kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

Dnia 23.01.2008 o 18:44, dave03 napisał:

> >>>Bo my sie przyznajemy do bledow, ktore zdarza sie nam popelnic. Jestesmy TYLKO

> ludzmi, a "errare humanum est" czyli "mylic sie jest rzecza ludzka".

W takim razie możesz napisać gdzie owe przyznanie się do błędu odnośnie tej recenzji Heroes
V miało miejsce? Bo mimo najszczerszych chęci i tego, że przewertowałem cały następny numer
takowego nie znalazłem. Tylko bądźmy poważni i nie liczmy tutaj tego co napisał MacAbra w GW
jako przyznanie się do błędu czy przeprosiny.


<<<Ale chodzi o recke HoMM V czy polonizacji Homm V?

Dnia 23.01.2008 o 18:44, dave03 napisał:


> Znasz jakies pismo, ktore
> NIE popelnia bledow w swych tekstach? To mi je pokaz, a w gora godzina pewnie pare babolkow

> znajde (i nie o literowkach mowie).
>
Oczywiście, że każdy popełnia błędy, tyle tylko, że to w CDA przeczytałem już niejednokrotnie
coś takiego "wiemy, że inne pisma już recenzje tej gry zamieściły, ale my wolimy przejść grę
na spokojnie a nie na chybcika jak inni". Takie coś więc do czegoś jednak zobowiązuje.



>>>I owszem ale nie oznacza to 100% bezblednosci.

Dnia 23.01.2008 o 18:44, dave03 napisał:


Darkstar181 --->

> co jest teraz. I nie mowie tu o roku 2001(kiedy było jakieś 200 stron i bardzo gruba okładka)
> a o 2005.

>I było też więcej reklam.

Reklam było więcej, ale recenzji i zapowiedzi też było znacznie więcej.


>>>Za to, ze jest mniej gier na PC (wiec i mniej recenzji i zapowiedzi) to juz redakcji CDA nie wincie.


Co ważne były one też

Dnia 23.01.2008 o 18:44, dave03 napisał:

dłuższe


>>>Tu naprawde nie ma reguly, na pewno byly i dluzsze i krotsze.

i nie dochodziło do takich absurdów jak teraz kiedy recenzja takiego dodatku do Obliviona,

Dnia 23.01.2008 o 18:44, dave03 napisał:

Shivering Isles(na przejście gry potrzeba jakieś 30-40godzin, więc jest o czym pisać) zajmuje
tylko jedną stronę, a samego tekstu jest jeszcze mniej.


>>>Autor uznal, ze tyle wystarczy, to co mu zrobie? Kaze napisac jeszcze dwie strony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 24.01.2008 o 04:01, Agntx napisał:

Qn''ika bardzo szanuję (tak zresztą jak każdego z Was, jesteście na prawdę świetnymi ludźmi,
na Waszym piśmie się wychowałem [ i nie liżę tu dupska]) ale, tak jak pisałem, recka Crysisa
w ogóle nie umywała się do jego poprzednich dokonań. Odrzuciło mnie sporo rzeczy, bo oczekiwałem
czegoś świetnego, a dostałem "tylko" dobre


>>>Recka byla zatem taka sama jak nasze oczekiwania wobec gry. :) A jesli ci sie nie spodobala... trudno, tak bywa. Moze nastepna jego recka znow cie zachwyci.

Dnia 24.01.2008 o 04:01, Agntx napisał:

Piszę, że CDA się stacza... w sumie trochę przesadzam, bo Wy dalej idziecie swoim torem, tylko
że ja dostrzegam znacznie więcej uchybień, niż wcześniej jak byłem szkutem.


>>>Bo dlatego, ze dorosles i masz inne spojrzenie.

Dnia 24.01.2008 o 04:01, Agntx napisał:

Piszę, że nie spotkałem się z tak wiernym czytelnikiem, za jakiego sam się uważam - bo to prawda
:D Może mam za wysokie mniemanie o sobie, ale zadaj mi jakieś pytanie z historii CDA i zobaczysz,
że odpowiem.


>>>Prosze bardzo: jaka byla ostatnia recenzja napisana przez Jaspin? :P

Dnia 24.01.2008 o 04:01, Agntx napisał:

Drastyczny spadek poziomu recenzji polega na tym, że porównuję nadal wszystkie Wasze teskty
do dzieła Yasia, a mianowicie Diablo 2 - to dopiero była recenzja (nie wspominając już o tym,
że autorowi ktoś skasował plik i musiał pisać od nowa).


>>>Tak miedzy nami - to nie jest dobra recenzja, bo przegadana i niezbyt dobrze zredagowana, jak dzis na to patrze.

Dnia 24.01.2008 o 04:01, Agntx napisał:

Oceny mnie strasznie denerwują, ale rozumiem że macie inne zdanie. Tyle tylko, że po tylu latach
dalej nie możecie zrozumieć, że 7 to nie jest średniak a dobra gra!


>>> A moze ty nie potrafisz zajarzyc, ze choc mamy skale 10 stopniowa, to wcale nie oznacza, ze 5 to jest taki sredniak? Oceny 0-2 to negatywy, 3-5 oznaczajace gierki grywalne ale cienkie, 6 to taka, w ktora mozna bez specjalnego bolu pograc, 7 - dobra, 8 - b. dobra, 9 - znakomita, 10- rewelacyjna.

Jakim prawem dajecie każdej

Dnia 24.01.2008 o 04:01, Agntx napisał:

przeciętnej grze 7 lub 6?


>>>patrz wyzej. I dodam: prawem do dawania grze takiej oceny, jaka autor uznaje za wlasciwa.


(Wyjątkiem jest dobrze oceniony TimeShift, ale przykładem Painkiller:

Dnia 24.01.2008 o 04:01, Agntx napisał:

Overdose - całą recenzję go autor jedzie by ostatecznie postawić w gruncie raczej dobrą ocenę).


>>>Jedzie, bo gra byl rozczarowany ale jak sie odstawi na bok wlasne oczekiwania na mroczny sequel, to gra w sumie taka zla nie jest, choc naturalnie w porownaniu do pierwszego Painkillera to porazka. Wiec ciezko taka gre ubrac w jakas ocene zeby oddac owe dwa stany umyslu.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2008 o 11:39, MateoKiszlo napisał:

> A play jako samo pismo to dla mnie taki bravo girl tylko że dla chłopaków komputerowców...

Dnia 24.01.2008 o 11:39, MateoKiszlo napisał:

to swiadczy >tylko o tym, ze w tym miechu mial lepsz zestaw. A co bedzie za miesiac, albo
pol roku, to sie zobaczy. To jak >mecz koszykowki - sam fakt, ze druzyna X zdobyla ladnego
kosza nie swiadczy o tym, ze jeste lepsza i ze >wygra mecz, bo takich koszow w meczu wpada
ze 100 i wygrywa nie ten, kto wrzucil ladniejszy, a ten kto >wrzucil ich w meczu wiecej.
A mecz tutaj trwa latami, jakbyscie nie zauwazyli.

Dnia 24.01.2008 o 11:39, MateoKiszlo napisał:


Nie spodziewałem się, że dojdzie do takich prób dyskryminacji od strony redaktora.


>>>>Chcialem tylko zauwazyc, ze pierwsze zdanie to NIE jest moja wypowiedz, tylko jakiegos forumowicza, ja NIGDY czegos takiego o konkurencji nie mowilem i nie mowie. Reszta cytatu jest moja ale gdzie tam jakakolwiek dyskryminacja?

Spójrzmy

Dnia 24.01.2008 o 11:39, MateoKiszlo napisał:

wprawdziwe w oczy - różnicie się od siebie, a to daje niejako alternatywę. Nie ma sensu więc,
nazywanie Play''a czymś w rodzaju męskiego odpowiednika bravo girl.


>>>Patrz wyzej.

Dnia 24.01.2008 o 11:39, MateoKiszlo napisał:



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2008 o 16:30, MateoKiszlo napisał:

> Blah, właśnie z ciekawości zarejestrowałem się na forum CDA i mogę powiedzieć jedno -
jest
> tragicznie!

Poczekaj z oceną do negatywnego wypowiedzenia się o CDA na ich forum - wtedy zaczyna być śmiesznie
^^

Szczegolnie gdy ow negatyw wyglada tak "To jezd taki shit, ze ja tym dupe podcieram!!! Smukler to dałn!" etc.

Swoja droga wjedz na dowolne forum poswiecone czemus (np. dla fanow zielonej herbaty) i wypowiedz sie negatywnie na jej temat. Nie oczekuj ze cie przytula. :) Czy to takie dziwne?

Krytycze ale MERYTORYCZNE opinie o CDA maja na naszym forum wszelkie prawa bytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie trochę zdziwiły pewne nieścisłości w Podsumowaniu roku. Po pierwsze: gdzie jest Eld? Jest jednym z ,,najbarwinejszych'''' redaktorów, jego nieobecność bardzo mnie smuci. Samego wyniku krytykować nie będę, ale w obrazkach na środku strony pomiędzy Vegas a S.T.A.L.K.E.R.-em jest Spellforce 2. Trochę to dziwne, bo podstawka wyszła w roku 2006.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema :)
Gra ktoś w Sniper Elite ( był na coverku w tym numerze CD-action ) przez neta ?
Bo fajnie by było jak by tak większość czytelników CDA się spotkała ;)
Najlepiej jak by też Smuggler znalazł czas ;)
Hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2008 o 09:27, lewak napisał:

Mnie trochę zdziwiły pewne nieścisłości w Podsumowaniu roku. Po pierwsze: gdzie jest Eld? Jest
jednym z ,,najbarwinejszych'''' redaktorów, jego nieobecność bardzo mnie smuci.


Zajrzyj do GameWalkera z numeru styczeń 2008.
Eld informuje tam czytelników, że na pewien czas odchodzi z redakcji, jednym z powodów jest między innymi nadchodząca córeczka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2008 o 09:27, lewak napisał:

Mnie trochę zdziwiły pewne nieścisłości w Podsumowaniu roku. Po pierwsze: gdzie jest Eld? Jest
jednym z ,,najbarwinejszych'''' redaktorów, jego nieobecność bardzo mnie smuci. Samego wyniku
krytykować nie będę, ale w obrazkach na środku strony pomiędzy Vegas a S.T.A.L.K.E.R.-em jest
Spellforce 2. Trochę to dziwne, bo podstawka wyszła w roku 2006.


Wynik wyszedł jak najbardziej zasłużenie, nie na ładne oczy, bo Wiedźmin to naprawdę bardzo dobra gra. A Eld odszedł na urlop nie tylko z powodu Wiktorii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2008 o 18:43, Wojman napisał:

Swoja droga niektorzy to przesadzaja z ta zaloba narodowa. Jade sobie dzisiaj autobusem z pracy
do domu i czytam sobie w nowym numerze CDA dzial Na Luzie i co chwile sie smieje. A tu jakis
oburzony facet krzyczy na mnie, ze zalobe narodowa mamy i nie mam prawa czytac zabawnych rzeczy,
ani tym bardziej smiac sie. Przepraszam, ale dlaczego na sile zmusza sie mnie do zaloby? W
wypadkach samochodowych ginie codziennie wiecej ludzi niz w katastrofie lotniczej. Wspolczuje
rodzinom ofiar, ale fakt, ze samolot sie rozbil nie oznacza, ze nie moge sobie czytac fajnego
kacika i miec dobrego humoru.


Też coś dodam :]
Tu masz rację dziennie umiera kilkaset ludzi wypadkach samochodowych, w szpitalach i żałób nie ma a tu mała katastrofa i jest żałoba. Gdyby media nie rozgłosiły sprawy nic nam by w ogóle o tym nie wiadomo a żałoby by nie było. Wszystko to jedna wielka wina medi. Bo sami zgarnęli prezydenta z Chorwacji i sami pod tuszowali, że będzie żałoba.

A żeby to nie był offtop. Coś dodam bo i tak nie miałem zamiaru tego dodawać w krótkim poście:]

Zainstalowałem PilotDown mam monitor LCD LG 17 w grze są dostępne tylko rozdzielczości 800x600, 1024x768 i 1600x1200. a gdzie 1280x1024? Powinno być bo dzisiaj to jest standartowa rozdzielczość jak dzisiaj ustawie w grach na moim monitorze 1024x768 to wszystkie jest brzydkie i kanciaste:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2008 o 08:48, smuggler napisał:

> Poczekaj z oceną do negatywnego wypowiedzenia się o CDA na ich forum - wtedy zaczyna być
śmiesznie
> ^^

Dnia 25.01.2008 o 08:48, smuggler napisał:

Swoja droga wjedz na dowolne forum poswiecone czemus (np. dla fanow zielonej herbaty) i wypowiedz
sie negatywnie na jej temat. Nie oczekuj ze cie przytula. :) Czy to takie dziwne?



Co do mojej poprzedniej wypowiedzi o bravo girl - wina leży i po mojej stronie i po tym, że twoje posty bywają momentami nieczytelne mieszając się z cytatem i własną wypowiedzią. Nie mniej, bany sypią się z byle powodu. Rozumiem, że gdybyś był politykiem, to źle na ciebie mówiących, wysyłabyś do obozów pracy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2008 o 11:04, Orzisław napisał:

CD-Action jest zUe, zostańcie antyfanami xD .


CD-action to według mnie najlepsze czasopismo o grach komputerowych a to że mają niezbyt pełniaki to trudno dla mnie liczy się czasopismo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2008 o 10:27, master matrox napisał:

Zajrzyj do GameWalkera z numeru styczeń 2008.
Eld informuje tam czytelników, że na pewien czas odchodzi z redakcji, jednym z powodów jest
między innymi nadchodząca córeczka :)


To zajrzyj do tego GameWalkera. :) Eld swój minifelieton nadesłał, więc i swoje małe podsumowanie też mógł, tak przy okazji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2008 o 11:39, Evil Khan napisał:

Jest w CDA jakaś reklama gier z serii TS, SS czy KK ?

TopSeller - reklama nowych tytułów: Painkiller Overdose, SpellForce 2 Czas mrocznych wojen, MotoGP07, Condemned, OutRun 2006 i jakiś Sonic.
extra klasyka next: 5 nowych tytułów
Jest też Platynowa kolekcja, ale to już była kiedyś ta reklama chyba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2008 o 11:39, Evil Khan napisał:

Jest w CDA jakaś reklama gier z serii TS, SS czy KK ?


Teraz jestem w szkole, więc nie mogę sprawdzić, ale na 100% jest reklama TopSellera. Oczywiście z nowymi tytułami w tej serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2008 o 11:44, choper napisał:

> Jest w CDA jakaś reklama gier z serii TS, SS czy KK ?
TopSeller - reklama nowych tytułów: Painkiller Overdose, SpellForce 2 Czas mrocznych wojen,
MotoGP07, Condemned, OutRun 2006 i jakiś Sonic.

OK. dzięki - to wiem

Dnia 25.01.2008 o 11:44, choper napisał:

extra klasyka next: 5 nowych tytułów

Co to za tytuły ???

Dnia 25.01.2008 o 11:44, choper napisał:

Jest też Platynowa kolekcja, ale to już była kiedyś ta reklama chyba :)

W platynie pojawiło się 5 tytułów - też wiadomo jakie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.01.2008 o 11:58, Evil Khan napisał:

> extra klasyka next: 5 nowych tytułów
Co to za tytuły ???

1. Dawn of war winter assault
2. -II- Dark Crusade
3. Full Spectum warrior ten hammers
4. Settlers Dziedzictwo Królów
5. Settlers II 10 - lecie
W sumie to też już chyba kiedyś było, ale nie jestem pewny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się