Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

PeCetowe Halo 3 nie ma nawet jednej linijki kodu

126 postów w tym temacie

Dnia 18.08.2007 o 11:35, Sebat1 napisał:


Crisis sprzeda sie gorzej niż halo 3 to prawda, wysokie wymagania zmniejszą sprzedaż, Pctowcy
mają duży wybór bardzo dobrych i wybitnych FPS-ów co także zmniejszy sprzedaż ALE Konsolowcy
mają mało FPS-ów i dlatego tak chętnie kupują halo to że crisis gorzej sie sprzeda nie oznacza
że jest gorszy. Słabsza sprzedaż to dla mnie śmieszny argument.

Nekromantik ma całkowitą racje


Wymień mi te wybitne FPSy, które wyjdą w mniej więcej okresie premiery Crysisa.
Powiesz Bioshock - ja mówie Bioshock wyjdzie na Xboxa, gdzie sprzeda się 2x lepiej od wersji PC.
Wiesz, dużo ludzi na zachodzie ma i konsole i wypasionego pieca, a tak czy siak wybierają Halo 3 zamiast jakiegoś Crysisa.

Nekromantik pieprzy głupoty, Blizzard Beast ma całkowitą rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2007 o 01:09, Blizzard Beast napisał:

> No dobra a co niby perfect dark zrobiło??!!

Wzięło wszystko, co było i wysrało ze zmultiplikowanym rezultatem. Takim, że do dziś jest to
najlepsze FPP. W 2000 roku na PC szczytem rozwoju był Half-Life. Na konsolach - chyba Turok
2 i Goldeneye. Perfect Dark jest najlepszą grą wszechczasów, i tylko dlatego, że w Polsce jest
prawie nieznana, nie ma powodu na siłę udowadniać, że jest inaczej.

Perfect dark widziałem i było dla mnie przecietne

Dnia 18.08.2007 o 01:09, Blizzard Beast napisał:

Zanim zacznę wymieniać powiem tylko, źe Perfect Dark zajmował 32 megabajty. Tyle RAMU, jak

Dnia 18.08.2007 o 01:09, Blizzard Beast napisał:

nie więcej, ma teraz moja komórka. 32 mega. Nie 320, nie 3,2 Giga, nie. Najlpeszy FPP ever
zajmował tyle, co DOOM 2. I to mnie bardzo boli, bo chciałbym wreszcie godnego następcę, a
mimo kolejnych gigabajtów nie fiknie mu Crysis, nie fiknie Halo 3, nie fiknie Haze i mnóstwo
innych gier. Perfect Dark jest NIEDOŚCIGNIONY.

Ta tylko poziom grafiki był co najwyżej średni jak na tamte czasy!!(ale nie można za to wynić gry tylko konsole na którą gra została stworzona!!)

Dnia 18.08.2007 o 01:09, Blizzard Beast napisał:

Jedziemy z "ficzerami".

W Perfect Dark każda giwera ma dwa tryby strzału. Każda z czterdziestu (w jakiej innej grze,
konsolowej lub PC było tyle broni?). W tej grze były karabiny z wbudowanymi minami (eksplodującymi
przy podejściu). Była rakietnica, pozwalająca nam sterować w FPP i zdetonować wystrzeloną rakietę.
Były granaty, w drugim trybie strzału odbijające się po levelu jak pinballowe kule. Był karabin
z wykrywaczem min i pistolet z wybuchowymi łuskami. Była wyrzutnia samonaproazdzających rakiet
i strzelający przez ściany odpowiednik railguna (na długo, zanim Red Faction ukradło ten pomysł).
Był karabin strzelający przez drzwi i zatruwające noże. Było kilkanaście różnych karabinów,
były shotguny, było kilka rodzajów min i bomb. Były bronie trzech różnych ras (ludzi i dwóch
obcych). Były bronie, których nikt geniuszu nigdy nie powtórzył. I sorry - w Halo było kilka
sztampowych giwer na krzyż, i to w więkoszości (poza ludzkimi) gównianych. W Pecetowych FPPach
nie przypominam sobie ani jednej zajebistej, niepowtarzalnej giwery. W PD było ich multum.


wybacz ale cyrk z 2 trybami broni to i rakiety samonaprowadzające to już miał unreal tournament 99 (rakietnica miała w nim 3 tryby - rakiety (osiem rakiet w kupie rules!!),granatnik, rakiety samonaprowadzające,pierwszy CS powstał w 1999 i można było strzelać przez ściany,a dlaczego wszyscy konsolowcy chrzanią o perfect dark,że to wprowadziło - nie mam bladego pojęcia!!no i po co te kilka rodzjów karabinów skoro wystarczy tylko jeden!!CS tu też się kłania!!

Dnia 18.08.2007 o 01:09, Blizzard Beast napisał:

Co powiecie na to, że podstawowa giwera w PD to pięści? Pierwszy tryb "strzału" to zwykła nawalanka.
Ale drugi? To wyrwanie broni osobie którą mamy na celu. Brak broni? W Perfect Dark coś takiego
nie istenieje - zawsze można komuś wyrwać.

fakt ciekawy pomysł ale dlaczego sie nie przyjął w innych grach - proste standardowe rozwiązanie = headshot!!

Dnia 18.08.2007 o 01:09, Blizzard Beast napisał:

Siedemnaście misji Perfect Dark to wynik iimponujący. Każda inna. Każda na trzech poziomach
trudności. Przechodzenie misji odbywało się przez zaliczanie zadań (na to PeCetowcy czekali
chyba fo NOLFa, a w Halo są w ogóle jakieś zadania, poza idź i zabij?) Każde z zadań miało
inne gadżety potrzebne do jego wykonania - kamery, noktowizory, specjalnie giwery na jeden
raz i specjalny sprzęt hakerski... NIKT, NIKT INNY TEGO NIE ZROBIŁ. Na każdym kolejnym poziomie
trudnści, na tej samej planszy, gra oferowała więcej zadań, niż na poprzednim.

numer z zadaniami i Skillem był już nie raz....

Dnia 18.08.2007 o 01:09, Blizzard Beast napisał:

Po skończeniu gry na danym poziomie trudności dostawało się bonusowe misje, w których sterowało
się innymi postaciami. Opłacało się gre skończyć kilka razy, żeby je odblokować i się pobawić.
Każda z nich rzucała nowe światło na fabułę. W Halo czym, poza ilością i inteligencją wrogów
różnią się poziomy trudności?

Na pc to było zbyteczne ponieważ wtedy konsole nie miały usługi internetowej - perfekt dark i jego bonusowe mapy a liczba map np. do UT - pomysl na konsolach muszą być te misje bonusowe!!

Dnia 18.08.2007 o 01:09, Blizzard Beast napisał:

Perfect Dark po skończeniu na najwyższym poziomie dawał jescze bonusowy poziom trudności, w
którym sami suwakami ustalaliśmy wytrzymałość i celność wrogów. Jakaś giera to zaoferowała?
Żadna.

np Unreal tournament - bot config!!

Dnia 18.08.2007 o 01:09, Blizzard Beast napisał:

Gra miała kompletnie nieliniowe poziomy. Przykład. Misja X - jesteś w bazie lotniczej i włamujesz
się na Air Force One. Misja Y - jesteś na Air Force One. Mizja Z - Air Force One się rozbija.
W zależności od tego, gdzie skończysz mijsę X możesz zaczynać misję Y w luku bagażowym, na
pokładzie, lub w kuchni. Jeśli w misji Y opuścisz windę, w mizji Z po rozbiciu samolotu na
dole znajdziesz bonusowy pojazd. Czy zależność pomiędzy levelami w grze FPP wystąpiła w jakiejkolwiek
innej grze? Nie.

Ale mi nowośc !! phi było

Dnia 18.08.2007 o 01:09, Blizzard Beast napisał:

Spotykani przez nas przeciwnicy nie byli z góry ustaleni. Składali się z korpusu i losowo generowanej
głowy z bazy głów wrogów. Żaden przeciwnik na levelu nie był taki sam - każdy powstawał losowo
przy nowej rozgrywce. Raz za rogiem stał rudy chudzielec, kiedy indziej zaś długowłosy kolo
w ogrodniczkach. W jakiej grze w 2000 roku przeciwnicy nie byli swoimi kalkami?

Ta a schemat ten sam co to za losowa generaracja!!

Dnia 18.08.2007 o 01:09, Blizzard Beast napisał:

Halo posiada fajnego Coopa. Nie powiem. Ale posiadał go już Perfect Dark. Ale co powiecie na
tryb Counter Operative? Jeden z graczy przechodzi misję, a drugi wciela się w kolejnych przeciwników,
żeby mu przeszkodzić? Ma nawet kapsułkę do popełnienia samopbójstwa, żeby zabić nieodpowiedniego
kolesia i jak agent Smith w Matriksie przenieść się do innego ciała? Halo? Half Life? Gówno
prawda. Jak myślałem. Nic nie wpadło na ten pomysł na razie.

UT - assault,coop doom1 itd.

Dnia 18.08.2007 o 01:09, Blizzard Beast napisał:

Co powiecie na to, że w Perfect Dark są cheaty? Nie do oszukania (misji z nimi nie zaliczysz)
ale do zabawy? Od braku broni u przeciwników i wyglądu wszystkich a''la Donkey Kong po nielomitowaną
amunicję i nieskończone życie. Cheaty zdobywa się za zaliczanie leveli na poziomach w konkretnym
czasie. Cheatów nie wklepują leszce. One są zdobywane przez graczy w nagrodę, żeby lepiej pobawić
się grą. Jakaś inna gra FPP tak miała?

cheaty to cheaty i to już piszesz taka głupotę że normalnie comment!!

Dnia 18.08.2007 o 01:09, Blizzard Beast napisał:

Menu Perfect Dark to nie plansza. To wielki budynek, po którym można chodzić. Do każdego człowieka
podejść, z każdym słowo zamienić. W komputerach możemy przeczytać wszystkie sekrety - od zastosowania
broni, po kartoteki kluczowych dla fabuły postaci. Na strzelinicy postrzelać z każdej odblokowanej
broni, żeby w minigrach dostać gwiazdeczki, które wymienimy na nowe giwery i cheaty. Dla napradę
wytrwałych gra przewiduje bonusy w stylu przejścia Perfect Dark z broniami z gry GoldenEye.
Ktoś kiedykolwiek (PC i konsole) coś takiego zrobił? Nie? Tak myśłałem.

Nie ma to jak tutorial co !!było to !!

Dnia 18.08.2007 o 01:09, Blizzard Beast napisał:

Multiplayer. Czterech graczy na jednym ekranie? Prosto. Ale BOTY? Halo nie jest w stanie od
sześciu lat stworzyć botów. W Halo 3 też ich nie będzie. A boty, oprócz SZEŚCIU poziomów trudności,
mają także osobowości. Nie każdy lata po levelu, aby zabijać. Co powiecie na bota, który poluje
tylko na tego, kto ostatnio go zabił? Albo na tego, kto poluje na aktualnego lidera klasyfikacji?
Ablo na poruszającego się zółwim tempem? W HALO botów nie ma, an pececie takich modyfikacji
też nie uświadczycie.

Sześc poziomów trudności - mało!!ut miało ponad 6!! reszta była i to w nie jednej grze!!

Dnia 18.08.2007 o 01:09, Blizzard Beast napisał:

Co powiecie na to, że nie ma czegoś takiego jak dwa czy cztery teamy? Teamów można zrobić w
tej grze osiem. Każdy z nadanym kolorem i nazwą. W grze sytuacja Team 1 (1 gracz) vs Team 2
(1 gracz + easy bot) vs team 3 (4x easy bot) vs Team 4 (2 x Hard Bot) vs Team 5 (1 mega hard
Bot) jest absolutnie wykonalna. Halo? PC? Ktokolwiek?

UT się kłania (choc max 4 teamy bo twórcy gier uznali pomysł z liczbą teamów powyżej 4 za totalny bezsens!! nie dziwię sie zresztą !!)

Dnia 18.08.2007 o 01:09, Blizzard Beast napisał:

Co powiecie na to, że każdy z kilkudziesięciu leveli multiplayerowych może być wykorzystany
w każdym trybie rozgrywki? Deathmatch to prosta sprawa. Ale Capture the flag na 6 losowych
baz? King Of the Hill na losowe pokoje? Nic nie jest takie samo. Bazy nie są ustalone. Każda
partia jest inna, bo inne rzeczy są ustawiane na levelach. Przy ośmiu teamach Capture the flag
jest boski. Jakaś gra na konsolach bądź PC to oferowała? Rzygam już levelami przygotowywanymi
z myślą o jednym trybie rozgrywki (jak plansze do CTF). Każdy level w każdym trybie razy osiem
teamów!!!

Co do map to ju było

Dnia 18.08.2007 o 01:09, Blizzard Beast napisał:

Co powiecie na to, że wybór broni był dowolny? Każda plansza to sześć slotów, które wypełniamy
broniami. Co powiecie na tworzenie włsnych zestawów giwer? A co powiecie na opcję do włączenia
One Hit Kill? Co powiecie na grę w zwolnionym tempie? Co powiedzie na grę w Paintball zamiast
bryzgania juchy? Co powiecie na włączanie i wyłączanie radaru? Co powiecie na modyfikowanie
SYSTEMU PUNKTACJI w każdym trybie multiplayera? Żadna konsolowa gra FPP, poza Halo nie zbliżyła
się do tego poziomu (Halo faktycznie, w tym jednym Perfect Dark przegoniło).

wszystko to było już wtedy na pc!!

Dnia 18.08.2007 o 01:09, Blizzard Beast napisał:

Oprócz tego w tych 32 megabajtach było 30 minut filmów, w całej grze w pełni czytane dialogi,
digitalizowane tekstury (twarze postaci na podstawie zdjęc aktorów), możliwość wyświetlena
wysokiej rozdzielczości (N64), możliwość gry na dwa pady (jak na Dual Shocku). Była też nalepsza
fabułą w historii FPP (tak, lepsza niż w Half-Life, czy też, pożal się Boże, Halo), oprócz
tego poczwórny Split Screen na konsoli zbliżonej wydajnościowo do DS i kilka innych killer
ficzerów. I mam świadomość, że ani Halo 3, ani Haze, ani Killzone 2, ani Crysis, ani nawet
(na co najbardziej liczę) TimeSplitters 4 nie podskoczy geniuszowi Perfect Dark.

zabawa w tajnego agenta/tkę żadna nowośż jesli chodzi o fabułę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybitne fpsy zostały już dawno zrobione, na ich szkielecie powstają kolejne klony, mody. I to jest cała siła PC. Kierunku rozwoju już nie wytyczają twórcy gier, tylko niezależni gracze-moderzy, za którymi starają się nadążyć właśnie twórcy. Dlatego tak ogromna jest przepaść między fpsami na PC, a konsolami. Nie zachwycajcie się tak Crysisem, Bioshockiem, Halo, bo wyglądacie jak dzieci reklamiarzy z wypranymi mózgami :D :D :D Co te gry mają do zaoferowania oprócz rewolucyjnej grafiki?
NIC! XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2007 o 14:15, Numenpl napisał:

pierwszy CS powstał w 1999 i można było strzelać przez ściany,a dlaczego
wszyscy konsolowcy chrzanią o perfect dark,że to wprowadziło - nie mam bladego pojęcia!!no


Chyba się nawąchałeś kleju. Pokaż mi w CSie tę nbroń, gdzie można prześwietlać sciany i strzelać gdzie popadnie.

Dnia 18.08.2007 o 14:15, Numenpl napisał:

np Unreal tournament - bot config!!


Przestaniesz pisać o grach multiplayerowych? Ja opisuję tryb dla jednego gracza. W GRZE, PODCZAS PRZECHODZENIA MISJI. Pomyśl o tym, jak o, nie wiem, Half-Life.

Dnia 18.08.2007 o 14:15, Numenpl napisał:

Ale mi nowośc !! phi było


Tytułów gier ci chłopcze brakuje?

Dnia 18.08.2007 o 14:15, Numenpl napisał:

Ta a schemat ten sam co to za losowa generaracja!!


Każdy przeciwnik inaczej wyglądał. I to jest fakt. Pokaż inny tyuł.

Dnia 18.08.2007 o 14:15, Numenpl napisał:

UT - assault,coop doom1 itd.


W Doom jeden w cooperativie można było sterować potworami żeby utrudnić grazczowi przechodzenie misji? Wiesz o tych grach mniej niż mi się na początku wydawało :D Żadna gra nie miała takiego trybu jak Counter Operative. Kropka.

Dnia 18.08.2007 o 14:15, Numenpl napisał:

cheaty to cheaty i to już piszesz taka głupotę że normalnie comment!!


Cheaty za przechodzenie misji. Nie wklepywane oszustwa. Podaj choć jeden taki przykjład z PC.

Dnia 18.08.2007 o 14:15, Numenpl napisał:


Dnia 18.08.2007 o 14:15, Numenpl napisał:

Nie ma to jak tutorial co !!było to !!


Ty po prostu nie wiesz o czym piszesz. Aż szkoda.

Dnia 18.08.2007 o 14:15, Numenpl napisał:

Sześc poziomów trudności - mało!!ut miało ponad 6!! reszta była i to w nie jednej grze!!


Znowu bez tytułów. Brak wiedzy, brak argumentów - pełny żal zadek ściska.

Dnia 18.08.2007 o 14:15, Numenpl napisał:

UT się kłania (choc max 4 teamy bo twórcy gier uznali pomysł z liczbą teamów powyżej 4 za totalny
bezsens!! nie dziwię sie zresztą !!)


Brak argumentu, wypowiedź żenująca.

Dnia 18.08.2007 o 14:15, Numenpl napisał:

Co do map to ju było


Brak tytułów, brak argumentów.

Dnia 18.08.2007 o 14:15, Numenpl napisał:

> (na co najbardziej liczę) TimeSplitters 4 nie podskoczy geniuszowi Perfect Dark.
zabawa w tajnego agenta/tkę żadna nowośż jesli chodzi o fabułę


Przeszedłeś Perfect Dark że wypowiadasz się o fabule? Nie sądzę, bo o grze, jak i innych FPPach widzę pojęcia nie masz najmniejszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze Gry FPP wychodzą obecnie wpierw tylko na PC potem konsole (crysis) lub na wszystkie liczące się platformy(Rainbow six vegas,GRAW!!). A halo no coż 1 była moim zdaniem dobrą grą mimo wad (najbardziej kulał single - fabuła standardowa, a level design żałosny, bronie sie powtarzały, ale co niektóre były rózne) Multi było spoko ale nie miało polotu(wojny klonów w róznych kolorach!!,i troche nudne mapy!!), ale miała klimat, muzę i to wystarczy niestety 2 i 3 to odcinanie kuponów!!

dobra Blizzard Beast
1)czy ja coś piszę o prześwietlaniu?? nie!!! Ja piszę o przebijaniu!!,a prześwietlanie to może masz rację!!
2)Unreal tournament pasuje jak ulał(wydana w 1999 a ty wychwalasz grę z 2000 roku !!) masz tryb assault z botami!! i multi a tryb coop był już za czasu dooma(wtedy sie pojawił!!), a to jest tryb multiplayer(wiec UT pasuje), z bot configiem i poziomami trudności też sie zgadza bo to zmienia skilla botów(a to że boty wala do lidera mecz to stary skrypt!!)
3)liczba teamow i ut dlaczego taki argument - proste masz 6 teamow i grasz np 1 vs 5 teamów z botami z skill co kolejny to wyższy tu wystarczy zwykły deathmatch!! ile gier z wyjątkiem Perfect dark miało ten debilny pomysł!! ??
4)fabuła i te twoje npc - znasz grę TEKWAR!!(wątpię byś znał - gra z 1995!!) no i ten golden eye!!(co zapomniałeś o nim!!)
6)budynek szkoleniowy ,a trening w np. black messa to co??
7)co do losowej generacji przeciwników - sam wyglad zgoda!!a cos oprócz tego (to miałem na myśli!!)
8)Co do map - bonusowe mapy do odblokowania na Konsolach , a bonusowe mapy na PC wystarczy ściągnąć!! + ilość!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

fps z konsoli to na 100% nie moze być grywalny więc po co na siłę konsolowego fps''a wciskac na pc gdzie tu co w halo było wielkie (na konsolach) na pc już od dawna jest nie wiem czego dotyczy "legenda" halo bo ja nie czuje tego jakos nudne,sztampowe i brzydkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymień mi te wybitne FPSy, które wyjdą w mniej więcej okresie premiery Crysisa.
Powiesz Bioshock - ja mówie Bioshock wyjdzie na Xboxa, gdzie sprzeda się 2x lepiej od wersji PC.


Napisałem Pctowcy MAJĄ a nie będą mieli duży wybór, Delta 37 czytanie ze zrozumieniem sie kłania, tak jak już napisałem mały wybór FPS-ów na konsoli skłania konsolowców do kupowania halo a tym bardziej Bioshocka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam podać jedną z ciekawszych gier FPP jakie grałem to C&C:Renegade wydana w lutym 2002!!
Wtedy to robili porządne gry fpp nie to co teraz!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2007 o 15:42, Numenpl napisał:

Najlepsze Gry FPP wychodzą obecnie wpierw tylko na PC potem konsole (crysis) lub na wszystkie
liczące się platformy(Rainbow six vegas,GRAW!!).


GRAW był najpierw na obydwu xboxach (marzec) dopiero potem PC (maj). Poza tym jest kilka b.dobrych fpsów na konsoli, których na PC nie będzie, czyli The Darkness, Call of Duty 3 i Resistance.

Iroks--> czytając twój koment, dupa mi się ściskała z żalu. Widać, że konsole to co najwyżej widziałeś w MediaMarkt.

>
>Napisałem Pctowcy MAJĄ a nie będą mieli duży wybór, Delta 37 czytanie ze zrozumieniem sie kłania, tak jak już >napisałem mały wybór FPS-ów na konsoli skłania konsolowców do kupowania halo a tym bardziej Bioshocka

Ja tobie za to proponuję naukę logicznego myślenia. Co z tego, że teraz mają (hmm, teraz 19.08.07? nie przypominam sobie jakiegoś fajniejszego fpsa na PC), w czasie premiery Crysis nie będzie miał (praktycznie) żadnej konkurencji, a i tak jakoś super się nie sprzeda. W czasie Halo 3 zapowiadanych jest wiele głośnych tytułów, a mimo to preorderów na nią jest już ponad milion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2007 o 17:15, Delta 37 napisał:

Ja tobie za to proponuję naukę logicznego myślenia. Co z tego, że teraz mają (hmm, teraz 19.08.07?
nie przypominam sobie jakiegoś fajniejszego fpsa na PC), w czasie premiery Crysis nie będzie
miał (praktycznie) żadnej konkurencji, a i tak jakoś super się nie sprzeda. W czasie Halo 3
zapowiadanych jest wiele głośnych tytułów, a mimo to preorderów na nią jest już ponad milion.


I tutaj przypomina mnie się stare hasło: "Ludzie! Jedzcie gó...o! Miliony much nie może się mylić!!!".

Prawda jest taka, że konsolowcy będą bronić Halo do upadłego, gdyż na konsole wielu gier FPS nie ma, a jak są, to niestety specyfika grania padem jest taka, a nie inna. Halo podobno udało się jakoś jedno z drugim pogodzić, plus grube pieniądze na reklamę i mamy hit. Tylko czemu żaden gracz z PC nie chce na ten HIT spojrzeć? Po prostu ta gra była projektowana, konstruowana, przygotowywana pod zupełnie inne sterowanie i dla innej grupy odbiorców. Tak samo konsolowcy nie rozumieją zachwytów ludzi nad Half-Life. Jak to można się zachwycać tak starą grą, z grafiką sprzed kilku generacji kart graficznych, no i te sterowanie, klawiatura, myszka, co jeszcze...

Każdy wybierze i tak to, co dla niego najlepsze, a fanboye i tak będą krzyczeć wszędzie, że jego racja jest najlepsiejsza, a reszta nic o świecie nie wie. Ja bym tylko prosił o jedno, trochę szacunku dla rozmówców i kultury językowej (nie, nie jestem modem, ale sposób wymiany poglądów w tym wątku przypomina psykówki z piaskownicy lub spod budki z piwem niestety).

Niech po prostu każdy wybierze co dla niego dobre, to co mu odpowiada, a wymiana zdań niech nie będzie próbą wmuszenia swoich poglądów metodą siłową w umysły pozostałych czytających.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Delta 37 nad czym się chłopaku zastanawiasz? Kto lepiej sprzeda swojego crapa? Gadasz jak ofiara przekazu podprogowego XD
Jedyny ciekawy fps na horyzoncie to Timeshift, który może być zarówno hitem jak i klapą. Na PC nie ma murowanych hitów, wszystko zweryfikują gracze, a reklama przyczyni się do wzlotu, jak i upadku tytułu. Dużo łatwiej opchnąć średnio udaną grę na konsole. Dokładnie to wygląda, tak jak napisał MandiATO. Tam gracze rzucają się na preordery, jak muchy na psie ekstrementy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2007 o 17:15, Delta 37 napisał:

> Najlepsze Gry FPP wychodzą obecnie wpierw tylko na PC potem konsole (crysis) lub na wszystkie

> liczące się platformy(Rainbow six vegas,GRAW!!).

GRAW był najpierw na obydwu xboxach (marzec) dopiero potem PC (maj). Poza tym jest kilka b.dobrych
fpsów na konsoli, których na PC nie będzie, czyli The Darkness, Call of Duty 3 i Resistance.

Ta tylko że te były robione na PC i konsole(stąd taki mały czas między premierami!!)!! nie to co HALO - 2 lata poślizgu!!Ale tez nie można powiedzieć że na PC nie ma obecnie żadnych fajnych FPP np.Unreal Tournament 2004 Fajna gra!!może grafika nie dzisiejsza ale grywalność tak!!Ale co tam fps skoro moj ulubiony gatunek to RTS a tych na konsolach jest strasznie mało!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

''W czasie Halo 3 zapowiadanych jest wiele głośnych tytułów, a mimo to preorderów na nią jest już ponad milion.''

wiekszosc z tego miliona to ociezali i leniwi amerykanie, ktorzy uzywaja kompa tylko do neta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.08.2007 o 17:50, MandiATO napisał:

I tutaj przypomina mnie się stare hasło: "Ludzie! Jedzcie gó...o! Miliony much nie może się
mylić!!!".

Prawda jest taka, że konsolowcy będą bronić Halo do upadłego, gdyż na konsole wielu gier FPS
nie ma, a jak są, to niestety specyfika grania padem jest taka, a nie inna. Halo podobno udało
się jakoś jedno z drugim pogodzić, plus grube pieniądze na reklamę i mamy hit. Tylko czemu
żaden gracz z PC nie chce na ten HIT spojrzeć? Po prostu ta gra była projektowana, konstruowana,
przygotowywana pod zupełnie inne sterowanie i dla innej grupy odbiorców. Tak samo konsolowcy
nie rozumieją zachwytów ludzi nad Half-Life. Jak to można się zachwycać tak starą grą, z grafiką
sprzed kilku generacji kart graficznych, no i te sterowanie, klawiatura, myszka, co jeszcze...


Prawda jest taka, że mimo iż mam konsole i nienajgorszy PC i grałem w wiele FPSów po prostu lubie Halo i uważam je jako jeden z lepszych FPSów jakie powstały. Nie pier*** mi tu o innej grupie odbiorców, bo to wy, pecetowcy odróżniacie graczy konsolowych od pecetowych jak to kiedyś robiono - białych i czarnych - kluby dla białych, baseny dla białych, parki dla białych itd. Ale zarówno biali i czarni to LUDZIE. Tak samo konsolowiec i pecetowiec to GRACZE. Co z tego, że jeden gra na tym, drugi gra na tym? Ja jak wielu innych ludzi gra i na konsoli i na PC. I proszę mi tu nie pieprzyć, że Halo jest gorsze a popularniejsze, bo nie ma innych FPSów na konsoli. W przeciwieństwie do was ja mam wybór, a mimo to wybieram Halo, bo ono ma grywalność. Poza tym mówicie, że konsolowcy inaczej oceniają gry. Gówno prawda, tak samo jak mówiłem jesteśmy graczami, gry oceniamy tak samo. To, że Halo nie przyjęło się wśród pecetów to wina polityki Microsoftu. Gdyby wydano grę w podobnym czasie, zamiast prawie 3 lata po premierze xboxowej, Halo zyskałoby więcej fanów.

Nekromantik
>
>Dużo łatwiej opchnąć średnio udaną grę na konsole.

Dużo lepiej opchnąć tak samo średnią jak i wybitną grę na xboxie. Dlaczego? Bo ludzie grający na konsoli gry kupują. A, przykro mi to mówić, gracze pecetowi to w większości złodzieje.

>nie to co HALO - 2 lata poślizgu!!Ale tez nie można powiedzieć że na PC nie ma obecnie żadnych fajnych FPP >np.Unreal Tournament 2004 Fajna gra!!może grafika nie dzisiejsza ale grywalność tak!!

Tu się już zgadzamy, Halo 2 na PC to klapa, bo była wydana pare lat po tym jak powinna, w dodatku w ogóle nie zmieniona. A co do UT2004 fajna gra, ale jak nazwa mówi - na 2004. Crysis to 2007, więc coś nie bardzo.

>
>wiekszosc z tego miliona to ociezali i leniwi amerykanie, ktorzy uzywaja kompa tylko do neta...

Od kiedy gram na konsoli czasami się zastanawiam jak można używać PC do czegoś innego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2007 o 21:37, Delta 37 napisał:

Prawda jest taka, że mimo iż mam konsole i nienajgorszy PC i grałem w wiele FPSów po prostu
lubie Halo i uważam je jako jeden z lepszych FPSów jakie powstały. Nie pier*** mi tu o innej
grupie odbiorców, bo to wy, pecetowcy odróżniacie graczy konsolowych od pecetowych jak to kiedyś
robiono [...]


No to teraz towarzysz dowalił do pieca... Jeśli już masz mnie od kogoś wyzywać to masz do wyboru: amigowca, palmowca, atarowca, konsolowca również (PS, PS2, SNES jak i masa innych mi obce nie jest). Gracz jest graczem, a zależnie od tego w co lubi grać sobie dobierze sprzęt. Jeśli jest maniakiem MGS kupi PS, maniak Halo kupi X-a, a maniak RTS-ów zakupi PC, niektórzy zakupią wiele z tych rozwiązań bo lubią i to i to i to, a niestety wszystkiego na jednej maszynie nie dostaniesz (np. nie ma Silent Hill 1 na PC czy wielu innych świetnych horrorów, które to tylko na PS wyszły).

Na konsolach jak i na Amidze i wielu innych starszych sprzętach (Atari, C64) był dedykowany kontroler do gier. Czy to pad czy joystick, ale właśnie taki był domyślny kontroler. I pod ten kontroler były projektowane tytuły i sterowanie, to się nie zmieniło do tej pory. W PC domyślnym kontrolerem jest klawiatura+mysz, pad nadal jest dodatkowym luksusem, który nie jest standardowym wyposażeniem komputera, z tego powodu wiele hitów konsolowych na PC po prostu takiego sukcesu już nie odnosi. Tak samo na konsoli właśnie dzięki sterowaniu nie wyobrażam sobie zagrania w Uplink, Rise of Legends czy masę inych tytułów... Ale to jest właśnie to o czym pisałem, inne sterowanie, inny odbiorca docelowy, inne podejście do tematu.

Halo może i ma klimat, może i dopracowane sterowanie na XBoxie, ale konwersja na PC po prostu ludzi odrzuciła i nic tego nie zmieni, znacznie większe błędy popełniono przy konwersji Halo2 (wymagania Visty, chociaż wcale niezbędna tak naprawdę nie jest, oraz zabójcza cena). Podobnie jest z wieloma innymi tytułami. Np. granie w Prince of Persia na klawiaturze na PC jest IMHO lekkim nieporozumieniem, gra była projektowana na pada i bez pada z wieloma przyciskami trudno do tego tytułu podejść, gra na klawiaturze to męczarnia, podłączenie pada zmienia zupełnie odbiór gry, ale gra była projektowana głównie pod konsole i tam tego problemu nie ma, a gier z tego gatunku na PC wychodzi jak na lekarstwo (dobrze zrealizowanych zręcznościowo-platformowych gier).

A to, że nie każdy na świecie uważa Halo za 8 cud świata to jest już kwestia gustu. Mnie osobiście ten tytuł nie podpasował i historia mnie nie porwała, efektem czego np. dla mnie osobiście wielkim przełomem on nie był. Każdy może mieć na ten temat własne zdanie, ale nie znaczy to od razu, że trzeba wszystkich zmuszać do myślenia w jedyny słuszny sposób.

Pomijam już "kulturę wypowiedzi" i "poszanowanie rozmówcy oraz jego poglądów" bo widzę, że to jednak są pojęcia (uwaga trudne słowo) abstrakcyjne dla coponiektórych osobników...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2007 o 22:13, MandiATO napisał:

No to teraz towarzysz dowalił do pieca... Jeśli już masz mnie od kogoś wyzywać to masz do wyboru:
amigowca, palmowca, atarowca, konsolowca również (PS, PS2, SNES jak i masa innych mi obce nie
jest). Gracz jest graczem, a zależnie od tego w co lubi grać sobie dobierze sprzęt. Jeśli jest
maniakiem MGS kupi PS, maniak Halo kupi X-a, a maniak RTS-ów zakupi PC, niektórzy zakupią wiele
z tych rozwiązań bo lubią i to i to i to, a niestety wszystkiego na jednej maszynie nie dostaniesz
(np. nie ma Silent Hill 1 na PC czy wielu innych świetnych horrorów, które to tylko na PS wyszły).


