Zaloguj się, aby obserwować  
SinClers

Windows Seven - Temat Ogólny

4025 postów w tym temacie

Dnia 28.02.2010 o 03:30, Deathscythe napisał:

>>>............


Luzik, weszedłem na swoje konto w msdnaa i przypomniałem sobie, że kilka dni przed win 7 x64 Pl zamówiłem Win 7 64bit ang wersje i mimo, że anulowałem zamówienie to ,,CD CHECK OUT" był aktywny i wyświetlił mi się klucz. Aktywowałem go i wszystko działa:)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może mi ktoś objaśnić czy na wersji testowej Windows 7 można zrobić aktualizację do pełnej wersji sklepowej, np. Ultimate?
I czy jeżeli tak to czy mogę np. zaktualizować wersję testową(która jest w wersji ultimate) do wersji Home Premium(tej sklepowej)?

Po dzisiejszym telefonie do komputronika i Działu Pomocy jakiejśtam :) Microsoftu dowiedziałem się dwóch różnych rzeczy. W komputroniku, że mozna zrobic tą aktualizację, a w m$, że nie ma takiej opcji.

A więc: kto kłamie? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2010 o 23:13, Piter_Fersin napisał:


>
> A więc: kto kłamie? :/

Komputronik


Dzisiaj już w szkole obcykałem, że wersja jest raczej bardziej możliwa od M$.
Teraz już jestem pewien. Dzięki :)

mateuszbanach0

Też tak myślę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zmieniałem antywirusa.

Odinstalowałem jednego, zainstalowałem drugiego. W tym czasie coś się pozmieniało z Windows Defender - chce on skanować codziennie komputer itp. Czy zostawićto, czy da się jakoś ustawić, aby domyślnym antywirusem był ten, który zainstalowałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2010 o 17:06, barth89 napisał:

Odinstalowałem jednego, zainstalowałem drugiego. W tym czasie coś się pozmieniało z Windows
Defender - chce on skanować codziennie komputer itp. Czy zostawićto, czy da się jakoś
ustawić, aby domyślnym antywirusem był ten, który zainstalowałem?


Defender to nie antywirus. Oczywiście ustaw najlepiej, by ten "nowy" antywirus zajmował się komputerem, a Defendera wyłącz najlepiej.

Generalnie ja choćby średnio ogarniętym zawsze odradzam antywira, a sam korzystałem z niego tylko przez jakiś okres na pierwszym kompie (2003 rok), dopóki przekonałem się, że nic głowy nie zastąpi. Ogólnie: widzieć i wiedzieć, co klikać. Tylko raz przez całą swoją ''komputerową przygodę" złapałem robala, jak kumpel podpiął i odpalił autorun z pendrive na XP. Antywir to dla mnie tylko zamulacz, nic więcej. Szkoda, że nikt z "wyższych sfer" nie napisze Prawdy o wirusach i zagrożeniach (same nigdy się nie zainstalują), zaraz by jakiś Norton czy Kaspersky zdjął taki art (oczywiście uprzednio płacąc za to sowicie ;) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2010 o 18:01, Agntx napisał:

> Odinstalowałem jednego, zainstalowałem drugiego. W tym czasie coś się pozmieniało
z Windows
> Defender - chce on skanować codziennie komputer itp. Czy zostawićto, czy da się
jakoś
> ustawić, aby domyślnym antywirusem był ten, który zainstalowałem?

Defender to nie antywirus. Oczywiście ustaw najlepiej, by ten "nowy" antywirus zajmował
się komputerem, a Defendera wyłącz najlepiej.

Generalnie ja choćby średnio ogarniętym zawsze odradzam antywira, a sam korzystałem z
niego tylko przez jakiś okres na pierwszym kompie (2003 rok), dopóki przekonałem się,
że nic głowy nie zastąpi. Ogólnie: widzieć i wiedzieć, co klikać. Tylko raz przez całą
swoją ''komputerową przygodę" złapałem robala, jak kumpel podpiął i odpalił autorun z
pendrive na XP. Antywir to dla mnie tylko zamulacz, nic więcej. Szkoda, że nikt z "wyższych
sfer" nie napisze Prawdy o wirusach i zagrożeniach (same nigdy się nie zainstalują),
zaraz by jakiś Norton czy Kaspersky zdjął taki art (oczywiście uprzednio płacąc za to
sowicie ;) ).



Podzielam, dla pewności mam tylko lajtowego Microsoft essentials security ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak w Siódemce włączyć podgląd zdjęć? W XPku i Viście mogłem zobaczyć zdjęcie zanim je otworzyłem przez dwuklik a tutaj nie mogę :/ Od pewnego czasu mnie to denerwuje dlatego pytam :)


I pytanie drugie: kiedyś coś mi kumpel grzebał w opcjach wizualnych i coś pozmieniał i do tej pory nie przywróciłem jednej opcji: mianowicie - podczas przesuwania okna jakiegoś folderu/pliku tekstowego zamiast całego widocznego okna przesuwa się tylko jego ramka, i to dopiero po puszczeniu klawisza myszki widzę efekt. A więc: co i jak ustawić, bym mógł widzieć przesuwający się folder "live" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2010 o 12:44, Sarturias napisał:

Jak w Siódemce włączyć podgląd zdjęć? W XPku i Viście mogłem zobaczyć zdjęcie zanim je
otworzyłem przez dwuklik a tutaj nie mogę :/ Od pewnego czasu mnie to denerwuje dlatego
pytam :)

Na belce menu masz stosowną opcję - włączenie okienka podglądu obok ustawienia widoku. Kliknij, dopasuj wielkość okna i gotowe.

Dnia 05.03.2010 o 12:44, Sarturias napisał:

I pytanie drugie: kiedyś coś mi kumpel grzebał w opcjach wizualnych i coś pozmieniał
i do tej pory nie przywróciłem jednej opcji: mianowicie - podczas przesuwania okna jakiegoś
folderu/pliku tekstowego zamiast całego widocznego okna przesuwa się tylko jego ramka,
i to dopiero po puszczeniu klawisza myszki widzę efekt. A więc: co i jak ustawić, bym
mógł widzieć przesuwający się folder "live" ?

Opcja nieco ukryta w Windows 7. Oto ścieżka:
Panel Sterowania -> Wszystkie elementy Panelu Sterowania -> Informacje o wydajności i narzędzia -> Narzędzia zaawansowane (menu po lewej) -> Dopasuj wygląd i wydajność systemu Windows. Zobaczysz okno Opcje wydajności. W aplecie "Efekty wizualne" pozwól systemowi wybrać ustawienia optymalne, albo ręcznie zaznacz opcje, które kumpel Ci pozmieniał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2010 o 14:55, Siriondel napisał:

Na belce menu masz stosowną opcję - włączenie okienka podglądu obok ustawienia widoku.

Dopiero gdy zaznaczyłem opcję: ustaw ustawienia optymalne w tych opcjach wydajności to pomogło - teraz mam podgląd ;)

Dnia 05.03.2010 o 14:55, Siriondel napisał:

Opcja nieco ukryta w Windows 7. Oto ścieżka:
Panel Sterowania -> Wszystkie elementy Panelu Sterowania -> Informacje o wydajności
i narzędzia -> Narzędzia zaawansowane (menu po lewej) -> Dopasuj wygląd i wydajność
systemu Windows. Zobaczysz okno Opcje wydajności. W aplecie "Efekty wizualne"
pozwól systemowi wybrać ustawienia optymalne, albo ręcznie zaznacz opcje, które kumpel
Ci pozmieniał ;)


Ta opcja faktycznie zadziałała, ale zaraz po tym moja kompozycja wyglądała jak Win98, dlatego musiałem ją usunąć zainstalować od nowa i ustawić po raz drugi ustawienia optymalne...co pomogło i dodatkowo ustawiło więcej bajerów wizualnych, których wcześniej nie miałem xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli posiadasz oryginalnego XP''ka, taniej wyjdzie ściągnąć za darmo VirtualBox''a i na nim postawić XP''ka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2010 o 21:18, Wilkv napisał:

Jeśli posiadasz oryginalnego XP''ka, taniej wyjdzie ściągnąć za darmo VirtualBox''a i
na nim postawić XP''ka.


A czemu miałbym nie posiadać?

Mi chodzi o to, czy to jest takie potrzebne i czy kupować proffa, czy home.

Myślę że to tylko takie dla szpanu jest, i gry w które będę chciał grać, ruszą bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz grać, to 7 na spokojnie wystarcza, uruchamia prawie wszystko co starsze. W najgorszym wypadku możesz zawsze podzielić dysk na dodatkowe partycje i zainstalować XP jako system równoległy do 7. Maszyna wirtualna nie ma nawet 10% wydajności zwykłego systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2010 o 21:26, zerohunter napisał:

Myślę że to tylko takie dla szpanu jest, i gry w które będę chciał grać, ruszą bez problemu.


Tryb XP nie obsługuje sterowników karty graficznej z tego co wiem więc do uruchamiania gier i tak by się nie nadawał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na laptopach mam internet bezprzewodowy bo kupiłem sobie Routera z WiFi .
W moim kompie i na 2 laptopach widać wszystkie komputery jakie są u mnie , jest OK.
Udostępniam drukarkę im, ale jak na laptopie wezmę drukowanie to nie drukuje mi .
Co zrobić, żeby to działało ?
Drukarka jest podłączona do mojego komputera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/kopiuj- wklej/

Mógłby mi ktoś zestawić Win7, Xp i Snow Leoparda, jeśli chodzi o szybkość działania, kompresowania plików i obsługę programów graficznych(Gimp, photoshop)?? Moja konfiguracja peceta to C2D 2,2Ghz, 2GB Ram, GeForce 9500GT 512mb/128bit?

Czy XP jest szybszy od Seven? Czy warto zainstalować Leoparda jako drugi system?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2010 o 12:55, Woo-Cash napisał:

Czy XP jest szybszy od Seven? Czy warto zainstalować Leoparda jako drugi system?


Oficjalnie jest szybszy ale u mnie wersja RC chodziła szybciej od XP''ka.
Nie mogę jednoznacznie określić jak będzie u ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować