kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

Tak w zasadzie to zostało(chyba że to żart z clickiem) Tylko CDa, Play i dwumiesięczne Komputer Świat Gry. Strasznie się ten rynek zmniejsza . Jakby padło Cda to straszna próżnia by powstała. Zaraz by się inne gazety na czytelników rzuciły w końcu najwięcej osób Czyta to pismo(jeśli chodzi o gry ma się rozumieć.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 22:20, iwaneszek napisał:

Tak w zasadzie to zostało(chyba że to żart z clickiem) Tylko CDa, Play i dwumiesięczne
Komputer Świat Gry. Strasznie się ten rynek zmniejsza . Jakby padło Cda to straszna
próżnia by powstała. Zaraz by się inne gazety na czytelników rzuciły w końcu najwięcej
osób Czyta to pismo(jeśli chodzi o gry ma się rozumieć.)


CDA to ostatnie pismo, z tej trójki, które musiało by upaść. Ale faktycznie, cienizna na rynku magazynów o grach PC, liczą się tylko trzy. I każde pod względem tekstów jest słabe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 22:20, iwaneszek napisał:

Tak w zasadzie to zostało(chyba że to żart z clickiem) Tylko CDa, Play i dwumiesięczne
Komputer Świat Gry. Strasznie się ten rynek zmniejsza . Jakby padło Cda to straszna
próżnia by powstała. Zaraz by się inne gazety na czytelników rzuciły w końcu najwięcej
osób Czyta to pismo(jeśli chodzi o gry ma się rozumieć.)

Tia...
Niedawno upadło jedno z chętniej czytanych przeze mnie pisem. Kurczę jak się nazywało? Game... wiem, że kosztowało 4.90, bez płyty. Dlatego tak chętnie je czytałem.
Upadła Cybermycha. Wszystko przez kryzys. Jak CDA by upadło, to reszta by również padła. Mam znajomych, którzy dowiedziawszy się o upadku Clicka, przestali kupować jakiekolwiek inne czasopisma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 18:36, rob006 napisał:

> Wiecie że teraz zapewne wzrośnie sprzedaż CD-Action? Dlaczego? Ano dlatego że jego,
moim
> zdaniem największy rywal, Cilck!

Jak Click! mógł być rywalem, skoro wydawała go ta sama ''firma'' i po części tworzyli
ci sami ludzie, co CDA?


Gdybym ja miał sklep i sprzedawał dwa rodzaje papieru toaletowego, i ludzie kupowali by obydwa, to gdybym zaprzestał sprzedaży jednego sprzedaż drugiego z pewnością by wzrosła. Albo gdyby ktoś sprzedawał różne gatunki wody mineralnej i nagle sprzedawał by tylko jedną to jej sprzedaż by też wzrosła (zakładając że ludzie by te wody mineralne kupowali) A jeśli chodzi o samo słowo rywal to może źle go użyłem, chodzi o taki symbolizm:-)

PS. Numer 04/2009, patrze, a tutaj Legend Hand of God! normalnie myślałem że źle przeczytałem. Przecież to taka świerza i dosyć dobra gra:-) Ciekawe czy mój komp ją uniesie:-/

mike91 powiedz proszę o jakie trzy pisma ci chodzi? Bo nie wiem czy ja myślę o tych samych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2009 o 20:21, Piterixos napisał:

mike91 powiedz proszę o jakie trzy pisma ci chodzi? Bo nie wiem czy ja myślę o
tych samych.


Myślę że chodzi tutaj o Komputer Świat Gry, Playa i CD-Action, innych możliwości raczej tutaj nie widzę. No jest jeszcze chyba coś takiego jak Gry Komputerowe, ale pewnie rzadko kto w ogóle o tym pisemku słyszał, a jeszcze mniej osób to z pewnością czyta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wy to się kurna dobrze namyślcie co będzie jeśli upadnie jeszcze jedno takie pismo, zamiast użalać nad clickiem... będzie to oznaczało że CDA zostanie monopolistą, i będzie mogło sobie dyktować warunki (wyższa cena, np.) bo nie będzie mieć konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2009 o 20:54, dave03 napisał:

> mike91 powiedz proszę o jakie trzy pisma ci chodzi? Bo nie wiem czy ja myślę
o
> tych samych.

Myślę że chodzi tutaj o Komputer Świat Gry, Playa i CD-Action, innych możliwości raczej
tutaj nie widzę. No jest jeszcze chyba coś takiego jak Gry Komputerowe, ale pewnie rzadko
kto w ogóle o tym pisemku słyszał, a jeszcze mniej osób to z pewnością czyta ;)

Właśnie o tych pismach myślałem, A Gry Komputerowe kilka razy czytałem i nie mam o nim najlepszego zdania (katastrofalny stosunek jakość cena).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2009 o 21:01, Piterixos napisał:

Właśnie o tych pismach myślałem, A Gry Komputerowe kilka razy czytałem i nie mam o nim
najlepszego zdania (katastrofalny stosunek jakość cena).


Ja tam nawet nie wiem ile ono kosztuje, ale więcej niż złotówki bym za nie nie dał, bo to rzeczywiście jest dramat. Nie wiem jak można w 2009 roku wydawać coś takiego.
Wrócę jeszcze do Twojej poprzedniej wypowiedzi, bowiem poprzednio nie zdążyłem edytować. Zdałeś się tam zasugerować że byli czytelnicy Clicka przerzucą się teraz na CDA, moim zdaniem niekoniecznie, bo cenowo bardziej "po drodze" będzie im Play. Recenzje w tym ostatnim piśmie są moim zdaniem całkiem niezłe i niejednokrotnie dłuższe niż CDA (rzecz jasna chodzi o recki tej samej gry).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2009 o 20:21, Piterixos napisał:

Gdybym ja miał sklep i sprzedawał dwa rodzaje papieru toaletowego, i ludzie kupowali
by obydwa, to gdybym zaprzestał sprzedaży jednego sprzedaż drugiego z pewnością by wzrosła.

Ale sumarycznie i tak obroty miałbyś mniejsze, bo cześć amatorów wycofanego papieru toaletowego zaczęłaby kupować produkty konkurencji. W tym wypadku jest tak, że produkujesz 2 rodzaje papieru - jeden za 1zł*, drugi za 2zł*, w ten sposób masz klientów wśród osób nie chcących wydawać dużo na papier toaletowy, jak i tych, którzy cenią sobie jakość i zapłacą więcej. Jeśli wycofasz papier za 1zł, to nie wszyscy od razu przerzucą się na papier 2 razy droższy, więc stracisz klientów=~kasę.
Swoją drogą porównanie czasopism do papieru toaletowego jest genialne ;D

*Ceny wzięte z kosmosu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2009 o 21:15, dave03 napisał:

Recenzje w tym
ostatnim piśmie są moim zdaniem całkiem niezłe i niejednokrotnie dłuższe niż CDA (rzecz
jasna chodzi o recki tej samej gry).


No to chyba innego Playa i CDA czytamy. :) Tak sie sklada, ze recki w Playu sa znacznie krotsze niz w CDA nawet jesli zajmuja wiecej niz 1 strone. O reckach na pol strony w Playu nie bede nic mowil, bo znow bedzie, ze sie wyzlosliwiam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2009 o 14:20, line's napisał:

Game...

Walker - mi to pismo się już nie podobało od pierwszego numeru. Każdy ma inny gust ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2009 o 20:58, Darkstar181 napisał:

Wy to się kurna dobrze namyślcie co będzie jeśli upadnie jeszcze jedno takie pismo, zamiast
użalać nad clickiem... będzie to oznaczało że CDA zostanie monopolistą, i będzie mogło
sobie dyktować warunki (wyższa cena, np.) bo nie będzie mieć konkurencji.


Pierniczysz jak potluczony - co to za monopol jak masz Internet? No i jesli damy np. 30 zl - mozesz po prostu NIE kupic, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z na CDA, moim

Dnia 30.03.2009 o 21:15, dave03 napisał:

zdaniem niekoniecznie, bo cenowo bardziej "po drodze" będzie im Play. Recenzje w tym
ostatnim piśmie są moim zdaniem całkiem niezłe i niejednokrotnie dłuższe niż CDA (rzecz
jasna chodzi o recki tej samej gry).


A mozesz podac powiedzmy 3 przyklady z ostatnich 2 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2009 o 08:19, smuggler napisał:

(..) No i jesli damy np. 30 zl - mozesz po prostu NIE kupic, prawda?

Nie lubię takich tekstów. Zbyt często słyszę jego odpowiednik (jak się nie podoba to nie kupuj) przy podwyżkach gazu, prądu, benzyny. Oczywiście o wiele prościej jest zrezygnować z CDA niż np. z prądu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2009 o 08:52, logray napisał:

> (..) No i jesli damy np. 30 zl - mozesz po prostu NIE kupic, prawda?
Nie lubię takich tekstów. Zbyt często słyszę jego odpowiednik (jak się nie podoba to
nie kupuj) przy podwyżkach gazu, prądu, benzyny. Oczywiście o wiele prościej jest zrezygnować
z CDA niż np. z prądu.


A mnie wk... jak slysze ''eeee... CDA to MONOPOLISTA"... Wystarczy sprawdzic definicje slowa MONOPOL zanim sie go uzyje. Benmzyne, gaz, prad - MUSISZ kupowac i wyboru nie masz. CDA nie musisz kupowac i jest mnostwo alternatyw, z Internetem na czele. Wiec jaki @#$%% monopol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o teksty to w ogóle nie. Ale już pełne wersje gier to prawie tak. Teoretycznie w branży zostały 3 liczące się czasopisma. Można kupować w tanich seriach ale z czasopismem dostajesz kilka gier + gazeta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2009 o 08:20, smuggler napisał:

A mozesz podac powiedzmy 3 przyklady z ostatnich 2 lat?

- dodatek do Obliviona - Shivering Isles. Była tylko jedna strona (w Playu aż 3,5) co jak na grę RPG (dodajmy bardzo dobrą i długą grę, bo starczającą na jakieś 20-40 gdzin) jest wynikiem mizernym. No ale gdy widzę w tym samym numerze recenzje dodatku do WoW-a - pisaną przez tego samego autora - to wnioski wszystkim choćby trochę zorientowanym w temacie nasuwają się same (i nie zaprzeczaj, bowiem sam niejednokrotnie pisałeś, że ludzi później nie idzie zaciągnąć do pracy :P). Z tego co pamiętam to o pierwszym dodatku do Obka też u was było mniej (znowu tylko jedna strona)
- Maelstrom - w CDA w ogóle nie widziałem recenzji tej gry czyli jest mniej (u konkurencji 1,5 strony)
Oczywiście wiem że zwykle to u was jest więcej, ale miałem pokazać że nie zawsze tak jest i to też zrobiłem. Na koniec dodam jeszcze że ani CDA, ani Playa nie kupuję co miesiąc, gdybym kupował to z całą pewnością takich przykładów mógłbym podać znacznie więcej.

Wojman --->
>No to chyba innego Playa i CDA czytamy. :) Tak sie sklada, ze recki w Playu sa znacznie krotsze

Jak widać nie zawsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że popełniłem błąd odnośnie dodatku do WoW-a, który ukazał się chyba numer wcześniej niż ten do Oblviona zatytułowany Knights of the Nine. Tym niemniej granie w The Burning Crusade po miesiącu się na pewno nie skończyło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2009 o 08:54, smuggler napisał:

A mnie wk... jak slysze ''eeee... CDA to MONOPOLISTA

Nie dziwi mnie to. Do monopolu wam bardzo dużo brakuje. Konkurencji jest sporo: internet, prasa polska i zagraniczna. W sumie to nie pierwszy raz jak wam to zarzucają. Ostatnio słyszałem takie teksty coś koło 2000 roku (poprzedni kryzys). Padło wtedy całkiem sporo tytułów. Odrodziło się sporo mniej. Teraz niestety mamy powtórkę. W dużym uproszczeniu można napisać, że internet zabija prasę. Bez obrazy ale sądzę, że w przypadku "papierowego" CDA pytaniem nie jest to czy przegra on tę walkę, tylko kiedy. Liczę, że to się szybko nie stanie.

Swoją drogą w benzynie oficjalnie nie ma monopolu. W prądzie podobno też już nie. Tylko co z tego? Na inną stację co prawda mogę pojechać tyle, że i tak kupię tę samą benzynę od Orlenu. Prąd mogę brać od kogoś innego tylko, że dostawca ten sam, a samemu kabla nie pociągnę. Dopóki zamiana CDA na inną gazetę/tygodnik/miesięcznik nie będzie wymagała dopłaty dopóty CDA nie będzie monopolistą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się