Oczywiście, że każdy sobie dobiera sprzęt do tego co lubi, ale tu nie o to chodzi. Jeden lubi bijatyki, drugi fpsy, jednak wszyscy jesteśmy graczami i gry oceniamy przedewszystkim po grywalności. Gry konstruowane są do jak najszerszego grona odbiorców (co niektórzy mogą uznawać za wadę), więc proszę mi tu nie mówić, że jako pecetowiec czy inny atarowiec (peesowiec, nintendowiec, nieważne, ważne że gracz) dlatego, że gram padem/klawiaturą/gitarą podoba mi się to, a tobie jako że grasz na czymś innym to nie może być gra dla ciebie. Poza tym, kolega chyba nadwrażliwy jest skoro uważasz, że cię wyzwałem...

Dnia 18.08.2007 o 22:13, MandiATO napisał:

Na konsolach jak i na Amidze i wielu innych starszych sprzętach (Atari, C64) był dedykowany
kontroler do gier. Czy to pad czy joystick, ale właśnie taki był domyślny kontroler. I pod
ten kontroler były projektowane tytuły i sterowanie, to się nie zmieniło do tej pory. W PC
domyślnym kontrolerem jest klawiatura+mysz, pad nadal jest dodatkowym luksusem, który nie jest
standardowym wyposażeniem komputera, z tego powodu wiele hitów konsolowych na PC po prostu
takiego sukcesu już nie odnosi. Tak samo na konsoli właśnie dzięki sterowaniu nie wyobrażam
sobie zagrania w Uplink, Rise of Legends czy masę inych tytułów... Ale to jest właśnie to o
czym pisałem, inne sterowanie, inny odbiorca docelowy, inne podejście do tematu.


Ale czy to coś zmienia? Ja grając na padzie w FPSy nie czuję różnicy pomiędzy nim a domyślnym zestawem pecetowym (no, może wyłączając to, że nie garbie się przed monitorem). Dlatego, że w konsolach domyślnie ustawiony jest autoaim, to znaczy, że dla konsolowca potrzebne są już inne gry? Ja zawsze wyłączam autoaim i gram jak na pececie.

Dnia 18.08.2007 o 22:13, MandiATO napisał:

Halo może i ma klimat, może i dopracowane sterowanie na XBoxie, ale konwersja na PC po prostu
ludzi odrzuciła i nic tego nie zmieni, znacznie większe błędy popełniono przy konwersji Halo2
(wymagania Visty, chociaż wcale niezbędna tak naprawdę nie jest, oraz zabójcza cena). Podobnie
jest z wieloma innymi tytułami. Np. granie w Prince of Persia na klawiaturze na PC jest IMHO
lekkim nieporozumieniem, gra była projektowana na pada i bez pada z wieloma przyciskami trudno
do tego tytułu podejść, gra na klawiaturze to męczarnia, podłączenie pada zmienia zupełnie
odbiór gry, ale gra była projektowana głównie pod konsole i tam tego problemu nie ma, a gier
z tego gatunku na PC wychodzi jak na lekarstwo (dobrze zrealizowanych zręcznościowo-platformowych
gier).


Tak, masz rację, to nie Halo2 jest złe, tylko to co z nią zrobiono lub i nie zrobiono. Z PoPem również masz rację - jeżeli ktoś chce pograć w zręcznościówkę to oczywiste, że na konsoli, tak samo bijatykę, bo przyjemność z gry na klawiaturze jest żadna.

Dnia 18.08.2007 o 22:13, MandiATO napisał:

A to, że nie każdy na świecie uważa Halo za 8 cud świata to jest już kwestia gustu. Mnie osobiście
ten tytuł nie podpasował i historia mnie nie porwała, efektem czego np. dla mnie osobiście
wielkim przełomem on nie był. Każdy może mieć na ten temat własne zdanie, ale nie znaczy to
od razu, że trzeba wszystkich zmuszać do myślenia w jedyny słuszny sposób.


Oczywiście, szanuję Twoje zdanie, tak jak zdanie innych, lecz nie mogę zdzierżyć powszechnego przekonania, że konsole są dla bezmózgów, że grać można tylko na komputerze, że na konsoli wpycha się największe gó***, a ludzie to łykają bo nie mają wyboru (co jest oczywistą nieprawdą, a takie teksty wygłaszane są przez skończonych kretynów).

Dnia 18.08.2007 o 22:13, MandiATO napisał:

Pomijam już "kulturę wypowiedzi" i "poszanowanie rozmówcy oraz jego poglądów" bo widzę, że
to jednak są pojęcia (uwaga trudne słowo) abstrakcyjne dla coponiektórych osobników...


Przykro mi, że pominąłeś wzmiankę o mojej kulturze, bo lubie słuchać komplementów. A z tym trudnym słowem - nie martw się, poćwiczysz trochę i na pewno uda ci się je wymówić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2007 o 22:58, Delta 37 napisał:

[...] Poza tym, kolega chyba nadwrażliwy jest skoro uważasz, że cię wyzwałem...


Z wyzywaniem chodziło o szufladkowanie (jako pecetowca) na podstawie posiadanego sprzętu, podpowiedziałem rozmówcy jak jeszcze może mnie zaszufladkować korzystając z tych samych kryteriów. Widać muszę częściej w słowie pisanym umieszczać znaczniki ironii i innych wesołych stanów umysłu, o np. tak ";-)", wtedy powinno to być czytelniejsze...

[...pominięto część zgodną...]

Dnia 18.08.2007 o 22:58, Delta 37 napisał:

Ale czy to coś zmienia? Ja grając na padzie w FPSy nie czuję różnicy pomiędzy nim a domyślnym
zestawem pecetowym (no, może wyłączając to, że nie garbie się przed monitorem). Dlatego, że
w konsolach domyślnie ustawiony jest autoaim, to znaczy, że dla konsolowca potrzebne są już
inne gry? Ja zawsze wyłączam autoaim i gram jak na pececie.


Nie czujesz różnicy tylko i wyłącznie dlatego, że te tytuły, które się ukazały mają sterowanie dopracowane właśnie pod pada, inaczej taki tytuł nie miałby racji bytu na rynku, zyskałby niskie oceny i nie sprzedałby się w ogóle. Używanie autoaima dla jednych jest pomocne, dla innych przeszkadza, sam osobiście wolę jednak celować (niezależnie czy pad czy klawiatura) w co chcę trafić, niż tylko obrócić się mniej więcej w kierunku wroga i walić do oporu, a konsola / komputer / automat / chipset / program / niepotrzebne skreślić wykona za mnie to, co w zasadzie jest głównym celem gry:-)

Dnia 18.08.2007 o 22:58, Delta 37 napisał:

Oczywiście, szanuję Twoje zdanie, tak jak zdanie innych, lecz nie mogę zdzierżyć powszechnego
przekonania, że konsole są dla bezmózgów, że grać można tylko na komputerze, że na konsoli
wpycha się największe gó***, a ludzie to łykają bo nie mają wyboru (co jest oczywistą nieprawdą,
a takie teksty wygłaszane są przez skończonych kretynów).
Przykro mi, że pominąłeś wzmiankę o mojej kulturze, bo lubie słuchać komplementów.


Mój post był ogólną odpowiedzią, nie skierowana wyłącznie do Ciebie, chociaż odpisywałem na Twojego posta. Każda sroka swój ogonek chwali i wiele osób niestety nie potrafi się przyznać, że jednak jest wiele gier na konsolach, w które chętnie by zagrali, ale to trzeba by konsolę kupić, a po co skoro już się ma komputer. U nas nadal wiele osób utożsamia konsolę z czymś dla dzieci, ale prawda jest taka, że jednak najlepsze horrory są właśnie na konsole i jakoś nie pali się nikomu na przenoszenie ich na komputery. Poza tym wielu osobom ciężko się przyznać, że jednak pograli by z chęcią w coś z konsoli, gdzie np. PS2 teraz kosztuje poniżej 500 złotych, a oni przecież na swoje komputery wydali grube tysiące, więc one muszą być lepsze, skoro jeden element ich zestawu był droższy od całej konsoli. Trudno im się przyznać, że jednak coś tańszego może dać więcej rozrywki. Konsole mają swoje wady i zalety, tak samo komputery, ale te 2 elementy jednak się uzupełniają i obecnie lepiej zamiast kupować super wypasiony komputer do uruchamiania najnowszych gier, lepiej kupić słabszy konfig i konsolę, w domu to rozwiązuje 2 problemy - jest maszyna do pisania i internetu, na której da się pograć w strategie, gry przygodowe i inne niekoniecznie najnowsze tytuły, oraz urządzenie medialne zapewniające rozrywkę na nieco innym poziomie bez zastanawiania się ile to potrzeba pamięci, ani za ile muszę kupić kartę graficzną, aby to w końcu zaczęło działać. Jak na razie z tych nowych konsol to osobiście najbardziej podchodzi mi Wii (pomimo sentymentu do PSX i PS2, PS3 na razie jest za drogi i oferuje za mało jak za tę cenę, szczególnie za mało tytułów i za mało rozrywki), a to dzięki zupełnie innemu podejściu do tematu sterowania. Ale wszystko jest kwestią gustu, a jak wiadomo te nie podlegają dyskusjom:-)

Dnia 18.08.2007 o 22:58, Delta 37 napisał:

A z tym trudnym słowem - nie martw się, poćwiczysz trochę
i na pewno uda ci się je wymówić!


";-)" <- myślę, że ten komentarz wystarczy ;-)

I jeszcze raz powtórzę, większość z tego co pisałem odnosi się do całego wątku, a nie tylko do Twojego posta... Wszyscy powinni lekko wyluzować i naprawdę zacząć rozmawiać normalnie, a nie próbować udowadniać co jest lepsze... Tego sporu nikt nie rozwiązał od lat i pewnie jeszcze długo nikt nie rozwiąże. A póki co żyjemy w wolnym kraju i każdy może wybrać co mu odpowiada (przynajmniej miejmy taką nadzieję:-) ).

To chyba tyle w temacie. I tak dzisiaj naprodukowałem więcej znaczków na tym portalu, niż wynosi moja średnia miesięczna...

Spokojniejszego podejścia do tematu życzę wszystkim:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta ale najśmieszniejsze z tym sterowaniem jak to konsolowcy(zwłaszcza fanatycy) ubolewają że na PC jest kiepskie sterowanie - że pad niby lepszy od klawiatury we wszystkich aspektach. Normalnie to taka bzdura że aż śmiać się chce - jakby Na PC nie było padów!! Albo że w grach PC jest różny układ klawiszy - wyobrażacie se RTS z klawiszologią z FPP Bo ja nie!! A jak się nie podoba to se można ustawić w opcjach!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście posiadam Wii, to naprawdę oryginalna zabawka i jestem w stu procentach zadowolony z zakupu.
Jednak na PC więcej gram.
PC zawsze było pirackim narzędziem, tu łamane są wszelkie zabezpieczenia gier, ale teraz piractwo przerzuca całą swoją siłę na konsole ;-) Zobaczymy co z tego wyniknie. Wkrótce obraz PCtowca - złodzieja ulegnie zmianie.
Pad na PC to luksus do kliku gier, absolutnie zgadzam się. Jednak dla mnie i dla wielu innych graczy, raczej zbędny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować