kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

Dnia 20.01.2009 o 19:22, sevrond napisał:

Wszystkie gry to stare mielone podane w świeżym sosie.... a jak coś takiego smakuje
pewnie każdy wie


Hmm..ja wiem,nowe FSW t naprawde świetna gra[jak ktoś lubi taktyczne gry] no i jeszcze TW dla kogoś kto nie ma[chociaż takich osób jest mało zapewne]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak stare mielone podane w świeżym sosie?

Ja na przykład nie mam TW, po co mi ta gra? A że w CDA jest - to niech będzie. I tak pewnie tego numeru nie kupię ;(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oto najnowszy, lutowy, numer CDA. O tyle niestandardowy, że jego premiera będzie nie we wtorek, a w piątek – 23.01.2008. Za to standardowa objętość (146 stron) i cena (14.99 zł) tudzież jeden „2x większy” DVD9, po brzegi pełen rzeczy godnych uwagi. Ale zanim dojdziemy do DVD, warto omówić co dajemy wam do czytania. A jest tego sporo!

Numer ten jest o tyle dziwny, że stoimy w takim rozkroku – jedną nogą jeszcze w 2008, ponieważ obszernie go podsumowujemy, a drugą sięgamy daleko w rok 2009. Jest zatem duuuży materiał o Grze roku 2008 wedle redakcji CDA – najpierw ekipa pokazuje co było dla nich sukcesem i porażka tego roku (tak wśród gier, jak i rozmaitych wydarzeń branżowych, tudzież osobistych). Potem to podsumowujemy i widzimy, że Grą Roku 2008 wedle CDA jest... Ale to już sprawdzicie sami. :) Powiem tylko, że my sami też się nieco zdziwiliśmy końcowym efektem. Bo jakoś wydawało się nam, że wygra coś innego, a tu... Jest też podsumowanie Gry Roku wedle czytelników CDA (czyli finał konkursu Action Top). I też zwycięzca jest nieco inny niż przypuszczaliśmy. Jestem pewien, że rezultaty wywołają ożywioną dyskusję. Ba, podsumowaliśmy nawet z grubsza AD 2008 na konsole (w Odmiennych Stanach Grywalności). I to nie koniec tekstów „rozliczeniowych”, bo jest jeszcze sprzęt. Ale tam oprócz tego, co było fajne i niefajne w 2008, są też rozważania do kogo/czego (i dlaczego) będzie należał rok 2009. Za rok sprawdzimy jak bardzo autorzy się mylili... :P

Ale zostawmy już podsumowania, pora na konkrety i aktualności. Jest o czym pisać! Zapowiedzi wprawdzie tylko (?) 5 ale za to smakowitych – m.in. Overlord 2, Just Cause 2, Venetica (nie mów, że ten tytuł nic ci nie mówi – a jeśli tak jest to szybko to nadrób!) . Do tego aż trzy beta-testy znanych gier i – wnimanje! attention! achtung! – aż 20 recenzji. W tym jako światowa premiera – polskie Necrovision, spod ręki twórców Painkillera. Tamże też jedna z pierwszych na świecie recenzji (a na pewno w Polsce) warhammerowskiego Dawn of War II. A poza tym? Rosyjski horror mrożący (dosłownie!) krew w żyłach (nie tylko fabułą i oprawą...), czyli Cryostasis, ćwiartowany siekierką na kawałki przez Eugeniusza Siekierę, który też wybiera się w świat baśni braci Grimm. Cormac znęca się nad Gothic3: Zmierzch Bogów i wymiata w dodatku do Guitar Hero, Hut zachwyca się najnowszym Burnoutem, Gregorius ubija mityczne paskudztwa w Rise of the Argonauts i zwycięża wroga w Men at War. Sprawdzamy też czy przygodówka z wampirką w roli głównej ma jaja, a Shaun White potrafi jeździć na snowboardzie po ekranie monitora. I tak dalej... Jest też i kaszanka, czyli opowieść o agencie Secret Service, który nie potrafił strzelać.

Bartek Klus opowiadał wam już o najnudniejszej grze świata. Dziś zaś przedstawi grę NAJDZIWNIEJSZĄ. A raczej najdziwaczniejszą. I to znanej (ongiś) firmy, której nazwa – Sensible Software – na pewno mówi wiele tym, co grają od ponad dekady. (Cannon Fodder! Sensible Soccer! Megalomania!). Będzie też sporo o grach “przeglądarkowych”, oraz jak zawsze Freeware, Modulator (a w nim jak „podkręcić” jedną z gier, którą znajdziecie na Cover DVD!), Reedycje, CDA Mobile...

I już jesteśmy w dziale sprzętowym. Tam, oprócz testów rozmaitego sprzęciwa (najnowsze karty, nowy procek AMD, dyski 2.5 i 3.5”, głośniki, wypasione zestawy komputerowe etc. etc.) znajdziecie NDSN, Konfiguratora, sprawozdanie z eventu Logitecha i bardzo ciekawe Trendy, opisujące... deadline w CDA, tylko takie za lat parę, i „nieco” odbiegające technologicznie od tego, co jest dzisiaj. Czyli o potędze i możliwościach technologii 4G. Czyta to się jak niezłe opowiadanie sf, ale mam wrażenie, że ta przyszłość jest bliżej niż nam się wydaje. Prywatnie bardzo tekst polecam.


I dojechaliśmy już do Cover DVD. Ledwo się nam go udało „dopiąć” bo pełniaki bardzo obrodziły – także objętością. Zacznę tym razem od tego lepszego końca – atrakcją powinny być dla was: samodzielny dodatek do Full Spectrum Warrior (wersja angielska, tryb single/multi) oraz polski RPG Two Worlds (wersja PL, single). Dla maniaków tycoonów jest Tycoon City: New York PL. (Jeśli nigdy w takie gry nie grałeś, to myślę że to doskonała gra by spróbować, gdyż wydaje się jakaś taka... bardziej soczysta, niż inne gry tego typu). A na koniec – ehm – Pet Beauty Salon PL. To raczej gra dla młodszego rodzeństwa (szczególnie płci żeńskiej) albo dla tych dziewczyn, które do tej pory nie akceptowały gier i kompa. Można spróbować czy ta gra ich nie przekona. :)

I tyle o CDA 02/2009. Przypominam tylko: premiera nietypowo, bo już w piątek, 23.01.2009.
Bawcie się dobrze!


#### JAZDA OBOWIĄZKOWA


Kalejdoskop
Action Top 2008
Gamewalker
Prenumerata
Action Redaction
Action Top
Tipsy

######W PRODUKCJI

Overlord 2
Just Cause 2
Venetica
Wanted: Weapons of Fate
Fairytale Fights


#TEMAT NUMERU

Podsumowanie roku 2008


###ZA PIĘĆ DWUNASTA

Empire Total War
Age of Conan PL
Tom Clancy’s HAWX


####RECENZJE

Burnout Paradise
Madagaskar 2
Warhammer 40,000: Dawn of War II
Cryostasis: Sleep of Reason
Multiwina
Gothic 3: Zmierzch Bogów
Necrovision
Royal Marines Commando
Rise of the Argonauts
Settlers: Narodziny Imperium – Wschodnie Królestwa
American McGee’s Grimm
Men of War
Dynasty Warriors 6
A Vampyre Story
Shaun White Snowboarding
War Leaders: Clash of Nations
Guitar Hero Aerosmith
Spider-Man: Web of Shadows
Dracula 3: The Path of the Dragon
Igor The Game


#Kaszanka Zone

Secret Service: Ultimate Sacrifice

###O GRACH INACZEJ

Trainspotting
Reedycje
Modulator
Freeware
Browserówki
CDA Mobile
Odmienne stany grywalności


########NIE TYLKO GRAMY

Na Luzie

Temat numeru: sprzęt 2008/2009
Newsy sprzętowe
Procesor AMD Phenom II
Karta graficzna Asus GeForce GTX 285 TOP
Karta graficzna Asus GeForce GTX 295
Karta graficzna Sapphire Radeon HD 4870 Toxic
Karta graficzna Zotac GeForce GTX 285 AMP!
Dysk przenośny Seagate FreeAgent Go
Dysk przenośny WD My Passport Elite
Dysk przenośny Maxtor OneTouch 4 Mini
Dysk twardy Seagate Barracuda 7200.11 1,5 TB
Głośniki 2.1 Creative Inspire T3200
Głośniki 2.0 Genius HF-SP1200A
Głośniki 2.0 Logitech Z-5
Komputery Actina Sierra Bahamut i Actina Sierra Odin
Konfigurator
Nie Daj Się Nabrać
Logitech dla graczy
Trendy: Redakcja przyszłości
Magazyn


#########################COVER DVD


####Pełne wersje

Full Spectrum Warrior: Ten Hammers
Pet Beauty Salon PL
Two Worlds PL
Tycoon City: New York PL

####Bonus

Action Mag #112
Bonus
DirectX 9.0c
FotoSmuggler 02/09
GTA cENTER #49
OpenAL

####Freeware

3D Pyramid
Cliffall: Treasures of the Lost Cave
Football Challenge 2008
Fred
Khufus’s Tomb
Lemmins
Pacman
Rapid Typing
Stone Loops

####Gameplaye

Burnout Paradise
Gothic 3: Zmierzch Bogów
Rise of the Argonauts

####Modulator

Two Worlds – Tweaking

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 19:10, Sebat1 napisał:

Full Spectrum Warrior: Ten Hammers - aha, czyli już wiadomo po co CDA wrzuciło na swoją
płytę odgrzewaną podstawkę Full Spectrum Warrior, parę miesięcy temu... ;) Jak dla mnie
ten nowy numer, patrząc po pełnych wersjach, na razie zapowiada się bardzo, bardzo słabo... :|

Ten Hammers to nie jest dodatek, tylko zwykła część druga gry, nie potrzebuje do działania pierwszego Full Spectrum Warrior. Obie gry są dość fajne, a na pewno nie można odmówić im oryginalności.
Nie wiem co Ty chcesz od pełnych wersji, 3 na 4 gry to dobre tytuły. Może nie jakieś hity przez duże H, ale solidna rzemieślnicza robota :]
Ciekawe czy prenumerata znów mi się spóźni z dostarczeniem mojego egzemplarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 19:22, sevrond napisał:

Wszystkie gry to stare mielone podane w świeżym sosie.... a jak coś takiego smakuje
pewnie każdy wie


CHcesz steki z kawiorem - bierz kupe kasy i idz do reastauracji. A jakim cudem pierwszy raz na coverze Ten hammer czy New York to "stare kotlety" to chyba ty sam jeden wiesz. Tym niemniej przeciez do ich jedzenia nikt nie zmusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2009 o 10:35, smuggler napisał:

CHcesz steki z kawiorem - bierz kupe kasy i idz do reastauracji. A jakim cudem pierwszy
raz na coverze Ten hammer czy New York to "stare kotlety" to chyba ty sam jeden wiesz.
Tym niemniej przeciez do ich jedzenia nikt nie zmusza.

Widzę, że dalej prowadzisz wojnę z wiatrakami :) Na takie posty nie ma co odpisywać, bo osobnikom pokroju sevronda to trzeba by dawać na covera po 3 premiery dostępne w sklepach za minimum 99 PLN, oczywiście najlepiej światowe premiery, żeby im dogodzić :/
Wiedz, że są czytelnicy CDA, którym się nowy zestaw pełniaków na coverze podoba - tak, mówię między innymi o sobie ^_^
Aha, jeszcze jedno! Błagam Cię Smuggler, pogadaj z kimś odpowiedzialnym za opakowania na DVD, żeby powrócić do małej wersji pudełka. Znacznie poręczniejsze było, a niektórzy już mają tyle płytek z CDA, że nie mają gdzie tego trzymać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.01.2009 o 10:31, Quatre napisał:

Ciekawe czy prenumerata znów mi się spóźni z dostarczeniem mojego egzemplarza...


Mam nadzieję, że dostanę prenumeratę w piątek:) co do wełniaków to mam zamiar zagrać w dwa z nich, a trzeci zaproponować mojej Kobiecie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieźle. Ciekawe CDA sie szykuje. Szkoda, ze pełniaik takie. Two Worlds było jakiś czas temu w jakieś gazecie. Chyba Play. I wtedy kupiłem dla tej gry tamtą gazete.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po samym wstępniaku już się ostro napaliłem. Sporo interesujących mnie recenzji (A Vampyre Story, Burnout Paradise i Rise of the Argonauts w szczególności). Mogę się założyć, że grą roku będzie

Spoiler

GTA IV PC

. Ogólnie mówiąc to sama treść wymiata. Jeśli chodzi o pełne wersje gier. TW nie mam i chyba (?) cieszę się, że będę miał. FSW:TH to dla mnie obowiązek. Reszta jakoś odpada. No to do piątku : ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2009 o 10:54, Ecko09 napisał:

Nieźle. Ciekawe CDA sie szykuje. Szkoda, ze pełniaik takie. Two Worlds było jakiś czas
temu w jakieś gazecie. Chyba Play. I wtedy kupiłem dla tej gry tamtą gazete.


Też wtedy kupiłem Two Worlds - był w KŚG. Nowe CDA kupię, jak zwykle, ale może jedynie FSW zapuszczę z pełniaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2009 o 10:46, smuggler napisał:

co do wełniaków to mam zamiar zagrać


Tja, wełniaki sa dobre na zime :D



Pomylić się z rana nie można? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2009 o 10:55, Damianuss1 napisał:



Napisane ejst, że wybór gry roku ich zaskcozył. Czyli, że będzie to coś innego racej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gry i teksty w porządku tylko nie wiem po co dawać Two World jak był kiedyś w KŚ Gry, ale nie każdy mógł się załapać to będzie miał drugą okazję :) Cieszę się Full Spectrum Warrior Ten Hammers szkoda, że nie wersja PL no i z Taycona. Oczywiście kupię jak zawsze zresztą siedze w domu z nogą złamaną ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się