Zaloguj się, aby obserwować  
Buhahahahaha

Fallout 3 - temat ogólny

8016 postów w tym temacie

Dnia 27.12.2008 o 20:20, peryfraz napisał:


> Na tyłach pomieszczeń zajmowanych przez te ghule jest właz prowadzący do siedziby
Rodziny
> (obok włazu stoi kilka radioaktywnych beczek).
Czy tam (u "rodziny") znajdę tego chłopca? I w co powinienem się zaopatrzeć przed tą
wyprawą?
> > Czy "potwory" odradzają się po wejściu do jakiegoś obiektu?
>
> Potwory odradzają się po pewnym czasie. Nie jest to zależne od wchodzenia i wychodzenia

> z obszaru.
> Co do pancerza to ten ulepszony kombinezon Krypty 101 jest całkiem niezły na początkowy

> etap gry.
Potem co zalecasz kupić?


Specjalnie tam niczego nie musisz zabierać, można pohandlować z rodziną pojemnikami z krwią ( te co dają +1 do życia) Gadając z Rodziną bądź do nich miło nastawiony i zbytnio nie pyskuj.

Co do broni i eq to grając w F3 nic nie kupiłem gdyż zwykle handlarze w tej grze są 100 lat za - sam wiesz za kim.
Jak będziesz znajdywać jakieś pancerze to patrz czy nie są lepsze od Twojego - na początku gry jest 1 czy 2 bandytów w pancerzach saperów które są dość dobre. Jeżeli chcesz mieć solidny pancerz dużo punktów inwestuj w naprawę, wtedy będziesz mógł mieć eq zawsze w dobrym stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.12.2008 o 20:26, sevrond napisał:


Specjalnie tam niczego nie musisz zabierać, można pohandlować z rodziną pojemnikami z
krwią ( te co dają +1 do życia) Gadając z Rodziną bądź do nich miło nastawiony i zbytnio
nie pyskuj.


Przywódca rodziny może nauczyć umiejętności, dzięki której pojemniki z krwią dają + 20 do życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2008 o 20:26, peryfraz napisał:


> Jak dotrzesz do Cytadeli to będziesz miał do wyboru pancerz wspomagany za darmochę.
Jest
> to najlepszy pancerz w całej grze.
Najlepszy za free? Jaki jest haczyk?

No jeżeli dotrzesz do cytadeli i pogadasz z jednym z przywódców cytadeli i zgodzisz się udać zniszczyć tych kolesi co się zwią konklawe chyba to dostaniesz pancerz( bedziesz miał wybór paru).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2008 o 20:26, peryfraz napisał:


> Jak dotrzesz do Cytadeli to będziesz miał do wyboru pancerz wspomagany za darmochę.
Jest
> to najlepszy pancerz w całej grze.
Najlepszy za free? Jaki jest haczyk?


Pancerz wspomagany BS nie jest najlepszy w całej grze, najlepszy jest Wspomagany Tesli Mark II który spada z Enklawy. Tyle że Ty pewnie zaczynasz grę bo masz jeszcze pancerz z Krypty a oni
ci snują marzenia o zbroi którą dostajesz w 3/4 gry a która w praktyce jest niewiele efektywniejsza niż dobrze utrzymane słabsze zbroje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.12.2008 o 20:30, sevrond napisał:

Pancerz wspomagany BS nie jest najlepszy w całej grze, najlepszy jest Wspomagany Tesli
Mark II który spada z Enklawy. Tyle że Ty pewnie zaczynasz grę bo masz jeszcze pancerz
z Krypty a oni
ci snują marzenia o zbroi którą dostajesz w 3/4 gry a która w praktyce jest niewiele
efektywniejsza niż dobrze utrzymane słabsze zbroje

hmh... mam 5 czy 6 lvl ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.12.2008 o 20:30, sevrond napisał:

Mark II który spada z Enklawy. Tyle że Ty pewnie zaczynasz grę bo masz jeszcze pancerz
z Krypty a oni
ci snują marzenia o zbroi którą dostajesz w 3/4 gry a która w praktyce jest niewiele
efektywniejsza niż dobrze utrzymane słabsze zbroje

Oj nie przeszadzaj można szybko dojść do tego momentu ( góra 3 godzinki grania questa fabularnego dła gracza który dopiero co zaczął.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2008 o 20:32, Coxsik napisał:


> Mark II który spada z Enklawy. Tyle że Ty pewnie zaczynasz grę bo masz jeszcze pancerz

> z Krypty a oni
> ci snują marzenia o zbroi którą dostajesz w 3/4 gry a która w praktyce jest niewiele

> efektywniejsza niż dobrze utrzymane słabsze zbroje
Oj nie przeszadzaj można szybko dojść do tego momentu ( góra 3 godzinki grania questa
fabularnego dła gracza który dopiero co zaczął.)



Gre można ukończyć w 7 h ale jaki to ma sens ? I jaki sens ma mieć robienie questa przewidzianego dla 10 levela levelem 15 z Pancerzem Wspomaganym ? Mówisz prawdę w 3 h będzie miał ten pancerz ale później zanim się zorientuje będzie koniec gry, bo nie będzie mu się chciało robić questa w którym bedzie załatwiał błotniaki czy inne kretoszczury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna zbroja którą warto zdobyć - jest to specjalna wersja pancerza bojowego którą otrzymuje się za wykonanie zadania z najemnikami Reilly, jest co prawda słabsza od pancerza bractwa ale za to nie wymaga szkolenia więc można ją używać na wcześniejszym etapie głównej fabuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2008 o 16:16, Karharot napisał:

W części supermarketu na prawo od kas znajdziesz trochę żywności - zabierz ją do plecaka
aby ukończyć główne zadanie. Aby wykonać zadanie dodatkowe musisz opróżnić apteczkę
która znajduje się za zamkniętymi drzwiami na tyle supermarketu. Potem musisz oczywiście
zgłosić się do Moiry.

Czy jeśli użyje trochę tej amunicji to nie zalicze zadania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 07:36, songohanssj2 napisał:

> W części supermarketu na prawo od kas znajdziesz trochę żywności - zabierz ją do
plecaka
> aby ukończyć główne zadanie. Aby wykonać zadanie dodatkowe musisz opróżnić apteczkę

> która znajduje się za zamkniętymi drzwiami na tyle supermarketu. Potem musisz oczywiście

> zgłosić się do Moiry.

Czy jeśli użyje trochę rzeczy z tej apteczki to nie zalicze zadania?
Sory za 2 posty ale opcja edycji nie zadziałała :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.12.2008 o 09:14, songohanssj2 napisał:

Czy jeśli użyje trochę rzeczy z tej apteczki to nie zalicze zadania?


Możesz ich używać do woli... i tak zadanie zostanie zaliczone...

Teraz moje pytanie, czy jest już albo inaczej, jaki polecacie mod zdejmujący level scaling??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest bardzo rozwinięta... chodzi mi o realistykę. Uzależnienia, jedzenie pory dnia itd. Czy mogę jakiegos kompana do siebie przyłączyć? (Chodzi mi o zwierzę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 12:41, Karharot napisał:

W grze jest 8 towarzyszy których można przyłączyć, jedynym zwierzęciem wśród nich jest
pies Dogmeat.

:)...
Gdzie i kiedy mogę pieska "dostać"?


PS.
Kto to ci towarzysze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 12:35, peryfraz napisał:

Gra jest bardzo rozwinięta... chodzi mi o realistykę. Uzależnienia, jedzenie pory dnia
itd. Czy mogę jakiegos kompana do siebie przyłączyć? (Chodzi mi o zwierzę)


Tak , można dołączyć psa. Często pojawiał się w zapowiedziach gry - jest to średniej wielkości owczarek. Pies nazywa się Dogmeat (nie pamiętam polskiej nazwy) i znajdziesz go na złomowisku. Możesz go uratować przed grupą ridersów. Złomowisko jest na północny-wschód od Megatony;)
Oczywiście oprócz psa możesz też dołączyć za towarzyszy ludzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o towarzyszy - większość z nich wymaga odpowiedniego poziomu karmy ( złej, neutralnej lub dobrej ). Mała podpowiedź - kompani, którzy wymagają wysokiego poziomu karmy ( tzn. - prowadzenia dobrej postaci ) są najlepsi w grze.

Jeśli chodzi o Dogmeat''a ( w polskiej wersji wabi się "Ochłap" - prawda, że urocze imię dla psa? ), to istnieje pewna sztuczka, która sprawia, że może on używać specjalnego karabinu laserowego ( Wazer Wifle - niestety nie znam nazwy z polskiej wersji językowej ). Zainteresowanych odsyłam tutaj: http://fallout.wikia.com/wiki/Wazer_Wifle#Hoax

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 13:08, xDeuSx napisał:

Mała podpowiedź - kompani, którzy wymagają wysokiego poziomu
karmy ( tzn. - prowadzenia dobrej postaci ) są najlepsi w grze.


To prawda, niestety jednocześnie są oni dostępni najpóźniej w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować