Zaloguj się, aby obserwować  
Safiram

Empire: Total War - temat ogólny

2497 postów w tym temacie

Uff, szczerze to mnie zniechęciliście do tej gry, miałem podobne przygody w Dawn of War 2 tylko tam oprócz "steama" jest jeszcze microsoftowy "games for windows - live" czy jakoś tak. Żenada to co robią teraz z grami, po prostu partactwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie minęło 24 godziny odkąd mam grę i próbuje ją zainstalować i w kółko to cholernie tworzenie lokalnych plików cache! przekopałem mase for i także przy okazji FEAR 2 ludzie mają to tworzenie cache. Próbowałem pobrać gre ze steama ale to samo tworzenie plików cache!! Do cholery jasnej no!!!!! Ja nawet instalacji nie zacząłem!! czy tak wiele wymagam od gry żeby się zainstalowała!!!!!!!!??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 16:37, Vued napisał:

> kurde a jaki masz net?? znaczy prendkość łącza??

1mb, ale już sobie poradziłem. Anulowałem a następnie ponownie dałem instalację i tym
razem pisze 20 minut :P

ale jak bym jeszcze nie istalował tego i zobaczył twój post to to szło by sie przestraszyć tych 15 dni!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A komuś udało się włączyć Empire po polsku ?
Ja reinstaluje już 2 raz i mam ciągle wersje EN i to bez doborowych jednostek :\
TRAGEDIA :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki mały cytat ze strony www.totalwar.com

# Czy trzeba być połączonym z Internetem, aby grać w Empire: Total War™?

Będziesz potrzebować połączyć się z Internetem, aby uwierzytelnić Empire: Total War™ przez Steamworks. Jeśli grasz w trybie na jednego gracza, to nie będziesz musiał być połączony z Internetem.

Jeśli chcesz pobierać najnowsze aktualizacje, doborowe jednostki czy grać w trybie multiplayer gry Empire: Total War™, będziesz musiał być połączony z Internetem.

to ja się pytam co ten durny steam ściąga z sieci przy instalacji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 16:47, kirgi napisał:

Taki mały cytat ze strony www.totalwar.com

# Czy trzeba być połączonym z Internetem, aby grać w Empire: Total War™?

Będziesz potrzebować połączyć się z Internetem, aby uwierzytelnić Empire: Total War™
przez Steamworks. Jeśli grasz w trybie na jednego gracza, to nie będziesz musiał być
połączony z Internetem.

Jeśli chcesz pobierać najnowsze aktualizacje, doborowe jednostki czy grać w trybie multiplayer
gry Empire: Total War™, będziesz musiał być połączony z Internetem.

to ja się pytam co ten durny steam ściąga z sieci przy instalacji??



Dobre pytanie :) Ja po wpisaniu kodu na doborowe jednostki i zrobieniu aktualizacji się zdziwiłem :\
W negatywnym sensie oczywiście :( Bo jednostek ni ma i gra po brytolsku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gre już zainstalowałem ale tera jeszcze została aktualizacja! Czytu znowu sie nie bendą ściągały jakieś śmieci bo pisze że gre moge włączyc za 3 i pół godz!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 16:51, rodzynek81 napisał:

Tauri ty chociaz grasz a ja mam jak Dziewul od 19 od wczoraj do teraz, jeszcze sobie
kur... urlop wzialem w pracy na dzis i jutro


Wiesz z tą grą to tak nie do końca :\ Ja angielski znam, ale mój ojciec nie, a po prawdzie rzekłszy to on wybulił na Empire kasę i to jego gra, więc nie muszę chyba pisać że też mi lekko nie jest bo staruch już pomstuje na wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie
Czytając znakomitą większość waszych wypowiedzi, dochodzę do wniosku, że większości z was coś "poszło nie tak" przy instalacji i jestem pewny ,że ściągacie pełną grę przez steam ( przynajmniej większość z was) Zamieszczę jeszcze raz pełny FAQ instalacji tego tworu. Skorzystam tu z dzieła kolegi Principes uzupełniając o kilka istotnych komentarzy:

(1) Przejdźcie do folderu Steam, zlokalizujcie plik Steam.exe

(2) Kliknijcie prawym przyciskiem na Steam.exe i wybierzcie "utwórz skrót"

(3) Kliknijcie prawym przyciskiem na skrót i wybierzcie "Właściwości"

(4) W zakładce "skrót", wpiszcie -install d:, gdzie d: to litera napędu DVD.Powinno to wyglądać w ten sposób:
C:\Steam\Steam.exe -install d: (jesli wyskakuje "parametr niepoprawny", sprawdźcie, czy spacja jest w odpowiednim miejscu)

(5) Kliknijcie "OK"

Dalej:
- Wyłączcie steama kompletnie, tak by zniknął z paska uruchomienia, oraz z procesu.
- Przed włożeniem płyty E:TW, włączcie steama ze zmodyfikowanego skrótu, by działał z nowym parametrem a nie z autoruna z płyty.
- teraz po chwilowym "tworzeniu lokalnych cache gry" instalacja powinna rozpocząć się z płyty. Powinno pisać DISK 1 a po ok 13GB poprosić o drugi. Potem mała aktualizacja steamem ( u mnie przy 118 KB/s do 227 KB/s
trwała 8 minut) i Voila!
- Wersje językową gry zmieniamy w steamie: Moje gry > klikamy PPM Empire''a > właściwości> język> i wyskakuje: "wybierz język w którym chcesz prowadzić rozgrywkę" Tam wybieramy interesujący nas język. Nic do tego nie ma gdzie kupiliśmy grę ani w jakim języku mamy steama"
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zainstalować razem z doborowymi jednostkami oraz w wersji polskiej, zrobiłem to w sposób następujący :

1) - zainstalowałem Empire wraz ze steamem
2) - podałem cd key z instrukcji
3) - po zainstalowaniu odpaliłem Steam''a i dokonałem aktywacji produktu podając kod doborowych jednostek
4) - zaktualizowałem grę - to wszystko, nie wiem naprawdę dzięki czemu wersja gry zmieniła się z EN na PL, bo wcześniej podczas pierwszej instalacji robiłem aktualizację, no ale liczy sie to że gra jest w końcu po "swojsku"

- aha i nie zmieniałem nic w ustawieniach Steama''a, ale jeżeli komuś nie pomógł mój sposób to chyba nie ma wyboru

rodzynek81 dzięki za linka przydał się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 16:42, Dziewul napisał:

Właśnie minęło 24 godziny odkąd mam grę i próbuje ją zainstalować i w kółko to cholernie
tworzenie lokalnych plików cache! przekopałem mase for i także przy okazji FEAR 2 ludzie
mają to tworzenie cache. Próbowałem pobrać gre ze steama ale to samo tworzenie plików
cache!! Do cholery jasnej no!!!!! Ja nawet instalacji nie zacząłem!! czy tak wiele wymagam
od gry żeby się zainstalowała!!!!!!!!??????????


Problem z cachem gry dotyczy tego, że gra instaluje się tam gdzie jest steam, jeśli masz na C: to możesz nie mieć miejsca i cache się "zapętla".
- zainstaluj steama na D: lub jeśli już tam masz:
- usuń z niego pliki (można skasować ale lepiej wyciąć i wkleić gdzieś na pulpit tymczasowo) clientregistry.blob, Steam.dll, SteamUI.dll
- i dalej spróbuj według mojego FAQ''a parę postów wyżej
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten sposób nie działa. Zresztą jak najpierw włącze steama przed włożeniem płyty to i tak będe po włożeniu płyty musiał użyć autoruna albo znowu steama z parametrem żeby rozpocząć instalację (no w moim przypadku "tworzenie lokalnych plików cache gry"). Ręce mi już opadają :/ to tak na pocieszenie wrzucam dla wszystkich nie mogących sobie pograć tego linka http://www.youtube.com/watch?v=tjnc4jqWa_w :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam 130 GB wolnego miejsca i już kasowałem te pliki ale to nic nie daje bo Steam będzie pobierał aktualizacje. I te pliki znów powrócą na swoje miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pie#$%e, jak można tak spartaczyć instalację? Najpierw mi pisze, że gra będzie się instalowała 15 dni a teraz nie chce się uruchomić :/ Wyskoczył mi błąd typu "wyślij raport o błędach/nie wysyłaj"... Proszę, pomóżcie! :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tauri, dobrze ze Ci sie udalo , ja dalej walcze z updatem, wyrzuca mnie po 2 sekundach i dalej "sprobuj pozniej", ale i tak widze ze jestem krok przed niektorymi ,bo zainstalowalem bez problemu gre z plytki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gram na słabszym procku E6750 ale na 3GB ram i HD4850 512MB i na max (nie ultra) hula bez ścinek, więc myślę że na medium i przy nie maksymalnych wielkościach jedynostek (tu mój procek pada) powinno Ci spokojnie pociągnąć a i tak wygląda olśniewająco. Ahh gra mi wykorzystuje według menadżera 1,43 GB ramu
Pozdrawiam

@Vued jeśli robi Ci się tak po instalacji, już to spróbuj restart kompa, mnie pomogło....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować