Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wikipedia i jej jubileusz

44 postów w tym temacie

Wikipedia to najlepszy i największy chyba zbiór informacji jaki powstał w internecie.. korzystałem z niej wielokrotnie i napewno będe do niej zaglądał nieraz.. 100 lat!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EVE Online, gram.pl i wlłąsnie wiki. To moje najczęściej odwiedzane strony. Ciekawe zresztą jaki byłby wynik wiki, gdyby podliczyć artykuły oraz odwiedziny nie tylko jej samej, ale wszystkich jej wariacji wookiepedii, guildwiki, falloutvault etc. To dopiero byłby wynik, eh? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje tym którzy wpisywali kolejne teksty by dojść do 2 milionów. Jedna z najczęściej odwiedzanych przeze mnie stron. No i jeszcze jest Nonsensopedia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje tylko uchylić głowy i pogratulować. Nawet recenzenci prac dyplomowych nie mówią nic złego, jeśli w bibliografii znajdą się informacje z Wiki ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wikipedia to jedna z najelpszych stron w historii internetu. Cieszy się wielką popularnością i jest naprawdę bombowa-w zasadzie można tam znaleźć wszystko :P "Szkoda" tylko, że jest aż tak popularna bo gdy przyjdzie przeczytać zadanie domowe ze szkoły to się okazuje, że wszyscy mają to samo bo spisali z Wiki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2007 o 11:43, greg_f napisał:

Nawet recenzenci prac dyplomowych nie mówią nic złego, jeśli w bibliografii znajdą się informacje z Wiki ;]


To chyba zależy w jakim kraju i na jakiej uczelni. Nam zaraz na pierwszych zajęciach z "Research Methods" przygotowujących do pisania pracy powiedzieli, że Wikipedia i Google to dwie strony, których raczej należy unikać przy tak poważnych opracowaniach jak praca magisterska i w żadnym wypadku nie powinno się opierać na danych tam zawartych. Jeżeli już, to skierować się do zewnętrznych źródeł jeżeli są podane.
Niemniej jednak doceniam wkład włożony w powstanie darmowej internetowej encyklopedii i uważam ją za świetne źródło ogólnych informacji, brakowało mi czegoś takiego za czasów podstawówki czy liceum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2007 o 13:14, Klimos napisał:

To chyba zależy w jakim kraju i na jakiej uczelni. Nam zaraz na pierwszych zajęciach z "Research Methods" przygotowujących do pisania pracy powiedzieli, że Wikipedia i Google to dwie strony, których raczej należy unikać przy tak poważnych opracowaniach jak praca magisterska i w żadnym wypadku nie powinno się opierać na danych tam zawartych. Jeżeli już, to skierować się do zewnętrznych źródeł jeżeli są podane.


Nam na Metodologii zaznaczyli, żeby podawać konkretne linki do artykułów, a nie samą główną domenę Wikipedii. Obowiązkiem recenzenta jest zobaczenie jego treści i jego ocena. Można znaleźć na Wiki artykuły, pod którymi są podpisane konkretne osoby, niejednokrotnie pracownicy naukowi oraz źródła, z których korzystano, więc w takich przypadkach recenzent nie powinien mieć żadnych obiekcji i takowych w moim przypadku nie było.

Dnia 13.09.2007 o 13:14, Klimos napisał:

Niemniej jednak doceniam wkład włożony w powstanie darmowej internetowej encyklopedii i uważam ją za świetne źródło ogólnych informacji, brakowało mi czegoś takiego za czasów podstawówki czy liceum.


Podzielam Twoje zdanie w 100% ;) Szkoda, że za naszych czasów nie było takiego łatwego dostępu do informacji... Może i dobrze? Jesteśmy bardziej samodzielni :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, Wikipedia to zdecydowanie przydatna rzecz ;) Choć różne osoby mają na ten temat skrajnie różne opinie.. Z pewnością to co jest główną zaletą, przyczyniającą się do wielkiej popularności i praktyczności tej encyklopedii, ta jej "wolność", stanowi również jej główny szkopuł. Każdy może dopisać nowe hasło, każdy może edytować już istniejące, no i to niestety zmniejsza wiarygodność Wikipedii. Oczywiście błędy da się wyeliminować, no ale zdarzają się również tacy, co widzą cel swej egzystencji w robieniu sobie jaj ze wszystkich i wszystkiego... zwykle to dzieci, no ale...

Co nie zmienia faktu, że Wikipedia przydaje się praktycznie do wszystkiego, no a zwłaszcza do odrabiania lekcji (tylko nie historii... niektórzy tworzący wpisy mają skłonności do pisania nowych dziejów), przynajmniej ja skrzętnie z tej możliwości korzystam ]:->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować