Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 17.03.2007 o 14:20, TigerXP napisał:

Chodzi o to że karty pod PCIx16 mają większą przepustowość niż karty pod AGP

No to bida. Bede musiał obczaic w takim razie te karty z AGP. No nic, dzięki za pomoc, teraz następuje "searching time" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2007 o 14:31, Erton napisał:


> Chodzi o to że karty pod PCIx16 mają większą przepustowość niż karty pod AGP
No to bida. Bede musiał obczaic w takim razie te karty z AGP. No nic, dzięki za pomoc, teraz
następuje "searching time" :)


Dałem ci linka do dobrej karty pod AGP, kosztuje około 500pln i naprawde w tej cenie na agp nic lepszego nie znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.03.2007 o 14:12, Erton napisał:

w obu kierunkach jednocześnie". Czyli że co. jak mam to Agp to moge używac karty z PCI-E??

Jak masz agp to możesz używać karty z agp. Jak masz Pci-e, to karty z pci-e.
A dowiedzieć się, jakie masz wejście, można również sprawdzić w książeczce od płyty głównej. Jeżeli chcesz mieć PCIx16, to wiąże się to z wymianą płyty głównej. Teraz większość płyt obsługuje pamięci ddr2 - więc również kupno nowej pamięci. I jeszcze procesor - nowe typy płyt nie obsługują starych procesorów.
I tak dla jasności, jeżeli wyczytasz, że twoja płyta główna ma agp 4x, to możesz spokojnie kupować karte przeznaczoną na agp 8x. Wiele nie stracisz, niecałe 4 % wydajności. Gołym okiem tego nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2007 o 14:34, TigerXP napisał:

Dałem ci linka do dobrej karty pod AGP, kosztuje około 500pln i naprawde w tej cenie na agp
nic lepszego nie znajdziesz.

No wiem i chwała Ci za to, ale po prostu chce sie nieco rozeznac w sytuacji. Ponadto kolega mego wujka ma sklep komputerowy, wiec moze mi sie uda cos skubnac taniej :) Jeszcze raz dzieki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po długim czasie mój GeForce 6800GT wyzionął ducha :) W związku z tym chcę zakupić nową kartę graficzną. Z tego co czytałem to dobre są karty Galaxy GeForce 7600GS i 7600 GT (obie w wersji Zalman) Mam pytanie, czy warto dokładać 60 zł do wersji GT? Dowiedziałem się, że wersja GS bardzo dobrze się podkręca, czy GT ma takie same właściwości. Karta musi być na AGP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przeszedłem z Radeona 9200 (Twój 6800GT jest chyba troszke lepszy:P) na dokładnie Galaxy GeForce 7600GT Zalman. Różnica była ogromna, karta ma duże możliwości podkręcania , ( Z everesta biore : Pamięć 15%, Układ graficzny 20%). Ja bym polecał 7600GT:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2007 o 15:46, Pingus napisał:

Witam

Po długim czasie mój GeForce 6800GT wyzionął ducha :) W związku z tym chcę zakupić nową kartę
graficzną. Z tego co czytałem to dobre są karty Galaxy GeForce 7600GS i 7600 GT (obie w wersji
Zalman) Mam pytanie, czy warto dokładać 60 zł do wersji GT? Dowiedziałem się, że wersja GS
bardzo dobrze się podkręca, czy GT ma takie same właściwości. Karta musi być na AGP


Bierz w ciemno 7600GT. Sporo wydajniejszy niż 7600GS i także nieźle się podkręca...
PS Wcale nie musi być Galaxy. Asus, Gainward, MSI - też świetne firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2007 o 14:31, Erton napisał:


> Chodzi o to że karty pod PCIx16 mają większą przepustowość niż karty pod AGP
No to bida. Bede musiał obczaic w takim razie te karty z AGP. No nic, dzięki za pomoc, teraz
następuje "searching time" :)



Karty pod PCIe maja większa przepustowość ale na papierze - teoretyczną. Żeby zrozumieć zjawisko zacznę od początku.

Realna różnica wydajności AGP x4 i x8 to jakieś 5% na korzyść dla x8 czyli właściwie granica błędu pomiaru.

Realna różnica wydajności pomiędzy PCIe x4 a x16 wynosi 5% czyli jak wyżej.

Teraz najlepsze - realna różnica wydajności pomiedzy AGP x8 a PCIex16 wynosi także 5% na korzyść PCIe czyli granica błędu pomiarowaego.

Wniosek jest prosty - obie technologie oferują zadowalającą wydajność i wcale nie ma lepszej tzn. wydajniejszej. PCIe co prawda jest nowocześniejsza, ale AGP trzyma sie mocno i może o tym poświadczyć chociażby fakt, że Nvidia przygotowuje karty zgodne z DX10 na AGP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2007 o 17:45, ziptofaf napisał:

> Witam
Bierz w ciemno 7600GT. Sporo wydajniejszy niż 7600GS i także nieźle się podkręca...
PS Wcale nie musi być Galaxy. Asus, Gainward, MSI - też świetne firmy.


Hmm porównując na stronie www.gph.benchmark.pl karty Galaxy 7600GS DDR3 i 7600GT (zwykłe) wychodzi, że przewaga 7600GT nad 7600GS jest praktycznie niezauważalna. Przynajmnije w 3D Mark. Ponad to 7600GS znakomicie się kręci ponad 7600GT. Czy Galaxy 7600GT też się tak świetnie podkręca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś z was wie coś o firmach XFX, EVGA oraz BFG ? Która lepsza, bardziej godna zaufania ? Chę kupic 8800 GTS 320 MB ? BFG ma nawet najtańsze modele fabrycznie kręcone... ale to jedyne co wiem o tej firmie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moj nzajomy kupic wlasnie tego gtsa EVGA, ponoc swietnie sie podkreca ale nie wiem. Gdyz sam tej karty nie posiadam. o XFX nie wiem nic, duza korzyscia BFG jest 6letnia! gwarancja co jest duzym atutem. ALe dokladniej to i tka bym wolał sprawdzonego asusa czy gainwarda niz te nowa wszak nie, wiadomo czy gorsze firmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2007 o 00:03, hehe napisał:

Witam, czy ktoś z was wie coś o firmach XFX, EVGA oraz BFG ? Która lepsza, bardziej godna zaufania
? Chę kupic 8800 GTS 320 MB ? BFG ma nawet najtańsze modele fabrycznie kręcone... ale to jedyne
co wiem o tej firmie :P

http://sklep.benchmark.pl/pelny_36928.html <== polecił bym tą eVGA
http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=388 <= tutaj masz jej testy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. prosze o pomoc. Mam GF 7600gs 512mb pod agp i nigdy nie aktualizowalem sterownikow. moj forceware to 91.31. Gdy sciagnalem sterownik to pojawil sie problem taki jaki zamieszczam na screenie. co robic? bi chcialbym zrobic aktualke

20070318160553

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

XFX to bardzo dobra firma- posiadam dwie karty graficzne wlasnie z tej stajni i nie mialem z nimi najmniejszych problemow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sciagnij sterowniki jeszcze raz - archiwum ktore pobrales w trakcie pobierania uleglo uszkodzeniu i nie moze zostac poprawnie rozpakowane
radzilbym abys korzystal z programow takich jak flashget czy getright do pobierania wiekszych plikow. Dzieki nim (to sa tylko przykladowe programy) unikniesz takich problemow w przyszlosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2007 o 08:02, sir Alfred napisał:

> gorsze firmy

XFX, EVGA i BFG to bardzo dobre firmy. Gdybym miał kupować 8800 GTS rozglądałbym się właśnie
za produktami tych producentów.

LOL , wyrwałes wyraz z kontekstu i nadałes mu całkiem inny sens przeciez napisałem " tak bym wolał sprawdzonego asusa czy gainwarda niz te nowa wszak nie, wiadomo czy gorsze firmy".................grrrrrrrrrrrrrrrrrr..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MAM GF7900GT I NON STOP PROBLEMY Z PLIKIEM NV4_DISP (BLUESCREEN POD CZAS GRY) PRZEINSTALOWANIE STEROWNIKóW ITP. NIE POMAGA POMOCY!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanow sie czy nie instalowałes przypadkiem niedawno nowych sterownikow. Moze zainstalowałes 93.xx które sa dla seri 8800. A co do tego to zró to standardowo. Uruchom komputer w trybie awaryjnym. Panel sterowania dodaj/usun usun sterowniki. Potem uruchom komputer normnalnie na czysto zainstaluj, sterowniki dostarczone na plycie wraz z kartą. przereinstaluj directxa. Powinno działac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować