Zaloguj się, aby obserwować  
penny

wysokie koszty przesylki

58 postów w tym temacie

co tu duzo mowic - koszty przesylki w sklepie sa lekko mowiac troche wysokie. co gorsza nie widac zeby byly jakies znizki przy zamowieniach za wieksze kwoty.

ja rozumiem ze nikt mi gratis nie przesle extra klasyki za 20zl, ale juz nowosc za 120zl moglibyscie przeslac taniej, albo gratis - po co mialbym zamawiac w w gram.pl skoro moge pojsc do sklepu dostac to samo taniej? tymbardzie jak koszt przesylki kurierem to 15zl. i tak sprzedanie takiej gry przez siec jest dla was lepsze niz w sklepie, nie rozumiem skad takie absurdalne koszty wysylki. inni wydawcy zazwyczaj na terenie kraju maja darmowa dostawe - np. codemasters.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 23:57, Sarafan_Knight napisał:

Poprostu panowie widać chcą zbić biznes i nadrobić straty poniesione w wyniku wPLN...


zbily by wiekszy jakby kupno u nich wiazalo sie z tymi samymi kosztami co kupno w zwyklym sklepie, a tak nie ma motywacji do zakupow w sieci :(

pozatym firma taka jak cdp koszty przesylki kursierskiej prawdopodbnie moze spokojnie wynegocjowac na poziomie kilku zlotych. a i tak w sprzedazy tradycyjnej odchodza koszty kolportarzu i marz posrednikow - czyli mniejszy zysk.
szkoda, bo to wlasnie przez taka strategie nie rozwija sie u nas detaliczny handel elektroniczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie taka sobie propozycja. Rozważmy na przykładzie DS2. Gra kosztuje w gram.pl 129 PLN. Odejmując od tego 40 vPLN i dodając 15 PLN za kuriera do zaplaty zostaje 104 jak najbardziej realnych złotych. Kupując grę w jakims sklepie "nie dla idiotów" zaplace 109 zlotych, nie trace (oszczedzam wiec zarabiam) 40 vPLN a do tego mam w srodku 45 vPLN. Jest to propozycja do przyjęcia tylko dla kogoś kto mieszka daleko od wiekszego miasta gdzie sa jakies sensowne sklepy z grami i rzadko wychodzi z domu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 13:45, akuku napisał:

Faktycznie taka sobie propozycja. Rozważmy na przykładzie DS2. Gra kosztuje w gram.pl 129 PLN. Odejmując od tego 40 vPLN
i dodając 15 PLN za kuriera do zaplaty zostaje 104 jak najbardziej realnych złotych. Kupując grę w jakims sklepie "nie dla
idiotów" zaplace 109 zlotych, nie trace (oszczedzam wiec zarabiam) 40 vPLN a do tego mam w srodku 45 vPLN. Jest to propozycja
do przyjęcia tylko dla kogoś kto mieszka daleko od wiekszego miasta gdzie sa jakies sensowne sklepy z grami i rzadko wychodzi
z domu :)


Mam lepszy wariant. Wchodzisz na allegro.pl, wyszukujesz jakiegoś SS i kupujesz u niego grę za 90zł + 6zł koszty wysyłki. 45 wPLN masz, rejestrację elektroniczną masz, 10zł oszczędzasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 13:53, DoomnY napisał:

Mam lepszy wariant. Wchodzisz na allegro.pl, wyszukujesz jakiegoś SS i kupujesz
u niego grę za 90zł + 6zł koszty wysyłki. 45 wPLN masz, rejestrację elektroniczną masz, 10zł oszczędzasz.


...a klucza do gry w necie najprawdopodobniej nie masz:)

Apropo wysyłek, to wysyłki kurierskie są naprawde drogie (te 24h na przyklad), aczkolwiek na pewno, jak tu ktoś już wcześniej wspomniał, CDP ma jakieś zniżki. Poza tym, gdyby tak nie było (CDP nie zarabiał by i na przesyłce) to dali by możliwość wysyłki zwykłą paczką pocztową (czy to za pobraniem, czy to z przelewem na konto) za ponad 2x mniejsze pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 14:25, piechot napisał:

> Mam lepszy wariant. Wchodzisz na allegro.pl, wyszukujesz jakiegoś SS i kupujesz
> u niego grę za 90zł + 6zł koszty
wysyłki. 45 wPLN masz, rejestrację elektroniczną masz, 10zł oszczędzasz.

...a klucza do gry w necie najprawdopodobniej
nie masz:)

Apropo wysyłek, to wysyłki kurierskie są naprawde drogie (te 24h na przyklad), aczkolwiek na pewno, jak tu ktoś
już wcześniej wspomniał, CDP ma jakieś zniżki. Poza tym, gdyby tak nie było (CDP nie zarabiał by i na przesyłce) to dali
by możliwość wysyłki zwykłą paczką pocztową (czy to za pobraniem, czy to z przelewem na konto) za ponad 2x mniejsze pieniądze.


...na allegro.pl od Super Sprzedawcy kupujesz oczywiście nówkę w foli, więc czemu miałbyś nie mieć cd-keya do netu? :|

Przecież w sklepie CDP jest wysyłka pocztą za 7,9zł. Trzeba pamiętać, że firmy korzystające z usług transportowych muszą odprowadzać od nich podatek VAT. Stąd tak wysokie koszta :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 23:55, penny napisał:

co tu duzo mowic - koszty przesylki w sklepie sa lekko mowiac troche wysokie.


