Zaloguj się, aby obserwować  
SinClers

Windows Seven - Temat Ogólny

4025 postów w tym temacie

Dnia 23.02.2010 o 14:26, jcl99 napisał:

Lepsza ta siódemka od XP?

Ile ludzi tyle opinii, ja mówię, że lepsza. Przeprowadziłem się miesiąc temu i może nie jestem zachwycony, ale na pewno bardzo zadowolony.

Dnia 23.02.2010 o 14:26, jcl99 napisał:

I ile kosztuje najtańsza dobra wersja tego systemu?

Home Premium na licencji OEM to wydatek w granicach 350 złotych, wersja upgrade z poprzedniej wersji Windows to dodatkowe 5 dyszek, zaś pełen BOX to koszt 650 - 700 złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbuję Net Frameworka 2 zainstalować...

"Aby zainstalować lub skonfigurować produkt Microsoft .NET Framework 2.0 Sp1, należy użyć apletu Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows w Panelu Sterowania"

Wie ktoś osohozi? Potrzebuję tę durne biblioteki wgrać, a tu takie coś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2010 o 16:04, Mateuszencjowaty napisał:

Próbuję Net Frameworka 2 zainstalować...

"Aby zainstalować lub skonfigurować produkt Microsoft .NET Framework 2.0 Sp1, należy
użyć apletu Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows w Panelu Sterowania"

Wie ktoś osohozi? Potrzebuję tę durne biblioteki wgrać, a tu takie coś..

.
Z tego co wiem w 7 jest domyślnie Framework 3.5 więc instalacja 2.0 mija się z celem, zaktualizuj 3.5 do najnowszej wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy zna ktoś jakąś nakładkę/skórkę do Windowsa 7, który zmienia jego standardowy wygląd na Linuksowy albo na MACowy? Przejrzałem trochę stron i nic nie mogłem konkretnego znaleźć. Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mam włożoną płytę w napędzie to tam jest cały czas widok Lista , jak zmieniam na Kafelki i wyjdę z płyty lub wejdę do innego folderu w płycie i wrócę to znów jest lista : /
Jak zmienić na stałe na Widok Kafelki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2010 o 20:35, SiDi napisał:

Czy zna ktoś jakąś nakładkę/skórkę do Windowsa 7, który zmienia jego standardowy wygląd
na Linuksowy albo na MACowy? Przejrzałem trochę stron i nic nie mogłem konkretnego znaleźć.
Dzięki!


http://sagorpirbd.deviantart.com/art/Leopard-Mod-for-Windows-7-Beta-154803364

Całkiem udana skórka ,ale trochę dużo z nią roboty .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spotkał się ktoś z czyms takim:

Windows 7 64-bit, 2 GB RAM, wszystko dział bez zarzutu. Po zainstalowaniu 4 GB (albo 4x1 albo 2x2) wysiada karta sieciowa (bezprzewodowa). Tzn. sterownik niby działa, ale za Chiny nie można połączyć się z żadną siecią, cały czas wywala żądanie wpisania hasła, pomimo, że profil jest poprawnie i przy 2 GB karta automatycznie sie łączy.

Owszem, znalazłem sterownik na którym wszystko działa jak należy, ale ew. aktualizacja do najnowszego (Ralink 61/2500) i kicha. Mam to z kartą Gigabyte Aero G i Pentagram Hornet (ten sam chipset RAlink).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2010 o 13:30, Aurelinus napisał:

Spotkał się ktoś z czyms takim:

Windows 7 64-bit, 2 GB RAM, wszystko dział bez zarzutu. Po zainstalowaniu 4 GB (albo
4x1 albo 2x2) wysiada karta sieciowa (bezprzewodowa). Tzn. sterownik niby działa, ale
za Chiny nie można połączyć się z żadną siecią, cały czas wywala żądanie wpisania hasła,
pomimo, że profil jest poprawnie i przy 2 GB karta automatycznie sie łączy.

Owszem, znalazłem sterownik na którym wszystko działa jak należy, ale ew. aktualizacja
do najnowszego (Ralink 61/2500) i kicha. Mam to z kartą Gigabyte Aero G i Pentagram Hornet
(ten sam chipset RAlink).

Sory pomyliłem temat xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeniosłem się na 7 i jest OK, choć i tak żre więcej pamięci od XP, przez co mam spadki wydajności w np. MW2. Myślę, że da się powyłączać zbędne rzeczy w Windzie, by żarło mniej pamięci. Podpowie ktoś, co wyłączyć? Będę wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2010 o 14:45, Kirabaxior napisał:

Przeniosłem się na 7 i jest OK, choć i tak żre więcej pamięci od XP, przez co mam spadki
wydajności w np. MW2. Myślę, że da się powyłączać zbędne rzeczy w Windzie, by żarło mniej
pamięci. Podpowie ktoś, co wyłączyć? Będę wdzięczny.

Przede wszystkim programy które uruchamiają się na starcie a ich nie potrzebujesz. U mnie jest to m in bluetooth i all player update to na prawdę żre dużo ramu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2010 o 14:45, Kirabaxior napisał:

Przeniosłem się na 7 i jest OK, choć i tak żre więcej pamięci od XP, przez co mam spadki
wydajności w np. MW2. Myślę, że da się powyłączać zbędne rzeczy w Windzie, by żarło mniej
pamięci. Podpowie ktoś, co wyłączyć? Będę wdzięczny.


Wpisz msconfig i w Usługach wyłącz "Usługę inteligentnego transferu w tle". Przeszukaj neta to będziesz mógł wyłączyć kilka innych opcji, których nie używasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby ta aktualizacja która wykrywa pirackie wersje windowsa została wypuszczona , u mnie jej nie ma zainstalowanej a aktualizacje mam ustawione na automatyczne ściąganie i instalowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No co jest z tym chorym systemem . Robię screena w grze przyciskiem PrtScr to robi mi screen pulpitu i jakby gra była zminimalizowana -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2010 o 23:30, Crew_900 napisał:

No co jest z tym chorym systemem . Robię screena w grze przyciskiem PrtScr to robi mi
screen pulpitu i jakby gra była zminimalizowana -.-

To zainstaluj frapsa natrzepie pełno screenów, zmierzy fpsy i zrobi 30sek film który waży jakieś pół GB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem.
Posiadam Windowsa 7 64bit pobranego z msdnaa czyli dzięki programowi współpracy mojej uczelni z microsoftem.
Wymieniłem wczoraj procesor oraz płytę główną i dokonałem formata.
System się zainstalował, klucz produktu pasował ale przed chwilą przez przypadek zauważyłem, że windows nie został aktywowany online. Przy próbie aktywacji wyskakuje, że klucz produktu nie może zostać użyty czy coś takiego. Chodzi pewnie o to, że został przypisany do starej płyty głównej.

Co w takim wypadku trzeba zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 00:13, Citkowsky napisał:

Mam problem.
Posiadam Windowsa 7 64bit pobranego z msdnaa czyli dzięki programowi współpracy mojej
uczelni z microsoftem.
Wymieniłem wczoraj procesor oraz płytę główną i dokonałem formata.
System się zainstalował, klucz produktu pasował ale przed chwilą przez przypadek zauważyłem,
że windows nie został aktywowany online. Przy próbie aktywacji wyskakuje, że klucz produktu
nie może zostać użyty czy coś takiego. Chodzi pewnie o to, że został przypisany do starej
płyty głównej.

Co w takim wypadku trzeba zrobić?


W MSDNAA możesz tylko raz aktywować klucz i na to rady nie ma ;f Ratunkiem są backupy i robienie obrazu dysku. Ale nie wiem czy to działa w jakikolwiek sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 00:13, Citkowsky napisał:

Mam problem.
Posiadam Windowsa 7 64bit pobranego z msdnaa czyli dzięki programowi współpracy mojej
uczelni z microsoftem.
Wymieniłem wczoraj procesor oraz płytę główną i dokonałem formata.
System się zainstalował, klucz produktu pasował ale przed chwilą przez przypadek zauważyłem,
że windows nie został aktywowany online. Przy próbie aktywacji wyskakuje, że klucz produktu
nie może zostać użyty czy coś takiego. Chodzi pewnie o to, że został przypisany do starej
płyty głównej.

Co w takim wypadku trzeba zrobić?


Poproś opiekuna o nowy klucz. Mój kolega tak zrobił i problemu nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować