Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

"Większość RPG-ów to badziewie"

172 postów w tym temacie

Dnia 08.08.2007 o 19:21, Darkstar181 napisał:


> No jo, dlatego pokemony i inne casual game''y na wii się tak dobrze sprzedają bo mają
mocarną
> grafę.
Pokemony to inna sprawa... wiadomo że najlepsze RPG powstały na PC, więc nie wyjeżdżaj mi tu
z konsolą, zwłaszca Wii w której zabawa jest skupiona głównie na jej kontrolerze, nie na samej
grze.


Najlepsze gry RPG powstawaly na konsole.
Nie mam racji? Przeciez nie sprecyzowales o jaki rodzaj rpg ci chodzi.

Dnia 08.08.2007 o 19:21, Darkstar181 napisał:

> Przestań rzucać wyświechatanymi frazesami powiedzianymi przez jednego sfrustowanego znafffce

> po którym każdy kto chce być tru powtarza.
Po pierwsze: pisz do mnie po polsku. Musiałem troszkę się zastanowić zanim rozwiązałem ten
szyfr.
Po drugie: To są moje własne przemyślenia, nie musisz się z nimi zgadzać. Dodam tylko tyle
że nie jestem osamotniony w tej opinii.

Myślisz że niby dlaczego taki szanowany serwis internetowy IGN pisze że Witcher ma przypomnieć
czasy prawdziwych gier RPG? Może właśnie dlatego że dzisiaj robi się tak zwane gry typu "Visual"
czyli skupiające się na grafice, i na niczym innym.


Po pierwsze: pisz do mnie po polsku. Musiałem troszkę się zastanowić zanim rozwiązałem ten
szyfr.

Ok, co ci sprawiło taką trudność?

To są moje własne przemyślenia, nie musisz się z nimi zgadzać. Dodam tylko tyle
że nie jestem osamotniony w tej opinii.

No to pisz o nich ze to twoje zdanie, imo, subiektywna opinia etc., a nie wyrażasz się tonem jakbyś był wielkim guru i wszystko co ty powiesz to święta prawda. To naprawde nic trudnego.

Może właśnie dlatego że dzisiaj robi się tak zwane gry typu "Visual"
czyli skupiające się na grafice, i na niczym innym.

Ta, najlepiej jakby dawali same rendery.
btw. Jakie to sa te gry typu visual. Tytuly, tytuly.

Myślisz że niby dlaczego taki szanowany serwis internetowy IGN pisze że Witcher ma przypomnieć
czasy prawdziwych gier RPG?

Jakie to te prawdziwe RPG? BG2, w ktorej przez pół gry czyscisz wszystkie lokacje z potworow?
Pomijam Fallouta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.08.2007 o 22:12, FiN napisał:

No, spoko, tylko po co w takim razie takie rzeczy przy komentarzach do nomen omen Fable 2?
Jeżeli nie maja nic wspolnego z tematem to lepiej załóż sobie bloga i tam sie wyżal.
Poza tym wyraznie napisales
smutne czasy naprawde nastaly jesli tworcy reklamuja swoje gry rzeczami
I tu pijesz do Petera, ktory ponoc tak reklamuje swoje gry.
W tym stopniu w jakim Molyneux go(psa) prezentuje w Fable 2 - tak, to nowosc.


Kim ty jestes koles zeby mi mowic gdzie mam pisac? Znaj swoje miejsce.
Piotrus, ktory chwali sie tym, ze w jego grze bedzie sie walczyc 1 przyciskiem jest na tym samym poziomie, co Toddzik od Fallouta 3, ktory chwali sie, ze w FO3 bedzie w ch i jeszcze troche przemocy bo "przemoc moze byc zaje***cie zabawna!"

Dnia 08.08.2007 o 22:12, FiN napisał:

Yyy, Hra''ko''lothanek, moze nie jestes w stanie sobie tego wyobrazic, ale wiem na co wyszly te twoje klasyki crpg. I co z tego? czy pisalem gdzies ze chce je na konsole?

A kto sie pyta na co wyszly? Fakt jest taki, ze konsole nie maja zadnych klasycznych rpgow jak te, ktore wymienilem. Jak na kolesia, ktory wymaga od innych czytania ze zrozumieniem to jakos u ciebie tez z tym kiepsko. Cholerni hypokryci.

Dnia 08.08.2007 o 22:12, FiN napisał:

Najlepsze gry RPG powstawaly na konsole.

Najlepsze gry RPG nie powstaja ani na konsole ani na pc :< No co, nie mam racji? Przeciez nie napisales o jaki gatunek RPG chodzi.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2007 o 22:30, Hra'ko'lothanek napisał:

Najlepsze gry RPG nie powstaja ani na konsole ani na pc :< No co, nie mam racji? Przeciez
nie napisales o jaki gatunek RPG chodzi.


Święta racja.Do tego jeśli masz łeb na karku i poświecisz trochę czasu ze znajomymi (a lepiej z przyjaciółmi) to sami stworzycie sobie najlepszą na świecie (dla was) grę RPG - z własnym systemem, światem i całą resztą. Powodzenia dla wszystkich, którzy podniosą rękawice - to jest wyzwanie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że żadna gra komputerowa nie da takich możliwości na jakie pozwala roleplay prowadzony przez żywego człowieka. Gra to niestety tylko zabawa odtwórcza, nie zrobisz niczego, czego nie zaprogramowali autorzy, chyba, że sam znasz się na programowaniu i dorobisz sobie moda. Więc twórcy - bierzcie się do roboty i zróbcie coś co będzie naprawdę miłe w odbiorze, pełne ciekawych pomysłów, aby ten brak zrekompensować. No i słuchajcie opinii graczy - w końcu dla nich to robicie:)

By było gitu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2007 o 22:30, Hra'ko'lothanek napisał:



Kim ty jestes koles zeby mi mowic gdzie mam pisac? Znaj swoje miejsce.
Piotrus, ktory chwali sie tym, ze w jego grze bedzie sie walczyc 1 przyciskiem jest na tym
samym poziomie, co Toddzik od Fallouta 3, ktory chwali sie, ze w FO3 bedzie w ch i jeszcze
troche przemocy bo "przemoc moze byc zaje***cie zabawna!"


A co to ma do rzeczy? napisales
Fakt, czytanie ze zrozumieniem rzadzi. Nigdzie nie napisalem, ze WYPAS GRAFIKA i tony przemocy maja sie tyczyc Fable 2, moj ty geniuszu ;].
i jakos nie byles w stanie uwierzyc ze jednak cos takiego napisales
Smutne czasy naprawde nastaly jesli tworcy reklamuja swoje gry rzeczami jak psy w grze,
WYPAS
GRAFIKA!!1 i tony przemocy -,-


Kim ty jestes koles zeby mi mowic gdzie mam pisac?
Moze nie jestes w stanie tego pojac, ale jezeli pisze sie komentarz to odnosi sie do newsa ktory sie komentuje, a nie wypisuje gorzkie żale i różne bzdury ktore sobie uroiłes.

Dnia 08.08.2007 o 22:30, Hra'ko'lothanek napisał:


> Yyy, Hra''ko''lothanek, moze nie jestes w stanie sobie tego wyobrazic, ale wiem na co
wyszly te twoje klasyki crpg. I co z tego? czy pisalem gdzies ze chce je na konsole?
A kto sie pyta na co wyszly? Fakt jest taki, ze konsole nie maja zadnych klasycznych rpgow
jak te, ktore wymienilem. Jak na kolesia, ktory wymaga od innych czytania ze zrozumieniem to
jakos u ciebie tez z tym kiepsko. Cholerni hypokryci.

Ty naprawde nie wiesz sam co napisales?

o ciekawe co taki koles robi, gdy ktos mu powie, ze na konsole nigdy nie wyszly takie klasyki crpgow jak
Torment, Fallouty czy Arcanum :d

Taki koles wtedy mowi ze wie na co wyszly.

I to nie sa klasyki rpg, jak chcesz być taki dokładny.

Dnia 08.08.2007 o 22:30, Hra'ko'lothanek napisał:


> Najlepsze gry RPG powstawaly na konsole.
Najlepsze gry RPG nie powstaja ani na konsole ani na pc :< No co, nie mam racji? Przeciez
nie napisales o jaki gatunek RPG chodzi.


Masz racje. I co z tego?
Ja nie mam racji?

Boże, jakie emo ><

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.08.2007 o 23:23, FiN napisał:

Moze nie jestes w stanie tego pojac, ale jezeli pisze sie komentarz to odnosi sie do newsa
ktory sie komentuje, a nie wypisuje gorzkie żale i różne bzdury ktore sobie uroiłes.

Komentarz jest do newsa- komentuje to, jak bardzo zalosna jest proba Piotrusia, by ludziom wciskac rzeczy, ktore niekoniecznie chca i porownuje ja ze wszystkimi innymi probami reklamowania "rewolucyjnych i next-genowych rpgow". Ktorej czesci nie rozumiesz?

Dnia 08.08.2007 o 23:23, FiN napisał:

Ty naprawde nie wiesz sam co napisales?

Ja wiem, ciekawe czy ty wiesz co ludzie pisza.

Dnia 08.08.2007 o 23:23, FiN napisał:

I to nie sa klasyki rpg, jak chcesz być taki dokładny.

Ciekawe ;d

Dnia 08.08.2007 o 23:23, FiN napisał:


Boże, jakie emo ><

No, to juz sio sie ciachac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2007 o 23:33, Hra'ko'lothanek napisał:


> Moze nie jestes w stanie tego pojac, ale jezeli pisze sie komentarz to odnosi sie do newsa

> ktory sie komentuje, a nie wypisuje gorzkie żale i różne bzdury ktore sobie uroiłes.
Komentarz jest do newsa- komentuje to, jak bardzo zalosna jest proba Piotrusia, by ludziom
wciskac rzeczy, ktore niekoniecznie chca i porownuje ja ze wszystkimi innymi probami reklamowania
"rewolucyjnych i next-genowych rpgow". Ktorej czesci nie rozumiesz?

Ty naprawde nie umiesz czytac.
Napisales
Smutne czasy naprawde nastaly jesli tworcy reklamuja swoje gry rzeczami jak psy w grze,
WYPAS
GRAFIKA!!1 i tony przemocy -,-

Co jest kompletnie wziete z kosmosu co ci udowodnilem, bo nie ma o tym w tekscie slowa.
Na co ty odpowiedziales ze wcale tak nie mowiles.
Teraz z kolei, mowisz ze tak mowiles tylko nie wiesz do czego sie przysralem.
Ciekawe.
A co twojego zdania - nie chce mnie sie na ten temat pisac bo pewnie kazde zdanie musialbym 3 razy pisac bys zrozumial.

Dnia 08.08.2007 o 23:33, Hra'ko'lothanek napisał:

> Ty naprawde nie wiesz sam co napisales?
Ja wiem, ciekawe czy ty wiesz co ludzie pisza.

O, patrz. A teraz ci się jacyś ludzie uroili.

Dnia 08.08.2007 o 23:33, Hra'ko'lothanek napisał:


> I to nie sa klasyki rpg, jak chcesz być taki dokładny.
Ciekawe ;d

Klasyk RPG to np.WFRP.

Dnia 08.08.2007 o 23:33, Hra'ko'lothanek napisał:

>
> Boże, jakie emo ><
No, to juz sio sie ciachac.

Żyletki są w 3 szufladzie od lewej. Tylko pamietaj - nie pod prad.

Moze szanowny newsman Zaitsev, podalby źródlo z ktorego przetłumaczył owe rewelacje? Już raz tłumaczenie na gram.pl było zdupy.
I fajnie by było gdyby nastepnym razem, gdy panu zabraknie pomysłu na nazwe newsa nie wycinał zdania z kontekstu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta wypowiedź Molyneuxa to (jak dla mnie) w 100% propaganda mająca zachęcić graczy do kupienia Fable 2. Mnie tą wypowiedzią ten pan jednak do tego czynu nie zachęcił :/ Molyneux chce stworzyć mieszankę mordobicia z RPG, a to według mnie bardzo złe posunięcie! W RPG-u najważniejsze są fabuła i klimat, walka choć też ważna schodzi tak naprawdę w RPG-ach na 3 plan.
Jeśli będę chciał mordobicia w klimatach RPG to kupię sobie Dark Messiah of Might and Magic panie Piotrze Molyneux...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2007 o 10:40, Irc100 napisał:

Faktycznie kiedyś te CRPG robili lepsze....

Ta teraz nie są aż tak skomplikowane, większość to Hack ''n'' slash,fabuła niezbyt ciekawa,odcinanie kuponów(zarówno PC i konsole!!),jechanie w grafę,system walki taki sobie w wielu przypadkach,liniowość (zwłaszcza konsole!!), klimat niszczony przez cukierkowatą grafikę(w np. jrpg i fable - blee!!). ech nie robią takich crpg co kiedyś!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie trochę się z tym zgadzam. Faktycznie niektóre rpg-i mają słaby poziom walki. Miejmy nadzieję, że pod tym względem nasz "Wiedźmin" będzie inny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu tego artykułu skłaniam sie ku stwierdzeniu, że gość nie ma pojęcia co to RPG i powinni go przesunąć do projektu pod tytułem Street Fighter 10.000.000 albo coś w tym guście. Klasyczne RPG to nie zrecznościówka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować