Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

"Większość RPG-ów to badziewie"

172 postów w tym temacie

Dnia 08.08.2007 o 16:19, Darkstar181 napisał:

Jeżeli ktoś nie grał w takie RPG, to albo jest dosyć młody, i swoją przygodę z grami zaczął
od niedawna i wszelkie gry typu Wrota Baldura i NWN omija z daleka (bo stare, grafika do niczego,
nie to co Oblivion) albo WCALE nie grał w gry RPG.


I moim zdaniem to jest największy problem współczesnych gier cRPG, że są nastawione na młodszego odbiorcę który woli sieczkę niż odrobinę myślenia. A Lionhead idzie tym samym tropem co reszta twórców gier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.08.2007 o 16:22, Fagno napisał:

I moim zdaniem to jest największy problem współczesnych gier cRPG, że są nastawione na młodszego
odbiorcę który woli sieczkę niż odrobinę myślenia. A Lionhead idzie tym samym tropem co reszta
twórców gier

Po prostu twórców gry kusi chęć zdobycia większej mamony. Wiadomo że gra z gorszą fabułą ale za to bardzo dobrą grafiką sprzeda się lepiej niż gra z "tylko" dobrą grafiką, wspaniałą fabułą i ciekawym systemem walki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[..]

Dnia 08.08.2007 o 16:22, Fagno napisał:

I moim zdaniem to jest największy problem współczesnych gier cRPG, że są nastawione na młodszego
odbiorcę który woli sieczkę niż odrobinę myślenia. A Lionhead idzie tym samym tropem co reszta
twórców gier


Patrz Pan, patrz Pan, oczywiscie idac z trendem wiedzy absolutnej nie widac tego, ze sa tez odbiorcy, ktorzy maja dosc myslenia na dzien i chca... pograc? Mowie tu o ludziach majacych np 30-40 lat, np pracujacych ilestam godzin dziennie i np chcacych pograc, a nie kombinowac (takich ludzi nie widac na np foruach, bo nie maja czasu na pogaduszki, oni chca grac, a nie szukac 3 godziny rozwiazania zagadki, czy metody pokonania bossa), moga chciec isc z punktu A do B i chlonac czysta, bezmyslna rozrywke pokonywania wrogow.

Prosilbym o nie wartosciowanie w stylu ''my jestesmy swietni, chcemy skomplikowane gry, oni nie sa swietni, chca proste gry'', takie wartosciowanie po prostu nie ma podstaw, to zwykle dzielenie sie na ''my - oni'', gdzie kazda strona ma swoje inne racje i tyle ;-)

(uwazam, ze PM ma racje - skomplikowane sterowanie bez mozliwosci uproszczenia jest niepotrzebna przeszkoda, a nie zaleta - powinna byc mozliwosc przejscia gry z prostym sterowaniem oraz z, dajacym oczywiscie wieksze mozliwosci, ale nie koniecznie do ukonczenia gry, zaawansowanym)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2007 o 14:56, hallas napisał:

> Kiedy ostatnio wyszedl prawdziwy crpg ? Nie zadne zalosne ''action-rpg'' czy cos, ale
prawdziwy
> crpg.

Arcanum. Ile to już lat? Pięć?



Nom, to chyba bedzie Arcanum.

Smutne to czasy nastaly, gdy wszelkie emulatory LARP-ow jak Oblivion uchodza za rpgi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to do tej pory najlepszy system walki był w Sadze BG. Tam trzeba obmyślać taktyki walki na każdego wroga, wciskasz pauzę i kombinujesz: wysłać złodzieja, żeby zdjął wrogiego maga ciosem w plecy, a może postawić pułapki. wydajesz polecenia wielu postaciom, obmyślając co która powinna zrobić. Nie powiem , że nie lubię Gothiców, ale dla mnie jak najszybsze wciskanie klawiszy np A i D i W, Zeby moja postąć jakoś tam machałaa mieczem, ma się nijak do taktyk na każdego wroga innych w baldurach. Dlatego zapowiedzi Pana Petera o jakimś tam rewelacyjnym wywijaniu mieczem wcale mnie nie kręcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem. Uważam że ci co są zmęczeni i niechce im się myśleć przy grach mogą sobie wybierać gry-siekanki, ale niech nie mówią wtedy że grają w cRPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Molyneux może i zrobił dużo dla branży, ale w tym przypadku jego krytyka jest taka, jakby twórcy Mortyra psioczyli na Dooma 3. Niby mieliby rację, że nie tak to miało wyglądać, ale przecież sami arcydzieła nie stworzyli. A Fable było biedne - wysokie oceny dla tej gry były mocno przesadzone. Takie ładniejsze i biedniejsze grywalnościowo Diablo z elementami The Sims, nic więcej. Może na Xboxie to mogło wywoływać szczenoopad, ale na PC nie miało startu nawet do kilkuletnich już Planescape, Arcanum czy BG. A i z Icewind Dale przegrywało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2007 o 16:49, zebara napisał:

Przepraszam za post pod postem. Uważam że ci co są zmęczeni i niechce im się myśleć przy grach
mogą sobie wybierać gry-siekanki, ale niech nie mówią wtedy że grają w cRPG


Czy sie chce, czy nie, niektore okreslenia ewoluuja poza swoje pierwotne znaczenia. cRPG to nie tylko RPG przeniesiony na komputer, ale jak widac wszystko z jakims systemem statystyk, umiejetnosci, doswiadczenia bohatera (bohaterow) i mozliwoscia wykonywania jakichs questow ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mnie wkurza ten Peter Molly i klucenie sie ktora gra jest rpg a ktora nie... jak mozna klucic sie o takie gowno... bleee a co do Molly''ego to niech patrz co mowi... np o systemiei walk o tym ze sa nudne niech popatrzy na Fable -lewy lewy lewy prawy blok(wcisnac i trzymac) lewy lewy zginoles

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
Masz rację są różni odbiorcy, tylko ostatnio wychodzą same gry action-rpg i jakże zapracowane osoby i tak we wszystkie nie zagrają, czyż nie ? A fani tradycyjnych gier cRPG po raz dziesiąty przechodzą Planescape Torment, jednocześnie posiadając nowsze tytuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo co pobijesz ich? Btw to jest komentarz do wypowiedzi Pete''ego a nie dyskusja jak sie gry powinno nazywac... Wg mnie Pete to niezly... szkoda gadac ale on lubi i to za duzo a nic nie robi...

leszek1czesław
w pokemon red czy w ktorej tam wersji bylo ze za bohaterem chodzil pikaszczur :-p czyli nic nowego tylko wygrzebanego na wierzch :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem w Bard''s Tale (tej ostatniej) nie mielismy psa-towarzysza, ktory uczyl sie nowych umiejetnosci?

Smutne czasy naprawde nastaly jesli tworcy reklamuja swoje gry rzeczami jak psy w grze, WYPAS GRAFIKA!!1 i tony przemocy -,-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tja, a Fable to może idealny był? Lubię RPGi, ale jakoś Fable''a nie mogłem strawić przez dłużej niż 5 minut... Ale coś w tym jednak jest, w sumie nie podoba mi się to co wyprawia BioWare - ciągle tylko powiela schematy, generalnie ma się wrażenie jakby w każdej ich nowej grze (KotOR, Jade Empire, NWN) miało się do czynienia z tym samym daniem, tylko zaserwowanym inaczej. Jak dla mnie za niedościgniony wzór gier rpg robi seria Final Fantasy i ogólnie gierki Squaresoftu, o czym my - pecetowcy - możemy sobie pomarzyć, doputy dopóki monopol na rpgi na PC ma BioWare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, co tam niedawno powychodziło? Oblivion (w porównaniu z Morrowindem faktycznie badziewie, ale ogólnie całkiem niezła gra) Gothic III, Neverwinter Nights 2, Jade Empire, od biedy Two Worlds (w to akurat nie grałem, ale czytałem przychylne opinie). Badziewia, tak? I powiedział to ktoś, kto stworzył Fable: trywialną gierkę z banalną fabułą, LOL :) Ale proszę bardzo, niech Fable 2 będzie lepszy nawet od wszystkich tych przykładów razem wziętych, nie mam nic przeciwko ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(...)

Dnia 08.08.2007 o 16:22, Fagno napisał:

I moim zdaniem to jest największy problem współczesnych gier cRPG, że są nastawione na młodszego
odbiorcę który woli sieczkę niż odrobinę myślenia. A Lionhead idzie tym samym tropem co reszta
twórców gier



Quote for truth.

Do systemu walki w Oblivionie żadnych zastrzeżeń nie mam, gdybym chciał coś bardziej skomplikowanego pod tym względem to bym zagrał w Mortal Combat. -.- I nie gadać mi tu że Morrowind > Oblivion, bo to raczej kwestia gustu jest. :P

Swoją drogą, niezła ironia - Molyneux najpierw twierdzi, że system walki w innych RPG jest zbyt prosty, a następnie mówi, że w jego grze walka będzie się opierała na wciskaniu jednego klawisza (SIC!).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh... tak Fable 2 ma mieć to ma mieć siamto, blablabla, zobaczymy jak wyjdzie. Jedynka też miała być przełomem... a jak zagrałem... hmmm... nie wiem co powiedzieć X_X

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować