kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

Dnia 04.12.2008 o 19:59, peryfraz napisał:

Z tym spellforcem to trafiliście xD... teraz się oderwałem dopiero od gry (a grłaem od
17:00 :D).



Ach... a ja się nie mogę tym (jeszcze) rozkoszować ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2008 o 21:11, Telomo napisał:

> Z tym spellforcem to trafiliście xD... teraz się oderwałem dopiero od gry (a grłaem
od
> 17:00 :D).


Ach... a ja się nie mogę tym (jeszcze) rozkoszować ;(

Czemu?? nie kupiłeś jeszcze CDA? ^^ To jest niedopuszczalene xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2008 o 21:12, peryfraz napisał:

> > Z tym spellforcem to trafiliście xD... teraz się oderwałem dopiero od gry (a
grłaem
> od
> > 17:00 :D).
>
>
> Ach... a ja się nie mogę tym (jeszcze) rozkoszować ;(
Czemu?? nie kupiłeś jeszcze CDA? ^^ To jest niedopuszczalene xD


Wiem, dlatego kupiłem.

Problemy są czysto techniczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.12.2008 o 21:13, Telomo napisał:

Wiem, dlatego kupiłem.

No to loozik

Dnia 04.12.2008 o 21:13, Telomo napisał:

Problemy są czysto techniczne :)

Jakie dokładnie ;>????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2008 o 21:14, peryfraz napisał:


> Wiem, dlatego kupiłem.
No to loozik
> Problemy są czysto techniczne :)
Jakie dokładnie ;>????


Wiesz... trzeba kupić porządną kartę graficzną do laptopa :)

Bo moja jest... z innej planety :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2008 o 21:15, Telomo napisał:

>
> > Wiem, dlatego kupiłem.
> No to loozik
> > Problemy są czysto techniczne :)
> Jakie dokładnie ;>????

Wiesz... trzeba kupić porządną kartę graficzną do laptopa :)

Bo moja jest... z innej planety :)

heh... :D No trzeba trzeba ;). W kupnie pomoże CDA xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2008 o 21:20, peryfraz napisał:

> >
> > > Wiem, dlatego kupiłem.
> > No to loozik
> > > Problemy są czysto techniczne :)
> > Jakie dokładnie ;>????
>
> Wiesz... trzeba kupić porządną kartę graficzną do laptopa :)
>
> Bo moja jest... z innej planety :)
heh... :D No trzeba trzeba ;). W kupnie pomoże CDA xD



Taaaa.... jestem tylko ciekaw, czy w laptopie da się wymienić części :>

Ale wisi mi to. Laptop brata a ja niedługo (po 10 latach) nowy zestawik >:-) A wtedy wymęczę coverki z cda... nie ma bata ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2008 o 16:34, jaceloth napisał:

w recenzji modelu lcd neca 24wmgx3 podany jest czas reakcji matrycy 16ms. tymczasem w
reklamie tego samego modelu na okładce podany jest czas 6ms.
cała prawda o marketingu technologii lcd:-)



Po prostu zalezy co sie mierzy - i jak sie mierzy. Tu nie ma scislych norma, kazdy robi "jak chce" i takiez otrzymuje wyniki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2008 o 09:45, smuggler napisał:

Po prostu zalezy co sie mierzy - i jak sie mierzy. Tu nie ma scislych norma, kazdy robi
"jak chce" i takiez otrzymuje wyniki...


powiedzmy szczerze producenci lcd robią to tak by podać wyniki nie istotne dla użytkownika, ale by uzyskać jak najwyższe "urojone" parametry, którymi można pochwalić się w reklamie. kto widział monitor lcd, który ma kąty widzenia 178 i czas reakcji 6 ms? przecież przy tej nieudolnej technologii to niemożliwe do uzyskania. widzisz jeszcze coś na swoim tv z takiego kąta? przy lcd zazwyczaj to góra 30 stopni. producenci jednak przyjęli, ze podają wielkość kąta przy której poziom kontrastu nie spada poniżej 1/10 poziomu kontrastu, gdy patrzysz na monitor na wprost. że bez sensu? nie szkodzi, ważne, żeby na papierze wyglądało imponująco. zawsze producenci chwalą się kontrastem dynamicznym, który jest bez znaczenia z punktu widzenia użytkownika, kontrast statyczny dyskretnie pomijając. bo jeśli crt za 200 zł ma podobne, albo lepsze parametry, niż lcd za 1500zł, to rzeczywiście nie ma się czym chwalić.
w tym przypadku jednak gdzieś musiał wystąpić błąd. w recenzji monitora podane zostały parametry nie sprawdzone w testach, a te które widnieją w reklamach producenta. jednocześnie ten sam producent w reklamie kilka stron dalej podaje coś zupełnie innego. czasem w reklamach umieszcza się nieprawdziwe informacje myśląc: "może nikt tego nie zauważy". w razie czego wytłumaczymy, że to literówka. a ilu tego nie sprawdzi i się da nabrać, to nasz zysk. a może to rzeczywiście literówka?
wszędzie przy opisie tego monitora podają 6 ms, co jest oczywiście wartością urojoną.
marketing monitorów lcd przypomina mi próbę robienia z fiata 126p samochodu wyścigowego. kiedyś maluchy kupowali wszyscy w związku z tym, ze nie było żadnego wyboru. podobnie jest teraz z lcd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2008 o 19:19, jaceloth napisał:

idź do pierwszego lepszego sklepu, jeśli znajdziesz tam kilka przykurzonych crt, to będzie
dobrze.



Ja jeszcze brałem pod uwagę Allegro, eBay...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2008 o 19:44, Telomo napisał:

Ja jeszcze brałem pod uwagę Allegro, eBay...


oczywiście tu jest wybór, ale wiele z nich to monitory używane. ktoś kto kupuje nowy monitor w pierwszym lepszym sklepie jest skazany na lcd. chyba, że sam poszuka wiadomości na ten temat, a nie będzie wierzył sprzedawcom, dla których monitory lcd są idealnym towarem - dużo kosztują, a zajmują mało miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2008 o 22:10, jaceloth napisał:

> Ja jeszcze brałem pod uwagę Allegro, eBay...

oczywiście tu jest wybór, ale wiele z nich to monitory używane. ktoś kto kupuje nowy
monitor w pierwszym lepszym sklepie jest skazany na lcd. chyba, że sam poszuka wiadomości
na ten temat, a nie będzie wierzył sprzedawcom, dla których monitory lcd są idealnym
towarem - dużo kosztują, a zajmują mało miejsca.


I są do dupy :P Ja posiadam dosyć dużą puchę i jestem zadowolony ^^ kij że miejsca zżera i mała rozdziałka, ale nie jest tym wychwalanym lcd z nie wiem jakim kątem widoczności, iloma tam pixelami i jak wielką rozdziałką... ja wole standardowe puchy ;)

Teraz moi rodzicie chcieli kupić zestaw z lcd ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak właśnie... ładnie żeśmy z tematu zeszli ;/

Co do tipsomaniaka... to czytałem artykuł o naszym mózgu, że niby sam jest matriksem, i zacząłem inaczej patrzeć na świat! Naprawdę dobry artykuł... daje wiele do myślenia :P

(gdyby tylko takich było więcej...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten numer mi się bardzo podoba, dobrze, że dali trzeciego tipso maniaka. A plakatokalendaż to w sumie plakat, a kalendaż to na siłę wcisnęli bo co roku tak się przyjęło, że dają. Szkoda że nie dali recki gta4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się