kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

Dnia 12.02.2008 o 16:38, Buhahahahaha napisał:

Wiecie co mnie wkurza w CDA? To że jak gra b.d. gra przychodzi do recenzji to mówią że
mogą tylko popatrzeć jak to recenzent gra, a w którymś tam felietonie było napisane:
(o bioshocku i aktywacjach) "z naszej redakcyjnej wersji bioshocka zostały użyte już
4 aktywacje: 2 w domu, 2 w redakcji, jeszcze jedna i płytka będzie służyła jako podstawka
pod kubek". Nielogiczność...

To oznacza, że w Bioshocka w redakcji zagrały dwie osoby... dwie, nie cała redakcja a o to właśnie chodziło w tej wypowiedzi, że przychodzi świetna gra i nie można zagrać. W powiedzmy Wiedźmina w pracy zagrały pewnie też tylko dwie może trzy osoby a reszta musiała kupić i grać w domu a jak wiadomo mało kogo stać na to, żeby posiadać każdą super grę która wyjdzie. Jak widzisz, żadnej nielogiczności tutaj nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> A tak swoją drogą to nie rozumiem tej całej kłótni co lepsze play czy CDA, bo trzeba
> być nieźle zacofanym żeby tego nie wiedzieć :). Playa przestałem kupować już dawno temu
> bo zwyczajnie za dużo w nim błędów i literówek było(nie wiem jak teraz), a i do poczytania
> za wiele nie ma. Ot gazetka do przeglądnięcia w empiku na szybko :). Ale kilka fajnych
> gierek ostatnio dali, szkoda że wszystkie już dawno mam :). A CDA też powoli robi się
> jaieś takie mało przyjazne. Dla sprawdzenia czy to czasem ja się nie zmieniłem postanowiłem
> poczytać starsze numery i okazało się że dalej mnie bawią i ciekawią texty zawarte na
> stronach. A teraz jakieś takie zarozumialstwo i niestety chamstwo czasami się wdziera
> do CDA. Ale za to recki dalej stoją na wysokim poziomie, a w końcu to dla nich kupuję
> to pisemko. Szkoda że AR już nie powoduje u mnie takich ataków śmiechu jak w starszych
> numerach.

Właściwie w tej dyskusji nie chodzi o to, co jest lepsze. Jakbyś śledził rozmowę od początku, to byś wiedział :) Od siebie dodam tylko, że po czasopismo Play dość często sięgam i czytam - tak więc nie jestem jego przeciwnikiem. Rob zresztą dobrze wie, co jest lepsze :P
Podzieliły nas inne rzeczy, podam kilka głównych:
1. Rob twierdzi, że danie Morka to żaden wysiłek, ja wręcz przeciwnie. Bo idąc tym tokiem myślenia, żadne czasopismo dające hity nie robi sobie z tego wysiłku.
2. Rob dziwi się, że ja go nazwałem antyfanem, jeśli on po prostu wystrzelił, że jestem najzwyklejszym fanem.
3. Rob uważa, że expansion jest niezbędny do pełnego poczucia gry zapomninając, że w czasopismach często spotyka się same podstawki. Ja sądzę, że expansion to expansion i nie za dużo osób po niego sięgnie.
4. Rob myśli, że najlepszą grą w CDA był Morek (gdy tymaczasem ja powiedziałem, że w takim Playu najlepsi byli Heroesi. A co, było coś lepszego? Szczególnie że ranking CDA, na który się powołał, określił ten tytuł jako no.1, a jak wiemy nic wyżej niż 1 miejsce nie ma. Tylko nie wiedział, że ja mam gdzieś rankingi CDA xD )
5. Rob napisał, że to CDA robi szum wokół pełniaków, gdy tymaczesem np. Play ma podobe zagrywki.
6. Rob uważa, że średnia światowa (jak i rankingi) są be i tylko głos Polaków się liczy w ocenach.
7. Ja napisałem, że sądząc po opiniach i ilości sprzedawnanych egzemplarzy w stosunku do np. Playa więkoszość woli jednak CDA. Rob wyjeżdża tu z całym rynkiem pism w Polsce...
8. Ogólnie Rob jedzie tego Morrowinda, że to żadne osiągnięcie, nie wspominając, że podobna sytuacja była w czasie dania Gothica 2 - jednak dopiero dziś zauważyłem, dlaczego Rob tak jedzie tego Morrowinda. Użyjcie wyszukiwarki, to się dowiecie, jakiej gry fanem jest Rob... Tylko nie mówcie, że fani obu tych gier się lubią.
9. Rob sądzi, że gdy CDA da lepsze gry niż Play, to fani tego drugiego czasopisma zamilkną i nie będą tego faktu kontrować grami z przeszłości (tak, jak to robią czytelnicy CDA).
10. Rob nie sugeruje się rankingami. To w takim razie czym mamy się sugerować?
11. Rob neguje okropny poziom piractwa, głównie wśród młodszych. Uważa, że starsi również tak samo piracą - i w ogóle, że grają tak samo często, jak młodsi (na podstawie reklam w Zetce, że to niby głównie do dorsołych jest skierowana reklama).

I oczywiście to działa w dwie strony :)
To był taki krótki skrót, o co się rzucamy. Jak widać, niewiele w tym wszystkim czystego fanostwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2008 o 18:38, bartez743 napisał:

Miesza z błotem nawet swoich fanów i to mi wystarczy.


Jakiś przykład, cytat nader mile widziany....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2008 o 16:38, Buhahahahaha napisał:

Wiecie co mnie wkurza w CDA? To że jak gra b.d. gra przychodzi do recenzji to mówią że
mogą tylko popatrzeć jak to recenzent gra, a w którymś tam felietonie było napisane:
(o bioshocku i aktywacjach) "z naszej redakcyjnej wersji bioshocka zostały użyte już
4 aktywacje: 2 w domu, 2 w redakcji, jeszcze jedna i płytka będzie służyła jako podstawka
pod kubek". Nielogiczność...


Wiesz, tu chyba oczywsitym faktem jest, że jak pojawi się jakiś hit, to sobie go nawzajem pożyczają :) Jak ty masz super grę, albo twój kumpel, to nie wymienicie się grami?
Tylko, że pisanie takich rzeczy nie jest zbytnio na miejscu. Nie bój się, oni wcale nie są tacy "biedni" jeśli chodzi o dostęp do gier :P Nie napiszą przecież, że takiego Crysisa pożyczyli swoim znajomym xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzisz jakiś sens w dyskusji z nim? Bo ja nie.
PS. No ale jeśli sam Wielki Smuggler nabrał się na podpuchę Patryka Mogilno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chce nikogo obrażać ale niektórym trzeba pokazać palcem/ napisać czarno na białym to może coś zrozumie i bedzie jakiś sens w tej rozmowie.

PS. chyba jeszcze jest do nawrócenia ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2008 o 21:23, Patryk Mogilno napisał:

Przeczytałem ze ktos o mnie napisał:) ale sory ze sie wtrace do rozmowy smuggler to spoko
facet i to tyle:)

To wiadomo już że to facet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2008 o 21:40, KŁEJK napisał:

Tak mówią nieoficjalne przecieki...:)


W nowej serii "CBA Kryminalne zagadki Wrocławia " finałowy odcinek będzie miał tytuł: "Zaginione zdjęcie Smugglera"...

Wtedy może poznamy jego płeć jednak w CDA używa rodzajników męskich więc raczej to facet :)

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2008 o 18:38, bartez743 napisał:

Miesza z błotem nawet swoich fanów i to mi wystarczy.


Zabrzmiało to jakby ciebie "zmieszał" kiedyś "z błotem"... Ale nie wnikam. Jak dla mnie to bez Smugglera nie było by AR. A musi być w tak dużym piśmie kącik z listami od czytelników. Smuggler co prawda przygasi co niektórych, ale głównie tych którym się należy. Ja jak czytam jego odpowiedzi odczuwam wręcz perwersyjną satysfakcję że jest ktoś kto tak zręcznie potrafi ukazać idiocie że ten idiotą w istocie jest. A czasem wręcz odczuwam niedosyt przez to że Smugg często widocznie wstrzymuje się z "zabijaniem gwoździa od drugiej strony, coby wiedział gdzie jego miejsce". Jak ktoś próbuje mu wcisnąć że "piractwo jest fajne" a "CDA to gó**o" i "ten a ten recenzent gupio ocenił grę" to i powie im co o tym myśli. A że przez "delikatne aluzje" i półsłówka (czasem swoiście brutalne) to taki już jego urok. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wlasnie ze nie!!! Na Marsie mieszka Mr Jedi i ma tam ferme gumowych kurczakow! Dlatego wszyscy poza Jedim nie skolonizują Marsa. Gumowe Kurczaki RLZ. :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2008 o 22:01, KŁEJK napisał:

A wlasnie ze nie!!! Na Marsie mieszka Mr Jedi i ma tam ferme gumowych kurczakow! Dlatego
wszyscy poza Jedim nie skolonizują Marsa. Gumowe Kurczaki RLZ. :D :D

To nie słyszałeś?? W ostatnim CDA pisali. Mr Jedi jest właścicielem największej fermy nie gumowych, ale KAUCZUKOWYCH kurczaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się