Zaloguj się, aby obserwować  
SinClers

Windows Seven - Temat Ogólny

4025 postów w tym temacie

Czy wreszcie w Win 7 jest zaimplementowana jakaś sensowna obsługa dwóch monitorów? To znaczy dwa osobne pulpity, albo przynajmniej dwa taskbary, czy jeden rozciągnięty na oba ekrany? Czy nadal muszę używać 3rd party software? Szukam po opcjach systemu i w nVidia Control Panel i jakoś nic konkretnego nie ma, nadal tylko klonowanie i rozciąganie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! mam pytanie mianowcie moge sciagnac w ramach uczelni windows 7e tylko jest wersja X86 i x64 czy jakos tak....ktora mam sciagnac zeby bylo 64bit? bo do tej pory mialem vista 64bitowa gdyz mam 4gb ram. prosze o odp!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,na uczelni dostałem mozliwosc pobrania win7,pobrałem sobie home premium E,bo mysle ze lepsza nie bedzie mi potrzebna.Zainstalowałem wczoraj dzis wlaczam kompa i mam klasyczny wyglad paska i okien. Zmieniałem kompozycje itp. ale to nic nie daje. w czym tkwi problem?? Bo wczesniej miałem ta testowa wersje win7 bodajże pro i wszytsko było ok. Czy to wina tege home czy brakuje mi jakis sterow??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2010 o 21:24, DuduTutu napisał:

Witam,na uczelni dostałem mozliwosc pobrania win7,pobrałem sobie home premium E,bo mysle
ze lepsza nie bedzie mi potrzebna.Zainstalowałem wczoraj dzis wlaczam kompa i mam klasyczny
wyglad paska i okien. Zmieniałem kompozycje itp. ale to nic nie daje. w czym tkwi problem??
Bo wczesniej miałem ta testowa wersje win7 bodajże pro i wszytsko było ok. Czy to wina
tege home czy brakuje mi jakis sterow??


Ogólnie win 7 home ma wszystko co powinien miec system domowy, byc może akurat wersja dla studentów nie ma tej opcji.
Sprawdź jeszcze opcje grafiki , sterownik itp .lub masz wyłączone wizualne style okien i przyciski .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja uważam że microsoft znowu zrobił nie wypał i do tego jeszcze drogi
mam w domu windows 7 home premium kupiłem z laptopem to znaczy był w zestawie z laptopem i strasznie długo sie instalował z jakieś 3-4godziny a windows xp w 1 godzinę
microsoft chwali się windowsem 7 bo zgodność z xp
no dobra ta zgodność jakaś jest ale napszykład niedziała z 7 jade inperium i chrome spelforce
i ten brzydki interfejs
i dużo ramu pożera ze 2 gb a mój laptop ma ze 3gb
a panel sterowania jest o wiele gorszy od xp
to znaczy że niektórych funkcji muszisz szukać dłużej niż w xp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2010 o 06:48, maniak09 napisał:

/.../


Posiadam wersję 64 bitową i instalowała się godzinę, gdzie normalnie instaluje się dłużej od wersji standardowej. A do tego posiadam tylko 2gb ramu i śmiga jak nigdy, z włączonym foobarem, firefoksem + grą - Assassin''s Creed 2. Panel sterowania jest dokładnie taki sam. Wystarczy zmienić widok na małe ikony. Szukasz dziury w całym.
ps. Wróć do podstawówki i naucz się pisać zgodnie ze składnią i ortografią, bo odczytuje się twoje "argumenty" jak pismo klinowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Instalował się 3h bo razem z systemem instalowało się badziewie producenta laptopa. U kumpla ostatnio Win7 postawiliśmy w 17 minut więc nie pisz głupot. (dla podstawowego XP bez SP udało się nam kiedyś w 22 minuty jeszcze na Celeronach więc nie wiem jak można instalować na nowym kompie XP 1h gdyż nawet teraz instaluje go w mniej niż pół godziny z SP3.)

Resztę argumentów obalił Grzech, więc ja nie będę się powtarzał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2010 o 06:48, maniak09 napisał:

ja uważam że microsoft znowu zrobił nie wypał i do tego jeszcze drogi
mam w domu windows 7 home premium kupiłem z laptopem to znaczy był w zestawie z laptopem
i strasznie długo sie instalował z jakieś 3-4godziny a windows xp w 1 godzinę
microsoft chwali się windowsem 7 bo zgodność z xp
no dobra ta zgodność jakaś jest ale napszykład niedziała z 7 jade inperium i chrome spelforce
i ten brzydki interfejs
i dużo ramu pożera ze 2 gb a mój laptop ma ze 3gb
a panel sterowania jest o wiele gorszy od xp
to znaczy że niektórych funkcji muszisz szukać dłużej niż w xp


To zobacz jaki wypas&wyczes był w windows 3.11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.04.2010 o 17:43, Yoruaaw napisał:

To zobacz jaki wypas&wyczes był w windows 3.11


.. a ja bym mu zaproponował jednak ZX spektrum :) jeszcze lepszy speed i jak malo miejsca zajmuje system! jak mało ramu używa! jaki sentyment! tak , to jest to:)) i nie bedzie narzekań już na panel sterowania hehe , a tak na serio..

- maniak09 - odinstaluj te setki bzdur, typu: programy demo, reklamy, programy dodatkowe, które producent laptopa wpakował do systemu a odczujesz lepszy speed, doprowadź do tego byś miał ok 50 procesów , bo znając życie, taki laptop zakupiony razem z systemem ma na starcie ok 80-90 procesów uruchomionych w tle i to właśnie zżera Tobie ram .. ja mam 2 GB ramu w laptopie a tylko ok 750 MB mi zużywa i mam ok 45- 50 procesów w tle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2010 o 09:52, tosz napisał:

gdzie w windows 7 ustawia się która przeglądarka internetowa ma być domyślną ?


Narzedzia -> opcje i na glownej stronie jest opcja wyboru.
To jest w firefoxie.
W IE nie wiem, bo tego badziewia nie uzywam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2010 o 10:04, Misquamaqus napisał:

> gdzie w windows 7 ustawia się która przeglądarka internetowa ma być domyślną ?

Narzedzia -> opcje i na glownej stronie jest opcja wyboru.
To jest w firefoxie.
W IE nie wiem, bo tego badziewia nie uzywam.

problem polega na tym że tego ustawienia nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2010 o 09:52, tosz napisał:

gdzie w windows 7 ustawia się która przeglądarka internetowa ma być domyślną ?

Eee... Tam gdzie w Win XP może?
Start -> Programy domyślne -> Określ dostęp do programów i ich ustawienia domyślne -> Konfiguracja niestandardowa.

20100418123943

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować