Zaloguj się, aby obserwować  
Buhahahahaha

Fallout 3 - temat ogólny

8016 postów w tym temacie

Dnia 02.12.2008 o 17:45, Raylin napisał:

No i trzeba przyznać, że jest to związane z konwencją - F3
to w końcu FPS/RPG i dlatego na walkę mają wpływ współczynniki postaci. Jeśliby nie miały
to wtedy byłby to zwykły FPS :)

To powiedz mi, w sytuajcji kiedy mamy bron energetyczna powiedzmy na 55, jaka będzie różnica pomiędzy percepcja 1 a 10 ( percepcja odp podobno za br energ ) ?? Współczynniki nie mają prawie żadnego wpływu na walke. Zręczność tylko wpływa na liczbe pkt akcji jak ktoś korzysta z VATS, a reszta się nie liczy.

Dnia 02.12.2008 o 17:45, Raylin napisał:

Chociaż i tak wciąż używam broń palną (nie podoba mi się model karabinu plazmowego ;)),
zwłaszcza Blackhawka (ulepszona wersja magnum)

Jak dla mnie za malutka ta bron. Nie czuć że trzymamy w broni prawdziwego gnata jak to miało miejsce w poprzednich falloutach :) Model karabinu plazmowego też jest jakiś dziwny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bede sie rozpisywal bo nie ma to wiekszego sensu, ale swoje 3 grosze dodam. F3 skonczony jedna postacia(pod charyzme i inteligencje), aktualnie gram druga(typowy zlodziej)- tym razem duzo bardziej zaglebiam sie w szczegoly.
Gra jest fajna, jest w niej sporo rzeczy, ktore mi sie podobaja, jest tez sporo takich, ktore mnie draznia. Jest ok- ale to nie jest gra, w ktora bede gral przez nastepne 10 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2008 o 18:53, Indrid Cold napisał:

ten super karabin to bron plazmowa czyli penetrujaca wszystko i potrafiaca rozwalic death
clawa 4 pociskami.


Ale bez wymasterowania energetycznej broni nie ma bata, nie? No bo on tylko 30dmg zabiera to sam z siebie nie moze być lepszy od strzelby ok 40dmg i umiejstnosci 90.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem już żę jak przejdę gre to zaraz przejdę ją po raz drugi. Teraz staram się już planować druga postać i nauczyć się na własnych błędach (niewielu :P) przy tworzeniu i rozwijaniu. Wie ktoś czy Erudycja co poziom daje mi 3 dodatkowe punkty ?? Czy tylko przy następnym ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2008 o 17:54, Karharot napisał:

Erudycja daje 3 dodatkowe punkty na każdym kolejnym zdobytym poziomie.


Czyli jest to dość opłacalna umiejętność. Teraz już przejaśnia mi się obraz mojej drugiej postaci. Jedno mi się podoba. Można zrobic postać która dobrze strzela, jest w miarę twarda a zarazem posiada coś jeszcze oprócz big guns, small guns jak to miało miejsce w F2. Tam ładowałem na maxa do tych dwóch i na resztę nie starczało :D Nie wiem czy to plus czy minus że teraz nie można przekroczyć 100 w danej umiejętności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2008 o 17:59, Kerigun napisał:

Czyli jest to dość opłacalna umiejętność.


Z pewnością dużo bardziej niż wszystkie te perki które dodają po +5 do dwóch umiejętności.

Dnia 03.12.2008 o 17:59, Kerigun napisał:

Tam ładowałem na maxa do tych dwóch i na resztę nie starczało :D


Tak po prawdzie to w F2 wymaksowanie umiejętności do 300 punktów (zwłaszcza dwóch związanych z broniami) nie było zbyt opłacalne. Do większości questów wystarczyły umiejętności podniesione do trochę ponad 100 punktów, jedynie jedną umiejętność związaną z obsługą broni którą docelowo planowało się używać warto było podnosić wyżej niż 150 punktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2008 o 18:08, Karharot napisał:

Tak po prawdzie to w F2 wymaksowanie umiejętności do 300 punktów (zwłaszcza dwóch związanych
z broniami) nie było zbyt opłacalne. Do większości questów wystarczyły umiejętności podniesione
do trochę ponad 100 punktów, jedynie jedną umiejętność związaną z obsługą broni którą
docelowo planowało się używać warto było podnosić wyżej niż 150 punktów.


Jestem w Underworldzie. Co tam ciekawego mnie może spotkać ?? Oprócz tego że wybudziłem Raily i idę szukać jej kompanów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jednym barze możesz sobie zatrudnić do pomocy towarzysza (za 2000 kapsli, 1000 jeśli umiesz się targować lub wykonanie wątpliwego moralnie zadania) w drugim barze możesz dostać dość dużego questa w którym jedną z możliwych nagród jest najlepszy pancerz wspomagany w grze.
Poza tym jest tam parę drobiazgów takich jak to że ten ghul który wita Cię w Underworld w zamian za złom płaci różnymi medykamentami oraz to że od sprzedawczyni możesz dostać książkę podnoszącą o 1 punkt jakąś umiejętność (nie pamiętam jaką ale chyba retorykę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2008 o 20:48, Arkads napisał:

Co do pancerza.. to jest ten quest co pomagamy tej pani w Megatonie książkę pisać?


Nie, to ten quest co pomagamy tej najemnicze uratować jej kumpli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2008 o 19:50, Karharot napisał:

/CIACH/

W barze czy może u tej najemniczki jak pisze Ecko09 ?? Bo właśnie się zabieram za ratowanie qmpli tej panienki. Namówiłem ghula do wybudzenia i wszystko wiem. Zwłaszcza jak dużo mutantów tam jest :D A co do broni energetycznych. Wygląd mają fajny jeśli nie my je trzymamy. Tragiczny jest ich wygląd gdy mamy je w łapkach. Jakiś taki klocek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2008 o 21:07, Kerigun napisał:

W barze czy może u tej najemniczki jak pisze Ecko09 ??


Za wykonanie questa dla Reilly dostajesz najlepszy pancerz bojowy który będzie Ci prawdopodobnie służył przez większość gry (doskonałe parametry i łatwy w naprawie). Podczas wykonywania questa dla ghula z baru można zgarnąć T-51b czyli najlepszy pancerz wspomagany (i jednocześnie najlepszy ze wszystkich pancerzy w grze), niestety aby go używać musisz najpierw zostać wyszkolony w obsłudze tego typu pancerzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2008 o 21:16, Karharot napisał:

> W barze czy może u tej najemniczki jak pisze Ecko09 ??

Za wykonanie questa dla Reilly dostajesz najlepszy pancerz bojowy który będzie Ci prawdopodobnie
służył przez większość gry (doskonałe parametry i łatwy w naprawie). Podczas wykonywania
questa dla ghula z baru można zgarnąć T-51b czyli najlepszy pancerz wspomagany (i jednocześnie
najlepszy ze wszystkich pancerzy w grze), niestety aby go używać musisz najpierw zostać
wyszkolony w obsłudze tego typu pancerzy.


Aha, teraz rozumiem. W Underworld moge dostać dwa najlepsze pancerze w grze. Jakie to zadanie od ghula (którego ghula). I jedno mi sie bardzo podoba w F3. Mówię sobie: a teraz zrobię to zadanko. Coż to może być. I po drodze do wykonania tego zadanie zawsze jakieś inne zadanie się wplączą :D Tak miałem z dotarciem do biblioteki (10 stacji metra zwiedziłem, zorbiłem questa z mrówkami i jakieś tam jeszcze). Tak mam z kradzieżą niepodległości, miałem iść tylko po dokument a jakimś cudem dotarłem do Three Dog''a i Reilly. Zresztą do Underworlda tez dotarłem przypadkowo :D Gdyby nie ghul w okolicy to bym nie wiedział. BTW jak dostać się do Cytadeli (przypadkowo odkryłem :D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2008 o 21:24, Kerigun napisał:

Jakie to zadanie od ghula (którego ghula).


Zadanie nazywa się "You gotta shoot them in the head" a ghul nazywa się Mister Crowley. Oprócz questa od Reilly to jedyne zadanie z Underworld które trafia do dziennika więc na pewno go nie przegapisz:)

Dnia 03.12.2008 o 21:24, Kerigun napisał:

BTW jak dostać się do Cytadeli (przypadkowo odkryłem :D).


Do Cytadeli uzyskasz dostęp na pewnym etapie wykonywania main questa, wcześniej Cię tam nie wpuszczą więc nawet nie masz co próbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2008 o 21:36, Karharot napisał:

Do Cytadeli uzyskasz dostęp na pewnym etapie wykonywania main questa, wcześniej Cię tam
nie wpuszczą więc nawet nie masz co próbować.


A jakieś propozycje po znalezieniu konstytucji i wykonaniu dwóch questów w Underworldzie ?? Mam teraz poszukać ojca przy porjekcie oczyszczenie czy coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz trochę ruszyć główny wątek, jak masz na to ochotę to nawet do momentu w którym uzyskasz dostęp do Cytadeli.
Możesz też jeśli wolisz zająć się eksploracją Pustkowi i wykonywaniem questów pobocznych np. zadaniem dla mieszkańców Big Town lub tym dla burmistrza Canterbury Commons bądź questem związanym z Oazą, dobrze jest też uruchomić dodatkową stację radiową bo po pewnym czasie zaczyna się tęsknić za alternatywą dla kawałków puszczanych przez GNR:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skąd wziąć papier dla Agathy? Ah, i gdzie znajdę jakąś MEGA broń? mam big i energy na 100%, więc coś z tego rodzaju. Na razie nie chciałbym się posuwać dalej w fabule, ale niektóre questy trudno wykonać z samą szczelbą laserową... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2008 o 17:11, Vincent Law napisał:

Skąd wziąć papier dla Agathy?


Najłatwiej jest go zdobyć w Springvale School - leży w pokoju na prawo od frontowego wejścia.

Dnia 04.12.2008 o 17:11, Vincent Law napisał:

Ah, i gdzie znajdę jakąś MEGA broń? mam big i energy na 100%, więc coś z tego rodzaju.


Wykonując questa dla Reilly możesz zamiast pancerza wybrać jako nagrodę podrasowany Minigun (Eugene), w Deathclaw Sanctuary możesz z kolei znaleść ulepszoną wersję Gatling Lasera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować