Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

"Większość RPG-ów to badziewie"

172 postów w tym temacie

by Selv:
"Podaj więc przykład gry RPG z lepszą walką, bardziej rozbudowaną i bardziej wymagająca w której żadna "prosta" taktyka nie przejdzie."

;p moze nie do konca RPG, ale Guild Wars (szczególnie w trybie GvG) pasuje tutaj jak ulał ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie stwierdzenie to napewno w jakims stopniu prawda, i właśnie dlatego musza powstawać takie RPG''i jak rodzimy Wiedzmin. Niewątpliwie tchnie powiew świerzości do gatunku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2007 o 13:03, Selv napisał:

Specjalnie zaznaczyłem RPG, specjalnie. Grą RPG nazywać sieczkę bez ani jednego dialogu - do
czego to doszło.


Ja jeszcze o RPG na PC czy konsole nie słyszałem. Jest coś takiego jak aRPG i cRPG i MMORPG i H&S i jRPG... O czystym RPG jednak nie słyszałem. Poza tym jak napisałem wcześniej - nie widzę przeszkód by gra pokroju Severance została wzbogacona o elementy takie jak fabuła (bo ta w S:BoD była obecna w ilościach śladowych) - widać jednak tak "skomplikowany" (dwa przyciski + kierunki!) i co tu nie mówić - dość trudny system walki połączony z zawiłą fabułą to nie to, czego oczekuje rynek.

A w Diablo były dialogi... monologi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co jak co! Ale Fable 2 nie mogę się doczekać :-)
W obliviona grałem krótko, więc nie mogę dużo powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam ze RPG to badziewie bo moje 2 najlepsze gry (WoW i Gothic) to właśnie RPG chodź np NWN, Diablo czy GW to już wogle mi sie nie podoba... Dla mnie jest to jeden z lepszych gatunków gier mimo ze tylko pare przypadło mi do gustu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie ze tytul tego newsa to porazka . A co do Fable . Uwazam ze jest to swietna gra cRPG , wciagajaca i dajaca duzo frajdy , zabawy . Niesamowicie grywalna . Tyle ze to jest miks - action / cRPG . Poprostu to jest inny typ gry niz jakies Neverwintery czy KoTORy . Zaloze sie , ze poprostu , ci co mowia ze ta gra to kaszana , pewnie nawet w nia nie grali , albo poprostu wola RPGi klasyczne - bardziej skomplikowane i zlozone . Nie wiem jak ktos moze mu zarzucac ze robi slabe gry !!!! OK , rozni ludzie maja rozne gusta , dana gra moze sie im nie podobac , ale to nie znaczy ze to jest gniot !! Koles robi swietne gierki , b. dobre , aczkolwiek nie wybitne . Jego najwiekszy blad , to to , ze przed premiera obiecuje niewiadomo jakie cuda , a potem wiadomo , ze nie ma tak dobrze . Oczekiwan dana gra nie spelnia , rozpalonych obietnicami , ale ciagle to kawal dobrego rzemiosla . Wszystkie jego gry w pismach dostaja ok. 8/10 wiec to cos znaczy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi od piewszego wejrzenia spodobal sie Dungeon Siege , jedynka oczywiscie . Byc moze dzieki prostemu w obsludze systemu walki i ogolnej przejrzystosci . Gra potrafila mnie wciagnac na tyle ze regularnie zaczynam przechodzic ja od nowa , fcale mi sie to nie nudzi
P.S Szanuje tez i lubie grac w zasluzone produkcje , ale moje serce nalezy do DS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już czepianie się słów a dokładniej określeń powszechnie przyjętych na świecie. Równie dobrze możesz się przyczepić, że cRPG nie może być na konsole, bo konsola to nie komputer - bezsens.
Walka powinna być jednym, że środków działania w dobrym RPGu a nie jego sednem czy elementem głównym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak wyciągnięte z kontekstu słowa w tytule newsa. ;] Zgadzam się z gościem, że w większości RGG-ach system walki pozostawia wiele do życzenia i mam nadzieję, że nie rzuca on słów na wiatr i naprawdę Fable 2 to będzie wielki krok do przodu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie uważam, że wszystkie RPG są badziewiem. Oblivion zaczarował mną i bardzo długo grałem w tą grę, ale jak powiedział Peter Molyneux system walki był do bani i z tym się zgodzę w Oblivionie nie był zbyt realistyczny jak i w większości grach RPG a nie wspominając już o Morrowindzie gdzie system walki moim zdaniem był naprawdę do kitu i grając w Morrowinda cały czas brało mnie na śmiech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2007 o 13:40, Selv napisał:

Walka powinna być jednym, że środków działania w dobrym RPGu a nie jego sednem czy elementem
głównym.


Powiedz to twórcom Fable 2 i Fallout 3. Ja o tym wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2007 o 13:45, Selv napisał:

Uważasz, że krokiem na przód będzie walka jednym guzikiem myszy?



I Tak w myszce są tylko dwa przyciski a w RPG do walki używa się tylko myszy więc mi to obojętne jest iloma przyciskami będę walczył ważne jest żeby było realistycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2007 o 12:10, Xantus napisał:

A skoro mowimy o idealnych systemach walki to moim zdaniem najlepszy system mial Baldurs
Gate.


A moim zdaniem wlasnie tam byl jeden z najgorszych rodzajow walki jaki byl(w KotOR''a zupelnie inaczej sie gralo!)
Przede wszystkim dlatego, iz zalezala ona calkowicie od szczescia! Jezeli jedna walke probowalem 10 razy, robiac zawsze to samo, a wynik byl zupelnie inny, to sory, ale cos jest nie tak. Juz nie wspominajac o tym, ze tutoriale zawarte w tej grze byly tak dobre, jak instrukcja do odkurzacza...(w tym przypadku chyba latwo ja zrozumiec).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2007 o 14:02, Ufo2 napisał:

> A skoro mowimy o idealnych systemach walki to moim zdaniem najlepszy system mial
Baldurs
> Gate.
A moim zdaniem wlasnie tam byl jeden z najgorszych rodzajow walki jaki byl(w KotOR''a zupelnie
inaczej sie gralo!)
Przede wszystkim dlatego, iz zalezala ona calkowicie od szczescia! Jezeli jedna walke probowalem
10 razy, robiac zawsze to samo, a wynik byl zupelnie inny, to sory, ale cos jest nie tak.


I to odróżnia RPG od gier akcji. W RPGach wszystko zależy od twojej postaci, a nie od ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować