajdują się na pierwszym wolumenie, czyli na dysku C:.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2010 o 15:32, Morte napisał:

Wszystko się zgadza , tylko pytanie .. po co przenosić plik wymiany jeśli powinien być
na "C" w celu szybszego odczytu

A kto Ci powiedział, że na C: będzie najszybszy odczyt? Po pierwsze C: nie musi być mapowany na początek twardego dysku, a po drugie zapisy do pliku wymiany nie są dokonywane sekwencyjnie jak na taśmie, tylko na zasadzie dostępu swobodnego. Krótko mówiąc głowica raz może skakać po jego początku, po końcu lub gdzieś w środku. Jeżeli równocześnie z tym dokonywane są zapisy/odczyty do plików tymczasowych, to ruchy głowicy mogą przelatywać nawet więcej niż połowę dysku zależnie od położenia pliku wymiany i rozmieszczenia plików tymczasowych. Dysk najbardziej spowalnia swoje działanie gdy musi często wykonywać dalekie i częste ruchy głowicą. Taki przypadek można łatwo zaobserwować przy zapisach na końcu dysku bez cache gdy każdy dysk terkocze najgłośniej. To terkotanie, to właśnie skoki głowicy między tablicą FAT położoną najczęściej na początku dysku, a końcem dysku, gdzie zapisuje się właściwe dane. W takim wypadku transfer na dysku, który teoretycznie zapisuje z prędkością 100 MB/s spada do ok. 10-20 MB/s. A to już bardzo boli bo komputer jest tak szybki jak najwolniejszy jego element. W tym wypadku dysk.
Jedyny sposób zniwelowania takiego zjawiska, to przybliżenie skrajnych miejsc skoków głowicy jak najbliżej do siebie. Stąd często zmieniane/zapisywane dane powinny znajdować się w środku dysku, tak aby ruchy głowicy były jak najkrótsze. Im krótszy ruch, tym mniej milisekund zajmuje ustabilizowanie głowicy, a tym samym wszystkie operacje trwają sporo krócej. Można w ten sposób zaoszczędzać skrócić realne czasy zapisu/odczytu plików nawet trzykrotnie (do 1/3).
Z tego powodu na nowszych partycjach NTFS tablice MFT są umieszczane bliżej środka partycji.

Jeżeli komputer jest mocno obciążony operacjami dyskowymi, a jednocześnie ma za mało pamięci, to jedynym sposobem zniwelowania opóźnień jest przybliżenie pliku wymiany i katalogów TEMP do siebie oraz umieszczenie ich możliwie w środku dysku. Wszystkie te zadania najbardziej optymalnie spełnia osobna i nieduża środkowa partycja na często zmieniane dane i przekierowanie na nią wszystkich bieżących zapisów. W ten sposób nawet jeżeli zachodzi potrzeba odczytania dużego pliku systemowego lub dużego pliku danych, to operacja taka jest wykonywana za pomocą jednego ustawienia głowicy ponieważ ani na początkowej, ani na końcowej partycji nie ma wtedy żadnej fragmentacji. Tym samym programy defragmentujące są dla nich praktycznie zbędne.

Dnia 23.04.2010 o 15:32, Morte napisał:

po co robić takie zamieszania przenoszenia wszystkiego
jak można zrobić 50 giga pod win 7 64 bit i nie zawracać sobie tym głowy.

Po to aby system startował w 2-5 sekund, zamiast w 30 s oraz po to aby komputer wykonywał te same zadania nawet o 200-300% krócej niż na zabagnionym systemie - nawet po kilku latach pracy 24/7.
I nie jest naprawdę ważne czy partycja systemowa będzie zajmowała 30 czy 50 giga, ale o to, że te 20 GB więcej albo zapchasz jakąś grą lub filmami, albo będzie to miejsce zbędnie zupełnie przydzielone.
Jeżeli ktoś lubi mieć pustki po 20 GB na partycję i potem zastanawiać się dlaczego właśnie brakuje mu głupich 20 giga na partycji z grami - to może sobie ustawić i 100 GB na systemową.

Dnia 23.04.2010 o 15:32, Morte napisał:

50 GB to optymalna pod 7 , tym bardziej że,nie ma chyba problemu z wielkością dysku twardego w obecnych czasach .

Twardy dysk nie jest nigdy za duży. I każdy się o tym przekonuje prędzej czy później.
Jeżeli ktoś ma za dużo kasy, to nie ma dla niego problemu w ogóle - kupuje kilka dysków SSD, ze dwa po 2TB i komputer za kilkanaście tysięcy. Ale takiej osobie to forum nie jest w ogóle potrzebne. Po prostu opłaca fachowca, który zrobi i tak mniej więcej to co napisałem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2010 o 11:17, Luk4s napisał:

apropo dyskusji powyzej. na lapku mam win 7 hp x32 postawionego na partycji 20GB, zostalo
jeszcze 7,5GB wolnego (hibernacja wylaczona).

Hibernacja na lapku bardzo się przydaje. Po pierwsze dlatego, że na stanie wstrzymania nie możesz wymienić baterii jeżeli komputer posiada tylko jedną. Po drugie dlatego, że jeżeli bateria wyładuje się do zera, a nie masz dostępu do gniazdka to zawsze tracisz dane (czasem cenne).
Ważniejsze jednak to, że hibernacja może trwać dowolnie długo bo nie pobiera ona żadnego prądu, a stan wstrzymania dla wyładowanej baterii może po kilkunastu godzinach skończyć się utratą bieżącej pracy i czasem błędami dyskowymi/anulowaniem transakcji.

Hibernacja przydaje też się do komputera stacjonarnego - szczególnie u zapominalskich posiadających komputery z >500W mocy szczytowej. Rachunki za prąd mogą się okazać dość bolesne, a hibernacja ustawiona na 15-20 minut bardzo im zapobiega.
Licznik hibernacji nie włączy się jeżeli ogląda się film lub słucha muzyki.
Jedynym kosztem hibernacji jest zajęcie na dysku powierzchni równej fizycznej wielkości pamięci RAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2010 o 19:43, Olamagato napisał:

> Czasem przy instalacji jakiejs gry system rozpakowuje to wlasnie na partycji systemowej

> o moze brakowac miejsca.
Niestety to nieprawda. Żadna gra nie rozpakowuje się bez pytania na dysku systemowym,
lecz w jednym z katalogów TEMP. Wystarczy je przekierować na inną partycję i już nie
ma siania plikami tymczasowymi po partycji systemowej. Co więcej - niektóre z systemów
są tak skonfigurowane, że partycja systemowa jest ciągnięta z zasobu sieciowego tylko
do odczytu, więc CRAP, który spróbuje wykorzystać taką partycję do swoich celów od razu
się wypindoli. :) To samo dotyczy wszelkich systemów odpalanych z CD/DVD.
Katalogi temp są osobne dla każdego użytkownika oraz jest jeden ogólnosystemowy, dzisiaj
mający znaczenie raczej historyczne (głównie dla zgodności ze starszymi programami) i
administracyjne. Wszystkie one pierwotnie znajdują się na pierwszym wolumenie, czyli
na dysku C:.


Jakis czas temu instalowalem jak dobrze pamietam ostatnia czesc feara i wlasnie zabraklo mi miejsca na "C" do rozpakowania gry.
Nie ma tam zadnego wyboru co do miejsca unzipu.
Dopiero jak gra sie rozpakuje to mozna okreslic partycje do instalacji.
Od tego czasu dla win 7 daje 50 gb partycje.

Taki przypadek mialem.
Co do przeniesienia TEMPA na inna partycje to nie wpadlem na ten pomysl a moze wlasnie takie rozwiazanie by mi wtedy pomoglo.
Ja powiekszylem partycje "C" do 50 gb w zarzadzaniu dyskami :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Olamagato-opisujesz zagadnienia fachowe, to co piszesz jest słuszne i praktyczne, lecz tu sa osoby których nie interesuje co zapisuje się na srodku dysku, co na końcu dysku, czy odpalanie systemu trwa 3 sek szybciej czy 5 sek szybciej,. Gosciu kupił dysk i sie pyta jaka partycje założyć ,jeśli ustawisz plik wymiany na sztywno, to nie będą dane krążyć po całej partycji tylko w obrebie określonego miejsca na dysku.
Jeśli czyścisz komputer Cclinerem to wszystkie tempy zwalniasz ze śmieci w ciagu 10 sek
Jeśli skonfigurujesz system dobrze , to nie ma bata zawsze bedzię odpalał sie szybko i zawsze bedzie stabilny , niezależnie jak długo korzystasz z niego i niezależnie ile ma partycja systemowa.
Główna przyczyną coraz wolniejszej pracy systemu jest zaśmiecony rejestr oraz praca w tle niepotrzebnych programów ,liczne uruchomione procesy.Rejestr warto oprócz czyszczenia również defragmentować, co daje nam oprócz zmniejszenia rejestru usunięcie pustych przestrzeni.( raz na pół roku defragmentacja rejestru)
Stosuje ta metodę od wielu lat , i nigdy system mi nie zwalniał, nie mulił Itp. Raz zainstalowany sytem mam na lata, bez stosowania fromatu, z szybkim startem i zamknięciem.
- jedyny minus tego, jak napisałeś,to że zostanie niewykorzystane miejsce na partycji systemowej, ale to już kwestia indywidualna , kto co gdzie instaluje.
Z Twoja opinią się zgodzę, można tak sobie skonfigurować system, ale wg mnie , to jest niepotrzebne i nie przekona mnie to do 30 GB na 7 64 bit. Dyskusja pomiędzy nami nie doprowadzi do rozstrzygnięcia problemu, dlatego napisałem w poprzednich postach by sobie wybrał co do niego przemawia i taka zrobił jaka mu pasuje :)
a żeby nie przeciągać tego tematu niech będzie 30 GB na system. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2010 o 00:44, Van_Waterflew napisał:

@Olamagato
Heh trochę mnie zainteresowałeś tym przenoszeniem tempów itp. Jakby był jakiś tutek w
necie to chętnie bym sobie coś takie zrobił.


W zmiennych srodowiskowych odszukujesz TEMP i przypisujesz mu lokalizacje na partycji np. "D".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2010 o 11:45, Van_Waterflew napisał:

Chodzi o ten temp z windowsa? Jak tak to ma go tylko na inną partycję przenieść? Nic
się przy tym nie skrzaczy?


Nie skrzaczy sie, ale najlepiej zaoisac sobie oryginalna sciezke dostepu tego pliku.
Spytaj jeszcze Olamagato czy nalezy przeniesc obydwa zaznaczone pliki czy tylko temp.

20100425123246

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja partycje robię przy formacie w BIOSie, tylko tam wybiera się partycje w MB, zapomniałem jak to się liczy, ile MB to 50 GB? Zrobie partycje 50 GB pod Windows 7 64bit. Sposób Olmagato jes może dobry, ale za dużo zabawy, już mam ogrom ustawień po formacie, a jeszcze to...Formata robię tak co 4-5 miesięcy, nie wiem jak ktoś może mieć system bez reinstala 2 lata, jeden zamulony syf! wiem, kwestia użytkowania kompa, czyszczenia, defragmentowania itp. itd., ale żadne czyszczenie nie da takiego samego efektu jak format...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co 4-5 miesiecy robisz format?!?!?!?!
"LOL", tylko to mi sie cisnie na usta :D
Ja robie format srednio co 2-3 lata i jest to zwiazane TYLKO z modernizacja sprzetu.

A 50GB to bedzie ok. 51200MB. Po sformatowaniu bedzie troche mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Ściągnąłem sobie ze strony Microsoftu Skin Pack z 7ki, instalnąłem no i jakoś mu się tak za bardzo nie chce działać.
Tzn. miałem wcześniej skin pack z Visty, który grzecznie odinstalowałem. Zainstalowałem ten nowy z 7ki i nie chce działać. Znaczy się pojawia się tylko okrągłe logo Windowsa na wejściu, i tyle, nic poza tym. W właściwościach nie ma opcji ustawienia na ten skin z 7ki.
Ktoś wie co robić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować