Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Blizzard o tworzeniu dobrych gier

43 postów w tym temacie

Dnia 06.09.2007 o 11:28, Xzwart napisał:

Ma racje koles:) Zwlaszcza mowiac o owym paczku;) O tym zapominaja ostatnio tworcy coraz czesciej,
tworzac gry tylko dla casuali(Ci co robili tylko dla nadzienia juz poupadali-jak Troika czy
Black Isle):) A przecierz nadzienie jest tez wazne:)
Paczki nie moga bec bez nadzienia, bo staja sie mdle(jak Oblivion)


Zapominają, bo casuali jest więcej niestety. A łatwiej zrobić papkę dla mas niż coś głębszego dla hardcorowców. Dobrze, że mamy jeszcze Matrix Games ;]

Dnia 06.09.2007 o 11:28, Xzwart napisał:

Blizzard... hmm, cóż, miałem okazję pograć w Warcrafta 3, Diablo 2 oraz StarCrafta, ale jakoś nigdy nie
pomyślałem o kupnie tych gier ze względu na kosmiczną cenę, patrząc na wiek tych gier :) Gdyby gry Blizzarda > były ciut tańsze, na pewno więcej osób by je kupiło :) Co prawda miliony ludzi grają w World of Warcraft, ale > nie ma ich wielu w Polsce, ponieważ abonament za grę nie jest raczej na kieszeń Polaka ;-)


Właśnie w WoWa gra zaskakująco dużo Polaków. A co do cen - w Polsce za 50 zł masz Diablo 1, Starcrafta z dodatkiem i Warcrafta 2. To niby drogo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2007 o 13:07, Czedwik napisał:

Blizzard w przypadku WoW złamał jednak jedną ze swoich zasad - robią do tej gry drugi dodatek,
a zawsze każda ich gra miała jeden, za to dopracowany. Burning Crusade był IMO tylko dobry,
a nie świetny i wypadł najsłabiej z ich dodatków. Oby tej tendencji nie utrzymali, bo przyzwyczaili
graczy do wysokiej jakości swoich gier, a tak jeśli pójdą w masę dodatków... To mogą nieco
stracić na opinii.


Tego akurat wymaga specyfika gatunku. Muszą wydawać kolejne dodatki, bo jakoś świat rozszerzać trzeba, a samymi patchami na dłuższą metę to niemożliwe (chyba żeby ważyły po 2 giga, tylko kto by to ściągał?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się! Lepiej grę wydać nieco później, ale porządnie zrobioną! Osobiście, wolę poczekać na porządną gierke, niz potem ściągać furę uaktualnień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2007 o 14:08, Bambusek napisał:

Tego akurat wymaga specyfika gatunku. Muszą wydawać kolejne dodatki, bo jakoś świat rozszerzać
trzeba, a samymi patchami na dłuższą metę to niemożliwe (chyba żeby ważyły po 2 giga, tylko
kto by to ściągał?)


Cóż, do LOTRO ludzie ściągają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dokonczona gra jest jeszcxe gorsza niz wydana bez niezbędnych innowacji :P Blizzard jest świetny ale ostatnio dostał fioła na punkcie WoW`a i dlatego teraz jest problem z jaką kolwiek grą kiedyś tak nie było i powstawały świetne tytuły :P może odrodzenie Blizzarda będziemy mogli zauważyc w Starcracie 2 żeby było tylko warto :>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co ja podsumuje to tak Blizzard ROBIŁ dobre gry i narazie się zatrzymał w rozwoju wydając World of Warcraft przetwarzajac swoja najbardziej znaną strategie na MMORPG i do tego ze skokiem na kase. Czasem mam wrazenie, że Blizzard już tak się nachapał, że mysli iz nie ma lepszych od niego. Jego gry były niezłe, fajna kampania W3 czy Frozen Throna, fajne jednostki itp. Jednak teraz to myslę, że rezygnuja z czesci nadzienia na rzecz ciasta pączkowego(WoW). Gry jak traca fabułę to tracą dla mnie większość nadzienia.

Zgadzam sie co do jednego powinno się dłużej pracowac nad grą aby ją ostatecznie dopracować niż wydac gniota oby w terminie(słynie z tego EA, chociaż czesto wydają takze po terminie :P, że nie wspomne juz o Piraniach, które zrobiły z jednej z najlepszych gier dla wyjadaczy Gothica zwykłe Hack and Slash i do tego bez fabuły i różnych smaczków ani porzadnej grafiki bo wyglad NPC czy niektórych przedmiotów m.in, zbroji jest gorszni niz w G2)

Nie ma dzisiaj developera, o którym mógłbym powiedzieć, że jest dobry i przemawia do starszych graczy niźli ci co się ślinią na widok bylejakiego MMORPG czy strzelanki. Blizzard natomiast jedzie cały czas na starych, wyrobionych przez siebie tytułach(przecież WoW to nic innego jak Warcraft w innej oprawie) i nie chce wprowadzić czegoś zupełnie nowego i fajnego(szczególnie jeśli chodzi o RPG i RTS lub im pokrewne, nie znam się na zadnych FPP, samochodówkach, przygodówkach, platformówkach itp. wiec nie wiem nawet czy sie oni tym zajmują).

Niestety tak samo jak niektórych cukierniach dostajemy pączki z coraz mniejszym nadzieniem a czasami z jego brakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No od Blizzarda można się wiele nauczyć. Inne firmy powinny brać z nich przykład. Nie stawiajcie na ilość tylko na grywalność. Tak jak to robił Blizzard do tej pory (i mam nadzieję, że tak zostanie)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie takowo harują nad Starcraftem ][ oraz może nad czymś innym ;P
I tak czy siak, wszystkie gry Zamieci były hitami, które można (wręcz trzeba :P) mieć ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2007 o 15:27, Bosper napisał:

Wiecie co ja podsumuje to tak Blizzard ROBIŁ dobre gry i narazie się zatrzymał w rozwoju wydając
World of Warcraft przetwarzajac swoja najbardziej znaną strategie na MMORPG i do tego ze skokiem
na kase. Czasem mam wrazenie, że Blizzard już tak się nachapał, że mysli iz nie ma lepszych
od niego. Jego gry były niezłe, fajna kampania W3 czy Frozen Throna, fajne jednostki itp. Jednak
teraz to myslę, że rezygnuja z czesci nadzienia na rzecz ciasta pączkowego(WoW). Gry jak traca
fabułę to tracą dla mnie większość nadzienia.


Dziwne, a zbliżający sie SC2? Nie robił dobryg gier bo nadal robi o czym świadczy sukces WoW-a jak i poprzednich gier:) SC2 też pewnie osiągnie status Mega Hitu:) Skok na kase.. Śmieszy mnie to zdanie bo gry są robione przez nich po to by na nich zarobić, ot taka praca:) A ty co zrezygnowałbyś z tego ciasta twierdząc że jesteś skromny i będziesz robił tylko gry które się nie będą sprzedawać tak by nie zarobić:P Każda gra jest robiona dla kasy:) KAŻDA:) Poza tym czy w ich grach kiedyś była jakaś głębsza fabuła?:)

Dnia 06.09.2007 o 15:27, Bosper napisał:

Nie ma dzisiaj developera, o którym mógłbym powiedzieć, że jest dobry i przemawia do starszych
graczy niźli ci co się ślinią na widok bylejakiego MMORPG czy strzelanki. Blizzard natomiast
jedzie cały czas na starych, wyrobionych przez siebie tytułach(przecież WoW to nic innego jak
Warcraft w innej oprawie) i nie chce wprowadzić czegoś zupełnie nowego i fajnego(szczególnie
jeśli chodzi o RPG i RTS lub im pokrewne, nie znam się na zadnych FPP, samochodówkach, przygodówkach,
platformówkach itp. wiec nie wiem nawet czy sie oni tym zajmują).


Tu sie mylisz:) Jak nie ma dobrego to nie ma dobrych gier, jaki sens w twoim zdaniu? Ni ma dziś dobrych gier?:)
Jedzie po starych torach, ale sprawdzonych:) Ja nie znosze jak ktoś przekombinuje jakąś grę, wole mieć sprawdzone dobre pomysły dzięki czemu gra jest -co najważniejsze- bardzo grywalna:) WoW to nic innego jak Warcraft w innej oprawie, nie no Amerykę odkryłeś:) Przecież nazywa się World of Warcraft więc trudno by nie przypominała chociaż w części W3:P Zamiast kombinować z innymi typami gier niech robią to co umieją najlepiej:) To jak jakby ktoś narzekał ze twórcy Gothica nie chcą wypościć RTS''a:P
A WoW jako MMORPG było czymś nowym, inny gatunek gry, inny system wszystko jest inne prócz samego świata:) Powiedzmy sobie szczerze Gdyby nie WoW nadal gry MMORPG nie były tak popularne:)

Dnia 06.09.2007 o 15:27, Bosper napisał:

Niestety tak samo jak niektórych cukierniach dostajemy pączki z coraz mniejszym nadzieniem
a czasami z jego brakiem.


Niestety, ale tu masz zdecydowanie racje gdzie czasem twórcy robią krok w tył.. Patrz dla przykłady Gothic 3 czy Obek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Blizzard zawsze miał długie przestoje i pracował zazwyczaj nad jednym tytułem (i dodatkiem do niego :P). WoW może i przyćmił twórczość firmy ale mało prawdopodobne aby gry Zamieci były słabsze od wcześniej wydanych. Blizzard wydał bardzo mało tytułów, zazwyczaj są to kontynuacje, a powinni się postarać i zrobić coś nowego może jakieś RPG (nie MMO) żeby było do czego robić następne kontynuacje :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gość ma rację, a Mirshann pisząc tekst dobrze zaznaczył, że dużo ludzi(w tym ja) mogłoby kupić grę w ciemno widząc tylko logo Blizzarda :) A co do tego co wyżej powiedział Xzwart, że ceny gier Blizza są za duże to muszę się trochę nie zgodzić bo specjalnie drogie nie są:) A i do tego, że w WoW a gra niewielu Polaków to niestety też się nie zgodzę :) Na Chromaggusie np. tam gdzie ja gram jest Polaków pełno, a na BL to już w ogóle chyba połowa osób to Polacy, a i na innych serwerach znajdą się typowo polskie gildie gdzie nie ma wcale tak mało osób :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować