Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

"Większość RPG-ów to badziewie"

172 postów w tym temacie

Moim zdaniem to Fable 2 bedzie kaszana ! Bo wszystko bedzie dzialo sie 500 lat od ukonczenia Fable 1 i to jest dla mnie jedna z najgorszych zeczy jakie zrobili w fable 2 :( Mi w Oblivionie walka podobala sie !! Napewno byla lepsza niz w G3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2007 o 12:16, AgenoR'''' napisał:

Ale to były inne czasy, Xantus.
Fable 1 było, hm, żałosne? Dwójka będzie taka sama. A facet jest grubo przereklamowany i chyba
mu coś do łebka strzeliło. Takie hasła są jeszcze bardziej żałosne, niż gry, które robi.


Takie gierki jak wlasnie Kotor (nie az tak stary) daja jeszcze nadzieje, ze klasyczna walka jeszcze w RPGach nie umarla ;)
Musze sie jednak zgodzic, mimo mojego pelnego szacunku do jego gier z lat ''90, ze gosciowi woda sodowa uderzyla do glowy. Tyle mowil o tym zeby skupic sie na jakosci gier, a nie tylko siorbaniu z nich jak najwiekszej kasy, a teraz sam calkowicie oddal sie w mroczne szpony komercyjnego podejscia do gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepiej niech się już Peter przestanie ośmieszać i zrobi jakąś porządną grę. Oblivion to faktycznie badziewie do kwadratu, ale Gothic , Neverwinter Nights czy KOTOR to nie w kij dmuchał. Jego Fable może się schować. A tak w ogóle to coś czuje że dwójka będzie niezłą kaszaną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, system walki to ABSOLUTNIE najważniejsza rzecz w RPG... Zdurniał Peter, czy co? Myli RPG z hack''n''slash? Tu najważniejsza jest fabuła, nieliniowe prowadzenie gry, wielowątkowość, ciekawe questy... Walka? Walka jest tylko jednym z elementów RPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Peter coś za bardzo wierzy w swoją grę Fable 2. To że gry mają kiepski system walki nie znaczy, że są badziewne a pan Molyneux chyba o tym zapomniał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ną? Co to to nie, była średniawa, a mi się nawet nawet podobała, była miłą odskocznią

Dnia 08.08.2007 o 12:29, misioo napisał:

od milionowej gry w systemie Dungeons & Dragons. A i fabuła nie była taka słaba, uważam że
w takim NvN wcale nie była lepsza. Fable miało jednak dwie wady które mogły odrzucać niektórych
gracy (mam nadzieję że w 2 się nie powtórzą): cukierkowa grafika i banalny poziom trudności.


Taaa, gry na systemie D&D są denne, stary i upośledzony rodzaj mechaniki :P
Co do fable, to gierka średnia, co do Petera - każdy ma własną opinię.
Co do fable2 - ehhh nawet nie chcę pamiętać o tym, że takie coś robią, wolę myśleć o Wiedźminie i WAR (Warhammer Online)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uważa że większość RPGków to badziewia to trzeba też do nich zaliczyć pierwszą cześć Fable. Nie przypominała mi ona niczym klasycznych RPGków. Trzeba było tylko cały czas rąbać przeciwników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2007 o 12:26, FiN napisał:

ps.I przydało by się by dawać też link do materiału tłumaczonego.


Z reszta posta sie niekoniecznie zgadzam,ale z zaczytowanym powyzej fragmentem jaknajbardziej. Szkoda, ze nie sa podawane zrodla newsow (najlepiej nie tylko wywiadow)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podaj więc przykład gry RPG z lepszą walką, bardziej rozbudowaną i bardziej wymagająca w której żadna "prosta" taktyka nie przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2007 o 12:40, Selv napisał:

Podaj więc przykład gry RPG z lepszą walką, bardziej rozbudowaną i bardziej wymagająca w której
żadna "prosta" taktyka nie przejdzie.


Już została podana taka gra w której co prawda aRPG ogranicza się do awansowania na poziomi i zdobywania nowych zdolności ale jest. Do tego gra jest strasznie klimatyczna.
Proszę się wczytać w treść tematu bo nie lubię się powtarzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Walka? Walka jest tylko jednym z elementów RPG.
Czyli wiadomo co będzie głównym punktem programu, jakim jest Fable 2. :) Ja mimo wszystko zagram sobie prawdopodobnie w jakiegoś "badziewnego eRPeGa", bo zapowiedzi części drugiej Fable nie przekonują mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co wam powiem ? Jak szukacie dobrego systemu walki to pograjcie np. w Warhammera z dobrym mistrzem gry. True RPG czyli pen&paper ftw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to FABLE to bardzo fajna giera.
Przeszedłem ją juz parę razy i ciągle do niej wracam. Pdobaja mi sie lokacje, i klimat. System walki moze i standard ale jesli chodzi o sterowanie na Xbox''ie to moim zdaniem mistrzostwo. Wszystko pod reka. Nie wyobrazam sobie gry na PC w fable.
Fajne smaczki w grze ( kopania kurczaków, picie , małzenstwo, smieszne questy, sex, kupno domu ).

A to co jest super to czar "Berserker" ..który na max level jest MEGA. Graficznie gra tez bardzo dobrze sie prezentuje.
Szkoda ze krótka...choc wydano Lost Chapters, ale nie zauwazylem zbytniej róznicy :D

Moja opinia taka.... Gra bardzo dobra !.. I nie moge sie doczekac Fable 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z panem Molyneux. Większość obecnych RPG to gnioty.
I tak niestety będzie, bo nie liczy się już RP a tylko statystyki i walka,
no i oczywiście grafika. Nie jestem przeciwnikiem tego, żeby gry dobrze
wyglądały, nawet fajnie jak tak jest, ale niestety, większość nie ma do
zaoferowania nic, poza ładną grafiką i ogromnymi wymaganiami sprzętowymi.
Gdzie Oblivionowi do Falloutów, czy Tormenta. Zgoda, bardzo podobała mi
się swoboda w tej grze, szkoda tylko, że ograniczała się ona głównie do
łażenia i bicia potworów, ewentualnie okradania ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapytali go, to odpowiedział... Zjechał inne tytuły, ale w sumie, to co miał powiedzieć? Że jego system jest schrzaniony? Logiczne jest, że będzie gnoił inne tytuły, a swój wychwalał - ja też bym tak zrobił ;] A co? Zmieszać konkurencję z błotem! ;P BTW Również uważam, że system walki w TES4 był badziewny ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóz Peter Molyneux jest można powiedzieć geniuszem na rynku gier i trzeba liczyć się z jego zdaniem, ale... wydaje mi się że przesadził mówiąć że większość RPG to badziewia. Przeciez jest wiele udanych gier z tego gatunku (nie będe tu ich wymeniać). Jak ktoś chce krytykować innych to powinnien zacząć od siebie. Teraz wracając do Petera i jego Fable. Fable była udaną grę lecz niestety miała zbyt banalny poziom trudność i była zbyt krótka. Jeśli to się poprawi to dwójka będzie świetna. Ale nagromadzenie zbyt originalnych pomysłów wielkiego marzyciela moze spowodować że i o tym RPG będzie można powiedzieć "jest badziewny".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Po prostu mówię, że duża ilość osób nawet nie potrafi kierować postacią i się gubią. Poświęcamy sporo czasu, aby to naprawić. Mógłbym powiedzieć im, aby wyciągnęli swój miecz, a oni nie będą wiedzieli o co chodzi. Jednak jeżeli powiesz naciśnij przycisk "do przodu" i tak jeszcze kilka razy, to będą oni w stanie przejść w ten sposób całą grę. To potrwa dłużej, a bohater będzie wyglądał beznadziejnie, ale będą w stanie ją ukończyć. Robię to, bo chcę, aby zagrać w Fable 2 mogło więcej osób".

Lol, ten koleś robi z graczy jakiś noob''ów. Skoro ktoś zainstalował grę, to umie czytać, a do gry dołączona jest instrukcja, widzę, że Pan Peter nie docenia umiejętności odbiorców jego "wspaniałych i nie beznadziejnych" tytułów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2007 o 13:03, Selv napisał:

Specjalnie zaznaczyłem RPG, specjalnie. Grą RPG nazywać sieczkę bez ani jednego dialogu - do
czego to doszło.


Szybki jesteś.
Słyszałeś kiedyś o Diablo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować