kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

EDIT: Ten post wyciąłem, ponieważ ZNOWU nie został zakwalifikowany przez przeglądarkę jako odpowiedź. Swoją drogą, ostatnio często ten błąd mnie dotyka. A chciałbym, żeby jednak Smugg mnie zauważył... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2008 o 08:37, smuggler napisał:


>


Hmm, trochę mnie zaskakujesz, bo obok rozsądnych argumentów podajesz DECZKO powiedziawszy dziwne. Poza tym, chyba odnoszę wrażenie, że nie do końca zrozumiałeś sens mego posta, moją intencję...

Ja nie uderzam w CDA en block, nie wykrzykuję z pianą na ustach że oto upada gigant. Jest to tylko reakcja na - jak to napisałem wcześniej - zaskakująco dla mnie ostrą Twą ripostę na forum oraz ma opinia i "prognoza" na temat dołączonych gier, Tipsomaniaka, dodatku.

Przede wszystkim muszę Cię zmartwić, że to grono, które dla Ciebie "nie jest specjalnie ważne", tak naprawdę stanowi sporawą grupkę Waszych klientów. Może nie warto z nimi rozmawiać, ale... heh... Ja rozumiem że CDA chciałoby jak niektórzy reżyserowie, prozaicy i malarze, wyobrażający sobie że tworzą tylko dla wysmakowanej, wyrobionej części społeczeństwa. Ale te wiecznie niezadowolone dzieciaczki, których i tu, na forum pełno, i w AR pełno, ogólnie ich pełno...oni też są Waszymi klientami.

Nie nawołuję by im włazić bez wazeliny, lub by zmieniać profil pisma na podst. ich widzimisię. Po pierwsze, nie są "targetem" lojalnym, atrakcyjnym finansowo.Więc niewarto dla nich się starać. Po drugie, sam wolę "mieć niż być", wychodząc z założenia że nie warto z pobudek materialistycznych działać wbrew sobie. Niemniej nie broni mi to stwierdzić, a) subiektywnie, że owe gry są słabe, a przynajmniej TA:K i DE:IW, bom grał sam wcześniej; b) obiektywnie, że znaczna część ludzi będzie niezadowolona. No dobra, większa niż zwykle... ;)

Ludzi, którzy albo czytają Was od pierwszego numeru, albo rozsądnych, albo dojrzałych, jest dużo, ale nie jest to lwia część. Wyjdź proszę Cię z sukiennic, przejdź te parę metrów do Megastora, te parędziesiąt do Inmedio, tę paręset do Galerii. Zobaczysz tam pana w sile wieku przemykającego chyłkiem tyłkiem do kasy z CDA. ;) Studenta wyciągającego ostatnie pienądze, a miały być na drożdżówkę na obiad, whatever. Licealistę co świeżo kasę wycyganił od rodziców. I dużo bachorków, wierzących w rzeczy a''la "gra je fajowa gdyrz ma durze wymagania".

Czy wnioskuję, że to początek końca?? Niet. Ani że przegoni Was jakiś inny tytuł, bowiem porządnej konkurencji tak naprawdę NIE macie. Ścigacie się sami ze sobą, niczym Ameryka zbrojąca się na potęgę, rywalizując tylko z wymogami Pentagonu.

Acha, i oszczędź sobie argumentów w stylu:
">Oprócz tego wiadomo, że taka podwójna rocznica dodatkowo nobilituje.
>>>Skad wiadomo i gdzie?"
...bo są na poziomie małego Jasia, który na wszystko odpowiada "A BO CO?!?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2008 o 18:09, Mac Cry napisał:

Czyli sama wysepka? Jeśli tak, to ją sobie powieszę :P

Dokładnie nie zobaczyłem czy jest napis. Zobaczyłem to w reklamie TV i tam się ten plakat obracał, więc szczegółów nie było widać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zastanawiam sie nad wzięciem prenumeraty jakiegoś pisemka o tak super tematyce jak GRY i się zastanawiam jakie pismo wybrać. Proszę o wasze propozycje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2008 o 19:27, Chilid napisał:

Witam wszystkich zastanawiam sie nad wzięciem prenumeraty jakiegoś pisemka o tak super
tematyce jak GRY i się zastanawiam jakie pismo wybrać. Proszę o wasze propozycje

Zdecydowanie CD-Action. Mimo że jest nieco droższe, zdecydowanie przewyższa inne zawartością. Teksty na poziomie, często ciekawe exclusive-y, dobre pełniaki (czasami nawet bardzo dobre). Etmosfera na łamach pisma jest też bardzo na luzie, czego innym pismom polskim w tej branży brakuje. To moja rekomendacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jutro dzień, któryego do końca życia nie zapomnę. Najbardziej się nie mogę doczekać przeczytania tekstu o redakcjii, bo co roku coś tam piszą. Zdjęcia też będą, ciekawe czy smugller zagości, ale i tak wiem jak wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2008 o 14:17, smuggler napisał:

>

>>
Dexter McAaron bardzo dobrze ''''wytłumaczył'''' Ci na tej stronie (nieco wyżej), o co mu na prawdę chodziło w odpowiedzi na mój post, który również pewnie źle odczytałeś. Dodam jednak parę nie inwazyjnych (bo taki nigdy nie jestem) słów od siebie.

Dnia 17.03.2008 o 14:17, smuggler napisał:

>>>A czy my zapowiadalismy super-mega-full-wypasione pelniaki? Megahity? Nie
przypomninam sobie. To ludzie sami sie nakrecali, a potem placz, ze CDA nie doroslo do
ich marzen.


Nikt tu nie wspominał o tym, że w tym numerze BĘDĄ gry z najwyższej półki (pomijając masę dzieciaków, które królowały tu jeszcze kilka dni temu). Nie myl osób, którzy mają pojęcie o CDA i rynku gier z ludźmi, którzy jeszcze do pewnych rzeczy nie dorośli. Zauważ, że obecnie NIE pojawił się żaden komentarz w stylu "fest, nie dali GTA SA", tylko albo delikatna pochwała, albo delikatna krytyka, którą my zastosowaliśmy. Pomińmy tu kwestię, że faktycznie zawsze motywem przewodnim urodzin była zapowiedź "postaramy się o coś bardzo dobrego; na specjalne atrakcje czekajcie do numeru urodzinowego itp" [jak chcesz, mogę pobuszować 8 lat wstecz, ale myślę, że chyba jednak nie mogę się mylić, jeśli te zapowiedzi znakomicie pamiętam; również numer specjalny już TERAZ zapowiedzieliście, że będzie INNY] Powtarzam: tu nakręcali się tylko userzy, którzy o niczym nie mają pojęcia, zaś pozostali mają chyba prawo skrytykować delikatnie coś, co na tą krytykę zasługuje? :) [Pomijając również fakt, że ludziska nie mający o podstawach pojęcia stanowią trzon Waszych czytelników].

Dnia 17.03.2008 o 14:17, smuggler napisał:

>>>>Ja nie zabraniam narzekania na pelniaki ale jak czytam w stylu "najwieksze
g... ochlapy, cienizna, zalosne nic" to naprawde mam prawo sie ciut zirytowac. narzekalismy
na Dooma, ale nikt nie mowil, ze to g... a tylko, ze liczylismy na wiecej.


Drogi Smugglerze, a czy ktokolwiek tak tu pisał? Przytocz jakiś cytat nawet osób, które do tej pory znane tu były jako absolutne nOOby :) To my jedynie możemy się irytować pisaniem, jako to DE2 jest ''''wspaniały'''' ;) Nikt nie pisał, że to crap - ale chyba nikt o zdrowych zmysłach nie powiem o grze na 7/10, że był to hit godny podwójnej rocznicy.
[A Doom 3 BTW BYŁ dobry {do dziś uważam Wasze 8+ za prawdopodobnie najlepszą ocenę w historii pisma}, ale zapowiadali go jako gigantyczny hit].

Dnia 17.03.2008 o 14:17, smuggler napisał:

>>>Porownaj z najnowszym Playem i pogadamy, OK?


Nikt tu nie mówi o aktualnych numerach - wierni czytelnicy nie będą porównywać pism na podstawie samych pełniaków. Zresztą... czy ktoś tu pisze, że jest na rynku Polskim lepsze czasopismo o grach, niż CDA?
PS. Ale to porównywanie, co podałeś, też jakoś dobrze o Was nie świadczy - jeśli Play zejdzie na mieliznę, Wy też to zrobicie? Ja rozumiem - kasa rulez; ale żeby aż tak? xD

Dnia 17.03.2008 o 14:17, smuggler napisał:

''''Oprócz tego wiadomo, że taka podwójna rocznica dodatkowo nobilituje. ''''

Dnia 17.03.2008 o 14:17, smuggler napisał:

>>>Skad wiadomo i gdzie?


Nie, no tego się nie spodziewałem. Poważnie to piszesz?

Dnia 17.03.2008 o 14:17, smuggler napisał:

>>>Skrytykowano wersje amerykanska, a potem byla ponowna recenzja wersji europejskiej,
juz duzo przychylniejsza, jesli idzie o scislosc. Prawda?


JEST przychylniejsza, ale nie na tyle, by nazwać grę średnią jako bardzo dobrą, co usilnie czynisz zarówno na tym forum, jak i na innych.

Dnia 17.03.2008 o 14:17, smuggler napisał:

''''Panowie, no sorry, bądźmy poważni!!!''''

>>>No wlasnie.


I kto to mówi... xD

Dnia 17.03.2008 o 14:17, smuggler napisał:

>>>Wiesz, mnie to wisi tak naprawde. Jak ktos krzyczal "dajcie GTA IV albo was
nie kupie" to i tak nie kupi, wiec co mi tam. A ci co jednego miesiaca pieja "CDA jest
genialne!!!" (bo dalo pasujaca im gierke) a nastepnego "to najwiekszego g... spadaja
na psy, sa daremni" (bo nie trafilismy w ich gusta) nie sa dla mnie specjalnie wazni.
Jak ktos patrzy na CDA TYLKO pod katem pelniakow, to jego strata, to jakby patrzec na
kazdy film tylko pod katem "czy byly momenty". Niby mozna ale opinie ludzi "nie bylo
golych dup, wiec film do dupy" nie sa chyba warte powaznej dyskusji.


Hmmm... Od początku po naszych postach było WYRAŹNIE widać, o co nam chodzi. Ale Ty oczywiście strasznie uogólniasz i na dodatek nawiązujesz do przeszłości – bo tym razem takiego narzekania NIE BYŁO. Bardzo czytelnie napisałem, że:
a) nasze zdanie swoją drogą (mniejszości, która zna się raczej na rzeczy)
b) zdanie nOObów również swoją drogą (niestety w tym przypadku większości Waszych czytelników)
Może na drugi raz postaraj się rozgraniczyć, jaka osoba pisze danego posta? Bo to od razu widać :)

Dnia 17.03.2008 o 14:17, smuggler napisał:

>>>I o tym mowie. Oceniajcie numer po jego przeczytaniu. Dopiero wtedy.


Zgadza się, oceniamy numer po przeczytaniu.
I widzisz, ja tam pełniaki mam raczej gdzieś, a jednak poczułem się odpowiedzialny do dyskusji na ten temat, gdyż to co usilnie robisz od czasu zapowiedzi tego numeru, jest co najmniej dziwne. Nikt z nas nie pisał, że spodziewał się GTA3, Call of Duty 2 czy WarCrafta 3. Spodziewaliśmy się dobrych gier (a takich nie ma niestety) żeby numer, jako całość, sprawiał bardzo dobre wrażenie. I o to mi, jak i koledze, chodziło :)
PS. Post, który był zaczątkiem dyskusji, napisałem pod wpływem tego, jak zjechałeś najpewniej JEDYNY normalny komentarz na forum CDA [str.2], który bardzo sensownie opisywał aktualny numer. Co ciekawe – uwagę zwróciło Ci dwóch moderatorów forum CDA, że racji nie masz :)

PS2. Pisałeś mi, że okładka będzie lepsza, niż w marcu. Okłamałeś mnie xP

PS3. I proszę cię, nie zarzucaj średnią TA: Kingdoms (nie wiem nawet skąd masz taką wysoką?) jeśli którego doświadczonego gracza się nie zapytasz, ten powie Ci, że to raczej stany bagienne ;)
[A już na pewno stany bagienne dla osoby, która wielbi CHOLERNIE po dziś dzień numer styczniowy 2001, kiedy to dodaliście (oprócz świetnego numeru), pełniaka Total Annihilation].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak a propo - to teraz wypowie się doświadczony gracz i maniak RTSów. Owszem, nr 1/2001 to jeden z najlepszych numerów w historii czasopisma, a także przede wszystkim pełniaków, to mimo iż wolę właśnie hard sci-fi i Total Annihilation, to jednak Kingdoms było bardzo dobrą gierą. To, że Tobie się nie podoba, to nie znaczy, że gra jest automatycznie do d..y i wszyscy mają tak myśleć ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2008 o 07:43, Zagul napisał:

Mam już nowy CDA, i w cdprojekt insilder, jest fajny konkurs.


To może napisz krótką recenzję numeru, powiedz co Ci się podobało, jakie znalazłeś niespodzianki itd. xP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2008 o 08:06, Sad Statue napisał:

> Mam już nowy CDA, i w cdprojekt insilder, jest fajny konkurs.

To może napisz krótką recenzję numeru, powiedz co Ci się podobało, jakie znalazłeś niespodzianki
itd. xP.

Jeszcze nie czytałem, ale jest na samym początku temat o Sims 3 :/, ale dalej są juz lepsze gierki, zniżka na AC jest 10zł w empiku, jak już pisałem jest spoko konkurs e-mailowy i sms-owy na urodziny ponad 150 nagród, plakat mi sie podoba ale strona z age of conan, tipsomaniak bardzo dobre według mnie wyszedł, na płytce wszyscy wiedzą co jest co tu jeszcze pisać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2008 o 08:06, Sad Statue napisał:

> Mam już nowy CDA, i w cdprojekt insilder, jest fajny konkurs.

To może napisz krótką recenzję numeru, powiedz co Ci się podobało, jakie znalazłeś niespodzianki
itd. xP.


Taka ''''recenzja'''', a właściwie zapowiedź jest na stronie głównej Cd-action ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2008 o 08:11, Dodo1345 napisał:

Taka ''''recenzja'''', a właściwie zapowiedź jest na stronie głównej Cd-action ;)


Ale mi chodzi o recenzję od czytelnika, który porządnie opisze czy jego oczekiwania zostały spełnione, a nie tylko wyśle mnie do notki na stronie ew. zacznie pisać o jakichś tam fajnych konkursach xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2008 o 08:16, Sad Statue napisał:

> Taka ''''recenzja'''', a właściwie zapowiedź jest na stronie głównej Cd-action
;)

Ale mi chodzi o recenzję od czytelnika, który porządnie opisze czy jego oczekiwania zostały
spełnione, a nie tylko wyśle mnie do notki na stronie ew. zacznie pisać o jakichś tam
fajnych konkursach xP


No zgadzam się...Taki niezły lobbing:P. Sam dzisiaj kupuje CDA to może jakąś recenzję sie na GS napisze (REKLAMA).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CDA nr 150 już leży na moim biurku. Trochę się rozczarowałem tym plakatem z LOST... to po prostu reklama strony www.zagubiony.com w trochę większym formacie. Tipsomaniak jest najcieńszy od paru lat, ale za to jego zawartość chyba najciekawsza. Jeśli chodzi o płytę i pismo (nie gazetę), to jeszcze ich dokładnie nie przejrzałem, więc się nie wypowiadam.

Aha, bardzo fajny konkurs w CDProjekt Insiderze... polecam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też już mam nowe CDA i wbrew temu co tu poniektórzy pisali nr jest bardzo dobry. Dobre pełniaki, demka też niezłe, Bonusy jak zawsze pełne ciekawych rzeczy... Tak przejrzałem tipsomaniak i już widzę że będzie co czytać :), plakacik też mi się podoba. Teksty też wyglądają ciekawie, więcej napiszę jak przeczytam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.03.2008 o 18:11, Dexter McAaron napisał:


Przede wszystkim muszę Cię zmartwić, że to grono, które dla Ciebie "nie jest specjalnie
ważne", tak naprawdę stanowi sporawą grupkę Waszych klientów.


###Dla mnie wszyscy sa wazni, bo ten sam pieniadz placa, choc PRYWATNIE duzo bardziej lubie tych, co kupuja CDA nie dla gier, albo chociac nie tylko dla gier.


Może nie warto z nimi rozmawiać,

Dnia 17.03.2008 o 18:11, Dexter McAaron napisał:

ale... heh... Ja rozumiem że CDA chciałoby jak niektórzy reżyserow

ie, prozaicy i malarze,

Dnia 17.03.2008 o 18:11, Dexter McAaron napisał:

wyobrażający sobie że tworzą tylko dla wysmakowanej, wyrobionej części społeczeństwa.
Ale te wiecznie niezadowolone dzieciaczki, których i tu, na forum pełno, i w AR pełno,
ogólnie ich pełno...oni też są Waszymi klientami.


###Nigdy i nigdzie nie mowilem i nie powiem, ze CDA to pismo artystyczne, dla elyty i w ogole "ę" i "ą". Jestesmy komercyjnym pismem dla kazdego i wcale sie tego nie wstydzimy bo nie ma czego. Ale nie ukrywam, ze jak widze marudzenia ludzi, dla ktorych "dobry numer" oznacza wylacznie "numer, w ktorym sa pasujace mi pelniaki" i plujacych sie, ze to wszystko to g... (przed premiera pisma....) bo sie w jego oczekiwania nie wstrzlilismy, to mnie jednak niesmak w ustach sie robi.

Niemniej nie broni mi to stwierdzić,

Dnia 17.03.2008 o 18:11, Dexter McAaron napisał:

a) subiektywnie, że owe gry są słabe, a przynajmniej TA:K i DE:IW, bom grał sam wcześniej;
b) obiektywnie, że znaczna część ludzi będzie niezadowolona. No dobra, większa niż zwykle...
;)


###Nie mam nic przeciwko subiektywnym ocenom, o ile sa one zaznaczone jako subiektywne. Jesli napiszesz np. MOIM ZDANIEM to najslabsze pelniaki w historii, to moge sie przykro zdzwic i zapytam "ale dlaczego tak uwazasz" ale nie bede twierdzil, ze nie masz SWOJEJ racji. Natomiast opinie typu "ale g... dali" to nie sa subiektywne opinie tylko zwykle bluzgi i takowych nie lubie.

Dnia 17.03.2008 o 18:11, Dexter McAaron napisał:


Dnia 17.03.2008 o 18:11, Dexter McAaron napisał:


Acha, i oszczędź sobie argumentów w stylu:
">Oprócz tego wiadomo, że taka podwójna rocznica dodatkowo nobilituje.
>>>Skad wiadomo i gdzie?"
...bo są na poziomie małego Jasia, który na wszystko odpowiada "A BO CO?!?"



>>>Ale ja naprawde jestem ciekaw gdziez to obowiazuje prawo, ktore mowi o takowej nobilitacji. Wiadomym jest, ze sie w takie numery staramy JESZCZE bardziej niz zwykle, ale nie oczekujcie od sprintera, ze z okazji urodzin prezydenta jego kraju i to tego imienim tesciowej nagle pobiegnie na setke o 2 sekundy szybciej niz zwykle, bo to sie nie da. :)

Swoja droga z tgo co ja pamietam to z okazji urodzi sie DOSTAJE prezenty, a jakos specjalnie nie tylko prezentow ale chocby ZDAWKOWYCH zyczen powodzenia dla CDA tu specjalnie nie widzialem. Wiec moze tak miedzy nami panowie - oprocz tego, ze oczekujecie wiele od innych, dajcie i cos od siebie. Bo tak miedzy nami napisanie np. "zycze powodzenia" czy "gratuluje 150 nr" kosztuje was 100000000x mniej wysilku (o kasie nie wspominajac) niz nas chocnby zdobycie jednego pelniaka na cover. A tymczasem nader nielicznym tutak sie chcialo tak wysilic. Jak widac duzo prosciej jest marudzic, ze ktos nie dorosl do waszych oczekiwan odnosnie jubileuszu (ktory nobilituje...) niz COKOLWIEK dac od siebie, anwet jesli to tylko 10 sekund wysilku. Tyle, ze trzeba myslec "ja, ty, my, wy"a nie "JA [dluuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuugo nic] i cala tam reszta". Nie kieruje jego do ciebie - tzn. nie tylko do ciebie. To taka refleksja ogolna, do wszystkich....

Bo chetnie nas pouczacie i radzicie, a jednoczesnie zachowujecie sie tez jak male dzieci pod choinka, dla ktorych jest to TYLKO czas brania, bo nie wpadna jeszcze na to, ze mozna tez dawac cos innym.

czyz nie?

Sorry za te nieco marudna refleksje ale taki mam dzis marudny dzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się