Koszty wysyłki są takie bo nie zależą one od CDP. Poczta i firmy kurierskie ustalają same swoje ceny i sklepom nic do tego. CDP na kosztach wysyłki nic nie zarabia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 14:41, Keroth napisał:

Słuchajcie jak kupimy coś w sklepie gram.pl to wirtualną kase chyba też mamy w tej grze?

---> Tak, wPLN masz w każdej grze CDP niezależnie od miejsca kupna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cennik Poczty Polskiej jest stały. Problemem jest podatek, który firmy muszą odprowadzać za usługi poczty. Stąd te wysokie koszta wysyłki. Link: http://www.poczta-polska.pl/cennik.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktos tu napisal, ze CDP zarabia na kosztach wysylki? Wow, gratuluje inteligencji. Jak cos wysylasz np. za posrednictwem Poczty Polskiej czy Spedpola to tez masz zysk z tytulu kosztow przesylki?;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 15:33, BajteK_ napisał:

Ktos tu napisal, ze CDP zarabia na kosztach wysylki? Wow, gratuluje inteligencji. Jak cos wysylasz np. za posrednictwem
Poczty Polskiej czy Spedpola to tez masz zysk z tytulu kosztow przesylki?;/


A kto zabrania danej firmie brac wiecej za przesylke, niz w rzeczywistosci placi? Przeciez to sklep zamawia przesylke u kuriera, a nie ty...

Apropo tego , co wczesniej napisalem: rzeczywiscie nie zauwazylem, ze jest ta zwykla przesylka (wczesniej patrzylem jak to wygladalo w demie, a wtedy chyba tej opcji nie bylo (albo rzeczywiscie ja przeoczylem)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 15:38, piechot napisał:

A kto zabrania danej firmie brac wiecej
za przesylke, niz w rzeczywistosci placi? Przeciez to sklep zamawia przesylke u kuriera, a nie ty...

W innym temacie zwiazanym z kosztami przesylki wypowiedzial sie pracownik z CDP i zapewnil, ze oni nie pobieraja zadnych dodatkowych oplat z tego tytulu. Jedyna kwestia jest czy mu wierzysz :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 15:46, BajteK_ napisał:

W innym temacie zwiazanym z kosztami przesylki wypowiedzial sie pracownik z CDP i zapewnil, ze oni
nie pobieraja zadnych dodatkowych oplat z tego tytulu. Jedyna kwestia jest czy mu wierzysz :).


frajer nie jestem zeby w to wierzyc - moja zona za przesylke kurierem w 24h (bez weekendu) do bodajze 10kg placi 10zl netto. pozatym cdp sprzedajac bezposrednio samemu nie musi obnizac ceny dla posrednika - stad wiekszy zysk, a jak widac nie za wszystko mozna tymi wPLN''ami zaplacic.

jak dla mnie to by poprostu wystarczylo jak bym dostal gre z przesylka w tej samej cenie co w sklepie na miejscu. najwyzej mogliby dac mniej tych wPLN''ow - i tak nie mozna nimi zpalacic za caly produkt, wiec podejrzewam ze pewnie beda sie one gromadzic szybciej niz "utylizowac".

co mnie rozczarowalo to poprostu wysoki koszt przesylki, ktory powinien byc w takiej sytuacji w cenie produktu, a przynajmniej jesli chodzi o przesylke pocztowa. za "luksus" dostania kurierem juz moge ewentualnie doplacic... ale nie te absurdalne 15zl!

popatrzcie na to realnie - kupujac gre w sklepie tradycyjnym placicie sprzedawcy ktory ma naliczona marze i defacto cdp dostaje mniej kasy za sprzedana gre. nie mam pojecia ile ta marza wynosi podejrzewam jednak ze nikomu by sie nie chcialo z marza mniejsza niz 20% a przy sredniej cenie gry na poziomie 99zl - sami widzicie....
a te cale wPLN''y i tak dostaniecie bo one sa za rejestracje gry a nie za zakup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 22:12, penny napisał:

moja zona za przesylke kurierem w 24h (bez weekendu) do bodajze 10kg placi 10zl netto.

Nie mowie, ze klamiesz, ale ja jakies 2 lata temu za wysylke kompa(ok.15kg) zaplacilem 50 zl. Nie wiem czemu tak, ale ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 22:14, BajteK_ napisał:

> moja zona za przesylke kurierem w 24h (bez weekendu) do bodajze 10kg placi 10zl netto.
Nie mowie, ze klamiesz, ale
ja jakies 2 lata temu za wysylke kompa(ok.15kg) zaplacilem 50 zl. Nie wiem czemu tak, ale ok.

Ja w tym roku wysylalem klocki lego (7 kg) za 30 zł. A smieszne jest, ze taka paczka z grą - 0,3 kg kosztuje 12 zł za wyslanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 13:45, akuku napisał:

idiotów" zaplace 109 zlotych, nie trace (oszczedzam wiec zarabiam) 40 vPLN a do tego mam w srodku 45 >vPLN.


Byłem dziś w saturnie. Cena DS2 - 99zł (!!!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 13:45, akuku napisał:

idiotów" zaplace 109 zlotych, nie trace (oszczedzam wiec zarabiam) 40 vPLN a do tego mam w srodku 45 >vPLN.


Byłem dziś w saturnie. Cena DS2 - 99zł (!!!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować