Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

PeCetowe Halo 3 nie ma nawet jednej linijki kodu

126 postów w tym temacie

Dnia 16.08.2007 o 19:21, Grz3chu napisał:

Halo wprowadziło:
1. system checkpointów
2. odnawialne życie
3. tylko dwie bronie do noszenia jednocześnie
4. to, że każda kolejno napotkana broń nie była lepsza od poprzedniej
5. pojazdy w FPSach (może seria nie wprowadziła ich (nie mam pewności), ale na pewno zrewolucjonizowała
ten aspekt)
6. cooperacja w singlu


Oprócz tego zasłynęła również z rzeczy takich jak:
1. świetny multiplayer
2. główny bohater - jedna z najbardziej rozpoznawalnych "twarzy" gier
3. sztuczna inteligencja jakiej próżno szukać gdziekolwiek
4. świat w którym dzieję się gra

nie dodałeś że te wszystkie "nowości" w Halo dotyczą konsol :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A my PeCeciarze mamy/bedziemy miec niedlugo nie tylko cross-platformowego ale rowniez wielosystemowego Unreala 3 :) Halo nie moze sobie kolo niego nawet stanac :D

Na konsolach to moze i jest fajna gra ale w porownaniu z FPSami na PC... Niech lepiej zostanie ta gra na konsolach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Halo wprowadziło:
1. system checkpointów - było i to nie raz!!
2. odnawialne życie - jesli mam być czepialski - kto pamięta taką grę jedi knight: MoS??( + parę innych przykładów których nie chce mi sie wymieniać )
3. tylko dwie bronie do noszenia jednocześnie - a CS,Operation flashpoint to co??
4. to, że każda kolejno napotkana broń nie była lepsza od poprzedniej - Operation Flashpoint sie kłania
5. pojazdy w FPSach (może seria nie wprowadziła ich (nie mam pewności), ale na pewno zrewolucjonizowała
ten aspekt) - Akurat to jest taki bzdet jakich mało - np. Battlefield 1942 się kłania!!
6. cooperacja w singlu - coop to już był w addon do quake 2!!


Oprócz tego zasłynęła również z rzeczy takich jak:
1. świetny multiplayer - zgoda (był niezły ale w porównaniu z ET,UT,Q3 i battlefield oj cieńko)
2. główny bohater - jedna z najbardziej rozpoznawalnych "twarzy" gier - dobra tez sie zgodzę
3. sztuczna inteligencja jakiej próżno szukać gdziekolwiek - dla mnie to AI tam się pcha pod lufę jak w serious samie!!
4. świat w którym dzieję się gra - tu sie zgodzę(no jesli chodzi o jedynke!!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehem... Kto tu się cieszy Halo2 ?!
Chyba ktoś, kto nie wie, że Halo2 po prostu dało się spokojnie przenieść na XP. Po prostu - z M$ jakiś dziwny kawalarz się zrobił. Mówi, że Halo2 ma korzystać ponoć ze wszystkich aspektów Dx10?!
Ktoś tu jaja se robił, po prostu gra ledwo została przeniesiona na PC, na dodatek bez prawie żadnych zmian w silniku. nad czym oni tak naprawdę harowali tyle czasu?! Jedli ciastka, pili kawę?! PeCetowców po prostu olano co do Halo2. Jak chcą zachować dobre imię - niech z konwersją Halo3 naprawdę popracują!
Jednym świetnym aspektem Halo2 i Halo na PC jest tylko fabuła. Reszta jest opóźniona o parę lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Jak ma wyjść po kilku latach jako "hit" tak, jak to ma wyjść niedługo poprzednia część, to podziękuję za takiego crapa lub jak kto woli (s)hita. Microsoft próbuję chyba zarobić jak najwięcej na swojej konsolce i przy tym zdobyć jak największą popularność... Ale w takim przypadku tracą reputację na PC... Szczerze - ja czekam na UT2007, Crysisa i kilka innych FPS-ów, tak więc zanim wyjdzie "świerzótki" Halo 3 na PC, do tego z taką świetną ceną jak Halo 2, to na pewno zarobią dużo... Dużo niczego. Wtedy już prawie nikt nie będzie podniecał się Halo i zapewne mało kto to kupi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Numenpl - akurat przemieszczanie się (i walka!) pojazdami nie jest bzdetem tylko znaczącym urozmaiceniem rozgrywki i w Halo było po raz pierwszy jesli liczyć klasyczne fpsy (Operation Flashpoint tutaj nie liczę). Może nie jest to rewolucja ale nie odmawiajmy grze chociaż tego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2007 o 20:35, Vooplayer napisał:

Numenpl - akurat przemieszczanie się (i walka!) pojazdami nie jest bzdetem tylko znaczącym
urozmaiceniem rozgrywki i w Halo było po raz pierwszy jesli liczyć klasyczne fpsy (Operation
Flashpoint tutaj nie liczę). Może nie jest to rewolucja ale nie odmawiajmy grze chociaż tego
;)

I tu sie mylisz -np. Red faction 1,Codename Eagle,Redline itd!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Halo 2 było odtwórcze a 1 nie?? Jak grałem w 1 części to myślałem że cały czas ten sam etap przechodzę bo był kopiowany i wklejany segmentami. NA Xboxa jest nędza FPSowa i tam halo może by i wybitne. Konwersja na PC pewnie była zrobiona poprawnie microsoft na pewno o to zadbał ale po 3 latach to przyrównanie do nowszych gier nie wypada dobrze dla halo. Jakby wypuścili z rok po wersji na xboxa to może ktoś by zagrał a tak to raczej nie. Poza tym polityka cenowa microsoftu jest "dziwna" 250zł za 3 letnią grę nowości na PC kosztują 60-100zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ta polityka cenowa Microsoftu jest gorsza od EA - crysis 139,90 zł ale i tak taniej o 110 zł za grę z przed lat. (normalnie no comment!!)
już ja jestem ciekawy ile beda chcieli za H3 PC - 500zł??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Numenpl

Nie wypada mi się z toba niezgodzić (post w materii zalet Halo) :)

Halo 1/2 było i pewnikiem jest hitem na X 1/2 . Halo 3 , biorąc pod uwagę wielkość nakładów jakie poczynił MS na reklamę oraz .... " przekonanie" recenzentów ( vide polityka Betsy w przedmiocie Fallout 3) też pewnikiem będzie hitem. Problem leży jednak w tym, że Halo1/2 nigdy nie było uważane przez graczy pececiarzy za coś wyjątkowego. Prawda jest nawet taka, że wielu z nas uważa Halo za grę słabą ze względów, które dla graczy xboksiarzy stanowią o jej sile (choćby długoś Halo 2 - gra się kończy w momencie, w którym większość gier na PC się zaczyna). Do tego trzeba dodać, że wielu graczy pececiarzy kojarzy Halo z MS a szczególnie z ich windows czyli programem, który nazywany jest największym niewypałem w historii komputeryzacji wogóle. Cena gry (Halo2) też jest bardzo znaczna i przelicznik jakości do ceny jest w badanym przypadku beznadziejny. Należy również nadmienić, że gra (Halo2) nie wykorzystuje DX 10 i można ją uruchomić z powodzeniem pod windows xp -ten ostatni fakt powoduje, że wielu pececiarzy czuje się oszukanych przez MS a to bardzo niedobrze :(.
Moim zdaniem konwersja Halo 3 na PC nastąpi wcześniej czy póżniej , i myśle że większość z nas ( tj. ludzi grających na PC) może z tym faktem żyć. Przy tym zgadzam się, że dla ludzi którzy lubią Halo ideą a raczej wariantem wartym rozważenia jest zakup X 2 aby pograć w trzecią odsłonę rzeczonej gry. Co nie zmienia wcale faktu , że warto poczekać na GoW i zobaczyć jak będzie wyglądał na starym poczciwym blaszaku, potem pograć w Kryzys..... to może idea zakupu X2 nam przejdzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się znowu za dwa lata i znowu za kosmiczną kasę + 2 kilo "kitu" marketingowego? Dziękuje, Halo znowu nie zagości na moim dysku... no chyba, że mi je ktoś zasponsoruje ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ehe, a blizzard to zaczal starcrafta robic miesiac temu ^^. IMO to to jest tylko wypowiedz dla publiki, zeby nie dopytywali o szcegoly. Prace napewno sei juz zaczely, pytanie tylko na jakim sa poziomie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować