Zaloguj się, aby obserwować  
ArkStorm

OOBE, LD - czyli wszystko o Waszych doświadczeniach poza ciałem

4288 postów w tym temacie

Dnia 02.01.2010 o 15:54, jcl99 napisał:

Nie możesz się ruszyć, masz duszności, serce mocniej bije, masz halucynacje.


Pierwsze stwierdzenie dosc czesto mozna przypisac temu co ja odczuwam podczas rozbudzania...natomiast co do bicia serca ,dusznosci i halucynacji to nie...
Jesli mi sie to zdarza to mnie wkurza maxymalnie to uczucie ale po kilku(chyba) sekundach przechodzi...nie znosze tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2010 o 15:54, jcl99 napisał:

Nie możesz się ruszyć, masz duszności, serce mocniej bije, masz halucynacje.


Tego właśnie nie rozumiem. Skąd mam wiedzieć, czy nie mogę się ruszyć skoro się nie ruszam, żeby nie przerwać procesu i skąd mam wiedzieć, czy mam halucynacje, jeżeli nie otwieram oczu xP
A i mam pytanko: czy możliwe jest to, że MTJ sam wyciągnie mnie z ciała? Czy kiedyś to Ciebie spotkało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To spróbuj się poruszyć. Halucynacje, nawet z zamkniętymi oczami mogą się pojawić.
MTJ może ci jedynie pomóc, ale zdarza się że mogą cię wyciągnąć. Nie spotkało mnie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2010 o 17:04, jcl99 napisał:

To spróbuj się poruszyć. Halucynacje, nawet z zamkniętymi oczami mogą się pojawić.
MTJ może ci jedynie pomóc, ale zdarza się że mogą cię wyciągnąć. Nie spotkało mnie to.


Pytam się o MTJ dlatego, że ostatnio jak już byłem "blisko" od czasu do czasu czułem silne wibracje na plecach. Dlatego skojarzyłem to sobie z MTJ. A ile Ty musisz leżeć w bezruchu żeby osiągnąć paraliż? Mi to zajmuje duuużo czasu, ok 1.5h w kompletnym wyciszeniu i rozluźnieniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiatm. Próbowałem LD jakiś czas temu i trzy razy uświadomiłem się we śnie, jednak zawsze po kilku sekundach sie budziłem. Jest na to jakis sposób czy poprostu wkońcu by sie udało?
Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kolejna próba OOBE nie udana. Zdziwiło mnie to że bicie serca i oddech nasiliły się już po 15 minutach Oo I tak nie udało się wyjść za pierwszym razem. Za 2 i 3 próbą nie było nawet bicia serca tylko bardzo silne fale dreszczy i światła kiedy wpatrywałem się w powieki zamkniętych oczu. A i jeszcze mam jedno pytanie...Jak już mam to bicie serca i oddech to wtedy podnosić rękę czy jeszcze poczekać aż serce się uspokoi? Przed ostatnim razem jak przeczekałem bicie serca to nic po tym nie było, więc pytam się bo nie wiem kiedy dokładnie podnieść rękę.
A z sukcesów to tyle że pamiętałem sen i zapisałem tagi na kartce :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czekaj na halucynacje i paraliż, poznasz go po tym jak będziesz czuł jakby ktoś ci siedział na klatce piersiowej. Wtedy przeczekaj i powinieneś poczuć jak się unosisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zauważyłem że liczenie oddechów aż do 100 pomaga. Bicie serca u mnie zaczęło się gdzieś przy 80-90 oddechu. I tak przy okazji...halucynacje i paraliż występują po biciu serca i wzmożonym oddechu czy w trakcie? Bo wczoraj jak przeczekałem bicie serca i oddech nic się nie działo nie czułem się jakby ktoś siedział mi na klacie i nie miałem żadnych halucynacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie. Nie wiem czy to coś ze mną czy ja to źle robię albo za małe chęci? znowu mi się nie udało. Dobrze się zaczęło. obudziłem się po 4 godz, rozbudzałem, zaczynam i tak leże już z godz i nic nic i jeszcze raz nic ):

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj może z tym liczeniem. Mnie pomaga. W tym linku co podał maddog jest pare metod. Osobiście stosuję tą z trąbą powietrzną. W ostateczności można spróbować masochistycznych metod z pełnym pęcherzem albo ze szklanką wody obok łóżka. Postaraj się zrelaksować. Może spróbuj tak po prostu bez metody 4+1. Osobiście tego nie stosuje a co noc dochodzę do bicia serca i oddechu. Ewentualnie moze w idoserze coś jest co nastraja mózg do OOBE. No i przede wszystkim nie ma się co frustrować. Niektórzy wychodzą dopiero po roku ćwiczeń ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja za to dzisiaj nie dążyłem do OOBE bo wczoraj znowu się naczytałem jakie te oobe jest złe, i jakie straszne rzeczy można tam widzieć... Za to udało mi się mieć 2 LD xD
W pierwszym byłem jednym z Blues Brothers, pewnie dlatego, że niedawno oglądałem ten film...
A w drugim LD miałem bliiiskie spotkanie z Halle Barry. Może ona nawet jest ładna, ale za to kiepsko wysportowana^^
No i chyba też jednak spróbowałem wejść w OOBE, tyle, że przed snem. W paraliżu wizualizowałem sobie, że jeżdżę moim motorem, że czuje jego manetki i mam poczucie prędkości. Co raz wyrywałem go na koło, potem ostro hamowałem, a jeszcze później uciekałem przed policją. W efekcie coraz bardziej przenosiłem świadomość do tamtego świata. Jednak coś mi przerwało i nie usnąłem późnej aż do 2.00 :C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2010 o 13:19, Master_J napisał:

Spróbuj może z tym liczeniem. Mnie pomaga. W tym linku co podał maddog jest pare metod.
Osobiście stosuję tą z trąbą powietrzną. W ostateczności można spróbować masochistycznych
metod z pełnym pęcherzem albo ze szklanką wody obok łóżka. Postaraj się zrelaksować.
Może spróbuj tak po prostu bez metody 4+1. Osobiście tego nie stosuje a co noc dochodzę
do bicia serca i oddechu. Ewentualnie moze w idoserze coś jest co nastraja mózg do OOBE.
No i przede wszystkim nie ma się co frustrować. Niektórzy wychodzą dopiero po roku ćwiczeń
;)

Ja to zawsze leze i probuje o niczym nie myslec. A bez 4+1 tez zadziala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2010 o 15:38, Sareth14 napisał:

Ja to zawsze leze i probuje o niczym nie myslec. A bez 4+1 tez zadziala?


Tak. Metoda 4+1 daje niekiedy tylko lepszą fazę. Jeżeli będziesz miał szczęście, możesz mieć oobe przed snem, a nawet w czasie drzemki popołudniowej :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj też mi się nie udało wejść w OOBE. Ale czuje że za każdą próbą jestem o krok bliżej. Dzisiaj w nocy klasycznie było bicie serca (które swoją drogą jest coraz mniej silniejsze) i oddech. Kiedy to przeczekałem po 5 min miałem wrażenie że przespałem te pół godziny. Czytałem że tak powinno być. Niestety wrodzona ciekawość kazała podnieść mi rękę no i dalej byłem w swoim ciele. Muszę przezwyciężyć tą ciekawość i starać się jak najdłużej nie podnosić ręki.Potem próbowałem jeszcze raz ale wszystko mnie szczypało i swędziało. Wytrzymałem 10 min ale potem stwierdziłem że w takim stanie nie uda mi się zrelaksować i dałem sobie spokój.

@noobie
Uświadomić sobie że to sen podczas snu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.01.2010 o 15:54, Master_J napisał:

@noobie
Uświadomić sobie że to sen podczas snu.

Ale przed snem nic nie robić? Tak po prostu? Pierwszy raz w takie coś się zaczynam bawić, więc nie wiem w ogóle o co chodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej poczytaj o tym, ja LD miałem kilka razy i to bardzo krótko metodą RT, czyli pytaniu siebie "czy to sen"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować