Zaloguj się, aby obserwować  
Buhahahahaha

Fallout 3 - temat ogólny

8016 postów w tym temacie

Mi się ta gra nie podobało, nie uważam by dorastała poprzednikom do pięt. Jest to oblivion w postapokaliptycznym świecie... A uważam że obviion to joke a nie prawdziwy rpg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi pomóc? Daję posta tutaj, bo najwięcej ludzi zobaczy. Gra wychodzi co jakiś czas z błędem do pulpitu (Program przestał działać). Wiem, że Fallout ma problemy z silnikiem i stabilnością, ale czy jest jakiś sposób, żeby gra nie wywalała mnie do windowsa, albo chociaż ograniczyć te błędy, Bardzo mnie to irytuje więc proszę o szybką pomoc.
Mam windows Vista, oraz najnowsze sterowniki do karty graficznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się Oblivion tak wywalał co ok 15 minut, dopiero po kilku upgrajdach ustąpiło. Im lepszy sprzęt, tymbardziej stabilna gra (tyczy się gier na tym silniku), choćby nawet sprawiała wrażenie jakby chodziła płynnie. Ewentualnie możesz poszukać tweaków do gry obniżających jakość grafiki, no i oczywiście gra jest spatchowana do najnowszej wersji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2012 o 11:50, Azvar napisał:

Mi się Oblivion tak wywalał co ok 15 minut, dopiero po kilku upgrajdach ustąpiło. Im
lepszy sprzęt, tymbardziej stabilna gra (tyczy się gier na tym silniku), choćby nawet
sprawiała wrażenie jakby chodziła płynnie. Ewentualnie możesz poszukać tweaków do gry
obniżających jakość grafiki, no i oczywiście gra jest spatchowana do najnowszej wersji?


Tak, spatchowałem grę do wersji 1.7, to chyba najnowsza. Nic to nie dało. Myślisz, że jeśli obniżę ustawienia grafiki powinno być lepiej? Gra faktycznie chodzi bardzo płynnie na wysokiej rozdzielczości i wysokiej jakości tekstur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się poradzić z problemem. Wyłączyłem całkowicie efekty w opcjach (bloom, HDR) i nic więcej nie trzeba było robić żeby gra chodziła bez zarzutu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Point Lookout o ile dobrze nazwę pamiętam jest nawet ciekawy.

"Anchorage" czy jakoś tak jest nawet ciekawą odskocznią klimatyczną od pustkowia.

Każdy z powyższych to jest pomiędzy 5 a 10 godzin grania.

Pozostałe dwa nie przypadły mi do gustu.

Myślę, że wszystkie razem mogą zająć około 30 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2012 o 15:36, MrGregorA napisał:

Panowie pytanie. Czy jest sens wydawać dodatkowe pieniądze na edycję GOTY? Są coś warte
te dodatki? Długie? Ciekawe?


Szczerze? Są lepsze i gorsze, ale taki Point Lookout jest dla mnie ciekawszy, niż cała podstawka. Reszta też jest dosyć fajna, szczególnie jeżeli jarasz się tym klimatem dość mocno.
Jedynie Mothership Zeta to dla mnie jakieś nieporozumienie, drastycznie odstaje poziomem od reszty :/ Przeszedłem tylko, żeby zrobić 100% i platynkę (grałem na PS3).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2012 o 18:44, MastAlol napisał:

> Panowie pytanie. Czy jest sens wydawać dodatkowe pieniądze na edycję GOTY? Są coś
warte
> te dodatki? Długie? Ciekawe?

Szczerze? Są lepsze i gorsze, ale taki Point Lookout jest dla mnie ciekawszy, niż cała
podstawka. Reszta też jest dosyć fajna, szczególnie jeżeli jarasz się tym klimatem dość
mocno.
Jedynie Mothership Zeta to dla mnie jakieś nieporozumienie, drastycznie odstaje poziomem
od reszty :/ Przeszedłem tylko, żeby zrobić 100% i platynkę (grałem na PS3).


Też zamierzam grać na pleju. No nic chyba się skuszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>No nic chyba się skuszę.

Weź sobie, pomijając ten niewypał z ufo, reszta trzyma bardzo dobry poziom, a żeby zagłębić się jeszcze bardziej w uniwersum to musowo kup GOTY.

BTW: Jak przejdziesz przez haluny w "Point Lookout" to możesz opisać wrażenia, normalnie za pierwszym razem WTF na twarzy murowany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2012 o 20:10, MastAlol napisał:

>No nic chyba się skuszę.

Weź sobie, pomijając ten niewypał z ufo, reszta trzyma bardzo dobry poziom, a żeby zagłębić
się jeszcze bardziej w uniwersum to musowo kup GOTY.

BTW: Jak przejdziesz przez haluny w "Point Lookout" to możesz opisać wrażenia, normalnie
za pierwszym razem WTF na twarzy murowany :)


A zapomniałem zupełnie o tym dodatku z ufo. Ogólnie nie jest on taki zły choć dosyć męczący - nudny aczkolwiek ma nawet dobry klimat.

Choć o wiele ciekawsze było dla mnie najpierw odkrycie dziwnego radiowego sygnału a następnie statku obcych zanim powstał dodatek. Wtedy było to w falloucie interesującym znaleziskiem i czymś co urozmaicało grę od monotonii. Gdyby nieco krótszy epizod z ufo był wbudowany w podstawkę było by o wiele fajniej aniżeli tak jak to zostało zrobione, czyli cały wątek jako dodatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2012 o 20:10, MastAlol napisał:

Weź sobie, pomijając ten niewypał z ufo, reszta trzyma bardzo dobry poziom, a żeby zagłębić
się jeszcze bardziej w uniwersum to musowo kup GOTY.

BTW: Jak przejdziesz przez haluny w "Point Lookout" to możesz opisać wrażenia, normalnie
za pierwszym razem WTF na twarzy murowany :)


Wiesz, jedynym moim RPG do tej pory był Kotor. Za tydzień mam wakacje i muszę duuuuuuuużo gier nadrobić przed pójściem ''dalej''. No ale jeżeli te dodatki rzeczywiście są coś warte, to się skuszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2012 o 20:10, MastAlol napisał:

BTW: Jak przejdziesz przez haluny w "Point Lookout" to możesz opisać wrażenia, normalnie
za pierwszym razem WTF na twarzy murowany :)

Ciekaw jestem, czy twórcy brali coś, by efekt był bardziej realistyczny. :D

btw. Jakie jest najlepsze mniejsce do "expienia"? Mam 12 lvl, mam wybrać się do bodajże krypty 87(ta z napromieniowanym wejściem) ale jakoś mnie tam nie ciągnie, a chciałbym się pobawić.
Super mutanty na mallu są dość małym wyzwaniem. Może jakieś miejsce gdzie się enklawa regularnie respi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rób questy poboczne, najlepszy exp w stosunku do starań. Nie ma sensu sztucznego farmienia, bo i tak spokojnie wybijesz max level na długo przed końcem gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2012 o 20:26, KuroNeko napisał:

btw. Jakie jest najlepsze mniejsce do "expienia"? Mam 12 lvl, mam wybrać się do bodajże
krypty 87(ta z napromieniowanym wejściem) ale jakoś mnie tam nie ciągnie, a chciałbym
się pobawić.
Super mutanty na mallu są dość małym wyzwaniem. Może jakieś miejsce gdzie się enklawa
regularnie respi?


Ja nie mogę. No to już mnie przekonaliście z Point Look. Biorę goty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2012 o 15:36, MrGregorA napisał:

Panowie pytanie. Czy jest sens wydawać dodatkowe pieniądze na edycję GOTY? Są coś warte
te dodatki? Długie? Ciekawe?


"Anchorage" to jedna z najgorszych rzeczy w jakie dane było mi grac na kompie w ostatnich latach, nawet recenzenci często bezkrytyczni:) wobec niektórych tytułów nie zostawili suchej nitki na tym dodatku. W każdym razie ten dodatek to nie jest nawet RPG, a jak chcesz postrzelać to znajdziesz dużo lepszych FPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam spory problem. Jestem przy tej maszynie oczyszczającej wodę, mam ją włączyć. Jest ze mną Fawkes i Lyons. Problem jest taki, że gdy pytam Fawkesa, by poszedł włączyć, to odmawia. Co zrobić, by nikt nie musiał ginąć?
Mam dodatek Broken Steel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 19:36, KuroNeko napisał:

ciach

Coś tu nie gra.

Spoiler

Jeżeli masz Broken Steel, Fawkes powinien zgodzić się uruchomić oczyszczalnik. Ale jeżeli odmawia, zrób to sam. Jak masz Broken Steel, gra potoczy się dalej, gdy sam to zrobisz. Wbijasz do komory i tam jest klawiatura. Aktywujesz po kolei cyfry kodu, któy uruchomi oczyszczalnik i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 19:55, Siriondel napisał:

> ciach
Coś tu nie gra.

Spoiler

Jeżeli masz Broken Steel, Fawkes powinien zgodzić się uruchomić oczyszczalnik.
Ale jeżeli odmawia, zrób to sam. Jak masz Broken Steel, gra potoczy się dalej, gdy sam
to zrobisz. Wbijasz do komory i tam jest klawiatura. Aktywujesz po kolei cyfry kodu,
któy uruchomi oczyszczalnik i już.


Udało mi się rozwiązać problem. Okazało się, że DLC trzeba aktywować przy każdym włączeniu Fallouta 3, jeśli rozpoczyna się nową grę. Czyli trzeba zaznaczyć DLC w starterze na nowo przy każdej nowej grze. Trochę inaczej niż to było w TES III, no ale cóż. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś rok temu kupiłem grę w edycji GOTY, zainstalowałem, pograłem i nie przeszedłem z braku czasu ;) Teraz pierwszy raz od tamtej pory postanowiłem sięgnąć po grę jeszcze raz. I teraz pojawia się problem. Pierwsza płyta instaluje się prawidłowo, jednak podczas instalacji z drugiej płyty wyskakuje błąd w stylu "brak pliku data6.cab". Zauważyłem, że na płycie jest dziwna "plama"[zdjęcie]. I czy ta plama może mieć wpływ na ten błąd? Zaznaczę, że gra przez rok leżała w pudełku, więc raczej to nie jest wynik intensywnego eksploatowania. I jeżeli to jest przyczyną błędu to co moge z tym zrobić?

20120519104559

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować