Zaloguj się, aby obserwować  
SinClers

Windows Seven - Temat Ogólny

4025 postów w tym temacie

Dnia 16.02.2010 o 19:31, Assurubalit napisał:

Mam obecnie wersje RC, czy po zakupie 7 będę musiał robić reinstalkę czy będzie można
już w obecnym systemie np nr klucza "zaktualizować" ?


Reinstalka. Chyba, że zakupisz wersję Ultimate (lub dostaniesz gdzieś Enterprise).

Pozdrawiam
C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2010 o 19:31, Assurubalit napisał:

Mam obecnie wersje RC, czy po zakupie 7 będę musiał robić reinstalkę czy będzie można
już w obecnym systemie np nr klucza "zaktualizować" ?

Coś takiego Ci znalazłem:

http://www.intowindows.com/how-to-upgrade-windows-7-rc-to-rtm/

Choć jest to legalne przejście, to sam bym Ci zalecał format, żeby mieć czystego Windowsa i wtedy zrobić sobie obraz. Na wszelki wypadek zrób sobie kopie zapasowe tego co masz na "C:" czyli pewnie:
poczta
gg
skype
zakładki=ulubione
save'y

itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2010 o 20:17, deecom napisał:

> Mam obecnie wersje RC, czy po zakupie 7 będę musiał robić reinstalkę czy będzie
można
> już w obecnym systemie np nr klucza "zaktualizować" ?
Coś takiego Ci znalazłem:

http://www.intowindows.com/how-to-upgrade-windows-7-rc-to-rtm/

Choć jest to legalne przejście, to sam bym Ci zalecał format, żeby mieć czystego Windowsa
i wtedy zrobić sobie obraz. Na wszelki wypadek zrób sobie kopie zapasowe tego co masz
na "C:" czyli pewnie:
poczta
gg
skype
zakładki=ulubione
save''y

itp.


W tym rzecz, że planuję wymianę bebechów w okolicach wakacji, więc wtedy zamierzam zrobić czystą instalkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O czy Microsoft cały czas oferuje wymianę pirackiego, niby oryginalnego, Windowsa na oryginał? Bo do kupna się dopiero przymierzam, na Allegro widzę kilka kuszących ofert wersji BOX, zaś sprzedający ma masę komentarzy, więc jest niepokój czy to czasem nie świetnie zrobiony pirat, niby oryginał..
A chyba w "Uwaga" na TVN było kiedyś o takich niby legalnych systemach sprzedawanych w sklepach... nawet M$ pokazał jakie ładne pudełeczka niektórzy piraci wykonali..
To jak, orientuje się ktoś czy Microsoft jak coś zalegalizuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2010 o 21:37, Assurubalit napisał:

O czy Microsoft cały czas oferuje wymianę pirackiego, niby oryginalnego, Windowsa na
oryginał? Bo do kupna się dopiero przymierzam, na Allegro widzę kilka kuszących ofert
wersji BOX, zaś sprzedający ma masę komentarzy, więc jest niepokój czy to czasem nie
świetnie zrobiony pirat, niby oryginał..
A chyba w "Uwaga" na TVN było kiedyś o takich niby legalnych systemach sprzedawanych
w sklepach... nawet M$ pokazał jakie ładne pudełeczka niektórzy piraci wykonali..
To jak, orientuje się ktoś czy Microsoft jak coś zalegalizuje?

Coś ty pirat to pirat nie ma mowy, żeby MS ze swoją polityką zalegalizował coś takiego. Za dużo byłoby wtedy przekrętów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2010 o 20:17, deecom napisał:

> Mam obecnie wersje RC, czy po zakupie 7 będę musiał robić reinstalkę czy będzie
można
> już w obecnym systemie np nr klucza "zaktualizować" ?
Coś takiego Ci znalazłem:

http://www.intowindows.com/how-to-upgrade-windows-7-rc-to-rtm/

Choć jest to legalne przejście, to sam bym Ci zalecał format, żeby mieć czystego Windowsa
i wtedy zrobić sobie obraz. Na wszelki wypadek zrób sobie kopie zapasowe tego co masz
na "C:" czyli pewnie:
poczta
gg
skype
zakładki=ulubione
save''y

itp.


Próbowałem takiego przejścia. Win7RC jest w wersji Ultimate i można z niego bez formatu przerzucić się tylko na RTM w wersji Enterprise lub Ultimate. W innych wersjach się to nie powiedzie, ponieważ downgrade nie jest możliwy. Sprawdzone empirycznie na wersji z MSDN AA.

Pozdrawiam
C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2010 o 22:00, Witcher1990 napisał:

> O czy Microsoft cały czas oferuje wymianę pirackiego, niby oryginalnego, Windowsa
na
> oryginał? Bo do kupna się dopiero przymierzam, na Allegro widzę kilka kuszących
ofert
> wersji BOX, zaś sprzedający ma masę komentarzy, więc jest niepokój czy to czasem
nie
> świetnie zrobiony pirat, niby oryginał..
> A chyba w "Uwaga" na TVN było kiedyś o takich niby legalnych systemach sprzedawanych

> w sklepach... nawet M$ pokazał jakie ładne pudełeczka niektórzy piraci wykonali..

> To jak, orientuje się ktoś czy Microsoft jak coś zalegalizuje?
Coś ty pirat to pirat nie ma mowy, żeby MS ze swoją polityką zalegalizował coś takiego.
Za dużo byłoby wtedy przekrętów.


Swego czasu coś takiego było, ale rzecz jasna trzeba było chyba pokazać dowód zakupu, a więc i gdzie się kupiło..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2010 o 22:07, Deathscythe napisał:

Próbowałem takiego przejścia. Win7RC jest w wersji Ultimate i można z niego bez formatu
przerzucić się tylko na RTM w wersji Enterprise lub Ultimate. W innych wersjach się to
nie powiedzie, ponieważ downgrade nie jest możliwy. Sprawdzone empirycznie na wersji z MSDN AA.

Fakt, zapomniałem, że RC (a też miałem) jest tylko Ultimate. Może się Assurubalit jednak skusi na te 1000 z hakiem ;) ale i tak wygodniej jest zrobić czystą instalację - to nawet długo nie trwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2010 o 22:18, deecom napisał:

> Próbowałem takiego przejścia. Win7RC jest w wersji Ultimate i można z niego bez
formatu
> przerzucić się tylko na RTM w wersji Enterprise lub Ultimate. W innych wersjach
się to
> nie powiedzie, ponieważ downgrade nie jest możliwy. Sprawdzone empirycznie na wersji
z MSDN AA.
Fakt, zapomniałem, że RC (a też miałem) jest tylko Ultimate. Może się Assurubalit jednak
skusi na te 1000 z hakiem ;) ale i tak wygodniej jest zrobić czystą instalację - to nawet
długo nie trwa.

Hmm opcja wszystkich języków jest kusząca...
OO może ktoś opisać działanie (w tym sprawność) XP Mode?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2010 o 22:39, Assurubalit napisał:

Hmm opcja wszystkich języków jest kusząca...
OO może ktoś opisać działanie (w tym sprawność) XP Mode?

Najzwyklejsza w świecie maszyna wirtualna, będąca w pełni legalną i funkcjonalną kopią Win XP SP3. Uruchamiasz system w systemie, co pozwala Ci na pracę z programami, które z Win 7 są kompletnie niekompatybilne. To w zasadzie tyle. Po zainstalowaniu programów na Win XP Mode, są one też widoczne na liście programów w Win 7, co pozwala je szybko uruchamiać i zamykać, bez konieczności osobnego uruchamiania i zamykania Virtual PC.
Sprawność? Normalna. Spełnia swoje zadanie w 100%. Jeżeli coś działało na XP a nie działało na 7, to z Win XP Mode ten problem znika...

... co oczywiście nie zmienia faktu, że istnieje gazylion ograniczeń sprzętowych i kilka innych problemów. No i podstawowa rzecz - Win XP Mode nie jest w ogóle przeznaczony w sumie dla userów domowych, został zaprojektowany w innym celu w końcu. I, szczerze, wcale nie jest domowemu zwykłemu użytkownikowi potrzebny. IMO Win XP Mode to strzał w stopę M$.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2010 o 22:56, karolekx23x napisał:

A jak 7 radzi sobie ze starszymi grami i jak z nowymi , czy są jakies problemy?


nie wiem jak finalna wersja, ale na RC niektóre stare gry działają lepiej niż na Vista.. acz, gorzej niż na XP rzecz jasna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2010 o 22:39, Assurubalit napisał:

Hmm opcja wszystkich języków jest kusząca...

Języki przęłącza się bezproblemowo, jak w jakimś programie.

Dnia 16.02.2010 o 22:39, Assurubalit napisał:

OO może ktoś opisać działanie (w tym sprawność) XP Mode?

Nie bawiłem się tym zbytnio ale jeśli chciałbyś na tym grać w gry, to tylko te naprawdę stare, choć teraz są emulatory, które są o niebo lepsze. Gorzej z grami, które nie działają i Win7 (x64) i w XPMode, bo emulacyjna karta graficzna jest do bani (chyba S3video).

System trochę muli na tym bajerze, moim zdaniem póki jakoś lepiej tego nie zoptymalizują, to lepiej zainstalować 2 system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2010 o 23:12, karolekx23x napisał:

Ale jak wiadomo chyba 7 nie przeszkodzi mi w graniu w gierki , jak to jest ? najlepiej
wiedza osoby które korzystali z gier na 7.

Z niektórymi grami był problem już pod XP, ale wszystkie te nowe chodzą bez problemu. Stare (nie wiem co masz na myśli, bo stare to dla mnie sprzed 20lat, mają czasem problem) sprzed 5-10 no problem, z wyjątkami, ale rozwiązanie jest w necie tak jak np. do Maxa Payne''a, który już pod Vistą szwankował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2010 o 22:39, Assurubalit napisał:

> > Próbowałem takiego przejścia. Win7RC jest w wersji Ultimate i można z niego
bez
> formatu
> > przerzucić się tylko na RTM w wersji Enterprise lub Ultimate. W innych wersjach

> się to
> > nie powiedzie, ponieważ downgrade nie jest możliwy. Sprawdzone empirycznie
na wersji
> z MSDN AA.
> Fakt, zapomniałem, że RC (a też miałem) jest tylko Ultimate. Może się Assurubalit
jednak
> skusi na te 1000 z hakiem ;) ale i tak wygodniej jest zrobić czystą instalację -
to nawet
> długo nie trwa.
Hmm opcja wszystkich języków jest kusząca...
OO może ktoś opisać działanie (w tym sprawność) XP Mode?


XP Mode tylko w przypadku braku kompatybilności. Od razu uprzedzam, że jako system wirtualny odpada do gier i innych takich, dzięki emulowanej grafice S3Trio czy coś takiego. Jest tam przydział pamięci, wydzielanie miejsca na dysku, etc. Jednak należy pamiętać, że programy zainstalowane pod Win7 nie będą widziane pod XP Mode i trzeba je instalować ponownie.

Plusem za to jest, że na VirtualPC w Win7 można sobie postawić jakąś dystrybucje linuxa, chociaż tego jeszcze z braku czasu nie próbowałem.

Pozdrawiam
C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pfff. Zainstalowalem sobie ATITool, i mam problem. Czy przy tym przysranym systemie da sie ustawic, zeby AKCEPTOWAL sterowniki niepodpisane cyfrowo? bo ATITool takowego nie posiada, i przy uruchomieniu wywalilo mi KOMUNIKAT, A NIE PYTANIE ze atitool nie bedzie dzialal poprawnie, bo zablokowalo sterownik, gdyz nie ma podpisu cyfrowoego. I nic z tym nie zrobie. WTF???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2010 o 00:33, Pernia napisał:

pfff. Zainstalowalem sobie ATITool, i mam problem. Czy przy tym przysranym systemie da
sie ustawic, zeby AKCEPTOWAL sterowniki niepodpisane cyfrowo? bo ATITool takowego nie
posiada, i przy uruchomieniu wywalilo mi KOMUNIKAT, A NIE PYTANIE ze atitool nie bedzie
dzialal poprawnie, bo zablokowalo sterownik, gdyz nie ma podpisu cyfrowoego. I nic z
tym nie zrobie. WTF???

Pogubiłem się i nie wiem czy masz Vistę, XP czy 7 ale:

http://www.vista.pl/porady/406_jak_wymusic_instalacje_sterownika_nie_podpisanego_cyfrowo_w_windows_vista_.html

W Win7 działa tak samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować