kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

Dnia 15.02.2008 o 13:36, Uspatente napisał:

> Tak pamiętam o tym. Ale to był jednorazowy wybryk :D.
> Ale i tak CDA rządzi jeżeli mówimy o pełniakach.

A takie hity jak Trzecia Fala, Eurocops, Stolen, Spell of Gold, Carom 3D, Premier Manager
też rządzą?
Nie chwal ich bezkrytycznie, bo kiepskie pełniaki też im się zdarzały dosyć często.


Nie chwalę bezkrytycznie tylko twierdze że i tak ogólnie CDA daje lepsze gry na coverach niż konkurencja. Czasem dają jakieś słabsze / mniej znane gry ale też rzadko (jezeli wogóle) dają naprawdę słabe gry...

PS. część z tych gier które wymieniłeś mogą się Tobie nie podobać ale być może innym się one podobały bo moim zdaniem nie były dobre ale żeby tak od razu takie kiepawe? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 13:37, scooby01 napisał:

> Ale i tak CDA rządzi jeżeli mówimy o pełniakach.

Zależy kiedy :P

Czasami np. zdarzają się "leniwe" miesiące.


Owszem ale jak już SMG kiedyś pisał teraz jest o wiele więcej gier dostępnych w tanich seriach przez co trudniej wyrwać grę do pisma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 13:36, Uspatente napisał:

A takie hity jak Trzecia Fala, Eurocops, Stolen, Spell of Gold, Carom 3D, Premier Manager
też rządzą?
Nie chwal ich bezkrytycznie, bo kiepskie pełniaki też im się zdarzały dosyć często.


A oczywiście nie liczy się to, że zawsze towarzyszyły im lepsze gry :P
Równie dobrze mogę krytykować PLAY pod względem pełniaków za to, że dali Crazy Frog Racer, HotDogs HotGirls, Strike Fighter Gold i wiele innych nie zwracając uwagi na inne świetne gry (a tego nie można ująć PLAYowi, choć wcale nie uważam , że CDA pod tym względem odstaje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 13:17, Uspatente napisał:

> > jeśli byłyby pełniaki typu Maluch Racer...
> a widziałeś takie w CDA?...
> na szczęscie takich gier w CDA nie zobaczysz najwyżej u konkurencji ;)

Owszem dali kiedyś grę z Kaszanki - Mars bunt robotów.


Ale zlosliwie, by pokazac przez to, ze zarzuity dot. pelniakow "ale kaszane dajecie" moga byc prawdziwe i by pokazac jak wiekszosc naszuch gier odbiega od tego poziomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 13:36, Uspatente napisał:

> Tak pamiętam o tym. Ale to był jednorazowy wybryk :D.
> Ale i tak CDA rządzi jeżeli mówimy o pełniakach.

A takie hity jak Trzecia Fala, Eurocops, Stolen, Spell of Gold, Carom 3D, Premier Manager
też rządzą?
Nie chwal ich bezkrytycznie, bo kiepskie pełniaki też im się zdarzały dosyć często.


Nie rzadza ale i nie smierdza :). 10 letni VV to nie jest autko moich marzen ale jezdzilbym nim bez wstydu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.02.2008 o 13:51, Lesz3yk napisał:

A oczywiście nie liczy się to, że zawsze towarzyszyły im lepsze gry :P
Równie dobrze mogę krytykować PLAY pod względem pełniaków za to, że dali Crazy Frog Racer,
HotDogs HotGirls, Strike Fighter Gold i wiele innych nie zwracając uwagi na inne świetne
gry (a tego nie można ująć PLAYowi, choć wcale nie uważam , że CDA pod tym względem odstaje).


Mi z nieznanych przyczyn wryl sie w pamiec ich pelniak o fajne przeciez nazwie WLADCY BULIONU. Nie wiem czemu ale zapadlo mi to gleboko w podswiadomosc. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 13:42, master matrox napisał:

> Czasami np. zdarzają się "leniwe" miesiące.

Hm, a które pismo tak nie ma ;-)?

Zawsze muszą być gorsze miesiące, w końcu nie w każdym numerze możemy otrzymywać Morrowinda,
Gothica 2, Kroniki Riddicka czy Resident Evil. Akurat ostatnio, po wręcz świetnych numerach
pod koniec 2007 roku nastąpiły nieco gorsze, ale nie jest to wina redakcji tylko samego
rynku branży gry :)



A nawet tzw. cyklu koniunkturalnego, tjak jak zadna TV nie daje b. dobrych filmow o 12 w poludnie, tylko wieczorem. No chyba, ze mocno walczy o klienta akurat. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 12:49, Aragloin napisał:


> A jednak, Tylko ze pismo w przeliczeniu na nasze kosztuje 30 zl z kawalkiem, to
ich bylo
> stac, my z cena 15 zl bysmy na swoje nie wyszli :(
A ja bym się zgodził na podwyżkę.Pełniaki (może obj. oisma tez) by to zrękopensowały:)No
i kolega miałby tego Kotora?(ja zresztą też:)

Tylko jeszcze ze 120-150.000 luda musialoby sie pod tym podpisac, a nikt nie da gwarancji ze tak bedzie... A na pewno sporo osob by powiedzialo "co 30 zl za gre, ktora juz mam i moge kupic w KK za 20 zl?! O nie!!!" A inni "mam dac 30 zl za gierke, ktorej nie lubie, bo ja nie lubie [i tu nazwa gatunku wedle woli] - o NIE!". I by sie okazalo, ze zeszlo mniej niz zwykle egz. i pareset tys. zl w plecy... (bo licencja droooga, a sprzedaz kiepska).
Spore ryzyko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wiem, że to były zapychacze-dopełniacze (podobnie jest w PLAY i innych), ale nie rozumiem po co psuć sobie markę dając szajs. To tak jakby do Ferrari dorzucić pieska kiwającego łbem, choinkę zapachową nalepkę Pionier itp., bo cena nie wzrośnie, a ludzie lubią gadżety. Dajcie tą jedną grę i w porządku - kiedyś daliście samo PSI-OPS, które było świetnym tytułem, premierą itd. i nie potrzebowało kwiatka do kożucha jako tła. A odnośnie tanich serii - ja cenię sobie RE3 i DC 2 - nie było ich w tanich reedycjach, gry były ogólnie słabo dostępne w chwili premiery (RE3 kosztował 139 zł!). Podobnie z Chaos Legion czy Nexusem - tak więc jest jednak sporo gier, które nie są XKN czy KKK :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SMG wielokrotnie to wałkował ale co tam... jak CDA da np: 1 FPSa to fani np: RTSów będą narzekać i jęczeć bo takich gier nie lubią. A jakby CDA dało np: FPS, RTS i np: przygodówkę nawet jezeli te gry dostałyby np: 5-7/10 w CDA to według mnie jest większe prawdopodobienstwo że lepiej sprzeda sie CDA z 3 grami niż z 1...wiec wiesz w kapitalizmie wygrywa obrotniejszy wiec chyba rozumiesz co mam na mysli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 14:09, KŁEJK napisał:

SMG wielokrotnie to wałkował ale co tam... jak CDA da np: 1 FPSa to fani np: RTSów będą
narzekać i jęczeć bo takich gier nie lubią.

Czytaj uważniej. No przecież napisałem, że dali samego PSI-OPS i fani innych gatunków musieli to jakoś przełknąć, nie mając gwarancji, że za miesiąc ukaże się gra z ich ulubionego gatunku. Poza tym spójrz na ostatnie numery (styczeń, luty - gdzie przygodówka, cRPG i wyścigi?) Przecież każde pismo nie daje po jednym tytule z każdego gatunku do każdego numeru! Piszę o tym aby dawać max. 2 tytuły i co miesiąc innego typu, a nie tak ja w zeszłym roku kwartał z cRPG - Morrowind, Gothic, Prince of Qin, Seal of Evil i dodatkowo zapychacze...
A`propos tych dodatkowych gier mających rzekomo spodobać się graczom - przeczytajcie komentarze do każdego numeru, wszyscy ślinią się z gier znanych natomiast na pozostałe reagują "pierwsze słyszę", "nie znam", "a co to". No i pozytywnych - ba żadnych! - komentarzy odnośnie wrażeń z gameplayu tytułów, które wyżej wspominałem jako średniaki nigdzie nie znalazłem. Przecież nie wypada kalać własnego gniazda ;)
Gniazda, czyli czasopisma, o którym pisze się tylko dobrze albo wcale :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 14:20, Uspatente napisał:

> SMG wielokrotnie to wałkował ale co tam... jak CDA da np: 1 FPSa to fani np: RTSów
będą
> narzekać i jęczeć bo takich gier nie lubią.
Czytaj uważniej. No przecież napisałem, że dali samego PSI-OPS i fani innych gatunków
musieli to jakoś przełknąć, nie mając gwarancji, że za miesiąc ukaże się gra z ich ulubionego
gatunku. Poza tym spójrz na ostatnie numery (styczeń, luty - gdzie przygodówka, cRPG
i wyścigi?


To był tylko przykład...

Dnia 15.02.2008 o 14:20, Uspatente napisał:

zeszłym roku kwartał z cRPG - Morrowind, Gothic, Prince of Qin, Seal of Evil i dodatkowo
zapychacze...


Pisałem przecież że jest to trudniejsze bo coraz więcej gier jest sprzedawanych w tanich seriach...
To co daje CDA na coverach jest zależne od branży a wiemy że nie dzieje sie dobrze ale z drugiej strony nie jest az tak tragicznie.

Dnia 15.02.2008 o 14:20, Uspatente napisał:

A`propos tych dodatkowych gier mających rzekomo spodobać się graczom - przeczytajcie
komentarze do każdego numeru, wszyscy ślinią się z gier znanych natomiast na pozostałe
reagują "pierwsze słyszę", "nie znam", "a co to". No i pozytywnych - ba żadnych! - komentarzy
odnośnie wrażeń z gameplayu tytułów, które wyżej wspominałem jako średniaki nigdzie nie
znalazłem. Przecież nie wypada kalać własnego gniazda ;)
Gniazda, czyli czasopisma, o którym pisze się tylko dobrze albo wcale :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 14:04, Uspatente napisał:

No wiem, że to były zapychacze-dopełniacze (podobnie jest w PLAY i innych), ale nie rozumiem
po co psuć sobie markę dając szajs. To tak jakby do Ferrari dorzucić pieska kiwającego
łbem, choinkę zapachową nalepkę Pionier itp., bo cena nie wzrośnie, a ludzie lubią gadżety.


>>>Sa trzy powody. Ktory jest najwazniejszy sam ustal

1. Czesto sie gry sprzedaje w pakietach - np. 3 hity ale tylko wtedy jak dokupicie jeszcze tyh 6 gierek. Kupisz, to nie wyrzucisz, lepiej dac na cover :)

2. Czasem sa gry, ktorych kupic nie kupisz ale jak juz masz w pismie to nawet zagrasz.

3. Czesto gry malo znane sa duzo lepsze (grywalnosc!) niz niejeden hit - pamietacie Ballance w CDA? :)

4. Wielu reaguje tak "ru 3 gry, a tu 4 - e, wezeme to pismo, bo WIECEJ daja".

itd.

Dnia 15.02.2008 o 14:04, Uspatente napisał:

Dajcie tą jedną grę i w porządku - kiedyś daliście samo PSI-OPS, które było świetnym
tytułem, premierą itd. i nie potrzebowało kwiatka do kożucha jako tła. A odnośnie tanich
serii - ja cenię sobie RE3 i DC 2 - nie było ich w tanich reedycjach, gry były ogólnie
słabo dostępne w chwili premiery (RE3 kosztował 139 zł!). Podobnie z Chaos Legion czy
Nexusem - tak więc jest jednak sporo gier, które nie są XKN czy KKK :)


>>>Nieco ale nie za wiele, wiec ja nie mowie, ze ich ne bedzie a tylko ze to bedzie raczej niezbyt czesto, szczegolnie w odniesieniu do hitow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.02.2008 o 15:21, smuggler napisał:

>>>Sa trzy powody. Ktory jest najwazniejszy sam ustal

1. Czesto sie gry sprzedaje w pakietach - np. 3 hity ale tylko wtedy jak dokupicie jeszcze
tyh 6 gierek. Kupisz, to nie wyrzucisz, lepiej dac na cover :)

2. Czasem sa gry, ktorych kupic nie kupisz ale jak juz masz w pismie to nawet zagrasz.

3. Czesto gry malo znane sa duzo lepsze (grywalnosc!) niz niejeden hit - pamietacie Ballance
w CDA? :)

4. Wielu reaguje tak "ru 3 gry, a tu 4 - e, wezeme to pismo, bo WIECEJ daja".


O właśnie to jest klucz do dobrych pełniaków, gra mało znana, często polska premiera, która ukazuje się w cda jako średniak, a okazuje się grą która wciąga na perę ładnych tygodni np. wspomniany wcześniej Ballance, lub enclave. Ale jest jeden szkopuł, otóż niektórzy i tak będą narzekali że to nie ich typ, że niska średnia ocen w sieci ew. kiepska grafa, nigdy się wszystkich nie zadowoli.
I tak sobie wyobrażam, cda daje np. Crysisa, a wszyscy narzekają, że im nie ruszy, że gra jest krótka itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 15:21, smuggler napisał:

1. Czesto sie gry sprzedaje w pakietach - np. 3 hity ale tylko wtedy jak dokupicie jeszcze
tyh 6 gierek. Kupisz, to nie wyrzucisz, lepiej dac na cover :)

O tym nie słyszałem - myślałem, że kupujecie pojedynczo a nie hurtem :P OK, zgadzam się.

Dnia 15.02.2008 o 15:21, smuggler napisał:

2. Czasem sa gry, ktorych kupic nie kupisz ale jak juz masz w pismie to nawet zagrasz.

Tu mam zawsze poczucie straconego czasu przy ewidentnie słabej grze.

Dnia 15.02.2008 o 15:21, smuggler napisał:

3. Czesto gry malo znane sa duzo lepsze (grywalnosc!) niz niejeden hit - pamietacie Ballance
w CDA? :)

O Ballance nigdzie nie wspomniałem - właśnie co innego "zapychacz", a co innego "perełka" :)

Dnia 15.02.2008 o 15:21, smuggler napisał:

4. Wielu reaguje tak "ru 3 gry, a tu 4 - e, wezeme to pismo, bo WIECEJ daja".

Eee, poważnie? Numer z np. Dino Crisis 2 kupiłbym nawet gdyby to był jedyny pełniak.

Dnia 15.02.2008 o 15:21, smuggler napisał:

Nieco ale nie za wiele, wiec ja nie mowie, ze ich ne bedzie a tylko ze to
bedzie raczej niezbyt czesto, szczegolnie w odniesieniu do hitow.

Co do hitów sam rozumiem, ale czemu np. nie dajecie gier dużo starszych - Thief 1 i 2 to prawdziwe "dinozaury", podobnie było z "Warcraftem 2" a jednak zostały przyjęte raczej ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 15:40, swietlik94 napisał:

Smugller, mógłbyś ujawnić gatunek tej supermegatophajfi gry która ma się ukazać w CDA
4/08 :)?



A powiedzialem, ze w ogole sie taka pojawi?

To bedzie miks symulatora lotu ze strategia turowa w czasie rzeczywistym, w grafice 2D ale z shadrami 3.0, swiatowy hit, premiera w 2004 ale nikt o nim dotad nie slyszal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 16:12, smuggler napisał:

> Smugller, mógłbyś ujawnić gatunek tej supermegatophajfi gry która ma się ukazać
w CDA
> 4/08 :)?


A powiedzialem, ze w ogole sie taka pojawi?

To bedzie miks symulatora lotu ze strategia turowa w czasie rzeczywistym, w grafice 2D
ale z shadrami 3.0, swiatowy hit, premiera w 2004 ale nikt o nim dotad nie slyszal.

Dzięki :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.02.2008 o 15:52, Uspatente napisał:

> 2. Czasem sa gry, ktorych kupic nie kupisz ale jak juz masz w pismie to nawet zagrasz.

Tu mam zawsze poczucie straconego czasu przy ewidentnie słabej grze.


No wiesz, po to sie przerzuica tony piachu, by w koncu znalezc ten zloty samorodek...

Dnia 15.02.2008 o 15:52, Uspatente napisał:

> 3. Czesto gry malo znane sa duzo lepsze (grywalnosc!) niz niejeden hit - pamietacie
Ballance
> w CDA? :)
O Ballance nigdzie nie wspomniałem - właśnie co innego "zapychacz", a co innego "perełka"



To zapychacz, ktory okazal sie perelka. Zdarza sie. :). I dlatego wlasnie warto dawac szanse grom z gatunku "leeee... pierwsze slysze... to musi byc kicha". Amen.

Dnia 15.02.2008 o 15:52, Uspatente napisał:

:)
> 4. Wielu reaguje tak "ru 3 gry, a tu 4 - e, wezeme to pismo, bo WIECEJ daja".
Eee, poważnie?


### No co poradze, ze tacy sa. Ale sa.


Numer z np. Dino Crisis 2 kupiłbym nawet gdyby to był jedyny pełniak.

###Jak oddajesz 4 strzaly do tarczy to zawsze wieksza szansa, ze w nia trafisz niz przy 1 strzale,

Dnia 15.02.2008 o 15:52, Uspatente napisał:

Co do hitów sam rozumiem, ale czemu np. nie dajecie gier dużo starszych - Thief 1 i 2
to prawdziwe "dinozaury", podobnie było z "Warcraftem 2" a jednak zostały przyjęte raczej
ciepło.


###Wbrew pozorom - a) prawa autorskie - czesto nie wiadomo kto je ma (Neverhood!), b) zgodnosc z XP i Vista - wiele gier sie nie odpali albo trzeba bedzie sie sporo nameczyc = mnostow reklamacji "u mnie nie dziala!!! Kupilem, to oczekuje zeby dzialala!'', c) dla wielu - zbyt wielu - gra jak nie ma grafy 3D i obslugi akceleratorow to nie jest w ogole gra, tylko shit. d) 100 innych powodow :)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się